maetoo
23.12.11,09:41
Zdravím.

Som vlastníkom mobilného telefónu Nokia 5530.
Ako inač, mam na nom predinštalovany OS SYMBIAN.
Otázka znie. Je technicky zrealizovateľne si do Nokie 5530 nainštalovať si Android z mobilu Sony Ericsson Xperia8?
bobino38
23.12.11,09:29
nie
misomiso
23.12.11,09:44
A v com je Android lepsi? Ja mam Nokiu 700 so Symbianom belle a nic mi tam nechyba ani neprekaza.
maetoo
23.12.11,21:43
Neviem, aky je rozdiel medzi symban a symbian belle, pretože mam v mobili nainstalovany symbian.
Je na to jednoduchy dovod. Vadi mi cele jeho graficke spracovanie.
Nokia, nevie nič nove vymyslieť a keď vymysli niečo nove, v tomto pripade OS Symbian, musela použiť v Symbiane ich klasicke Nokiacke ikony.
Nie, že by trochu zapojila fantaziu, a dali do noveho OS i nove ikony, ale museli donho zaexponovať klasicke Nokiacke ikony.

A mam problemy s aplikaciami vo formate .sis. 95% stiahnutych aplikaci mi nejde nainštalovať, pretože nie je kontabilna.
Arnold123
24.12.11,08:00
Ak máš mobil ešte v záruke, tak to radšej ani neskúšaj. Čo som zatial videl, tak aj keď sa to náhodou spustilo s Androidom, tak väčšina funkcií bolo nefunkčných.
Na 90 % týchto mobiloch nie sú splnené minimálne požiadavky na hardware pre OS Android. Nokia má celkovo slabý hardware vo svojich mobiloch. Sám to pociťujem na Nokii X6.

Ak by mala Nokia spraviť niečo nové, potrebuje peniaze na vývoj, ktoré nemá. Lepšie riešenie bola asi zmluva s Microsoftom na Windows Phone.
maetoo
25.12.11,12:43
Mobil je už po záručnej lehote, tak o záruku sa nebojím.

Tak keď sa to už inač neda, je volaka možnosť cez nastavenia v mobili, nastaviť mobil do "fabrikovych" nastaveni?
Pýtam sa preto, lebo keď som mobil kupil mal internu pamäť 80Mb. A teraz mam volne len 1,8Mb a už ani nemam čo vymazať. A plus teraz je uplne spomaleny, seka mi a pri zapinani sa mi dlho načitava.

Da sa to spraviť cez nastavenia, alebo treba odznova v mobili preinštalovať SYMBIAN?
misomiso
29.12.11,21:11
Tak nokia je uplne bezkonkurencna. Teraz som bol vo Viedni, original navigacia s antenou sa nevedela chytit v tych uzkych ulickach pod trolejovym vedenim, Nokia vzdy behol 3 sekund, este to naviguje aj v jednotlivych jazdnych pruhoch a hlasi radary. Vobec nemusim kupovat navigacie.

Naposledy som dal 100 EUR za aktualizaciu map, a dialnica, cez Povazsku, ktoru otvorili pol roka pred tym tam este nebola... Nokia mala R1 cez Nitru na mapach na druhy den po otvoreni, mapy dozivotne zadarmo. Mam tam stiahnutu uz aj Cinu, je tam skoro cely svet.
kaww
05.06.13,03:56
Preto ti nejde .sis lebo mas asi isymbiam to je pripona .sisx na to zalezi
kaww
05.06.13,03:59
treba ist do "spravca zariadenia" kliknut a drzat na "C: Pamet telefonu" a zobrazit detaili a pozri sa co mas vymazat vela toho je v spravach a cookie na nete
kaww
05.06.13,04:00
Musis mat net v mobile alebo wifi
kaww
05.06.13,04:01
Nokia ma windows mobile ma to nokia lumia vs typu
kaww
05.06.13,04:02
Neni som si isti ide tam androit previer 2.1 alebo 2.2 ja maaaam
kaww
05.06.13,04:02
je lepsi lebo su tam lepsie aplik
kaww
05.06.13,04:03
Da sa tam nainstalovat skus GDesk do youtube daj si GDesk android nokia 5530