corvetka
24.12.11,12:24
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu najmä tých, ktorí majú osobnú skúsenosť s elektronickou cigaretou. Rozhodla som sa skončiť s týmto neduhom a po niekoľkých neúspešných pokusoch /náplaste, magnetická rezonancia, žuvačky/ som sa rozhodla pre elektronickú cigaretu. Po prvotnom nadšení však prišli pochybnosti na základe niekoľkých diskusií na nete, kde užívatelia popisujú rôzne druhy a značky tohto tovaru a čo ma zaráža najviac, je častá "poruchovosť" niektorých častí...Preto budem vďačná za každú radu, pretože sa neviem rozhodnúť aký typ si zakúpiť....Ďakujem za prípadné odpovede od skúsenejších. Jana
arizona
24.12.11,11:33
Ak sama nedokazes prestat fajcit a nemas pevnu volu, ziaden elektronicky zazrak to za teba neurobi, zbytocne vyhodis peniaze...

na nete mas tisicky prispevkov a osobnych skusenosti ;)

https://www.google.com/search?q=elektronicka+cigareta%2Cskusenosti&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGHP_sk___SK432
corvetka
24.12.11,11:44
Ďakujem za "radu", to som skutočne netušila.....práve pre takýto typ odpovedí a "rád" som sa snažila osloviť najmä tých, ktorí s týmto výrobkom majú osobnú skúsenosť...čo vy evidentne nie ste. Ale cez to všetko vám ďakujem za rýchlu a užitočnú informáciu...
lujza.j
24.12.11,11:46
corvetka
24.12.11,11:53
Nie, nie Lujzi, toto nehľadám....ale cez to všetko ď. za ochotu....
lujza.j
24.12.11,12:21
vieš prestať fajčiť je hlavne o pevnej vôle a v tom že naozaj chceš prestať fajčiť, môj chlap si v jednom roku povedal, že od septembra nefajčí a tak aj spravil, uťalo 1.9. a bolo po fajčení.vydržalo mi to 6r, potom prišla určitá "etapa" a spadol do to opäť.
vulxy
24.12.11,17:19
ja somsi zakupil taku e-cigaretku uz ked bol ten najvacssi boom asi tak 3 roky a odvtedy ju mam bezpecne ulozenu v sufliku:).mavam obcas take napady ze prestanem hulit ale nakoniec zistim ze ani nechcem prestat.tiez sa mi stalo ze som nefajcil asi pol roka ani neviem preco....
chcem tym naznacit iba to ze sa nespoliehaj na vseliake blbosti-naplasti ale si v hlave urovnaj ci chces fajcit alebo nie a hotovo.
eluša
27.03.12,18:22
Ahoj, poraďáci, máte niekto skúsenosť s fajčením e-cigarety ? Zaujíma ma, či je skutočne fajčením tejto cigarety možné odvyknúť si od obyčajných cigariet, na čo pri kúpe e-cigarety prihliadať, aké doplnky sú potrebné, aby tá elektronická cigareta "fungovala", aká je zhruba cena e-cigarety a jej doplnkov ?
Ďakujem
jahoszmsk
27.03.12,18:39
kamarát si ju tiež kúpil, ale vraví že sú to vyhodené peniaze. radšej biorezonanciu.
mukaky
02.04.12,10:33
Vidím, že ti nikto nedal jasnú odpoveď. Skúsim ja. E-cigaretu som si kúpil skoro pred mesiacom. Fajčil som 22 rokov 15/deň. Sprvoti som tomu neveril, ale kolegyňa spomínala, že si to chce kúpiť a tak zo zvedavosti som začal pátrať po webe, čo je to za zázrak. Preštudoval som rôzne fóra, pozrel videá a nakoniec som sa rozhodol kúpiť to. Hneď na druhý deň čo som vyskúšal e-cigo som si nezapálil, čo ma prehvapilo. Táto vecička mi to plnohodnotne nahradila. Čo sa týka výberu, tak záleží koľko denne vyfajčíš a aké silné. K tej poruchovosti, to je rôzne. Aj nové auto sa môže pokaziť. Dôležité je, aby kupovala u poctivých predajcoch, ktorí ponúkajú orig. značky a nie falzifikáty. Už podozrivo nízka cena je divná (napr. Aukro...). Ja mám 2 ks eGo-W, batérie 1100 mAh a som zatiaľ spokojný. Sortiment náplní (e-liquid) je veľmi široký čo sa týka príchutí a intenzity nikotínu. Ten sa dá postupne znižovať až na úroveň 0 mg/ml. Náplne sa dajú miešať aj v domácich podmienkach. Ale čo je hlavné je, že nefajčím dehet a ostatné smrady, keď prejdem okolo fajčara, tak mi to smrdí atď. Nechápem reči, že to nepomáha. Tiež som si to myslel a pravda je opak. Elektronickú cigaretu ODPORÚČAM!!!
biznis pro
20.04.12,10:58
Podľa mňa je to dobrá vecička. Postupne sa blížim k úrovni nikotínu 0 mg/ml. Ak človek má odhodlanie a trochu vôle, tak určite vďaka tejto cigarete môže prestať fajčiť. Ako už spomínal kolega vyššie treba kupovať kvalitne elektronické cigarety. Ja mam napr. Ecirette 510 a nemôžem sa ju vynachváliť. Treba skúsiť. Dúfam že kvôli ecigarete, obmedzíš alebo skončíš s fajčením ;)
nina1671
20.04.12,18:10
tiež sa zaujímam o túto tému, akú e-cig. by ste mi poradili? fajčím tak 15 denne petry slims- 0,4 . akú si vybrať?
Indeed
20.04.12,18:19
Ja by som len pripomenul,že v ČR je tato elektronicka cigareta lacnejšia ,

priemerna cena niekde na urovni 900 CZK.
danushka
20.04.12,18:29
Tiež zvažujem prechod na e-cigaretu...
Ale musím sa opýtať, nahradí to ten pocit ťahania klasickej cigarety a neprekáža Vám, že to nedymí? :D
Popravde mojim muškátom na balkóne dym nevadí v lete, ani v zime v pivnici...
Ale zdá sa, že tou ele cigaretou sa dá mesačne ušetriť, postupne znižovať dávky nikotínu.
Ja neviem, je to plnohodná náhrada cigarety naozaj?
Indeed
20.04.12,18:47
Tiež zvažujem prechod na e-cigaretu...
Ale musím sa opýtať, nahradí to ten pocit ťahania klasickej cigarety a neprekáža Vám, že to nedymí? :D
Popravde mojim muškátom na balkóne dym nevadí v lete, ani v zime v pivnici...
Ale zdá sa, že tou ele cigaretou sa dá mesačne ušetriť, postupne znižovať dávky nikotínu.
Ja neviem, je to plnohodná náhrada cigarety naozaj?


Nie je to náhrada klasickej cigarety a už vobec nie plnohodnotná.

Trochu nikotínu tam je , no bez dehtu a dymu.

Ja som zaryty nefajčiar a tiež príležitostný fajčiar / asi 2x ročne/ ale el.cigaretu by som v živote do ust nezobral.
danushka
20.04.12,18:53
Laco, keďže si v živote elektronickú cigaretu do úst nevložil a ani nevložíš, nemôžeš odpovedať na moju otázku...
Melnick
20.04.12,18:53
Nemám skúsenosti ja osobne s e-cigaretou , ale švagriná ju dostala ako darček od zaťa aj s náhradami. Nepoužila ich všetky, pretože fajčiť úplne prestala.Ale je to určite aj o pevnej vôli a snahe prestať s fajčením.
Manžel fajčil niekoľko desiatok rokov a bol skutočne silný fajčiar - bol v Martine na nejakom prístroji a už 5 mesiac nefajčí.
arizona
20.04.12,18:59
ten "pristroj" som vyskusala, stalo ma to 70 evri...po hodine abstak jak svina :-(
Melnick
20.04.12,19:05
No nervoznejší určite bol, ale absťák nemal. Kto ho pozná, neverí , že ON mohol prestať fajčiť. V našom malom meste, kde každý každého pozná, som už od viacerých ľudí počula: "no keď už J. prestal, tak to musím skúsiť aj ja."

Za sedenie a pripojenie k prístroju zaplatil 33,00 eur a v prípade zlyhania mohol absolvovať ešte jednu kúru - úplne zadarmo.
Zatiaľ nevyužil. :):):)
Melnick
20.04.12,19:13
Takže predsa Laco ???
danushka
20.04.12,19:22
dobré ránko :))))))
arizona
20.04.12,19:23
No nervoznejší určite bol, ale absťák nemal. Kto ho pozná, neverí , že ON mohol prestať fajčiť. V našom malom meste, kde každý každého pozná, som už od viacerých ľudí počula: "no keď už J. prestal, tak to musím skúsiť aj ja."

Za sedenie a pripojenie k prístroju zaplatil 33,00 eur a v prípade zlyhania mohol absolvovať ešte jednu kúru - úplne zadarmo.
Zatiaľ nevyužil. :):):)
Tak gratulujem, a nech mu to vydrzi navzdy!!!!
Ja som mala hrozny abstak /ako doterz nikdy/ a ked som sa rozpravala s viacerymi,ktori absolvovali tuto proceduru, tak mali rovnake pocity ako ja ...:mad::rolleyes:
Indeed
20.04.12,19:25
Ahojte !
bonita
22.04.12,06:12
Kamaratka ma e-cigaretu, ktora aj dymi, teda vdychne a vyfukne dym - paru.
Indeed
22.04.12,06:20
tak paru alebo dym ??? Nie je to toisté.
kopretinka
22.04.12,06:29
ja mám kamaráta,ktorý fajčí e-cigaretu nie preto,že sa chce odnaučiť fajčiť,ale preto,lebo nechce smrdieť a nechce si zasmradiť dom :rolleyes:
bonita
22.04.12,11:47
vyfukne paru, samozrejme, ked dym sa tvori z tabaku a papiera. Som si ju dnes objednala, lebo chcem aj nechcem prestat fajcit , rozum a chut sa nevedia dohodnut :) Mam vsak otazku - napr. na letisku ked by som si chcela na wc potiahnut z takejti cigarety, je to porusenie zakazu ci nie? Takato predsa ostatnym ludom okolo neskodi, ci?
Donky
27.04.12,07:36
Dobrý deň.Dnes v noci resp.nad ránom som písal do tejto témy príspevok v ktorom som si dovolil mierne skritizovať moderátora/ku Arizona a člena Indeed.V príspevku neboli žiadne urážlivé a hanlivé vyjadrenia a celý príspevok bol ku danej téme.To je tu taká silná cenzúra že človek nemôže povedať na moderátora že čakal by som od vás fundovanejšiu odpoved a nie to čo ste predviedli?Alebo to bolo za ten link na konkrétny e-shop?akože reklama?stačilo potom len editnúť link si myslím.Poprosím o vyjadrenie čo sa s príspevkom stalo lebo ako jeden myslím z dvoch e-fajčiarou ktorý k téme prispeli sme mohli obecnejšie objasniť momentálnu situáciu okolo e-cigariet. Ospravedlňujem sa za OT a žiadam o skorú odpoved sem alebo na mail.
danushka
27.04.12,08:11
Dobrý deň.Dnes v noci resp.nad ránom som písal do tejto témy príspevok v ktorom som si dovolil mierne skritizovať moderátora/ku Arizona a člena Indeed.V príspevku neboli žiadne urážlivé a hanlivé vyjadrenia a celý príspevok bol ku danej téme.To je tu taká silná cenzúra že človek nemôže povedať na moderátora že čakal by som od vás fundovanejšiu odpoved a nie to čo ste predviedli?Alebo to bolo za ten link na konkrétny e-shop?akože reklama?stačilo potom len editnúť link si myslím.Poprosím o vyjadrenie čo sa s príspevkom stalo lebo ako jeden myslím z dvoch e-fajčiarou ktorý k téme prispeli sme mohli obecnejšie objasniť momentálnu situáciu okolo e-cigariet. Ospravedlňujem sa za OT a žiadam o skorú odpoved sem alebo na mail.
Mohla by som teda poprosiť ešte raz napísať k tej e-cigarete konkrétne skúsenosti s jej užívaním? Privítam klady aj zápory.
Neprikladaj linky, veď si ich vieme aj sami na nete vyhľadať. Prípadne mi odporuč e-shop cez ss.
Ďakujem.
Melnick
27.04.12,08:17
Dani, v mojej rodine jedna skúsenosť s e-cigaretou a výsledok : nefajčiarka. A to vieš, že ja by som Ti neklamala.
Donky
27.04.12,08:50
Samozrejme môžem vám kľudne napísať moje skúsenosti.Fajčil som od 12rokov do 30r.asi 12 rokov som fajčil 20-30 červených Marllboriek.
Cez priateľa som sa dozvedel o e-cige ktorú mi dal aj na jeden deň vyskúšať.Hned na druhý den som si objednával svoju.E-ciga mi plnohodnotne nahrádza tú klasickú a v jej používaní nevidím žiaden problém.Dokáže vyrábať nádherný hutný a teplý DYM!nie len paru.Jediné je že nedokázali ešte vyrobiť príchuť tzv.liquid ktorý by dokázal verne napodobiť chuť pyro cigarety(osobne neverím že sa to aj vôbec dá).
Sú stále mierne technické problémy s e-cigami,ale nič závažné a také čo by dokázalo odradovať.Skôr som mal problém s tým ked mi došli cigarety o druhej v noci :-D
Na trhu je nespočet výrobkou a náplní.Moja rada znie (ako už spomínal kolega) hned na začiatku kúpiť kvalitnú od renomovaného predajcu.
Dosť často sa totiž stáva že človek kúpi na skúšku to najlacnejšie ktoré samozrejme nefunguje tak ako má a potom končia v šuflíkoch por pár potiahnutiach s tým že to nefunguje a je to blbosť.
Tiež čo sa týka sily nikotínu.Sú na výber rôzne druhy a príchute.Ja momentálne fajčím 18mg na ml príchuť Redbull zmiešanú s príchuťou tabak.Začínal som na 24 mg.
E-ciga je pomôcka na odnaučenie fajčenia,ale pozor je to dlhodobejší proces.
E-fajčenie ma vyjde mesačne na 25-30€
Klasika ma stála asi 120-130€ slabý argument?Momentálne nieje žiadna štúdia ktorá by dokázala škodlivosť zdraviu e-fajčením.
Za seba môžem ešte dodať tieto argumenty:zlepšenie čuchu,chuti a dýchania.
Prechod na e-cigu bol u mňa až prekvapivo jednoduchý a bezproblémový.Večer som dofajčil poslednú klasiku v poslednej krabičke a ráno už som cumkal elektriku.Sem tam chuť na klasiku bola,ale nijak katasrofálna.Nemal som žiadne abstinenčné príznaky ako je nervozita,nesústredenosť či žravosť.
Niekde som čítal článok že sa rozšíril zákon o zákaze užívania tabakových výrobkou a je to teraz definované ako zákaz užívania nikotínových výrobkov na verejnosti kam spadá aj e-ciga.(či to je pravda alebo nie netuším)na druhú stranu neviem akoby mi dokazovali že som mal nikotínovú náplň a nie len placebo s 0mg.
Momentálne ma viac nenapadá ale budem sa tu tomu venovať aj nadaľej tak kľudne sa ma môžete pýtať.
Všetkým čo sa rozhodli,alebo rozhodnú vyskúšať držím palce.
Katy a R
27.04.12,09:00
a ako dlho už fajčíš e-cigaretu?
čiže tie cigaretky, čo si objednávajú za lacno z Číny (sused má takú, zatiaľ ešte len krátko) - radšej nie ?
asedma
27.04.12,09:01
Dani, v mojej rodine jedna skúsenosť s e-cigaretou a výsledok : nefajčiarka. A to vieš, že ja by som Ti neklamala.
..jej, takze bude to pravda..na stretku u nas ju mala sabadka a pochvalovala si tiez..rozmyslam o nej si ju zakupit, len nie som este na 100% rozhodnuta..vaham a vaham, ci ten pozitok nie je len umely a budem aj tak fajcit cigy..:confused:
danushka
27.04.12,09:09
...ak sa s e-cigou dopracujem do stavu nefajčiara, budem šťastná! :)
Donky
27.04.12,09:11
To: Danushka bohužial niesom oprávnený ti poslať SS-ku až od 15tich postou.
To: Katy a R Fajčím e-cigu 4 mesiac bez jedinej klasiky(už mi smrdia)Samozrejme takmer všetky e-cigi sa vyrábajú v číne:) ale treba si kúpiť značkový výrobok.Ja používam eGo-W 1100mah a som nesmierne spokojný.
Pôžitok je samozrejme iný ale vôbec nie umelý a samozrejme dá sa to zo začiatku kombinovať aj s klasikou(smradlavkou :)),ale postupom času s tým určite skončíš lebo ti začnú jednoducho smrdieť.
danushka
27.04.12,09:19
Mňa by napríklad zaujímalo, či keď človek prejde na e-cigaretu, či ráno keď sa zobudí, má tú pachuť v puse po cigaretách, alebo po čase zmizne?
Katy a R
27.04.12,09:24
To: Danushka bohužial niesom oprávnený ti poslať SS-ku až od 15tich postou.
To: Katy a R Fajčím e-cigu 4 mesiac bez jedinej klasiky(už mi smrdia)Samozrejme takmer všetky e-cigi sa vyrábajú v číne:) ale treba si kúpiť značkový výrobok.Ja používam eGo-W 1100mah a som nesmierne spokojný.
.
.. sa mi to zdá dlho :confused: ... vieš, ja som prestala tak, že som jednoducho povedala dosť - a bolo!
Len teda jeden môj rodinný príslušník má veľký problém -nedarí sa ... tak potom ešte hádam tá biorezonancia je rýchlejšia :confused: (ale samozrejme základ je chcieť)
Donky
27.04.12,09:26
Samozrejme pachuť je preč,u mňa to bolo po troch dňoch :) Teraz mi dokonca aj zuby začínajú belieť:D ešte sa zbaviť kávy a zúbky budú ako mliečne;)
Donky
27.04.12,09:37
Ono zasa čo som sa tomu venoval tak tá biorezonancia nemá tiež nejaké zázračné úspechy a čo mám troch známych tak všetci do 6 mesiacov fajčili znovu.Preto ma to odradilo
Mňa hlavne teší že som sa zbavil tých sajrajtou s klasických cigariet a závislosti na nikotín sa zbavujem pomaličky.
Jasné kde je vôla tam sú výsledky,ale každý človek je iný a inak vníma abstinenčné príznaky.Nedá sa povedať plošne že ked som to dokázal ja dokážu to aj iný.Pred rokom som bol plne rozhodnutý s tým skončiť len tak zo dňa na deň.Bolo to hrozné.Na druhý den som mal stavy že sa mi trásli ruky a oblieval ma studený pot,žena sa mi radšej vyhýbala a bol som nasr... na celý svet na tretí den som odvikačku ukončil:)
S týmto klídek leháro veget:):D
Donky
27.04.12,11:48
Dávam do pozornosti síce je to v CR ale myslím že u nás to už je.Dokonca nejaká p.Králiková tam stručne opisuje výhody oproti tabakovým cigaretám http://zpravy.idnes.cz/zakaz-koureni-bude-platit-i-pro-e-kuraky-f05-/domaci.aspx?c=A120426_210657_domaci_brm
Donky
27.04.12,12:16
Neviem či to nebude vymazané ako OT , ale zaujíma sa niekto ako dopadla zakladateľka témy corvetka? Náhodou som ju našiel na CZ fore o e-cigaretách a od 1.1.2012 ťahá ego-w a úspešne sa vyhybá tabakovým cigaretám.CZ fora môžem doporučiť pretože na SK som žiadne nenašiel a tam vám sú schopný poradiť ľudia čo e-fajčia niekoľko rokov.Nechcem nikoho navádzať na odchod s tohoto fora a dávať odkaz na "konkurenčné" ale čo sa týka CZ trúfnem si povedať že sú s e-fajčením pár rokou pred nami:(
antoni
28.04.12,05:25
Ahojte poradáci.
Chcel by som sa podeliť so svojimi skúsenosťami s EC, a hlavne poradiť.
Fajčil som od strednej školy cca 10-15 cigariet denne, teda cca 25 rokov. Vedel som že my to škodí a lezie do peňazí. O EC som počul niečo pred pár rokmi, ale povedal som si že to bude nejaká nepoužitelná "kravina". Cca pre mesiacom som ale stretol známeho silnejšieho fajčiara, ktorý už mal EC a vravel že ju má cca mesiac a že super, že už nefajčí normálne. Tak som sa vrhol na net, prelúskal najmä CZ fóra, zisťoval informácie, a rozhodol sa pre eGo-W F1 sadu. Objednal som, na 2. deň som už normálne nefajčil, a tak ma to dostalo, že som sa rozhodol EC aj sám predávať.
Teraz je to už cca mesiac čo fajčím len EC (aby som neklamal, kedže mám doma ešte nejaké normálne, tak si občas dám raz za deň polku cigy, ale moc mi to už nechutí.
Ja osobne všetkým ktorí s normálnym fajčením naozaj chcú skončiť, EC odporúčam... Len si naozaj nekupujte lacné jednorázové sady, lebo vás to môže sklamať a budete si myslieť, že EC naozaj nefunguje. Doporučujem knotové alebo tankové systémy eGo (W, C, T a pod). Keby ste chceli viac info, kludne mi napíšte... Antoni.
Donky
05.05.12,22:29
TO dunhill777: Aj ked tvoj príspevok tu už nie je,aj tak zareagujem.Mal som na mysli Fora v CR a nie e-shopy.Tých máme aj na SK dosť a ja kupujem s podstatne lepšieho ako si linkol :D Tu je bohužial zvykom že za link na e-shopy sa mažú komplet príspevky a nejakého vysvetlenia sa nedočkáš aj ked pekne poprosíš :mad: v čom vlastne nesúhlasíš?Pozri sem http://www.svetecigaret.cz/forum/index.php a linkni mi prosím niečo podobné čo je na Slovensku.Budem Ti veľmi vdačný
mukaky
10.05.12,19:46
E-fajčím od marca 2012 a nedám na moje eGo-W dopustiť. Nesúhlasím s názorom, že je to prostriedok na odnaučenie od fajčenia, ale je to zdravšie a lacnejšie, v podstate je to inhalátor. Funguje to na princípe odparovania tekutiny vo forme pary. Nebudem tu rozpisovať princíp fungovania. Moje postrehy a odporúčania sú:
- mať 2 kusy batérií (jednu cucáš, druhú nabíjaš) najlepšie asi eGo, lebo má dva typy závitov, takže môžeš namontovať rôzne atomizéry, cartomizéry a iné mizéry. Aký mizér použiť ťažko povedať, jednému vyhovuje knotový inému vatičkový. Tak isto je to aj s príchuťami. Ja tabakové príchute moc nemusím, iní len také. Batérie mám 2x 1100 mAh a nabíjam obdeň (a cucám skoro stále, 2-3x potiahnem, odložím a za 10 min. znova). Náplne si miešam sám, takže ďaľšia úspora. To, že "nedymí" by som netvrdil, niekedy dám väčší "dym" ako klasika. Žiadny kašeľ a dýchavičnosť. Prísluženstvo som kupoval na SK a CZ e-shopoch, tento týždeň som vyskúšal Poľský, takže uvidím. Ak to dobre dopadne mám minimálne na 3 mesiace vystarané za 50€ aj s poštovným.
tictac7
10.05.12,20:07
....e-cigaretka - poznám človeka, čo na nej "fičí" asi desaťkrát do roka a nakoniec furt skončí pri klasike (a to ešte nie je taký fajčiar, ako som ja bola)

mimotemy moja maličkosť. Fajčila som fajčila, až som sa dofajčila k číslu ---30-40/deň. Ráno, oči zalepené, ciga, WC, ciga, kúpelňa, ciga, šminky, ciga, šoférovať bez cigy?! to predsa nejde.... dojazd do práce, ciga, zaliaty čaj, ciga, vypitý čaj, ciga, každú chvíľu, ciga, cesta v aute, ciga,ciga,ciga, príchod domov, ciga (fajčí sa aj v kuchyni, aj v obývačke), až do odchodu do postele furt ciga.....
29.11.2011 o 16,15 posledná ciga - bola som tej smiešnej veci ..... také cez zľavu to bolo za 25 éčiek.....
...smiešne, doma, aj v aute, sú cigy furtovne na tých istých miestach, polovička fajčí, návštevy fajčia, v šenkoch sa pri pijatike fajčí.....a so mnou to ani nehegne. Teda bola sranda, asi tretí týždeň, že ráno držím v ruke ceruzku na oči a krabičku cigariet a kukám na tú krabičku, že čo to držím - je to tak - sú to zautomatizované pohyby, krabičku som vrátila na miesto, aby polovočka mal, tam, kde máva a hotovo ;)

cigarety a chudnutie je na tom istom princípe - začína sa to v hlave - keď to tam nemáš, tak to nepôjde.....
Martin Karas
10.05.12,20:10
Poradím Ti, nekupuj si lacnú - tie do 20 eur. Niektoré sú dokonca Slovenskou obchodnou inšpekciou označené za nebezpečné výrobky a naďalej sa predávajú, čím obchodníci porušujú zákony. Čiže ak elektronická cigareta - investovať viac peňazí a kupovať v serióznych obchodoch (weboch).
danushka
10.05.12,20:13
Manžel prešiel na e-cigu pred 10 dňami a už si nekupuje klasické. A to ťahal krabičku denne.
Ja cuckám raz takú, raz takú... zatiaľ.
srska
10.05.12,20:13
Manžel prešiel na e-cigu pred 10 dňami a už si nekupuje klasické. A to ťahal krabičku denne.
Ja cuckám raz takú, raz takú... zatiaľ.:D
danushka
10.05.12,20:16
Sršeň, ty beťár! :))))))))
asedma
10.05.12,20:19
tebe je hej..
danushka
10.05.12,20:20
no srska nižšie to tak trošku po svojom pochopil, ale nevadí :)))
asedma
10.05.12,20:59
ako kazdy chlap
matiak81
31.05.12,14:53
Caute, ja som presla na e-cigu iba nedavno, ale tiez na nu nedam dopustit... teoreticky, sice, fajcim v podstate viac :o) kedze si mozem zapalit aj pri compe, pred telkou, vo vacsine podnikov, vo vlaku...a pod., kazdopadne som prestala po velmi kratkej dobe (4 dnoch) uplne fajcit normalne cigy. Nekupila som si ju ale preto, aby som fajcit prestala, ale aby som opat mohla fajcit takmer vsade ;o)). Mam ego-T na principe Tank-ov, nie som s nou uuplne spokojna, vyzaduje pomerne vela starostlivosti...chystam sa prejst na ego-W, dufam, ze nesklame :o))))
Donky
31.05.12,21:09
Ahoj podla mojich skúsenností ťa W-čko nesklame.Menej skresluje chuť a o trošku menej v zniká kondenz,ale iba o trošku.Nekupuj celú sadu stačí ti len kúpiť cartomizér W-čko lebo egá majú rovnaké závity a zaplatíš cca. 6,50€ za cart. a nie 60€ za komplet.Kúp len cartomizér,našrubuj a dým čo to dá :-)))
Restorer Engine
04.06.12,14:08
Ja som prestal veľmi jednoducho. Také 3-4 mesiace pred dňom D som si pri každom zapálení cigarety povedal, že napr. od 1.septembra nefajčím. Takto prešli 3-4 mesiace a prišiel 1.september a mne v krabičke zostala posledná cigareta. Tak som si ju zapálil, dofajčil, zadusil špaka a povedal som si - posledná. A aj bola.:)
vulxy
04.06.12,15:03
mna by zaujimalo ze ako je e-ciga klassifikovana legislativne ci ako fajcenie alebo inhalovanie.priklad ,v nasom podniku je v celom areali zakazane fajcenie pod hrozbou aj vypovede v najhorsom....este za to nikoho nevyhodily,ale...a by ma zaujimalo ze ked ma niekde capnu tak ako???tvrdit ze nefajcim je trosku drze ale zase tvrdenie ze som fajcil ......ja nie ...ja som inhaloval(liecil sa) zo zdravotnych dovodov.....(odvykanie od nikotinu je vlastne liecba).....vie to niekto ako to je???
asedma
18.06.12,11:48
..mam otazku ohladne e-cigy a to, ze ci je mozne ju zobrat do lietadla do prirucnej tasky alebo do batoziny ?..zaroven chcem poradit s jej kupou..dostat ju uz aj u nas v meste, len neviem znacku, preto prosim skusenych, nech poradia..vdaka
Zdenak
19.06.12,08:42
Ahoj, já vlastním e-cigaretu už dlouhé měsíce a ještě nikdy se mi neporouchala. Pomohla mi zbavit se návyku kouření. Kupoval jsem ji z českého eshopu, nicméně myslím, že pro kvalitu je vyšší cena poštovného ta nejmenší překážka. Doporučuji ti alespoň nahlédnout, třeba tě to zaujme.
Eshop najdeš zde: elektronická cigareta (http://www.e-cigo.cz/)
renataj
27.12.12,16:39
Mám e-cigaretu EGo -K 650 len týždeň ale som spokojná.Klasické cigarety už nekupujem.Kúpili sme si ju spolu s manželom.Už sa to nedalo ďalej finančna zvládať,denne 1 kr. na osobu a ten smrad a nervy ak si nemôžeš všade zapáliť.
Ale mala by som otázočku.LIquid sme si kúpili 30ml a som dosť sklamaná,že nám to vydrží podľa doterajšej spotreby asi len 10-12 dní.Dá sa kúpiť aj väčšie balenie.Na nete som nič nenašla a aj keď áno,tak mám strach,že je to nejaký šmejd.Viete poradiť??
Peter Štefanec
27.12.12,16:43
otázka znie ako a koľko inhalujete. cez čo.
Ja miniem mesačne okolo 30ml, niekedy aj viac.
Miešam si sám, a aj kupujem hotové.
Cena pri miešani je veľmi priazniva, pri kupovaných u overených predajcou a pri akcii, je tiež cena dobrá )

http://www.el-cigareta.eu/ fórum o vapingu ( e-cigaretách )
tu sa dozviete čo a ako a o slovenskom vapingu,
renataj
27.12.12,17:59
Inhalujeme asi dosť veľa.Do našich e-cig. sa dá naplniť 1,6ml a plním si ju 2x denne.Manžel tiež.Našla som stránky,kde sú lacnejšie liquidy 50ml za cenu 30ml.Cig. máme týždeň aj prvú náplň Turecký tabak a já si ešte vždy primiešam 1-2 kvapky mentolovej príchute.Turecký tabak sme si kúpili preto,lebo kamoška mala túto príchuť a mali sme strach,že iné nám nebudú chutiť.Vyskúšali sme e -cog. prvý krát u nej a boli sme veľmi spokojní.A tak sme nabehli do obchodu a kúpili si presne to čo mala ona.Píšeš,že si miešaš príchute a je to aj lacnejšie.Nie som v tomto smere ešte dosť zbehlá a tak by som rada vedela, ako je to s tým miešaním.Máme silnejší liquid 18mg/ml.
alaya1
27.12.12,18:04
Podla mna je to poriadna blbost a tahanie prachov z ludi. Kto chce prestat fajcit prestane. Dokazala som to ja a este par stotisic a viac ludi .

Je to o nastaveni psychiky. Urcite by som za tento blud peniaze nevyhadzovala.
vulxy
27.12.12,18:25
dnes je presne 158 dni co som si nezapalil klasicku cigaretu,fajcim digitalne:D..... a som spokojny......
co sa tyka poruchovosti tak je jasne co sa pokazit moze aj sa pokazi ale to nieje problem ked nakupis od overeneho predajcu....aj mne sa stalo ze mi bateria skolabovala a na druhy den mi predajca posielal novu.....takze ziadny stres...
liquidy som sa casom naucil miesat si sam,.....kupim len bazu a prichute ,je to hotova alchymia ale namiesam si presne aku chcem....na mesiac ma to vyjde nakych 25€....to su drobne oproti klasike.....
:)
vulxy
27.12.12,18:29
Inhalujeme asi dosť veľa.Do našich e-cig. sa dá naplniť 1,6ml a plním si ju 2x denne.Manžel tiež.Našla som stránky,kde sú lacnejšie liquidy 50ml za cenu 30ml.Cig. máme týždeň aj prvú náplň Turecký tabak a já si ešte vždy primiešam 1-2 kvapky mentolovej príchute.Turecký tabak sme si kúpili preto,lebo kamoška mala túto príchuť a mali sme strach,že iné nám nebudú chutiť.Vyskúšali sme e -cog. prvý krát u nej a boli sme veľmi spokojní.A tak sme nabehli do obchodu a kúpili si presne to čo mala ona.Píšeš,že si miešaš príchute a je to aj lacnejšie.Nie som v tomto smere ešte dosť zbehlá a tak by som rada vedela, ako je to s tým miešaním.Máme silnejší liquid 18mg/ml.
nedaj sa pomylit nazvami liquidov oni tam daju akoze Camel ale to vobec tak nemusi chutit......treba vyskusat velmi vela druhov az natrafis na to prave....
co sa tyka miesania je to jednoduchsie ako sa zda a vyhoda je ze vies si namiesat presne to co chces ale treba skusat...skusat
Peter Štefanec
27.12.12,18:42
Blbosť pre teba, realita pre mňa a mnohých na SK ( preto odkaz na forum ) a dalej e-cig sa používa vo viacerých štátoch, tak zrejme BLBOSŤ asy nie, jedina blbosť je to čo o tom píšu naši ++++ ktorí sa starajú o naše životy a zdravie.

renataj
miešanie je jednosuché, kúpiš základnu bázu a príchuť,
ano treba najsť svoj liquid, nie všetko chutí a nie všetko je dobré ( čo huba to názor a chuť ) preto je možnosť na fóre sa zaradiť a prísť na stretnutie kde sa dozvieš a vyskúšaš fakt hodne.

vulxy (http://www.porada.sk/member.php?u=65331) :) ahoj, však som dal odkaz na forum :) je to na nej :)


Podla mna je to poriadna blbost a tahanie prachov z ludi. Kto chce prestat fajcit prestane. Dokazala som to ja a este par stotisic a viac ludi .

Je to o nastaveni psychiky. Urcite by som za tento blud peniaze nevyhadzovala.
vulxy
27.12.12,18:49
som si nevsimol ......mazem....
corvetka
27.12.12,20:03
Dobrý večer, prepáčte, že reagujem až teraz, ale vzápätí ako som tu položila úvodnú otázku, tak som našla veľmi kvalitné fóra na cz stránkach a tam sa ma ujali starí e-mazáci....:-)... Vďaka im e-fajčím už takmer rok a som maximálne spokojná - aj manžel. Zaobstarala som si Ego W - 1100 mAh, boli sme ju kúpiť v kamennom obchode v ČR, kde mi majiteľ vysvetlil detské choroby tejto vychytávky. Manžel už zmenil hardwér, ja som verná wéčku. Čo sa týka liquidov, tak miešam vlastné, tiež to nie je žiadna veda. Ale v konečnom dôsledku už aj u nás máme minimálne dve super kvalitné fóra a ak sa chce niekto dozvedieť erudované informácie, tak je najlepšie napísať tam. Sú tam super ľudkovia a vedia perfektne poradiť. Dokonca som zaregistrovala, že sa vytvárajú lokálne bunky, kde sa e-huliči stretávajú osobne a môžu "okoštovať", poradiť....Takže na záver už len sama za seba môžem všetkým odporučiť !!! Ešte mi nedá jednu vec podotknúť....rady typu "chce to len pevnú vôľu" asi závislakom nepomôžu....:-)...Cez to všetko vďaka za všetky "porady" a šťastný nový rok bez dechtu...:-))))...jaj, ešte čosi! K otázke ako to chodí s e-cig. na letisku a pod....Ja som rešpektovala nefajčiarov počas celej doby pyro, a tak som pri tom zostala aj teraz. Nesnažím sa pútať na seba pozornosť tým, že si vytiahnem wéčko kdekoľvek s argumentom, že to je len inhalovanie pary. Dá sa to v pohode zvládnuť. Na letisku a v lietadle som ho mala v príručnej batožine a zahulila som si na wc /aj to len kôli meškaniu lietadla/. Pekný večer. Jana
alaya1
27.12.12,20:05
Mily Peter, fajcila som 20 rokov krabicku denne, 6 rokov nefajcim. Stale tvrdim, ze to o com pises je len tahanie penazi z vreciek ludi so slabsou volou.
alaya1
28.12.12,18:52
Takuto podobnu odpoved som napisala aj ja. tato je uzitocna, moja bola zabalena, ako nevhodna!
alencek
22.03.13,20:22
Prosím, viete mi poradiť, u koho na nete si spoľahlivo môžem úpiť e-cigu, resp. celú sadu. A vraj exstujú aj mini...?