Mária27
27.12.11,10:12
Zoskenovala som dokument a uložilo mi to s príponou tif. Keď to pošlem emailom, nedá sa to otvoriť. Ani v prílohách na porade taká koncovka nie je. Ako môžem ten sken poslať emailom?
arizona
27.12.11,09:17
Majka, skus si kliknut na ten obrazok /prave tlacitko mysi/

-otvorit v programe malovanie-potom klik na subor /vlavo hore/ a dat ulozit ako : -ponukne ti viacero moznosti - daj napr.JPG,to pojde odoslat mailom
marjankaj
27.12.11,09:19
Neviem aký máš program na skenovanie, ale mala by tam byť aj možnosť uložiť to v iných formátoch. Napríklad jpg, jpeg, pdf a podobne.
sthruska
27.12.11,09:19
Poslať môžeš akýkoľvek súbor. Bez ohľadu na príponu.
Je to tif je bežný grafický formát. Môžeš urobiť nalsedovné. Klikni si naň pravým tlačidlom myši, vyber upraviť -> uložiť ako - vyber si vhodný formát (napr. jpg)
Žabinka
27.12.11,09:22
Ja keď oskenujem dokument, dám si ho uložiť napr. na plochu, a môžem si vybrať v akom formáte ho chcem uložiť. Oskenujem, po odkliknutí Save Image otvorí sa okno, naspodu okna otvorím ponuku a vyberiem napr .jpg. Snáď som to napísala zrozumiteľne.
PotPalo
27.12.11,09:29
To bude určite čiernobiele (text), keď je to TIF, takže to doporučujem uložiť v PNG formáte (JPG by bolo rozmazané). Pozor, obrázok TIF môže v jednom súbore obsahovať aj viacej strán, nie všetky programy ich vidia.

Skús program IrfanView, tým otvoríš akýkoľvek obrázok a uložíš ho v akomkoľvek formáte.
Mária27
27.12.11,09:40
Zoskenovala som 13 strán - čiernobiely text, sem-tam aj obrazok.
Ešte mi to ukazuje možnosť uložiť ako : Formát programu Microsoft Imaging, ale uloží len to isté. ... pjg tam nemám. Ani v maľovaní mi to nechce vziať, ani v adobe reader ...

Čo je to IrfanView, kde to nájdem?
marjankaj
27.12.11,09:51
marjankaj
27.12.11,09:54
Zoskenovala som 13 strán - čiernobiely text, sem-tam aj obrazok.
Ešte mi to ukazuje možnosť uložiť ako : Formát programu Microsoft Imaging, ale uloží len to isté. ... pjg tam nemám. Ani v maľovaní mi to nechce vziať, ani v adobe reader ...

Čo je to IrfanView, kde to nájdem?
Aký máš skener? Niekde v nastaveniach by sa to malo dať nastaviť, akým formátom sa to má uložiť.
Mária27
27.12.11,10:17
Sken mám - neviem aký - doma na tlačiarni. Ja tomu nerozumiem a nemám nikoho z mojich pomocníkov po ruke.
Ten IrfanView som si nainštalovala, súbor dala uložiť ako png a pri odosielaní prílohy emailom dalo mi tam koncovku .png.mdi
Na webovej stránke emailu mi to prišlo ako winmail.dat (https://mail.telekom.sk/uwc/webmail/attach/winmail.dat?sid=&mbox=INBOX&charset=escaped_unicode&uid=7699&number=2&filename=winmail.dat) neznámy súbor. Čo s tým?
sthruska
27.12.11,10:36
Čítať snáď vieš. ;) Na multifunkčnom zariadení (tlačiarni) to je uvedené.
Mne ešte nikdy pri odosielaní súboru nezmenilo jeho koncovku. Žiaľ, takto sa ťažko radí.
marjankaj
27.12.11,11:04
Sken mám - neviem aký - doma na tlačiarni. Ja tomu nerozumiem a nemám nikoho z mojich pomocníkov po ruke.
Ten IrfanView som si nainštalovala, súbor dala uložiť ako png a pri odosielaní prílohy emailom dalo mi tam koncovku .png.mdi
Na webovej stránke emailu mi to prišlo ako winmail.dat (https://mail.telekom.sk/uwc/webmail/attach/winmail.dat?sid=&mbox=INBOX&charset=escaped_unicode&uid=7699&number=2&filename=winmail.dat) neznámy súbor. Čo s tým?

No ešte by toi išlo spakovať(programom winrar, alebo zip) a tak priložiť sem. Teda ten pôvodný súbor.tif.
Mária27
27.12.11,11:30
Veru ťažko s nemehlami.
Už to robím tak, že to po stránke kopírujem do wordu a opravujem text. :D
Srdečná vďaka!
Vlado40
27.12.11,13:54
Ale veď stačí kliknúť na dokument pravým tlačidlom myšky ,vybrať upraviť a potom bez upravenia iba uložiť ako... a vybrať si iný formát.Ja zvyknem exportovať do PDF.
Mária27
27.12.11,17:56
Ale veď stačí kliknúť na dokument pravým tlačidlom myšky ,vybrať upraviť a potom bez upravenia iba uložiť ako... a vybrať si iný formát.Ja zvyknem exportovať do PDF.

V pravom tlačítku nemám ani vybrať upraviť, ani upraviť . Keď dám len uložiť ako, napíše mi, že word nemôže spusti prevádzač mswrd632.
Economic
27.12.11,18:11
Sken mám - neviem aký - doma na tlačiarni. Ja tomu nerozumiem a nemám nikoho z mojich pomocníkov po ruke.
Ten IrfanView som si nainštalovala, súbor dala uložiť ako png a pri odosielaní prílohy emailom dalo mi tam koncovku .png.mdi
Na webovej stránke emailu mi to prišlo ako winmail.dat (https://mail.telekom.sk/uwc/webmail/attach/winmail.dat?sid=&mbox=INBOX&charset=escaped_unicode&uid=7699&number=2&filename=winmail.dat) neznámy súbor. Čo s tým?

Keď začínaš skenovať, tak treba nastaviť do akého formátu...

Súbor
Skenovať
v Nastaveniach si vyber po rozklikutí roletky formát aký chceš
a pod tým máš možnosť ešte zi zafajknúť možnosť viacstranového dokumentu. Ak si toto neodfajkneš, budeš mať len jednu stranu z každého skenovania dokumentu.
Vlado40
27.12.11,19:30
V pravom tlačítku nemám ani vybrať upraviť, ani upraviť . Keď dám len uložiť ako, napíše mi, že word nemôže spusti prevádzač mswrd632.

Na ploche mám obrázok AAA vo formáte .tif.Kliknem pravým tlačidlom a vyskočí mi táto ponuka a vyberiem si upraviť ...