migelo1
26.12.11,08:02
ahoj,
chcem sa spytat, mozete mi poradit PRE a PROTI? eurookna vz. plastove okna....cena je cca rovnaka (eurookna - smrek)
Dakujem
lujza.j
26.12.11,07:16
220870
26.12.11,07:41
Ak eurookna tak z tvrdého dreva.Ak na to nemáte kúpte plastové.
pivko
26.12.11,13:52
Podľa mňa jednoznačné plastové , o eurookná sa treba starať a ja som pohodlný človek. Ešte aj strešné som dal všetky velux GGU aby som ich nemusel za pár rokov natierať.
Don133
27.12.11,20:01
Eurookná mám a pravdu povediac, keby som teraz menil okná, tak dám plastové s renolitovou foliou ... na nerozoznanie ....a máš pokoj. O eurookná sa je potrebné starať a po 10 rokoch ich už jednoducho nedošteluješ :(
marleau
27.12.11,20:23
Eurookná mám a pravdu povediac, keby som teraz menil okná, tak dám plastové s renolitovou foliou ... na nerozoznanie ....a máš pokoj. O eurookná sa je potrebné starať a po 10 rokoch ich už jednoducho nedošteluješ :(
Eurookná nesmie robiť hocikto v garáži.My sme dávali v 1997 v Nemecku eurookná a odvtedy ich majiteľ len raz pretieral a nikdy nemal s nimi iný problém.Boli samozrejme drahé,ale to nič nemení na fakte,že sa dajú vyrobiť kvalitne a plastové na ne nikdy kvalitou nedosiahnu.Toť moje poznatky z praxe.
bjuty smis
28.12.11,09:14
Eurookná mám a pravdu povediac, keby som teraz menil okná, tak dám plastové s renolitovou foliou ... na nerozoznanie ....a máš pokoj. O eurookná sa je potrebné starať a po 10 rokoch ich už jednoducho nedošteluješ :(

prečo by si ich nedošteloval ? :)))a ked už plastové, prečo ich maskovať na drevené, sa za ne hanbíš ? prejdi sa historickými centrami miest, chod na návštevu do nejakého starého zámku - hradu a opýtaj sa, kolko vydržia drevené okná....cena bude rovnaká nie vtedy , ked ich kúpiš za rovnakú cenu, ale ked budú mať aj rovnakú životnosť...a ešte doplním k tomu, že s plastovými míš navždy pokoj - pozri si tému, čo akurát beží na domácnosti...
alltracboy
28.12.11,09:53
drevenne su fajn, ale su predrazene. Namiesto toho aby sa akekolvek plastaky predavali ako lacnejsia nahrada drevennych okien, sa drevenne predavaju za vyssiu cenu ako plastove, lebo je to logicke ze drevo ma vyssiu hodnotu ako plast. ale aj tie plastove su predrazene. to je slucka ktora nema logiku a pokial sa budu kupovat drahe plastaky tak ani drevo nepojde dolu. Plastom sa da dosiahnut lepsia tesnost, myslim ze som este nevidel eurookno s trojitym tesnenim. Nevraviac to, ze aj drahe plastaky stoja z prd. dnes sa uz neda spolahnut ani na nemecku kvalitu. Hlinnik to je ten material co vydzi veky. Az na tu izolaciu.
bjuty smis
28.12.11,10:02
hliník je hliník, to je pravda....len nie som si úplne istý, či tam tá cena bude rovnaká ako s plastovými a smrekovými...:))
drozdm
28.12.11,20:53
Ak eurookna tak z tvrdého dreva.Ak na to nemáte kúpte plastové.
mysliš že smrek bude priliš mekky alebo prečo, Lak to predsa ochrani či nie. NO dnes som bol vyberať okna a farby a tvrde je udajne drahšie o 40%..dosť teda
Edo1
29.12.11,17:43
alltracboy:
Plastom sa da dosiahnut lepsia tesnost, myslim ze som este nevidel eurookno s trojitym tesnenim

Ja som si kúpil eurookná Mirador/ak nebude velká reklama/ 923- Ug skla 0.5/0.6/planibel tri/ s 3.tím tesnením. Vzhľadom na cenu len smrek, samo tvrdé drevo by bola iná káva, ale tá cena. Okná sú super, krásne vyzerajú, dobre dosadajú, ale sú zatial len 1/2 roka na stavbe, čiže ostatné uvidíme. Môžem len doporučiť.
Ug cel. okna sa pohybuje od 0.75 po 0.85 od pomeru zasklenia.
skratka planibel tri- znamená úpravy za účelom vyššej prestupnosti slnečn. svitu a väčšie sol. zisky, preto je Ug-0.6
slnecnica3
03.07.14,08:10
Dobry den, ako ste spokojni s tymi eurooknami? Ja teraz riesim dilemu, ci plastove, ci eurookna a neviem sa rozhodnut.
kopretinka
03.07.14,08:17
sa kukni na dátum.príspevku,na ktorý reaguješ.......vážne si myslíš,že ti edo odpovie?
slnecnica3
03.07.14,08:25
dobre som si vsimla datum, prave preto, ak sa nahodou este sem pozrie , by ma to zaujimalo, po 3 rocnych skusenostiach ako je s nimi spokojny, aj pise tam, ze este len pol roka ich tam ma a ostatne uvidi
Edo1
03.07.14,17:46
Ahojte. Všimol som si,chodí mi na mail upozornenie.S oknami sme spokojní, v porovnaní s oknami na rodičovskom dome, ktoré robil stolár sú o 100% lepšie, hlavne povrchová úprava. Jediné čo som musel nastavovať bolo krídlo balkónových dverí,lebo troch sadli. ale akurát prednedávnom som rozmýšľal, že som mohol kúpiť plastové. Prečo?Lebo máme rekuperáciu a okná sa skoro celý rok neotvárajú a cenový rozdiel bol poriadny, čiže by sme ušetrili.
Inak máme smrek, tvrdšie dreviny sme ani nezvažovali pre cenu, ale so smrekom absolútne žiaden problém.