Martines12
28.12.11,22:00
Dobrý deň, pri cvičeni chrbta(na hrazde) som si 23.12 niečo dokašľal s pravou časťou chrbta niekde okolo lopatky.. bolesť spočiatku nebola až taka strašna len som už nemohol ďalej cvičiť .. Cez Vianoce som pomahal s manualnymi pracami a asi som si to tym zhoršil.. V Nedeľu ako som sa naťahoval som pocitil strašnu bolesť.. V pondelok som bol skusiť zabehať ale zvladol som iba 30 minut aj to s obrovskym utrpenim.. Teraz je to dost veľka bolesť , boli ma to vždy ked namaham tu pravu čast chrbtu napriklad ked naklonim hlavu do pravej strany http://www.posilnovanie.sk/images/smilies/icon_biggrin.gif.. a boli ma to aj ked sa zhlboka nadychnem.. Inak mam 16 rokov, bolesti ustupili ked som vzal acilpyrin ale myslim že to bude asi len tym acilpyrinom, trvaju už asi 4 dni, neviete čo by to mohlo byť, popripade či je nutne zajst za lekarom?
tictac7
28.12.11,21:05
...no za lekárom URČITE - ortopéd snáď niečo porieši...
lujza.j
28.12.11,21:10
niečo natiahnuté, klud od cvičenia, suché teplo. zájsť k lekárovi.
buchač
28.12.11,21:41
Dobrý deň, pri cvičeni chrbta(na hrazde) som si 23.12 niečo dokašľal s pravou časťou chrbta niekde okolo lopatky.. bolesť spočiatku nebola až taka strašna len som už nemohol ďalej cvičiť .. Cez Vianoce som pomahal s manualnymi pracami a asi som si to tym zhoršil.. V Nedeľu ako som sa naťahoval som pocitil strašnu bolesť.. V pondelok som bol skusiť zabehať ale zvladol som iba 30 minut aj to s obrovskym utrpenim.. Teraz je to dost veľka bolesť , boli ma to vždy ked namaham tu pravu čast chrbtu napriklad ked naklonim hlavu do pravej strany http://www.posilnovanie.sk/images/smilies/icon_biggrin.gif.. a boli ma to aj ked sa zhlboka nadychnem.. Inak mam 16 rokov, bolesti ustupili ked som vzal acilpyrin ale myslim že to bude asi len tym acilpyrinom, trvaju už asi 4 dni, neviete čo by to mohlo byť, popripade či je nutne zajst za lekarom?

...mladosť - pochabosť .......................nevedomosť ??? ;)

Pri tom cvičená na hrazde si si hrudný kôš poriadne asi ( pád z akej výšky asi ? ) narazil .....preto aj tie problémy s dýchaním - nadýchnutím ...
Zvyškom toho ostatného si si asi tiež nepomohol teda ...
Zbehni na interné , nejaké pilule od bolesti dostaneš ......dlhšie Ťa na hrazde nik neuvidí ...
Aj keby si mal rebro nejaké zlomené , tak nečakaj nejakú sádrovačku alebo niečo podobné ...maximálne sa zvykne dať elastický obväz a fertig ...
Martines12
29.12.11,08:13
Ak je to len narazene, tak to je zbytočne chodit ku lekarovi podľa mňa. Tabletky od bolesti nepotrebujem, prežijem to aj bez toho a cvičiť by som si jasne nedovolil ale pri behu sa zas ten chrbat až tak nenamaha.. A už začinam citiť že bolest pomaly ustupuje
svetluška
29.12.11,08:22
Tabletky od bolesti asi veľa nepomôžu,môžeš mať prasknuté rebro,preto sa Ti ťažko dýcha.Kúp si v lekárni horúce náplaste,prilep na boľavé miesto a zatiahni hrudník ručníkom.Bolesť postupne utíchne a budeš aj lepšie dýchať.Ak to nepomôže tak rozhodne treba ísť lekárovi.
legolas
29.12.11,08:31
...tak si kúp IBALGIN gel, nech ti priateľka urobí masáž :) ty v 16nástich rokoch si si mohol tak akurát natiahnuť postranný sval..., prestaň cvičiť.., nemusí to byť vôbec od cvičenia..môže to byť aj od nachladnutia v oblasti hrudnej a krčnej chrbtice....
lujza.j
29.12.11,09:16
Ak je to len narazene, tak to je zbytočne chodit ku lekarovi podľa mňa. Tabletky od bolesti nepotrebujem, prežijem to aj bez toho a cvičiť by som si jasne nedovolil ale pri behu sa zas ten chrbat až tak nenamaha.. A už začinam citiť že bolest pomaly ustupuje

a čo si cvičil toto? http://www.climb.sk/280multilang/UserFiles/Image/2006_12_12_WorkoutFromHell/chrbat/wide_grip_chins.jpg
Martines12
29.12.11,11:14
Ano, presne to ale bolest sa dostavila asi az 3 dni od toho zranenia v posilovni.Dneska ma to už boli menej bol som už aj 30 minut na stacionarnom bycikli v pohode len stale neviem prečo pri tom hlbokom nadychu ma to boli...
lujza.j
29.12.11,12:31
Ano, presne to ale bolest sa dostavila asi az 3 dni od toho zranenia v posilovni.Dneska ma to už boli menej bol som už aj 30 minut na stacionarnom bycikli v pohode len stale neviem prečo pri tom hlbokom nadychu ma to boli...

je to určite len natiahnuté, teda ja si to myslím, nechaj to poriadne oddýchnuť a ked začneš opäť cvičiť chrbát skús voliť iný cvik. napr. priťahy kladky v sede, aspoň ja by som ti dala to.
Martines12
29.12.11,18:53
Jasné, ja som cvičil aj to, na hrazde som mal len 3 serie po 6-7-8 opakovani ale prehaňal som to lebo som cvičil 3dni potom den volno a zas 3dni a tak dookola čo bolo dost vela asi.Bolest naozaj ustupuje i ked pri hlbokom nadychu ma to stale trochu boli ale zajtra už idem skusit aj zabehnut a uvidi sa. Som len rad že som nemusel sa tahat ku doktorom :) Inak ďakujem všetkym za rady a tak .. ;)
lujza.j
29.12.11,18:57
no niekedy je dobré zvoľniť tempo lebo potom ťa takéto niečo môže vyradiť na dlhšiu dobu.
Jurivo
30.12.11,22:29
To je bežné natiahnutie svalov. na svale sa ti urobí taká hrčka "spazmus". Je to zdurenie svalu spôsobené neprimeranou záťažou, jednostranným a dlhodobým zaťažením svalu. Pred cvičením sa treba dobre rozcvičiť. Pri hrazde môžeš ísť kľudne na doraz, lebo je to cvičenie s vlastným telom. Pri bolesti treba kľud (necvičiť kým bolesť neprejde). Masáž dokáže veľmi dobre pomôcť, zmierniť bolesť a urýchliť hojenie. Bolestivé miesta treba stláčať viackrát denne kým bolesť neustúpi. Po každom ošetrení sval trošku natiahnuť.
Martines12
31.12.11,07:33
No ano ale nemalo by tu hrčku byť vidno?Lebo na chrbte nie je nič napuchnute ani nič podobne, inak bolest uz ustupuje, behat dokažem v pohode cvičenie si davam pauzu ešte tyzden a potom začnem s vlastnou vahou postupne...
Jurivo
31.12.11,21:24
Tú hrčku alebo zdurenie pocítiš na bolestivom mieste, ale ak je to niekde pod lopatkou, tak je dosť obtiažne to nahmatať. Treba mať trošku prax na lokalizovanie spúšťových bodov. :)
220870
31.12.11,21:51
Možno má len vyskočený stavec.
lujza.j
31.12.11,21:52
Možno má len vyskočený stavec.

Tono, ty máš vyskočený....:D:D:---