Žabinka
27.12.11,09:17
Nedá sa a ani sa mi nikdy doteraz nepodarilo prihlásiť sa na poradu cez mobil. Skúšala som to na viacerých mobiloch, Nokia X3, HTC Wildfire S, Samsung Galaxy Ace, a stále sa deje to isté. Zadám meno a heslo, ťuknem prihlásiť, napíše poďakovanie za prihlásenie a tu skončím, samozrejme ako neprihlásená. Treba tam ešte niečo nastaviť, alebo čo robím zle? Dcéra má Nokiu C3-00, a jedine z toho telefónu to funguje.
Žabinka
27.12.11,11:03
Nedá sa a ani sa mi nikdy doteraz nepodarilo prihlásiť sa na poradu cez mobil. Skúšala som to na viacerých mobiloch, Nokia X3, HTC Wildfire S, Samsung Galaxy Ace, a stále sa deje to isté. Zadám meno a heslo, ťuknem prihlásiť, napíše poďakovanie za prihlásenie a tu skončím, samozrejme ako neprihlásená. Treba tam ešte niečo nastaviť, alebo čo robím zle? Dcéra má Nokiu C3-00, a jedine z toho telefónu to funguje.

Odborníci na techniku, ešte sviatkujete?
alla66
27.12.11,11:44
ideš v N X3 cez prehliadač Opera Mini?
zk24
27.12.11,11:53
No... mne islo prihlasit sa na poradu este do Vianoc. Od vianoc sa prihlasit neviem. Teda viem si otvorit stranku, prezerat, ale ked si zadam prihlasovacie udaje, napise ze mi dakuje za prihlasenie a ze "Redirecting"... a vrati ma to spat na porada.sk bez prihlasenia. Do minuleho tyzdna som sa bezproblemov prihlasovala...

Tel: Samsung C6712
alla66
27.12.11,12:17
práve som sa prihlásila cez prehliadač web'n'walk aj operu mini ( N5230)
buchač
27.12.11,12:22
Nedá sa a ani sa mi nikdy doteraz nepodarilo prihlásiť sa na poradu cez mobil. Skúšala som to na viacerých mobiloch, Nokia X3, HTC Wildfire S, Samsung Galaxy Ace, a stále sa deje to isté. Zadám meno a heslo, ťuknem prihlásiť, napíše poďakovanie za prihlásenie a tu skončím, samozrejme ako neprihlásená.
...ale na net sa dostaneš ???
Treba tam ešte niečo nastaviť, alebo čo robím zle?
...máš nastavené dátové služby ????
Dcéra má Nokiu C3-00, a jedine z toho telefónu to funguje.

...na HTC HD2 mi to ide ...no na druhej strane nedáva ponuku ako na PC ...napríklad ani do svojho profilu nemám šanc ísť...

...Nokia 5800 XP som síce dlho nepoužil ( ako záložný mám ) , ale tam mi to šlo ...

...Samsung Galaxy Ace som mal , no neskúšal som na ňom ...predal som , ta het šiel ...


Dátové služby ...ak nemáš a nevieš , zbehni k operátorovi .....ja som do Orange šiel , tiež som totiž maturoval , tak sa tam realizovali ...návod už mám ...:)
marko182
27.12.11,12:40
Sony Ericsson Xperia Arc aj Sony Ericsson W705 bez problemov.
Zvlastne, ze ti to nefunguje ani na Androide, ked ostatnym to ide ok.
alla66
27.12.11,13:14
...

Dátové služby ...ak nemáš a nevieš , zbehni k operátorovi .....ja som do Orange šiel , tiež som totiž maturoval , tak sa tam realizovali ...návod už mám ...:)
s operátorom to nemá nič spoločné.....keby nebola pripojená, tak jej nenačíta Poradu http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shhh.gif
buchač
27.12.11,13:34
s operátorom to nemá nič spoločné.....keby nebola pripojená, tak jej nenačíta Poradu http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shhh.gif

...alla ...ale má ....no ja som myslel konkrétne na HTC ...

To Ti je tak špecifická mašinka ....dast is hrúza zo začiatku ...:confused:

Bolo potrebné nastavovať port , proxy , http ......atď ....mám pred sebou komplet návod , nemám dôvod zavádzať ...:rolleyes:

Ešte aj MMS som si musel dať nastaviť ...nedalo sa ich totiž odosielať a ani príjimať ........zaujímavé , čo ???

Pritom na Nokii v pohode mi to šlo ...bez tých vedľajších nastavovaní ....
Žabinka
27.12.11,14:32
No tak navštívila som Orange, ale asi som mala smolu, natrafila som na takých istých "odborníkov" ako som ja sama. Ja používam Nokia X3 Touch and Type, a dozvedela som sa, že nemá prehliadač, iba vlastný OS: Series 40 6th edition. Neviem, čo to je, ale asi nič moc. Len ma prekvapilo, že sa mi nedá prihlásiť ani z lepších mobilov ako som písala HTC, Samsung. Zajtra pôjdem ešte do druhej predajne, možno budem mať viac šťastia na lepších odborníkov.
buchač
27.12.11,14:34
...alla ...ale má ....no ja som myslel konkrétne na HTC ...

To Ti je tak špecifická mašinka ....dast is hrúza zo začiatku ...:confused:

Bolo potrebné nastavovať port , proxy , http ......atď ....mám pred sebou komplet návod , nemám dôvod zavádzať ...:rolleyes:

Ešte aj MMS som si musel dať nastaviť ...nedalo sa ich totiž odosielať a ani príjimať ........zaujímavé , čo ???

Pritom na Nokii v pohode mi to šlo ...bez tých vedľajších nastavovaní ....

NASTAVENIE ORANGE WORLD

MT po vložení SIM karty OSK a zapnutí si nastavenia stiahne sám. V prípade, že sa tak nestane môžete si manuálne stiahnúť nastavenia sami.

MANUÁLNE STIAHNUTIE NASTAVENIA:
zvolíte Start – Settings - Wireless controls - Data connections

Connection Setup
Country: Slovakia
Operator: Orange
Stlačíte "OK"
Zobrazí sa Vám hláška, že MT si automaticky stiahne dátové nastavenia.
Potvrdíte "Yes" a po vyhľadaní dokončíte cez "Done".

Manuálne nastavenie:
zvolíte Start-Settings - Wireless controls - Menu (vpravo dole) - Connections
Advanced (druhá záložka dole) - Select networks – New (prvá položka hore)
Enter a name for these settings: Orange World
Na spodnej lište sa prekliknete do: Modem - New
Enter a name for the connection: Orange World
Select a modem: Cellurar Line(GPRS)
next
Access point name: orangewap
next a finish.
Na spodnej lište sa prekliknete do: Proxy settings
This network connect to the internet: zakliknuté
This network uses a proxy server to connect: zakliknete
Proxy server: 213.151.208.156
Potvrdíte Advanced

Vyberiete HTTP: Server 213.151.208.156 už vyplnený
Port: 8799
User name: wap
Password: wap
Potvrdíte 3x OK (vpravo hore)
V okne Network management musíte mať toto nastavenie aktívne. Musíte ho vidieť v okne Programs that automatically connects to the Internet should connect using.
Potvrdíte 2x OK.

zvolíte Start - Internet Explorer v adresovom okne hore napíšete: http://wap.orange.sk
Po načítaní stránky:
Menu (ikona štyroch horizontálnych čiarok vpravo dole) -
Settings (ikona štyroch horizontálnych čiarok vpravo dole) -
Tools - Options - Home Page označíte Current page - Done.
Stránka Orange World je nastavená ako domovská stránka prehliadača Internet Explorer.

NASTAVENIE INTERNET CEZ MOBIL GPRS

Mobiliný telefón po vložení SIM karty Orange SK a zapnutí si nastavenia stiahne sám. V prípade, že sa tak nestane, môžete si manuálne stiahnúť nastavenia sami.

MANUÁLNE STIAHNUTIE NASTAVENIA:

zvolíte Start – Settings – Wireless controls – Data connections

Connection Setup
Country: Slovakia
Operator: Orange
stlačíte OK
Zobrazí sa Vám hláška v zmysle, že mobilný telefón si automaticky stiahne dátové nastavenia.
Potvrdíte Yes a po nájdení dokončíte cez Done.


MANUÁLNE NASTAVENIE:

zvolíte Start – Settings – Wireless controls – Menu (vpravo dolu) – Connections Advanced (druhá záložka dolu) – Select networks – New (prvá položka hore)

Enter a name for these settings: Orange Internet

Na spodnej lište sa prekliknete do Modem – New

Enter a name for the connection: Orange Internet
Select a modem: Cellurar Line (GPRS)
zvolíte Next

Access point name: internet (internet.vip, internet.static)
zvolíte Next – Finish
Ostatné nastavenia nedopĺňate ani nemeníte a potvrdíte cez OK.

Manažovať si pripojenia medzi Orange World a Orange Internet je možné v okne Connections – Select Networks – Network management, kde si vyberiete jedno z daných pripojení.
alla66
27.12.11,14:37
máš na SIM karte predplatený internet? načítaš Poradu ?
buchač
27.12.11,14:39
Nedá sa a ani sa mi nikdy doteraz nepodarilo prihlásiť sa na poradu cez mobil. Skúšala som to na viacerých mobiloch, Nokia X3, HTC Wildfire S, Samsung Galaxy Ace, a stále sa deje to isté. Zadám meno a heslo, ťuknem prihlásiť, napíše poďakovanie za prihlásenie a tu skončím, samozrejme ako neprihlásená. Treba tam ešte niečo nastaviť, alebo čo robím zle? Dcéra má Nokiu C3-00, a jedine z toho telefónu to funguje.


Ponuka pre nastavenie mobilov ...druhov a typov do bludu ...

http://www.orange.sk/web/pomoc/mobilne_telefony/mobilne_zariadenia.html
alla66
27.12.11,14:39
buchač
27.12.11,14:41
alla66 Dnes, 16:37
máš na SIM karte predplatený internet? načítaš Poradu ?
...aj ...aj ...

...šak som bol nastaviť mašinku u ružových...

No veľmô nevyužívam ...
alla66
27.12.11,14:43
ne Ty...žabinka :::::O
buchač
27.12.11,14:44
:---:D....sorrýýýýý.....
alla66
27.12.11,14:46
žabinka, prečo mlčíš?....chceš pomôcť? alebo???
Žabinka
27.12.11,14:56
Mlčím, mlčím, lebo som študovala tie nastavenia. A mám to nastavené všetko ako má byť. No asi to bude chyba, že som si nekúpila lepší mobil. A internet mám predplatený 100 MB.
alla66
27.12.11,15:00
OK :) načítaš poradu ako neprihlásená? a teraz používaš aký mobil?
Žabinka
27.12.11,15:03
Stránku mi načíta hocijakú, aj poradu, len po zadaní prihlasovacích údajov a prihlásení ostanem neprihlásená. A mobil používan Nokia X3 Touch and Type.
alla66
27.12.11,15:15
prehliadač Opera Mini by mal byť nainštalovaný...skús hľadať, ak nie stiahni si operu mini do PC a potom do mobilu http://www.opera.com/mobile/download/nokia/x3-02_touch_-_type/
Žabinka
27.12.11,15:49
To neviem zistiť, či je Opera nainštalovaná, ale zajtra pôjdem do iného Orange a snáď nájdem niekoho kompetentného, kto mi pomôže. Zatiaľ alla ďakujem.
buchač
27.12.11,15:54
To neviem zistiť, či je Opera nainštalovaná, ale zajtra pôjdem do iného Orange a snáď nájdem niekoho kompetentného, kto mi pomôže. Zatiaľ alla ďakujem.

...mala by byť , nakoľko

Aplikácie
Prevod jednotiek
Prevod veľkostí
Svetový čas
Webové vyhľadávanie
Časovač s odpočítavaním času
Stopky
Ovi Obchod
Služba My Nokia
Prehliadač Opera Mini

http://www.nokia.sk/produkty/telefony/nokia-x3-touch-and-type/specifikacia
alla66
27.12.11,16:00
my nie s s bucháčom kompetentní? ma ne---:)
buchač
27.12.11,16:32
:---:D:---.....nasrala si sa ?
alla66
27.12.11,16:34
:D strašne! :)
Žabinka
27.12.11,16:35
To som aj ja našla, ale nikde návode ani v mobile sa neviem k tomu dopracovať. Všetky papiere mám v práci, a to, čo sa píše na internete, nie vždy súhlasí s realitou. Takže možno by tam Opera mala byť nainštalovaná, ale možno nie je. Zato chcem ísť do O. A čo sa týka tej kompetencie, som presvedčená, že ste určite aj s jurajom kompetentnejší, ako tri štvrtiny pracovníkov O. :cool::)
alla66
27.12.11,16:42
neboj, s Jurajom ti pomôžeme...http://www.youtube.com/watch?v=469XkDT7pPg&feature=related


malo by ti to ísť aj cez vstavaný prehliadač....skús sa prihlásiť, zafajnúť zapamätať a keď sa ti bude zdať, že si neprihlásená, načítaj ľubovoľnú stránku....
(http://www.youtube.com/watch?v=469XkDT7pPg&feature=related)
Žabinka
27.12.11,16:47
No vidíš to, tu je pes zakopaný, ja keď som sa preklikala podľa návodu do zbierky, tak tam žiadnu Operu nemám, to znamená, že nie je pravdepodobne nainštalovaná.
alla66
27.12.11,16:51
cez operu šetríš data...možno je iba stiahnutá, ale nainštalovať si ju musíš sama...skôr v aplikaciach by som hľadala túto ikonu http://www.mojandroid.sk/wp-content/uploads/opera-mini-ikona.png
Žabinka
27.12.11,17:00
Ja ale nie som úplne retardovaná :---:D, už som toľko krát prešla mobil hore-dolu, a nemám nikde také pekné červené O. Kábel od mobilu mám v práci, skúsim si zajtra operu stiahnuť do mobilu podľa tvojho linku:
http://www.opera.com/mobile/download..._touch_-_type/ (http://www.opera.com/mobile/download..._touch_-_type/)
len neviem ktorú, či 6.5 alebo 4.4.
alla66
27.12.11,17:04
použi Bluetooth ....najprv skús 4.4 je staršia (jednoduchšia) ...keď sa oťukáš, potom si zmeníš na 6.5
Žabinka
27.12.11,17:08
Nemám Bluetooth v počítači, musím len káblom.
alla66
27.12.11,17:23
OM sa dá stiahnúť priamo do telefonu ... www.operamini.com
buchač
28.12.11,08:10
buchač Včera, 18:32
.....nasrala si sa ?


alla66 Včera, 18:34
strašne!


...hm , čo mám ja povedať ...???
Včera som pri tých " poradách " stihol zrušiť slovenčinu v mašine ...že jak som bol nepevný......kua ...http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-14-dull.gif

Teraz som bol nútený všetko zálohovať a surovo zrušiť - tvrdý reset urobiť ...http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-07-sweating.gif

Ale mašinka už fachčí , môžem sa realizovať ...všetko od znova nahadzovať do nej ...http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-05-wink.gif
sthruska
28.12.11,08:41
A True image nepoznáš?
Žabinka
28.12.11,08:47
Tak operu už mám v mobile. Ale teraz mám problém s tým, že mi vyskakuje anglická klávesnica, a keďže mám v prihlasovacom mene Ž, neviem sa prihlásiť. Ako zmením klávesnicu na slovenskú?
sthruska
28.12.11,08:49
Ja tlačidlom pod 9 (#)
buchač
28.12.11,12:49
A True image nepoznáš?
...ak otázka smerovala na mňa , tak je to zbytočnosť ....
Zálohy rôznych dokumentov mám na SD karte a v PC , to je to najmenej ...;)

Jedná sa mi o nastavenie celej mašiny ako takej ...prostredie , klávesnicu , zvuky , tóny , priradenie foto k číslu ...

...a to sa len a len manuálne dá .......žiadna záloha nepomôže ..........či ....???
sthruska
28.12.11,13:34
...a to sa len a len manuálne dá

To je práve omyl. True image Ti urobí kompletnú zálohu systémového disku. Pri spustení PC sa stlačí F11 a behom 10 - 15 minút máš OS v poriadku. Funguje to.

Má toho viac (napr. zálohovanie aké také), ale nebudem mu robiť reklamu.
buchač
28.12.11,15:07
...a to sa len a len manuálne dá

To je práve omyl. True image Ti urobí kompletnú zálohu systémového disku. Pri spustení PC sa stlačí F11 a behom 10 - 15 minút máš OS v poriadku. Funguje to.

Má toho viac (napr. zálohovanie aké také), ale nebudem mu robiť reklamu.

...bavíme sa o mobile ako takom ???????

...ešte raz sa ale pre istotu opýtam , napríklad :

" Priradí mi ku konkrétnemu číslu v mobilnom telefóne konkrétnu fotku , ktorú som mal aj pred tvrdým resetom ??? "

...lebo ako čítam , tak tu sa vraví o súboroch , adresároch , diskoch v PC a nie o nastavovaní mobilu ako takého...
Ako som spomenul , súbory a iné nie je problém zálohovať ....dokonca tie boli pri tom tvrdom resete ne SD karte nedotknuté...


Acronis True Image Home 2012 v15.0.0.6154


Acronis True Image Home je integrovaný softvérový balík zaručujúci bezpečnosť všetkých informácií v počítači. Môže zálohovať operačný systém, aplikácie, nastavenia, všetky dáta, a spoľahlivo odstrániť dôverné dáta, ktoré už nepotrebujete. Pomocou tohto nástroja môžete zálohovať vybrané súbory a adresáre, nastavenia aplikácii, nastavenia a správy emailových klientov od spoločnosti Microsoft alebo aj celé disky poprípade jednotlivé partície. Acronis online zálohovanie umožňuje ukladať najdôležitejšie súbory na vzdialené úložište, aby boli chránené v prípade ukradnutiu počítača poprípade odídenia pevného disku. Acronis nonstop zálohovanie súvisle ukladá zmeny systému a súbory (každých 5 minút) a umožňuje sa vrátiť späť do ľubovoľného času a bodu. Pri poškodení disku, napadnutí systému vírusom alebo iným škodlivým softvérom môžete jednoducho a rýchlo zálohované dáta obnoviť.

Acronis True Image Home ponúka všetky dôležité nástroje, ktoré potrebujete pre obnovenie systému počítača v prípade nehody, napríklad pri strate dát, neúmyselnému vymazaniu dôležitých súborov alebo adresárov oprípade úplného zničenia pevného disku. Jedinečná technológia Acronis umožňuje vytvárať presné zálohy diskov, sektor po sektore vrátane operačných systémov, aplikácií a konfiguračných súborov, osobných nastavení, aktualizácií a dát.

Acronis True Image Home pomáha chrániť aj vašu identitu. Obyčajné vymazanie dôverných súborov neodstráni tieto dáta z vášho počítača natrvalo. Vďaka aplikácii Acronis DriveCleaner môžete všetky dôverné dáta určené na skartovanie odstrániť natrvalo tak, aby nemohli byť obnovené. Tento nástroj dokáže odstrániť aj všetky vaše činnosti na počítači. Zálohy môžete ukladať na pamäťové jednotky: na interné alebo externé harddisky, sieťové disky, poprípade na rôzne vymeniteľné zariadenia s rozhraním SCSI, FireWire (IEEE-1394), USB (1.0, 1.1, 2.0 alebo 3.0) a PC card (predtým nazývaná PCMCIA) a taktiež CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW, BDR, BD-RE, magnetooptické disky, Iomega Zip a Jaz.
Žabinka
28.12.11,18:29
Tak operu už mám v mobile. Ale teraz mám problém s tým, že mi vyskakuje anglická klávesnica, a keďže mám v prihlasovacom mene Ž, neviem sa prihlásiť. Ako zmením klávesnicu na slovenskú?
Myslela som klávesnicu v Opere. Zadám stránku porada.sk, dám prihlásiť, otvorí sa okno s klávesnicou, ale tá je len anglická, aj keď ťukám písmenká na mobilovej klávesnici, Ž sa mi nedá napísať. Asi to bolo treba nastaviť pri inštalácii, ale rýchly syn to neurobil. Alebo si zmením prihlasovacie meno? :rolleyes::rolleyes:
alla66
28.12.11,18:54
Pred sťahovaním si mala v rolovacom okne vybrať jazyk - slovenčinu. Stiahla si OM v AJ?
sthruska
29.12.11,07:07
To som tomu dal. Asi starnem. Bolo mi divné kde to som, keď som odoslal odpoveď. Kajám sa.
Žabinka
29.12.11,08:04
Alla, sťahoval mi to syn, a stiahol to určite v AJ. Takže to bude treba preinštalovať.
Žabinka
29.12.11,19:35
Jáj, či som len šikovná :D, odstránila som anglickú operu, a sama som si nainštalovala slovenskú operu. A konečne sa mi podarilo prihlásiť na poradu aj cez mobil. Veľmi pekne ďakujem za rady Alle aj Jurajovi, aj za trpezlivosť. http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCsWwG-KRzYX0vLPICV2EpPIOO-lDjR7JpIgHZ44BiDpdCa0Z-eM0frV3-
alla66
29.12.11,19:49
Blahoželám, prvá lekcia je za nami, v čom poradíme nabudúce?:D
Žabinka
29.12.11,19:59
Zatiaľ mi nič nenapadá, ale ono sa niečo určite nájde.. :D
mini999
24.03.12,09:01
Potrebujem poradiť, ako pri mobilnom zobrazení vložím okno na odpoveď. V ponuke vidím funkcie ako rýchla odpoveď bez formátovania, formátovať odpoveď, zrušiť zmeny a odoslať, ale neviem kam vložiť text. Už mám nainštalovanú novšiu Operu, ale zobrazenie je rovnaké ako v predošlej verzii. Okno na odpoveď stále chýba :(