zuhina
23.12.11,16:26
Ahojte, poraďáci, PORADÍ MI NIEKTO?
Zčista - jasna mi v krvi zistili zvýšenú hladinu cukru. Kúpila som si glukomer Evolution, ale neviem s ním narábať. Podľa návodu treba v glukomeri nastaviť dátum, teplotu a priemer testovacieho dňa. Po prvé: neviem, čo je priemer testovacieho dňa a neviem ho nastaviť (podarilo sa mi nastaviť iba dátum a teplotu). Po druhé: neviem, či toto treba nastaviť pred každým testovaním, alebo iba pred prvým použitím glukomera. Alebo po prvom použití stačí vložiť do glukomera testovací prúžok a dať naň krv?
Prosím, odpovedzte čo najskôr. Vďaka za všetky odpovede.
kopretinka
23.12.11,15:46
máš diagnostikovanú cukrovku? Ak nie,tak glukomer nepotrebuješ,neplaš sa.
Stefan2005
23.12.11,15:58
...Kúpila som si glukomer Evolution, ale neviem s ním narábať...

... tento výrobok nepoznám; nie je k nemu návod na použitie ? kto ti ho odporučil - predal - ten by tiež mal vedieť pomôcť...
zuhina
23.12.11,16:20
Nikto mi ju zatiaľ nediagnostikoval, ale priamy predok ju mal. Predavačka v obchode poradiť nevedela
pasuliatko
23.12.11,16:47
väčšina glukomerov sa nastavuje pred prvým použitím, najprv sa dáva prúžok treba čakať na znamenie napr. kvapka a kvapnúť tam krv a počkať... nič viac nič menej
čiže myslím si,že to treba nastaviť len raz a pomôžu ti to nastaviť aj tam kde si to kúpila :)
zuhina
23.12.11,17:05
Ďakujem za odpovede.
EmmaJo
23.12.11,23:17
Nikto mi ju zatiaľ nediagnostikoval, ale priamy predok ju mal. Predavačka v obchode poradiť nevedela
V mojej rodine cukrovku nemal absolutne nikto (3 pokolenia dozadu..) a ja som ju dostala. Doktori mi povedali, ze to sa nededi!
buchač
24.12.11,00:21
Glukomer
17:26
zuhina
Junior Member
Členom od: 17.04.11
Miesto:
Príspevky: 25
Ahojte, poraďáci, PORADÍ MI NIEKTO?
Z čista - jasna mi v krvi zistili zvýšenú hladinu cukru. Kúpila som si glukomer Evolution, ale neviem s ním narábať. Podľa návodu treba v glukomeri nastaviť dátum, teplotu a priemer testovacieho dňa. Po prvé: neviem, čo je priemer testovacieho dňa a neviem ho nastaviť (podarilo sa mi nastaviť iba dátum a teplotu). Po druhé: neviem, či toto treba nastaviť pred každým testovaním, alebo iba pred prvým použitím glukomera. Alebo po prvom použití stačí vložiť do glukomera testovací prúžok a dať naň krv?
Prosím, odpovedzte čo najskôr. Vďaka za všetky odpovede.


Nikto mi ju zatiaľ nediagnostikoval, ale priamy predok ju mal. Predavačka v obchode poradiť nevedela
...tak teraz ako ...???
Preddispozícia zo strany rodičov je cca pravdepodobnosť 3-5 % od matky alebo otca. Ak sú obaja rodičia diabetici, stúpa riziko na približne 10-25 %...
Niektoré údaje vravia aj iné - vyššie čísla , ktoré sa týkajú dedenia po matke ...

ALE

add. 1. - neviem načo si si kúpila glukomer vopred ...keby bol diabetes diagnostikovaný a to až do takej miery , že by bola nutná aplikácia inzulínu injekčnou formou , tak ho máš zadarmo ...a nevraviac už o tom , že diabetológ všetko vysvetlí , čo a ako ....

add. 2. - priemer testovacieho dňa predsa nenastavíš ...to je blbosť , to predsa môže glukomer jedine z meraní vyhodnotiť ...glukomer ukáže až po prvom dni meraní a následne ide o zobrazenie priemernej hodnoty glykémií za posledných X dní....

add. 3. - Testovanie - Odber vzorky sa vykonáva použitím lansety z konca prsta a dlaňovej časti palca alebo z predlaktia a nadlaktia (použivajte mäkkú časť ďalej od kosti). Zveste ruku nadol, dôjde tak k lepšiemu prekrveniu. Získanú kvapku krvi ihneď naneste na testovací prúžok, dotknutím sa aplikačnej plochy na konci testovacieho prúžka. Prúžok si nasaje kvapku sám. Testovacie prúžky sa vkladajú do glukometra.

Nastavenie glukometra sa robí podľa príslušných kódov testovacích prúžkov ...vždy pred použitím novej sady prúžkov , ak majú ovšem iný kód - kalibráciu...
Ak by sa nenastavil príslušný kód prúžku , dôjde k skresleniu merania ...
EmmaJo
24.12.11,11:31
Add 1: Diabetolog mal by poradit ako pouzit glukometer a zaroven aj vysveltlit kedy sa ma merat cukor...pred jedlom, po jedle, v noci..
Add 2: priemer testovacieho dna ma byt obrazom celkovej kompanzacie cukrovky, ci dieta a pouzivanie inzulinu su spravne.
Add 3: testovanie - ja by som odporucala pouzivat testovanie mocu. Pre nediabetikov to moze byt lacnejsie? (mozno) a hlavne bez bolestne. Moje prsty su ako sito po 10 rokoch testovania!
buchač
25.12.11,15:30
Add 1: Diabetolog mal by poradit ako pouzit glukometer a zaroven aj vysveltlit kedy sa ma merat cukor...pred jedlom, po jedle, v noci..
Add 2: priemer testovacieho dna ma byt obrazom celkovej kompanzacie cukrovky, ci dieta a pouzivanie inzulinu su spravne.
Add 3: testovanie - ja by som odporucala pouzivat testovanie mocu. Pre nediabetikov to moze byt lacnejsie? (mozno) a hlavne bez bolestne. Moje prsty su ako sito po 10 rokoch testovania!
...zbytočné ...
zuhina
25.12.11,18:23
ach... riadne ste mi zamotali hlavu
buchač
25.12.11,18:38
ach... riadne ste mi zamotali hlavu

....no a ??????

...takže ešte raz ....citujem

Z čista - jasna mi v krvi zistili zvýšenú hladinu cukru. Kúpila som si glukomer Evolution, ale neviem s ním narábať. Podľa návodu treba v glukomeri nastaviť dátum, teplotu a priemer testovacieho dňa. Po prvé: neviem, čo je priemer testovacieho dňa a neviem ho nastaviť (podarilo sa mi nastaviť iba dátum a teplotu). Po druhé: neviem, či toto treba nastaviť pred každým testovaním, alebo iba pred prvým použitím glukomera. Alebo po prvom použití stačí vložiť do glukomera testovací prúžok a dať naň krv?
Prosím, odpovedzte čo najskôr. Vďaka za všetky odpovede.

Pôvodca textu príspevku: zuhina
Nikto mi ju zatiaľ nediagnostikoval, ale priamy predok ju mal.


...pre Boha .....šak buď rada ..........

Nechápem totiž Tvoje konanie ...hladina cukru môže byť pri vyšetrení zvýšená z úplne iných dôvodov ...nemusí to byť okamžite diabetes ....

Hádam sa len netešíš na každodennú dávku inzáku do tela ???
...inak nie je to nič svätoborné
...zadrieš ihlu do tela , zatlačíš na piest striekačky alebo inzulínového pera a fertig ...


...ozaj ...idem si teraz akurát šlahnúť ........dnes už po 4 krát ....;):rolleyes:
Beska
23.11.12,17:42
Ahojte, manžel je sledovaný v dia ambulancii, chcem mu kúpiť glukomer. Môžete mi poradiť? Ďakujem
buchač
23.11.12,17:54
Ahojte, manžel je sledovaný v dia ambulancii, chcem mu kúpiť glukomer. Môžete mi poradiť? Ďakujem
Ak je sledovaný a ak si APLIKUJE inzulín injekčne , tak nekupuj ...

MÁ NÁROK na ten glukomer ...
Stefan2005
23.11.12,17:58
... len doplním - v prvom rade vhodný glukomer mala odporučiť ambulancia, kde je sledovaný... do úvahy treba vziať aj testovacie prúžky - zamerať sa na také, ktoré prepláca ZP
babka - ježibabka
23.11.12,18:00
Manžel je diabetik. Máme glukomer značky ONE TOUCH EXTRA. Sme spokojní (s glukomerom, bez cukrovky by sme sa obišli).

mimotemyA niečo na zasmiatie. Mojej krstnej mame tiež diagnostikovali. cukrovku. Potom bola následne u iného lekára a ten sa pýtal: A od kedy máte cukrovku? Odpoveď: Od štvrtka.
Doplňujem, lebo medzitým už bol dopísaný príspevok. Pásky sú Tiež značky One Touch. Poisťovňa prepláca 50 ks za pol roka.
buchač
23.11.12,18:24
... len doplním - v prvom rade vhodný glukomer mala odporučiť ambulancia, kde je sledovaný... do úvahy treba vziať aj testovacie prúžky - zamerať sa na také, ktoré prepláca ZP


Manžel je diabetik. Máme glukomer značky ONE TOUCH EXTRA. Sme spokojní (s glukomerom, bez cukrovky by sme sa obišli).

mimotemyA niečo na zasmiatie. Mojej krstnej mame tiež diagnostikovali. cukrovku. Potom bola následne u iného lekára a ten sa pýtal: A od kedy máte cukrovku? Odpoveď: Od štvrtka.
Doplňujem, lebo medzitým už bol dopísaný príspevok. Pásky sú Tiež značky One Touch. Poisťovňa prepláca 50 ks za pol roka.

Dnes som bol na kontrole ...aj som trochu fásol ...:rolleyes:...mám sa polepšiť ...
Tých pásikov mám jak nadrbaných v skrini ...zadarmo ...

Glukomer som dostal henten ...program na sledovanie grafov a iných oných mám v PC...
http://www.lorex.sk/taidoc_glukometre.php
Stefan2005
23.11.12,18:32
...Tých pásikov mám jak nadrbaných v skrini ...zadarmo ...

ak ich nevyužiješ, tak napr. http://www.spisiacik.sk/20120217
babka - ježibabka
23.11.12,19:21
Máš lepšieho doktora alebo poisťovňu.
buchač
25.03.13,09:16
ak ich nevyužiješ, tak napr. http://www.spisiacik.sk/20120217

Piťu
...nejak sa nik neozýva .....žeby to nebolo až tak aktuálne ...:rolleyes:
...poslal som SMS na číslo a ništ ...:confused:
Stefan2005
25.03.13,09:37
...nejak sa nik neozýva .....poslal som SMS na číslo a ništ ...

... vidíš, aj takí sú...
keby pasovali do OT Ultra, tak aj ja by som ich vedel použiť, ale sú to EXTRA...
buchač
25.03.13,09:58
... vidíš, aj takí sú...
keby pasovali do OT Ultra, tak aj ja by som ich vedel použiť, ale sú to EXTRA...

http://www.lekarenavena.info/photos/Testvacie_pruzky_D87159.jpg

Mám k dispo tieto ...
...voľných cca 8 - 10 krabičiek ...

Keď budeš o niekom vedieť , šak nemám problém ...
alabut
26.03.13,09:54
... alabut nema pristup k tymto civilizacnym vymozenostiam, ale zaujimalo by ma, ci sa s tym neda odmerat cukor v slivkovom alebo psenicnom kvase. Neskusal to nejaky technicky typ? :-)
Nandrolon
26.03.13,10:03
určite nie.
terezamaria
22.10.17,12:53
Ahojte, trochu obnovím túto tému aby som zbytočne nezakladal novú. Chcem si kúpiť glukomer, čo nieje príliš drahá záležitosť, no potom spotrebný materiál nieje najlacnejší. Poraďte mi prosím glukomer, ku ktorému sú celkom lacné testovacie prúžky?
Finetest som mala, nebol zlý a prúžky stoja cca 11 euro, teraz mám Gluneo lite a stoja prúžky cca 12 euro, som s ním spokojná.
buchač
22.10.17,15:05
Ahojte, trochu obnovím túto tému aby som zbytočne nezakladal novú. Chcem si kúpiť glukomer, čo nieje príliš drahá záležitosť, no potom spotrebný materiál nieje najlacnejší. Poraďte mi prosím glukomer, ku ktorému sú celkom lacné testovacie prúžky?
Ak sa Ti jedná len o cenu, tak sa pozri na glukomery a ich ceny.
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=glukomer&m=f&min=&max=&o=3
Ku peru si nájdi aj príslušné prúžky. Treba si pozrieť aj lancety.

Kto a aký má glukomer je v tomto prípade nepodstatné.


Podstatné je to, že ty sa absolútne nezaujímaš o glukomery ako také.