miroslava23
27.12.11,19:59
Prosím vás,kde by sme sa mohli obrátiť,resp.kto by nám mohol overiť našu domnienku:Ide o toto- sused si dal pred pár rokmi spraviť žumpu,tá je v tesnej blízkosti nášho domu,to by sme ešte prehrýzli :rolleyes:, v ten deň ako im ju ale skolaudovali strašne do niečoho trieskali-myslíme ,že robili prerazenie lenže odvtedy je to cca 10 rokov-nebol u nich nikto vyťahovať žumpu-to pravdepodobne znamená,že majú trativod,blízko naších múrov,nakoľko postupne zvlhli naše múry z tej strany a následne sa nám vnútri robia plesne a nepomáha nič.Tak chceme si to overiť,pretože sused tvrdí,že žumpu pravidelne čistia-nevieme to dokázať,nakoľko celé dni doma nesedíme a nestriehneme
marleau
27.12.11,19:17
Máme podobný problém,ale už 20 rokov.Tiež ma to zaujíma,lebo keď sme to povedali starostovi (reku nech sa susedské problémy riešia miernejšou cestou,aspoň na začiatok),tak nás vysmial,že či mu závidíme,že my žumpu ťaháme a on nie.
miroslava23
27.12.11,19:25
Máme podobný problém,ale už 20 rokov.Tiež ma to zaujíma,lebo keď sme to povedali starostovi (reku nech sa susedské problémy riešia miernejšou cestou,aspoň na začiatok),tak nás vysmial,že či mu závidíme,že my žumpu ťaháme a on nie.
však to om aj ja zvedavá,nám tiež starosta povedal nato len toľko či nám to bude stáť za to,že si poštveme suseda,tak som sa ho spýtala,že čo teda máme robiť až nám náhodou odvalí stranu od susedov,pretože to ani ináč nemôže dopadnúť až to takto ešte bude fungovať ďalších 20-30 rokov.:eek:
Xanti
27.12.11,20:42
mimotemy A nepomohlo by utrúsenie poznámky pred susedom, že bol statik pozrieť na dom. A že ak sa neprestane podmáčať, tak spadne na tú stranu ktorá je porušená. Možno sa spamätá sused ked si uvedomí, že dom mu môže pristáť na hlave. A možno zrieši nápravu.

PS: ak sused žumpu čistí pravidelne, tak musí predsa volať vodárenskú či kanalizačnú spoločnosť a od nej musí mať predsa doklady teda faktúry o vybratí žumpy. Čo tak skúsiť si zavolať na tú spoločnosť, či poskytujú také služby susedovi :D
day
27.12.11,21:02
z odvozu zumpy musi mat sused potvrdenie, zacal by som na MsU prip. obecnom urade, sused ktory Vam podmaca dom nie je dobry sused, nic nestratite
bjuty smis
28.12.11,09:10
si si istá, že ti vlhne dom z tej žumpy ? aký starý je tvoj dom, ako máš izolované múry - podlahu ?
day
28.12.11,10:16
vypustat splasky do potokov, na cesty, zahrady ... by malo byt minulostou, aspon v nasej krajine
miroslava23
28.12.11,11:18
si si istá, že ti vlhne dom z tej žumpy ? aký starý je tvoj dom, ako máš izolované múry - podlahu ?
nuž,neviem to na 100 %,lenže pred tým v tom dvore kde je teraz sused bolo stolárstvo,takže dvor bol riadne zaprataný,žumpa tam nebola a nikdy to nerobilo,problémy sa začali zhruba rok potom ako nový sused osadil žumpu,no a ked sme tu mali murárov a videli stré omietky navlhnutú,povedali,že jedno riešenie je,že je to zle odiizolované,ale že keď to začalo len od tejto doby,tak pravdepodobne bude trativod urobený tak,že riedké zo žumpy podmíva náš dom.Na jar ideme poriešiť hydroizoláciu,lenže chcela som vaše rady-viem ,že existuje nejaká firma s prístrojom čo zisťuje takéto trativody,až na to,že neviem kto a čo to je.
miroslava23
28.12.11,11:20
vypustat splasky do potokov, na cesty, zahrady ... by malo byt minulostou, aspon v nasej krajine
To máš pravdu,lenže v našej ddedina,neviem či 10 domov má žumpu a ďalších 100 vypúšťa do potoka :rolleyes:
pavol54
28.12.11,11:22
Máme podobný problém,ale už 20 rokov.Tiež ma to zaujíma,lebo keď sme to povedali starostovi (reku nech sa susedské problémy riešia miernejšou cestou,aspoň na začiatok),tak nás vysmial,že či mu závidíme,že my žumpu ťaháme a on nie.
čo takto nalistovať si zákon o odpadoch a z neho vyplývajúce povinnosti starostu
miroslava23
28.12.11,11:22
mimotemy A nepomohlo by utrúsenie poznámky pred susedom, že bol statik pozrieť na dom. A že ak sa neprestane podmáčať, tak spadne na tú stranu ktorá je porušená. Možno sa spamätá sused ked si uvedomí, že dom mu môže pristáť na hlave. A možno zrieši nápravu.

PS: ak sused žumpu čistí pravidelne, tak musí predsa volať vodárenskú či kanalizačnú spoločnosť a od nej musí mať predsa doklady teda faktúry o vybratí žumpy. Čo tak skúsiť si zavolať na tú spoločnosť, či poskytujú také služby susedovi :D

Neviem on je na nás nabrusený,tak možno,že by mu to aj dobre padlo,keby padol ,nakoľko pred pár rokmi mojej babke navrhol,nech sa odsťahuje do starobinca,lebo že oni by chceli aj náš dom-resp.pozemok :eek:
Erika686
30.12.11,12:46
Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze nepochodis. Ani na obecnom urade, ani na zivotnom...nikde...pokial nemas milion dokazov.
Nas sused ocividne vypustal zumpu (natiahol hadicu) a vsetko stekalo na nas pozemok a k zahradnemu domceku. Boli pozriet aj zo zivotneho prostr., ktory sa problemu zbavil tak, ze nas odporucal na obecny urad. Z OcU prisli, pokrcili plecami, ze co oni s tym maju robit a ze nemame dokazy....
Tak sme namontovali kameru, sused o nej vedel, pol roka nevypustal zumpu, pred mesiacom sme videli odchadzat fekalny voz...
Ale ked peru, tak asi z vane natiahnu hadicu, aby im voda nesla do zumpy a vypustaju na dvor.....aspon to nie su splasky.
Vas pripad je iny v tom, ze sa jedna o trativod....ale nepochodis nikde....
miroslava23
31.12.11,16:01
Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze nepochodis. Ani na obecnom urade, ani na zivotnom...nikde...pokial nemas milion dokazov.
Nas sused ocividne vypustal zumpu (natiahol hadicu) a vsetko stekalo na nas pozemok a k zahradnemu domceku. Boli pozriet aj zo zivotneho prostr., ktory sa problemu zbavil tak, ze nas odporucal na obecny urad. Z OcU prisli, pokrcili plecami, ze co oni s tym maju robit a ze nemame dokazy....
Tak sme namontovali kameru, sused o nej vedel, pol roka nevypustal zumpu, pred mesiacom sme videli odchadzat fekalny voz...
Ale ked peru, tak asi z vane natiahnu hadicu, aby im voda nesla do zumpy a vypustaju na dvor.....aspon to nie su splasky.
Vas pripad je iny v tom, ze sa jedna o trativod....ale nepochodis nikde....

Nuž,ďakujem za názor,aj som si myslela,že to takto bude
laceti
13.01.12,07:47
zumpa to bude problem,zistit velmi tazko jedine ak sa vie ,ze mu nechodi tkz."hovnocuc"nema sused ako dokazat ,ze zumpu pravidelne vytahuje,potom uz ma trativod,ja mam ten problem mam zumpu a davam si ju vytahovat za 30e 10m3,a potom ide s tim na pole ,ktore ja za mojim plotom tam to vypusti ten zapach nemusim opisovat,na urade som to oznamil zial je to legalne hnojenie polnohospodarskej pody ale aj mojou zumpou,uz fakt rozmyslam ,ze si kupim hadicu a kalove cerpadlo a mozem si to vypustat zadarmo za plot
iv@n
13.01.12,15:32
z odvozu zumpy musi mat sused potvrdenie, zacal by som na MsU prip. obecnom urade, sused ktory Vam podmaca dom nie je dobry sused, nic nestratite
ty asi nežiješ na vidieku, ja ked som si kúpil dom na dedine a zháňal vývoz žumpy, tak na miestnom podniku kanalizácii kukali na mňa ako na puka, že oni takú službu neposkytujú.. miestnym pátraním po susedoch som došiel k tomu, že väčšina ľudí má trativod smer potok (ešteže sa tam hrajú ich decká..) a nevyvážajú vôbec, alebo tak raz za pár rokov ked už je veľa "hustého". zopár nových domov má domové čističky a zvyšok starých domov, ktoré nemajú možnosť to len tak pustiť na ulicu lebo potok je daleko to vyvážajú cez miestne družstvo, ktoré ako tu niekto spomínal za pekný peniaz príde s hovnocucom, vytiahne žumpu a o kilometer dalej ju vypustí na pole.. taká je asi realita.