jachymj
29.12.11,00:13
Ahoj, rad by som vedel, ci sa moze na platne superisol rovno nanasat omietka a potom sietka a na nu vrchna omietka? Netreba ten superisol este rpedtym nejako penetrovat? Jedna s ami totiz o to, ze po instalacii a pripojeni krbovej pece ku kominu, sa trocha viac nahrieval mur, pri ktorom je ta pec polozena, nenahrieva sa za pecou alebo okolo nej, ale v oblasti, rury, ktory ide z pece a vyustuje do strena v ktorej je komin, je vysoka asi 0,5m, takze aby som predisiel tomu prehrievaniu, osadil som tieto platne superizolu v hrubke 3cm na stenu za prieckou a aj za tou vyustnosu rurou. teraz ale to cchem omietnut a preto sa pytam, ci mozne rovno aplikovat na superisol spodnu omietku na ktoru budem hned lepit aj sietku a na nato este dam kryciu omietku. Viete mi poradita ja nejaku vhodnu omietku na moj ucel? dik moc.
TomasHC
29.12.11,07:32
Ahoj, na superizol natiahni kleber - ten v momente vyschne, lebo superizol pije vodu ako sprostý. Potom druhý krát kleber, zatlač sieťku, zatiahni klebrom. Po vyschnutí môžeš napenetrovať a natiahnuť omietku.
alltracboy
29.12.11,07:34
ledva na tom drzi to lepidlo co je na to urcene. je na to nejaka omietka pre vysoke teploty a mozno aj specialna sietka.. tam bude napisane ci to treba penetrovat. nemas fotku? ten popis ma zaujal..
220870
29.12.11,08:37
TomasHC
29.12.11,14:34
ledva na tom drzi to lepidlo co je na to urcene. je na to nejaka omietka pre vysoke teploty a mozno aj specialna sietka.. tam bude napisane ci to treba penetrovat. nemas fotku? ten popis ma zaujal..

Špeciálne omietky a sieťky na krb z akumulačného materiálu, ale určite nie pre obstavbu z IZOLAČNÉHO materiálu...

Inak ja som z tým lepom a doskami RATH nemal absolútne žiaden problém, skrutkoval a vystužoval som to minimálne. Na priložených fotkách vidieť koľko samoreziek (čierne na SDK) bolo použitých.
alltracboy
29.12.11,17:35
no ja som s tym rath lepom problem mal.. aj som to isiel reklamovat, ale neuspesne. Proste ked som to nabral na spachtlu a chcel natriet na dosku tak z toho 90% odpadlo ako by som roztieral vlhky piesok ktory trochu lepi. ten sajrajt v igelite mi pride praktickejsi. Ten lep bol chvilku po odporucanej zaruke, bohuzial som ten papier niekde stratil kde bolo pisane plnenie. Pradavac povedal ze sa tym tazko robi, preto kachliari beru tak velke prachy :D No bez papierov sa tazko hadat. Sem tam som to pouzil na zatesnenie ked som to prstom patlal do rohov. A dopasovat dosky natesno k sebe je len sen, lebo je to piesok a ten sa moc stlacit nedal. cize je treba aj pocitat z cca 3mm medzerou na lep. Mozno by tomu pomohlo rozriedenie vodnym sklom, ale izolaciu mam uz postavenu takze ma to nezaujima.
jachymj
08.01.12,09:41
No neviem ako by som to detailnejsie opisal, mam krbovu pec pri stene, na ktorej pre pripevnene (prisroubovane) platne superizolu tak ako je vidno na fotke http://img97.imageshack.us/img97/3201/p1010222l.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/97/p1010222l.jpg/)
No a ja teraz ich potrebujem omietnut. Teplota v okoli pece neni vysoka, ani stena sa nenahrieva nijak extra. najteplojsia cast je v oblasti vyustenia rury z pece a zaustenia do steny. tam bola povrchova teplota na stene pri normalnej prevadzke okolo 80-90stupnov, nozno ani tolko a teraz uz na na platni je samozrejme nizsia. takze vobec sa nebojim nejakeho znacneho tepelneho rozpinania materialov (platni). mne ide len oto, co dat na tie platne, kedze ich povrch je taky akoby prachovy, aby skutocne ta omietka tam drzala a neopadla po case. Dakujem za kazdu dobru radu. Sietku som uz kupil v prejni, kde predavaju krby a krbove vlozky (nejaka so sklenym vlaknom aspon myslim) a na rohy budem davat plechove narozniky kvoli tomu aby sa neobili rohy. Takze ak ma niekto nejaku dobru radu sup snou sem. Dik
evula0
09.01.12,11:46
Ja mám krbovú obstavbu z časti (čelná stena nad vložkou) tiež zo Superizolu. Normálne som to zasieťkoval flexibilným lepidlom značky OK z Baumaxu a potom tým istým lepidlom obložil mrazuvzdornou dlažbou, vyšpároval flexi špárovačkou. Kúrim už 5 rokov bez akejkoľvek známky poškodenia( prasklina,dutina,..). Možno aj tá stena by bola celkom pekná obložená nejakou príjemnou mrazuvzdornou (pre istotu pri veľkom rozdiele teploty ide o nasiakavosť a vysušovanie) dlažbou.