migelo1
26.12.11,10:22
ahoj,
chcem sa spytat aky je postup po hrubej stavbe? zaujima ma poradie prac - okna, omietky, instalacie (voda, odpady, kurenie, elektrika), podlahy, strop (omietky, resp. sadrokarton),
filipenkobs
26.12.11,10:22
Ja akurát staviam a moj postup bol : obvodové múry, strop, okná :), strecha, voda , elektrika, kúrenie, do dnešného dňa. Po sviatkoch chcem spraviť cemix strojové podlahy ak sa udrží teplota v dome (+8c) potom sanita, stierky a podlahy taký je môj plán zatiaľ, ak mi ho niekto nezmení... :)
johny18
26.12.11,10:45
Tiez to riesim, po zime chcem pokracovat, hrubu stavbu mam. Premyslam, ze postup by bol asi takyto: okna, voda, elektrika, izolacia strechy, omietky, sadrokartony (vraj sa davaju az po omietkach..), hydroizolacia podlahy, tepelna izolacia podlahy, kurenie, potery.
filipenkobs
26.12.11,11:26
ja osobne by som sadrokartony tiež osieťkoval, čo mám skúsenosť tak bez sieťka je otázka času kedy sa objavia trhliny, kdež to pod sieťkou je minimálna pravdepodobnosť... hydroizoláciu podlahy už mám urobenú, všade som to natrel penetrákom den Braven a jedna vrstva natavenej lepenky. Nato keď mi dokončia vodu a elektriku tak pojde termo izolácia 5 cm polystirén tvrdený , nato pojde 1,5 polystyrén do ktorého sa kladie podlahové kúrenie a nato ten cemix... podkrovie ja robiť nejdem mám bungalow tak idem iba strop z hornej strany zateplit 200mm minerálna vlna knauf a priečne nato 50mm Knauf. mimochodom aký zdroj kúrenia riešiš?
migelo1
26.12.11,13:44
ja mam hrubu stavbu a chcel by som pokracovat nasledovne....okna, elektrika, odpady, voda, omietky, hydroizolacia podlahy, termoizolácia, podlahy, kurenie, potery, a sadrokarton, (este stale riesim ci dam omietnut strop alebo dam sadrokarton, mam premac strop), co sa týka vykurovania, podla projektu mam navrhnute podlahove vykurovanie, ale nie som este rozhodnuty ci do toho pôjdem alebo ci pojdem do radiatorov...rozmyslam aj nad moznostou radiatory a "falosna" podlahovka...
filipenkobs
26.12.11,14:20
mne radili najprv vodu urobiť, lebo elektrikou obide vodu skor ako trubkami elektriku... a elektrika má strašne prísne normy....
renattas
26.12.11,14:34
Ak smiem, rada sa pridam do diskusie, hrubu stavbu mame ukoncenu. Zaujima ma otazka kurenia, ake zvolit pre bungalov cca 120m2? Bola som rozhodnuta pre podlahove do celeho domu, ale cirkulacia sposobuje prasnost v dome a zvyknu sa vyskytnut astmy a pod. ochorenia , samozrejme budeme mat krb, dakujem za prip.odpovede.
220870
26.12.11,15:08
Cirkulácia je pri každom kúrení.
filipenkobs
26.12.11,16:39
sálavé radiatorové kúrenie spôsobuje väčšiu cirkuláciu a pohyb vzduchu ako podlahovka predsa je tam 60-80 stupňov a v podlahovke je cca 30 stupňov, a vzduch z radiatora sa pohybuje do priestoru čo je vidieť aj voľným okom ... a podlahovka nie. Môj názor ja osobne som za podlahovku , podľa mna má mešie prevádzkové náklady a menšia cirkulácia vzduchu a pohodlnešie nič nezavadzia v priestore pod oknami ...
pivko
26.12.11,17:37
ja osobne by som sadrokartony tiež osieťkoval, čo mám skúsenosť tak bez sieťka je otázka času kedy sa objavia trhliny, kdež to pod sieťkou je minimálna pravdepodobnosť... hydroizoláciu podlahy už mám urobenú, všade som to natrel penetrákom den Braven a jedna vrstva natavenej lepenky. Nato keď mi dokončia vodu a elektriku tak pojde termo izolácia 5 cm polystirén tvrdený , nato pojde 1,5 polystyrén do ktorého sa kladie podlahové kúrenie a nato ten cemix... podkrovie ja robiť nejdem mám bungalow tak idem iba strop z hornej strany zateplit 200mm minerálna vlna knauf a priečne nato 50mm Knauf. mimochodom aký zdroj kúrenia riešiš?
Ja zase nepoznám nikoho kto by SDK sieťkoval. Keď je to poctivo urobené tak nemá čo popraskať/ ako mne/ a keď je to sfušované tak to popraská aj po presieťkovaní a tie náklady na celoplošné sieťkovanie ani nespomínam.Izoláciu by som pridal na min 320mm
A sálavé radiátory kúrim kondenzačným kotlom na 50c
Keď sieťkovať tak SDKU/ hlavne Mikiho/ a nie SDK:D
gipsonsb
28.12.11,18:59
Ak smiem, rada sa pridam do diskusie, hrubu stavbu mame ukoncenu. Zaujima ma otazka kurenia, ake zvolit pre bungalov cca 120m2? Bola som rozhodnuta pre podlahove do celeho domu, ale cirkulacia sposobuje prasnost v dome a zvyknu sa vyskytnut astmy a pod. ochorenia , samozrejme budeme mat krb, dakujem za prip.odpovede.

je to take iste salave teplo ako od radiatora,akurat mas teplo uz od nôh a nie od ,,chrbta,,ja zycinam v jari podobny domcek a lepsiu alternativu som zatial nenasiel
alltracboy
28.12.11,19:03
Cirkulácia je pri každom kúrení. hlavne pri krbe
220870
28.12.11,20:31
teraz mám v izbe 25°C v 90cm výške,pri pc mám teplomer, na podlahe je 22°C je to drevená palubovka ,pred chvíľou som vyliezol spod sprchy sedím pri pc bosí nieje mi zima na nohy, mám v sebe asi liter špičkového vínka čo som dovliekol z Grécka.Kúrim v liatinových kachlách celú zimu od začiatku novembra zatiaľ s drevenným odpadom zo stavieb .V radiátoroch kúrim len na hodinku vtedy keď sa ide manželka sprchovať.Keď vyberám popol tak sa z toho práši.Ja som na to zo stavieb zvyknutý.Veď sem tam sa aj poupratuje.Manželka si musela zvyknúť.:D a je mi dobre.:):):)ani rekuperátor s pasívnym domom za 70 000€ nepotrebujem ku Šťastiu.
alltracboy
28.12.11,20:52
supnem to do tejto temy kedze je na povrchu... dajte typ na co najlacnejsie pozink odkvapove rury. potrebujem tak priemet 125 na rozvod vzduchu od krbu a tie hlinikove su tak haklive ze by som radsej isiel do toho plechu.
mendo933
28.12.11,21:28
supnem to do tejto temy kedze je na povrchu... dajte typ na co najlacnejsie pozink odkvapove rury. potrebujem tak priemet 125 na rozvod vzduchu od krbu a tie hlinikove su tak haklive ze by som radsej isiel do toho plechu.
neviem ci tie odkvapove rury budu to prave orechove, ale spiro potrubie je odost lepsie, ssk beries v uvahu aj vzduchotesnost.
Robit rozvody VZT z odkvapovych rur , to by som si pozrel:)