dropdead
24.12.11,19:47
Dostal som novy pocitac (na vianoce :/ od rodicov) a vyberali bohuzial rodicia a bezomna takze zobrali
PC s WINDOWS 7 ... chcel by som to preinstalovat , ale neviem sa dostat do setupu , skusal som aj BIOS
ale nejak som to tam nenasiel .... ked som sa dostal do biosu tak len toto tam mam , neviem co dalej

http://imgupload.sk/images/39433395561762055466.jpg

Nevie neikto co stym ?
Vlado40
24.12.11,18:53
Nechápem zahodiť originál WIN7 za XP.Na zmenu boot nepotrebuješ ani vojsť do biosu.Stačí si na začiatku ,keď nabehuje PC všimnúť dole na monitore ,ktorou klávesou sa mení botovanie - F8,F11 ...,ak je to NTB tak aj ESC.
miguel.santoro
24.12.11,19:04
ehm, čo je to za nápad prechádzať z Win7 na XP.Určite by som nemenil.A ak je to ešte originál, tak nieje čo riešiť.Jednoznačne odporúčam ostať pri Win7.Win7 je už o hodný krok napred oproti XP.
Danielle369
24.12.11,19:08
Práve mám novú 7...je super, odporúčam ti ju..nedá sa porovnať s XP
misoft
24.12.11,19:29
Ja by som to povedal asi takto:
Win XP s SP3 mápodporu do polovičky roka 2014, po tomto termíne prestane pre tento OS akákoľvek podpora (žiadne updaty, záplaty -proste NIČ). Bude síce fungovať, ale už na XP nezoženieš žiadne ovládače, záplaty, čím ďalej bude viac zraniteľnejší a náchylnejší "nasať" do seba rôzne digitálne svinstvo z internetu.
Win 7 sa síce rozbieha (a celkom úspešne, lepšie ako jehoVista), pribúda programov, ovládačov, záplat, updatov pre tento OS.

Bola by nevýslovná hlúposť (po mojom debilita) prechádzať späť na starší (i keď vyskúšaný) OS - už aj vzhľadom na to, že sedmičku máš legálnu - XP už asi ťažko zlegalizuješ.

Je to ako keby si dostal Škoda Superb, ale ty by si chcel prejsť na Škoda 105L.


Nemudruj a ostaň na Sedmičkách!
Arnold123
24.12.11,19:52
Ak sa dnes kúpi nové PC, tak je počítané s Win 7, max. s Vistou. Win XP sa už na novom HW nedajú rozbehať - chýbajú ovládače.
nunenko
24.12.11,20:51
Veru tak, ovládače na XP na novom NB bol problém už dávnejšie. No a Win7 je to neporovnateľné s XP. Na jednom NB mám oba, no a jednoznačne som spokojnejší s Win7, aj keď niekedy požívam XP, ale to pretože niektoré portable verzie programov ne 7 nijako nespustím, len cez virtualny box.
Win7 som si bol ochotný kúpiť, pretože je lepší som mal spolu s NB Vistu...
duves
24.12.11,21:16
Neblbni s tym XP. Keby to bolo 3 roky dozadu s vistou, tak ano. Už nie je dovod. Je s tym kopec prace.
Fero11
25.12.11,04:09
Panove ja pouzivam WinXP SP2 a som max. spokojny, mam na nom klasicke aplikacie napr. MS office 2007 (2010 sa neda chce to min. SP3 (nepotrebujem)) a hodne dalsieho, zatial som sa nestretol s tym, ze nieco nejde nainstalovat, lebo je to len pre win 7 (samozrejme neinstalujem do PC vsetko co mi pride pod ruku)
Ako ochranu pouzivam NOD32 a Kerio asi 6-7 rokov staru verziu.
Takze ak chlapec chce, ja by som mu nebranil, kludne nech si da XP, samozrejme ak ma nejake XP home, tak to radsej nech ostane pri W7.
Ja som skusal W7 2x ale vzdy som mal nejaky problem, tak po par dnoch som o5 bootoval XP, nejaky ten piatok este pojdem na XP a ak budem mat viac casu a vychytam si jeden HW, tak urcite prejdem na linux :)

stastne a vesele
duves
25.12.11,05:41
Takto, je blbosť na to davať iny OS, pretože vyrobca to vyladil prave pre konkretny typ W7. Kedysi, čo davali Vistu a ta žrala nenormalne systemove zdroje pri RAM 2GB to malo zmysel.
Fero11
25.12.11,06:46
Podla mna ma chlapec desktop a nie NB, tam sa nic nevyladuje pre XP a vobec nikde sa nic nevyladuje. Na PC sa vyrobia komponenty (totez aj na NB) a vyrobca vyda aj FW, zrejme MS tlaci aby vydavali FW uz len pre W7. Ak je vyrobca normalny, tak k HW vyda aj SDK a ovladac uz bude mat kto napisat pre akykolvek OS (no najvacsi problem je s SDK, pretoze ho casto nezverejnia).
A co sa tyka pamate, tak ak som si nainstaloval W7 tak pamat na cisty chod OS potrebovala cca 700-800MB, pre XP je to cc 200MB
nunenko
25.12.11,09:18
Vymeniť legálny Win7 za nelegálny XP sa mi zdá riadna blbosť. Keď už nevie niekto bez XP žiť sú dve možnosti mať nainštalované aj XP a aj Win7 a (mal som aj Ubuntu) (ak budú ovládače na XP, to treba overiť na stránke výrobcu vopred), alebo virtuálny box.
V podstate skoro nikdy nevypínam notebook, len uspávam, a tak stále beží len Win7. Keď chcem vyskúšať nejaký nový program, tak spustím virtualny počítač a naištalujem ho tam.
Nevidím zmysel robiť tento nezmysel. Win7 beží aj totálne starom notebooku (512ram oskúšané) a z pamäte zoberie ešte menej ako Xp, čo celkom nechápem...
sthruska
25.12.11,09:22
Vzhľadom na formuláciu otázky je dobré, že Ťa rodičia nezobrali zo sebou. ;)
Súhlasím s príspevkami hore. Nemáš najmenší dôvod ísť na XP. Ja som si W7 kúpil len zo zvedavosti. XP mi už nechýba. Dokonca pri jednom programe je PC stabilnejšie.
misoft
25.12.11,10:18
Win7 beží aj totálne starom notebooku (512ram oskúšané) a z pamäte zoberie ešte menej ako Xp, čo celkom nechápem...
Lepšia správa pamäte - lepšie "využívanie".
Fero11
25.12.11,10:48
Nevidím zmysel robiť tento nezmysel. Win7 beží aj totálne starom notebooku (512ram oskúšané) a z pamäte zoberie ešte menej ako Xp, čo celkom nechápem...
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/products/system-requirements
http://www.microsoft.com/slovakia/windows/xp/pro/evaluation/sysreqs.mspx
ani ja :)
misoft
25.12.11,11:14
No to je potom zázrak. Aspoň je vidieť, že Sedmička vie sa "prispôsobiť" a lepšie využívať systémové prostriedky.
nunenko
25.12.11,21:27
Vôbec to nieje zázrak, a ešte vám poviem, že som tam oskúšal Cs5 Photoshop, štartoval sa dlho ale šiel. Celý zázrak spočíva v tom, že ignoruješ varovania(tušim WIN7 nemal ziadne), a ak ťa "pustí" inštaluješ ďalej. Jediný problém mala ovladacom obrazovkay už si to presne napamätám, ale systém našiel sám online riešenie (bpl tam pásik). Zasa na druhej strane som vo virtualnom počítači WIN7 nenainštaloval na 512MB Win7 mám Ultimate.
Už som sa dostal do sporu s viacerimi expertami čo tvrdili že to nieje možné. Na inštalácii Win7 je úžasné to že prebehne viacmenej automaticky, nie ako XP.
up4anything
25.12.11,22:05
nastavenia bootovania najdes to v advanced bios features ... urcite to tam je, len sa treba poriadne rozhliadnut :) .. a tak na okraj suhlasim s predoslymi nazormi - nemen to na XP, zbytocny krok s5 ...
Fero11
26.12.11,03:41
Na inštalácii Win7 je úžasné to že prebehne viacmenej automaticky, nie ako XP.
presne tak, prebieha automaticky bez zasahu uzivatela a celkovo predpokladam, ze cely W7 je plne automatizovany, to je velmi vyhodne, ale nie z pohladu uzivatela laika (i ked laik si mysli, ze vsetko je super).
To je ako z dnesnym masom, kupis si fajnu a chutnu sumku, ale mozno ani netusis, ze jes muku a vodu a masa tam je asi 5-10% z celkoveho mnozstva
KoxXxo
26.12.11,06:16
Z toho vyplýva, že XP je ako domáca vyúdená šunka?
Fero11
26.12.11,06:39
priblizne :) ludia idu po tom, co je nove, pekne a este aj drahe, pretoze ked je to drahe, tak to musi byt aj dobre nie ?
Princip je stale ten isty
nunenko
26.12.11,09:31
rozdiel je v tom, že krď si chcel inštalovať XP musel si mať isté znalosti, väčšina si to nechala urobiť niekomu čo sa s tým živil, ale Wi7 vložíš DVD a v podstate čakáš, pár reštartov a hotovo. S tou múkov v šunke, sice v šunke múka nebýva ale v inej saláme (do šunky "tlačia" vodu) a ak ju nechceš môžeš si dať na charite mastnú salámu - zadarmo (linix, solaris...)
Zásadná vec je v tomto prípade to, že výrobcovia nemajú pre nové výrobky ovládače pre XP, čiže dilému vyriešia oni jednoducho XP nerozbeháš.
kezeso
27.12.11,09:01
Nie som expert, ale laicky je W7 lepší ako XP.
Fero11
27.12.11,10:28
alebo si mohol napisat aj tak:
Nie som expert, ale laicky je W7 krajsi ako XP.
kezeso
27.12.11,13:13
4 roky som mal XP, teraz dva mesiace W7, určite som spokojneší, krajším by som ho nenazýval, je to iba vec zvyku
Fero11
27.12.11,14:27
Mozes mi napisat ake vyhody si zistil opraoti XP ?
sthruska
28.12.11,06:54
Skúsim niečo napísať.
Grafiku nechám bokom. Tá ma nezaujíma. Aj v XP som vypínal všetky grafické finty. Všelijaké zosvetlovania, vysúvania a pod.

Ak je XP vyladené, nepridáva sa nové železo ani nové programy, tak nie je dôvod na W7.
Ja som W7 kupoval viac zo zvedavosti. Už by som sa späť nevracal. Dôvody:

- Rýchlo som si zvykol na nové vlastnosti panela úloh. Už by mi chýbali.
- Je stabilnejší (nepadal mi ani XP). Mám Smart sketch (Intergraph 2D výkresy), ktorý mi pod XP padal každú chvíľu. Teraz podstatne menej.
- Na bežnú prácu úplne postačuje integrovaná grafika. Dokonca je spokojný aj Smart sketch , kvôli ktorému som kupoval samostatnú GK a aj tak stále frflal.
- Platí to čo písali diskutujúci hore - hlavne inštalácia OS, HW i SW. K tomu budúcnosť - podpora.
- Internet nabehne okamžite, čo laikovi veľmi uľahčuje život. Človeka znalého veci to poteší, ale neprikladá tomu nejakú dôležitosť.
- Už roky som mal 64 bit procesor a OS 32 bit. Už sú oba 64 bit. To už je u profesionálov celkom slušný dôvod. Aj keď existovali 64 bit XP, ale s tými som sa nikde nestretol - som amatér.
- Menšia záťaž HW. Celkom slušné zredukovanie procesov spúšťaných pri štarte OS.

- Veľké mínus - ak niečo hľadám tak si statočne zanadávam. Ale to robí MS snáď pri každej novej verzii SW.
- Ďalšie (asi len malé mínus) - počas inštalácie nutnosť pripojenia na internet. Neviem, kde berú dodávatelia SW presvedčenie, že odberateľ je (samozrejme v kuse) pripojený na internet. Mám doma NB, ktorý bol pripojený na internet len počas inštalácie. Viac nebude.

Ako laik toľko.
marko182
28.12.11,07:21
Presiel som vsetkymi verziami Windows vratane XP, Vista a Windows 7 a uz 2 roky zostavam na W7. Z mojho pohladu je minimalne o triedu lepsi ako XP a je jedno, ci porovnavam XP SP2 (Ferov oblubeny) alebo XP SP 3. Moje postrehy:

- Windows 7 u mna bezi uz 2 roky nepretrzite bez preinstalovania, obnovy systemu a pod., ked som fungoval na XP, tak som preinstalovaval system kazdych cca. 6 - 9 mesiacov, system uz bol pomalsi, castejsie padal
- za cely cas pouzivania Windows 7 som nemal ani raz problem s ovladacmi, rozpoznal uplne vsetky zariadenia, co mam doma od klasickych (WiFi adapter, sietova karta, externe disky) cez telefony, fotaky az po mikroskop s kamerou. U XP sa mi bezne stavalo, ze som musel na nete hladat ovladace a aj ked som ich nasiel, to este neznamenalo, ze budu fungovat
- co sa stability tyka, na XP uplne bezny pad v lepsom pripade Windows Explorer, v horsom modra obrazovka (BSOD), na W7 mi obcas spadne nejaka konkretna aplikacia, ale este sa mi nestalo, ze by padol alebo zamrzol cely system
- start systemu je mojim laickym odhadom o cca. 30% rychlejsi v porovnani s XP, ale zase aby som mu nekrivdil, mam aj o nieco lepsiu konfiguraciu teraz. Kazdopadne rozdiel tam urcite je.

Takze z mojho pohladu ma W7 jednoznacne navrch.
Fero11
28.12.11,07:27
Skúsim niečo napísať.
Grafiku nechám bokom. Tá ma nezaujíma. Aj v XP som vypínal všetky grafické finty. Všelijaké zosvetlovania, vysúvania a pod.

Ak je XP vyladené, nepridáva sa nové železo ani nové programy, tak nie je dôvod na W7.
Ja som W7 kupoval viac zo zvedavosti. Už by som sa späť nevracal. Dôvody:

- Rýchlo som si zvykol na nové vlastnosti panela úloh. Už by mi chýbali.
- Je stabilnejší (nepadal mi ani XP). Mám Smart sketch (Intergraph 2D výkresy), ktorý mi pod XP padal každú chvíľu. Teraz podstatne menej.
- Na bežnú prácu úplne postačuje integrovaná grafika. Dokonca je spokojný aj Smart sketch , kvôli ktorému som kupoval samostatnú GK a aj tak stále frflal.
- Platí to čo písali diskutujúci hore - hlavne inštalácia OS, HW i SW. K tomu budúcnosť - podpora.
- Internet nabehne okamžite, čo laikovi veľmi uľahčuje život. Človeka znalého veci to poteší, ale neprikladá tomu nejakú dôležitosť.
- Už roky som mal 64 bit procesor a OS 32 bit. Už sú oba 64 bit. To už je u profesionálov celkom slušný dôvod. Aj keď existovali 64 bit XP, ale s tými som sa nikde nestretol - som amatér.
- Menšia záťaž HW. Celkom slušné zredukovanie procesov spúšťaných pri štarte OS.

- Veľké mínus - ak niečo hľadám tak si statočne zanadávam. Ale to robí MS snáď pri každej novej verzii SW.
- Ďalšie (asi len malé mínus) - počas inštalácie nutnosť pripojenia na internet. Neviem, kde berú dodávatelia SW presvedčenie, že odberateľ je (samozrejme v kuse) pripojený na internet. Mám doma NB, ktorý bol pripojený na internet len počas inštalácie. Viac nebude.

Ako laik toľko.
Mne zatial XP spadol fakt hodne hodne davno (matne si pamatam na blue screen, fakt matne) sice nerobim na pc nic krkolomne ..
Instalacia je skoro podobna (najvacsi problem ludom robi zavedenie systemu (nepoznaju F2, F11, alebo del))
Podpora ?? ja uz od roku 2004 mam vypnutu aktualizaciu systemu
Nechapem tomu, ze internet nabehne okamzite, na XP sa caka nejaky cas pokial NET nabehne ??

A na zaver jedno "porekadlo" ak ti nieco dobre funguje, tak sa toho radsej nedotykaj (ak si myslis, ze nieco vylepsis, tak nakoniec sa vratis k povodnemu)
sthruska
28.12.11,07:38
//Podpora ?? ja uz od roku 2004 mam vypnutu aktualizaciu systemu
Tú mám vypnutú aj ja. Lenže iní fungujú ináč. Stále čosi inštalujú, skúšajú a potom potrebujú podporu pre nové technológie

//Nechapem tomu, ze internet nabehne okamzite
Mal som na mysli automatické nastavenie pripojenia. Poznámka "tomu" mi pri tomto použití reže uši. Jednoznačne to poukazuje na to, že do dôchodku sa ešte nechystáš :D

PS mám osobne overené, že to porekadlo funguje :)
Fero11
28.12.11,11:37
co mas proti tomu "tomu" :)
automaticke nastavenie ???
To MS ma uz vkompilovane do svojho systemu, akeho kazdy pouziva providera (samozrejme aj s heslami a menami) ze sa automaticky pripoji na NET ??
To uz je umela inteligencia tak daleko ??
koniec srandy
Viem ze si myslel, automaticke nainstalovanie drivera pre sietovku, ale to nie je nic prevratne (tisice ovladacov sa nachadzaju na instalacnom DVD (ak budu novsie sietovky s trocha odlisnou technologiou, tak si ich budes musiet instalovat sam aj v sedmicke)).
rac
28.12.11,12:47
ahoj dropdead,

neviem, ci ta uz odhovorili od toho downgrade-u, ale ked som si zbezne cital reakcie vsetkych tych ludi, co ti radia ostat na seven, tak ti musim napisat. na zaklade svojich dlhorocnych skusenosti so vsemoznymi operacnymi systemami vratane servrovych rieseni ti mozem povedat, ze si sa rozhodol uplne spravne.

windows seven je len prezlecena vista. jadro OS je uplne rovnake, neduhy visty teda ostali. netreba sa nechat oklamat inym nazvom. nebudem ich vsetky vymenovavat, na to su ine stranky. v tomto pripade je z nich najdolezitejsia suma-sumarum - nadmerne a zbytocne zatazenie systemovych zdrojov. s tym ide ruka v ruke vyssia spotreba a s tym zasa kratsia vydrz baterky(pokial mas notebook). seven proste zerie aj ked nic nerobi. teda vsetko ide pomalsie, lebo sam OS si berie velku cast vykonu. opakujem: zbytocne.

na druhej strane je pravda, ze mozes mat problemy zohnat vsetky potrebne ovladace pre xp, nie je to vsak z technickych, ale z marketingovych lobistickych dovodov... neseriozni vyrobcovia HW (najma notebookov) totiz umyselne davaju k dispozicii len seven drivere. dovody nech si kazdy domysli sam, zodpovedne mozem povedat, ze nie su technickeho razu. neznamena to vsak, ze sa ti downgrade nepodari, akurat sa s tym fajne pohras a stravis s tym dost vela casu. kazdopadne, tato snaha sa ti podla mna oplati. keby aj nie, nemusis predsa mazat stary seven... urob si dual boot a budes mat moznost vratit sa k seven, keby sa nepodarilo.

tip k ovladacom - ked nenajdes ovladace od vyrobcu notebooku, hladaj ovladace jednotlivych suciastok, z ktorych je ntb postaveny. ak mas napriklad grafiku ati, chod priamo na stranku ati a stiahni si ovladac pre ten ktory chipset (napriklad rada 48XX-kde xx moze byt akekolvek cislo). bude urcite fungovat, mozno este lepsie ako ten od predajcu skladacky(notebooku)...

a nedaj sa odhovorit kadejakymi bluescreenami a podobne. bluescreen nie je predsa chyba operacneho systemu, ale nasledok zlej konfiguracie, pripadne hardwareu... kazdy sa potom da individualne riesit.
Vlado40
28.12.11,13:00
Ďalšie (asi len malé mínus) - počas inštalácie nutnosť pripojenia na internet.


Nie je potrebné počas inštalácie byť pripojený na internet ,presne tak ako pri XP.Stačí preskočiť.
misoft
28.12.11,13:21
windows seven je len prezlecena vista omyl - prerobená, vylepšená. jadro OS je uplne rovnake jadro je u všetkých rovnaké - kernel, neduhy visty teda ostali neostali - eliminovali sa. netreba sa nechat oklamat inym nazvom nikto neklame - sedmička je trochu iná. nebudem ich vsetky vymenovavat, na to su ine stranky. v tomto pripade je z nich najdolezitejsia suma-sumarum - nadmerne a zbytocne zatazenie systemovych zdrojov sedmička má väčšie nároky ako XP, ale zase omnoho menšie ako Vista. s tym ide ruka v ruke vyssia spotreba a s tym zasa kratsia vydrz baterky(pokial mas notebook) pokiaľ rozumne nastaví zobrazovanie a pod. výdrž je rovnaká. seven proste zerie aj ked nic nerobi to robí aj Vista aj XP. teda vsetko ide pomalsie ide rýchlejšie, lebo sam OS si berie velku cast vykonu OS vie využívať výkon tak ako potrebuje. opakujem: zbytocne. vôbec nie zbytočne .........
na druhej strane je pravda, ze mozes mat problemy zohnat vsetky potrebne ovladace pre xp, nie je to vsak z technickych, ale z marketingovych lobistickych dovodov... volovina! Pokiaľ si si neuvedomil - XP končí, presáva podpora (v roku 2014) - tak už sa preto netvorí preXP neseriozni vyrobcovia HW (najma notebookov) totiz umyselne davaju k dispozicii len seven drivere logické že pre sedmičku, keď XP bode končiť. dovody nech si kazdy domysli sam , zodpovedne mozem povedat, ze nie su technickeho razu ale sú. neznamena to vsak, ze sa ti downgrade nepodari, akurat sa s tym fajne pohras a stravis s tym dost vela casu. kazdopadne, tato snaha sa ti podla mna oplati. keby aj nie, nemusis predsa mazat stary seven... urob si dual boot a budes mat moznost vratit sa k seven, keby sa nepodarilo. tvoja jediná rozumná argumentácia.......
a nedaj sa odhovorit kadejakymi bluescreenami a podobne ten ti však povie, kde sa niečo háda. bluescreen nie je predsa chyba operacneho systemu ale je aj chybou OS, ale nasledok zlej konfiguracie, pripadne hardwareu...napr. nesprávnymi ovládačmi, súčiastkami, ktoré nepodporujú vyššie "varianty" OS .
kezeso
28.12.11,13:22
Pre Kaddafího:
Jednoducho sa mi lepšie prechádza jednotlivými priečinkami, je k nim lepší rýchlejší prístup. Myslím, foto, dokumenty, filmy a pod.
Fero11
28.12.11,15:17
Na toto odjakziva pouzivam TC. V zivote som na toto nevyuzival okna
Fero11
28.12.11,15:27
windows seven je len prezlecena vista omyl - prerobená, vylepšená- skor by som povedal prezleceny XP. jadro OS je uplne rovnake jadro je u všetkých rovnaké - kernel, neduhy visty teda ostali neostali - eliminovali sa. netreba sa nechat oklamat inym nazvom nikto neklame - sedmička je trochu iná - ina je len v krajsom GUI. nebudem ich vsetky vymenovavat, na to su ine stranky. v tomto pripade je z nich najdolezitejsia suma-sumarum - nadmerne a zbytocne zatazenie systemovych zdrojov sedmička má väčšie nároky ako XP, ale zase omnoho menšie ako Vista - tie vyssie nroky su skrz toho GUI , aero a podobne blbosti. s tym ide ruka v ruke vyssia spotreba a s tym zasa kratsia vydrz baterky(pokial mas notebook) pokiaľ rozumne nastaví zobrazovanie a pod. výdrž je rovnaká. seven proste zerie aj ked nic nerobi to robí aj Vista aj XP - ale o polovicu menej (XP). teda vsetko ide pomalsie ide rýchlejšie, lebo sam OS si berie velku cast vykonu OS vie využívať výkon tak ako potrebuje - hlavne na GUI ako som uz pisal. opakujem: zbytocne. vôbec nie zbytočne .........
na druhej strane je pravda, ze mozes mat problemy zohnat vsetky potrebne ovladace pre xp, nie je to vsak z technickych, ale z marketingovych lobistickych dovodov... volovina! Pokiaľ si si neuvedomil - XP končí, presáva podpora (v roku 2014) - tak už sa preto netvorí preXP - 2014 je este tak daleko, ze dovtedy moze W7 aj zaniknut :) neseriozni vyrobcovia HW (najma notebookov) totiz umyselne davaju k dispozicii len seven drivere logické že pre sedmičku, keď XP bode končiť. dovody nech si kazdy domysli sam , zodpovedne mozem povedat, ze nie su technickeho razu ale sú. neznamena to vsak, ze sa ti downgrade nepodari, akurat sa s tym fajne pohras a stravis s tym dost vela casu. kazdopadne, tato snaha sa ti podla mna oplati. keby aj nie, nemusis predsa mazat stary seven... urob si dual boot a budes mat moznost vratit sa k seven, keby sa nepodarilo. tvoja jediná rozumná argumentácia.......
a nedaj sa odhovorit kadejakymi bluescreenami a podobne ten ti však povie, kde sa niečo háda. bluescreen nie je predsa chyba operacneho systemu ale je aj chybou OS, ale nasledok zlej konfiguracie, pripadne hardwareu...napr. nesprávnymi ovládačmi, súčiastkami, ktoré nepodporujú vyššie "varianty" OS
.
Juraj Tlach
30.12.11,08:09
Existuje utilita"virtual pc" pre Win7.Je to robené pre Win7 z dôvodov prechodu ne novšie systémy z WinXP na Win7. Aby prechod vo firmách bol ľahší, microsoft vytvoril vyrtuálny počítač prostredia XP v prostredí Win7. Stačí si stiahnuť aktualizáciu a nainštalovať prostredie WinXP. Funguje to ako program, winXP sa otvára vo vlastnom okne.
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/install-and-use-windows-xp-mode-in-windows-7
misoft
30.12.11,13:39
Fero Kaddáffi - ale v podstate so mnou súhlasíš ;)
Fero11
30.12.11,13:59
je to v pohode :) je mozne ze casom prejdem aj ja na W7 (ale skor sa budem uberat k linuxu, tam citim stabilitu (mam to na servery a je to spica (tak hadam aj na desktope to bude fajn)))
nunenko
19.01.13,15:28
takže takto, vyzerá win7 na starej šunke...naištalobvané všetko potrebné...
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=124193&stc=1&d=1358612746