zuzi1
27.12.11,19:47
Ahojte, potrebujem poradiť. V polovici marca mám termín pôrodu a akosi sa neviem rozhodnúť aký kočík mám pre to naše bábo kúpiť. Hoci neustále sledujem www stránky, kde ponúkajú kočíky rôznych značiek, mám z toho stále hlavu v smútku. Na nete sú aj nejaké recenzie, no je ich dosť málo. Kedže som naposledy rodila pred 12. rokmi, neviem na čo sa mám pri kúpe zamerať. Veľmi by mi pomohli osobné skúsenosti poraďáčok s kočíkmi. Ak by to nebola reklama, mohli by ste mi napísať aj konkrétne značky a kritické zhodnotenie kočíka. Na cene mi nezáleží, no skôr preferujem dobre ovládateľnú štvorkolku s väčšími nenafukovacími kolieskami (defekty opravovať nechcem). Vopred ďakujem za všetky osobné skúsenosti.
lujza.j
27.12.11,19:53
nie som síce kočíková poradáčka a už mi to nehrozí:) ale ja by som asi volila pre mňa "klasickú" značku http://www.najnakup.sk/kociky_chicco

a (http://www.najnakup.sk/kociky_chicco) potom by som asi riešila, aby sa mi zmestil do auta.

určite sa ti ozvú ozajstné momentálne odborníčky:)
alaya1
28.12.11,07:23
U mna by v prvom rade bolo pohodlie dietatka, aby malo dost miesta ked lezi, a pohodlne sedelo. Niektore typy, ked pozeram, tak som sokovana, ako moze niekto v tak nepohodlnom kociku vozit dietatko, malicke, uzucke vanicky, alebo ich kocikuju v tych malickych "vajickach".
lujza.j
28.12.11,08:44
ale ja mám pocit, že ako keby sa väčšie ani nerobili:( pohodlie neriešim to je automaticky prvoradé...
alaya1
28.12.11,08:47
Lujza, ale to tych malickych, ani fusak nedas....
lujza.j
28.12.11,09:03
Lujza, ale to tych malickych, ani fusak nedas....

no ved to..... jedine, že by to boli tie kočáre čo sú na špacírku do nákupného centra...
fakt neviem čo by som kúpila keby som musela...
http://www.google.sk/search?q=detsk%C3%A9+ko%C4%8D%C3%ADky&hl=sk&site=webhp&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=Lun6Tr-3A4SUOpKXkZcB&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CE0Q_AUoAQ&biw=1366&bih=667
dagjanik
28.12.11,09:13
nájdu sa aj väčšie vaničky, hlavne nekupovať kočík s nafukovacími kolesami lebo ked bude defekt treba vymenit čo trvá alebo kúpit nové to niečo tiež trvá alebo opraviť a dosť tažko sa opravujú podla skúseností kolegu, radšej pevné kolesá,
sú aj väčšie nie len tie maličké, my sme mali kočik ABC Cobra s troma kolesami a velmi sme boli spokojný,je velmi stabilný aj ked má len tri kolesá,rúčka sa dá nastavit do dvoch polôh, fusak sme v pohode vložili aj kožušinový z Polska taký ako dakedy boli len teraz sú na zips , dá sa ja zložit do kufra, športovú čast sme potom tiež využili velmi dlho, dá sa dat aj dopredu aj smerom k tebe dieta...potah sa dá pekne celý oprat, jednotlivé časti, aj v práčke my sme to prali dvakrát a v pohode,nemenili by sme
mizu24
28.12.11,12:28
My máme Cam Cortina X3 trojkolku
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kociky_CAM-Kombinovany-kocik-Cortina-X3-Tris-Evolution_119740.html, sme s ňou veľmi spokojní. Bola to najväčšia vanička, aká sa hádam vyrába, to bolo naše hlavné kritérium. Aj keď sme ju využili len 7 mesiacov :) . Super sa ovláda, aj jedou rukou, keď je v druhej dáždnik. Košík je postačujúci na bežné nákupy. Taška sa mi síce po roku rozpadla, ale je pravda, že som ju zaťažovala viac ako som mala :D. Je ľahký, tuším len okolo 13 kg, tiež je možnosť voziť bábo smerom s sebe, alebo opačne, rúčka sa dá nastaviť asi do troch polôch. Ľahko sa čistí, a tým že nemá nafukovacie kolesá ale plné sme ušetrili kopec lóve... Malého v ňom vozím ešte stále a to už má 2 roky a tri mesiace, je síce len do 15 kg, ale zatiaľ ho to udrží. A verím, že zvládne aj druhé bábo, aj keď športová časť, ktorá bola viac využívaná je trošku opotrebovaná. Takže ja by som jednoznačne opäť išla do tejto značky. Síce sme pôvodne chceli Jane Slalom, ale cenová relácia bola už dosť vysoká.
zuzi1
28.12.11,13:18
Nad CAM Cortinou som aj chvíľu uvažovala, ale je dosť dlhá a mám pocit, že sa mi nevojde do klasického panelákového výťahu. Ešte si ju ale poriadne prezriem a pokočíkujem v obchode.
alaya1
28.12.11,14:23
My máme Cam Cortina X3 trojkolku
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kociky_CAM-Kombinovany-kocik-Cortina-X3-Tris-Evolution_119740.html, sme s ňou veľmi spokojní. Bola to najväčšia vanička, aká sa hádam vyrába, to bolo naše hlavné kritérium. Aj keď sme ju využili len 7 mesiacov :) . Super sa ovláda, aj jedou rukou, keď je v druhej dáždnik. Košík je postačujúci na bežné nákupy. Taška sa mi síce po roku rozpadla, ale je pravda, že som ju zaťažovala viac ako som mala :D. Je ľahký, tuším len okolo 13 kg, tiež je možnosť voziť bábo smerom s sebe, alebo opačne, rúčka sa dá nastaviť asi do troch polôch. Ľahko sa čistí, a tým že nemá nafukovacie kolesá ale plné sme ušetrili kopec lóve... Malého v ňom vozím ešte stále a to už má 2 roky a tri mesiace, je síce len do 15 kg, ale zatiaľ ho to udrží. A verím, že zvládne aj druhé bábo, aj keď športová časť, ktorá bola viac využívaná je trošku opotrebovaná. Takže ja by som jednoznačne opäť išla do tejto značky. Síce sme pôvodne chceli Jane Slalom, ale cenová relácia bola už dosť vysoká.

Ja velmi dufam, ze na jesen v nasej rodine bude nutny kociarik tiez. Vlastne 2. jeden pre mladych, jeden k nam, aby ho nemuseli vlacit cez cele Slovensko. No, 600 eur je "super" cena za kocik. Na mimibazare som videla kociariky aj za 250 eur- nove. Asi su z Polska, ja tam pre ten nas zajdem tiez. Urcite urobi slozbu, ako ten za 700. Peniazky vyuzijeme lepsie.
pivko
28.12.11,14:38
Tvojim požiadavkam jednoznačne vyhovuje http://www.google.sk/search?q=casualplay+s4&hl=sk&prmd=imvnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ozf7TsSAJ8jIsgbJt73pDw&ved=0CFIQsAQ&biw=1366&bih=597
my sme ho mali /ešte ho aj máme ak máš záujem/ a je naozaj supeeeeeeeeer.
Nana22
28.12.11,14:56
Ahoj, ja mám výbornú skúsenosť s kočiarikom Bertini X2. Vyhovoval po všetkých stránkach. Kupovala som ho síce pred 3 rokmi, ale doteraz bol ako nový. Bola to trojkombinácia - hlboký kočiar, šporťák a naklikacia autosedačka. Je pravda, že vaničky teraz robia dosť malé, ale ani s tým som nemala problém. Kočiarik bol z kvalitných materiálov, dve kolieska mal nafukovacie - väčšie, dve také "pevné"-menšie. Bol ľahučký, výborne sa ovládal, podľa mňa výborne vyzeral, zmestil sa aj do bežného panelákového výťahu. Nemala som s ním žiadny problém, pre ktorý by bolo potrebné reklamovať ho. Používala som ho takmer 3 roky, farba vôbec nevybledla /šporťák bol v čiernej farbe/, veľmi kvalitná. Vaničku, aj sedačku je možné nakliknúť v smere aj proti smeru jazdy, čo som veľmi často využila pri prechádzkach, keď svietilo slniečko/malý namal rád slnečník/, išlo to veľmi ľahko, ľahúčko sa skladal, v pohode sa zmestil do auta, mal veľmi dobre riešený košík, bol ľahko prístupný, čo je častokrát pri kočiaroch problém. Toto je len časť výhod, ktoré kočiarik umožňuje a obsahuje. V prípade bližšej špecifikácie je možné pozrieť ich stránku. Kočiarik však rozhodne nepatrí k najlacnejším, najmä ak chceš hneď trojkombináciu - ja ju odporúčam, keďže podvozok ostáva a jednotlivé časti vieš podľa potreby jednoducho nakliknúť. Ak však nechceš investovať veľa peniažkov, rozhodne by som pozrela rôzne stránky, kde sa predávajú použité kočiariky, aj Bertini sa dá kúpiť vo fantastickom stave, mnohé ešte so záručným listom a za zlomok pôvodnej ceny. Napr. ja som predala, dovolím si tvrdiť, že po takmer 3 rokoch bol ako nový a predajná cena celej trojkombinácie bola 150,-- Eur.
Prajem šťastnú ruku pri výbere.
mizu24
29.12.11,13:11
Nad CAM Cortinou som aj chvíľu uvažovala, ale je dosť dlhá a mám pocit, že sa mi nevojde do klasického panelákového výťahu. Ešte si ju ale poriadne prezriem a pokočíkujem v obchode.

No je pravda, že my máme veľký výťah, ale skúšala som aj u kamošky klasický malý a zmestili sme sa.
pivko
29.12.11,13:31
Tak Cortina je strašne škaredý kočik.
kopretinka
29.12.11,13:45
...za 700. mimotemy :eek: také sumy?? ja nemám šajnu o cenách,ale to je desné ....
zuzi1
29.12.11,20:44
Pivko, casualplay dík za ponuku, no chcem si kúpiť nový kočík, pretože som šťastkárka a vždy sa mi na všetkom čosi pokazí a mne nezostáva nič iné ako ísť danú vec reklamovať. Casualplay má takú zvláštnu striešku, takú futuristickú.
TicTac
06.01.12,19:59
v prvom rade gratulujem k budúcemu prírastku ;-)
ja mám tiež cam cortinu X3 a nemôžem povedať zlé slovo na ňu. dieťa sa mi narodilo v septembri 2009 a ešte v marci 2010 sa v pohode zmestil do vaničky aj s overalom a fusakom. Cam cortina má jednu z najväčších vaničiek na trhu medzi kombinovanými kočíkmi. Dosť som využívala aj to, že vajíčko sa dalo krásne zaklapnúť na podvozok a ísť tak s malým povedzme na nákup, keď som sa presúvala autom.
záleží od toho, aké máš kritériá: či má byť ľahký, ľahko zložiteľný, ľahko ovládateľný,... ja som asi tak mesiac browsovala po webe (bola som pn, tak som mala času dosť :-)) a potom som si bola mnou vybrané kočíky pozrieť v obchode, vyskúšať... natrafila som na výborného predajcu, ktorý sa snažil poradiť a dokonca aj zobral 2 kočíky, aby sme si vyskúšali, ako sa dajú zložiť a či sa zmestia do kufra...
žiaden kočík nie je dokonalý, časom vždy prídeš na nejaké chybičky. ja som už reklamovala rúčku, lebo na nej praskla taká pena, ktorou je potiahnutá. ale v pohode mi ju vymenili.
jacekova
06.01.12,20:32
v prvom rade gratulujem k budúcemu prírastku ;-)
ja mám tiež cam cortinu X3 a nemôžem povedať zlé slovo na ňu. dieťa sa mi narodilo v septembri 2009 a ešte v marci 2010 sa v pohode zmestil do vaničky aj s overalom a fusakom. Cam cortina má jednu z najväčších vaničiek na trhu medzi kombinovanými kočíkmi. Dosť som využívala aj to, že vajíčko sa dalo krásne zaklapnúť na podvozok a ísť tak s malým povedzme na nákup, keď som sa presúvala autom.
záleží od toho, aké máš kritériá: či má byť ľahký, ľahko zložiteľný, ľahko ovládateľný,... ja som asi tak mesiac browsovala po webe (bola som pn, tak som mala času dosť :-)) a potom som si bola mnou vybrané kočíky pozrieť v obchode, vyskúšať... natrafila som na výborného predajcu, ktorý sa snažil poradiť a dokonca aj zobral 2 kočíky, aby sme si vyskúšali, ako sa dajú zložiť a či sa zmestia do kufra...
žiaden kočík nie je dokonalý, časom vždy prídeš na nejaké chybičky. ja som už reklamovala rúčku, lebo na nej praskla taká pena, ktorou je potiahnutá. ale v pohode mi ju vymenili.

mám pocit akoby som tento príspevok písala ja :-) môj drobec sa narodil v novembri 2009 a mali sme tiež cam cortinu x3.

ak by som mala druhé dieťa, tak už len tento kočík. je to jeden z mála kočíkov, ktoré má veľkú vaničku, čiže dieťa sa tam nemačká, má tam priestor, všetko sa vojde, no proste super. keď už vedel drobec sedieť, tiež sme ešte využívali vaničku a nie športovú časť,lebo sa mu v tom kočíku pohodlne sedelo.

navyše každý nám ten kočík obdivoval, každému sa páčil a aj nám.... určite doporučujem
a do malého výťahu sa vojde (mám to vyskúšané), pretože má pohyblivú rúčku...

pre lepšiu predstavu doplnam fotky, aby si videla, že ten kočík je fakt všetstranný....
mizu24
06.01.12,20:33
mimotemy :eek: také sumy?? ja nemám šajnu o cenách,ale to je desné ....

no dá sa kúpiť aj za 560 € a som si istá, že vydrží viac ako jedno bábo...
day
06.01.12,21:45
nie som poradacka :), ale my sme mali casualplay s4, mozem odporucit, super pevny, ovladatelny, pohodlny
pepa2506
07.01.12,07:34
Ahoj, ja predávam kočík GRACO Quattro Tour DeLuxe za 190 eur.Nevien tu vložiť foto ale ak by si mala záujem pošlem ti MMS,kočík mi veľmi vyhovoval,má mechanizmus skladania jednou rukou,vloží sa ľahko do kufraa nemusíš vlastniť ani SUV-čko:D.Je hnedo-červenej farby.pa-pa
jacekova
07.01.12,07:57
Ahoj, ja predávam kočík GRACO Quattro Tour DeLuxe za 190 eur.Nevien tu vložiť foto ale ak by si mala záujem pošlem ti MMS,kočík mi veľmi vyhovoval,má mechanizmus skladania jednou rukou,vloží sa ľahko do kufraa nemusíš vlastniť ani SUV-čko:D.Je hnedo-červenej farby.pa-pa

Myslim ze porada nesluzi na inzerciu. na to je skor bazos alebo modrykonik a vela dalsich....
myara
25.01.12,07:34
Znama mi ponuka tento kocik + autosedacku za 300 E a dava k nemu este sietku proti hmyzu, plastenku, tasku s prebalovacou podlozkou, prebalovaciu podlozku na stol. Babo sa nam ma narodit v lete (august). Je tento kocik vhodny? Mame maly vytah + este asi 10 schodov. Nie je ta cena privysoka, kedze novy sa da kupit za 315 E? Dakujem za kazdu radu, vobec sa v tomto nevyznam.
http://www.kociky.sk/detske-kociare/hlboke-kociky-baby/young-classico-velo-58-5
jacekova
09.02.12,08:38
Znama mi ponuka tento kocik + autosedacku za 300 E a dava k nemu este sietku proti hmyzu, plastenku, tasku s prebalovacou podlozkou, prebalovaciu podlozku na stol. Babo sa nam ma narodit v lete (august). Je tento kocik vhodny? Mame maly vytah + este asi 10 schodov. Nie je ta cena privysoka, kedze novy sa da kupit za 315 E? Dakujem za kazdu radu, vobec sa v tomto nevyznam.

http://www.kociky.sk/detske-kociare/hlboke-kociky-baby/young-classico-velo-58-5

je to drahé...najlepšie sa bohatne predsa na rodine a priateľoch :-(
keď si kúpiš nový za 315€, máš na neho aj záruku a je úplne nový, čistulinký... ja by som za 300€ od nej určite nekupovala