peetr
29.12.11,13:17
Dobrý deň,
poradí mi prosím niekto pri prevode záznamu nahratého videokamerou VHS, z videa na DVD rekordér?
Týka sa to : video AKAI (pal/mesecam) - zapnuté pal
DVD rekordér SONY (auto,pal,secam) - zapnuté pal, alebo auto
prepojenie šnúrou audio/video s RCA konektormi
Pri prepojení: 1./ video - TV - je záznam normálny.
2./ video - rekorder DVD - TV - zvuk dobrý, obraz seká a zrní. Na displeji sa ukazuje odkaz
" tv systém tohoto signálu je odlišný od nastavenia rekordéru".
misoft
29.12.11,13:28
Pozri, či v nastavení normy PAL na DVD rekordéri nie je ešte možnosť nastavenia normy PAL - nastaviť (ak bude) B/G.
peetr
29.12.11,13:50
Na videu je B/W, na DVD nie je.
misoft
29.12.11,14:11
Aké je prepojenie DVD-TV? Spôsob.
peetr
29.12.11,14:19
OPENBOX - DVD - TV (scart káble)
misoft
29.12.11,15:24
Na TV nastaviť (ak to v menu je) vstupný signál z DVD z priradeného SCART vstupu (zaiste si priradzoval vstupy do TV podľa zariadení). Inak by to malo ísť.
BTW: aká telka?
peetr
29.12.11,15:32
Vďaka, vyskúšam. Telka je staršia SHARP.
peetr
29.12.11,16:20
Zistil som že TV menu nemá tieto nastavenia a SCART vstup má len jeden. Je možné že medzi VCR a DVD je to v poriadku a chyba bude medzi DVD a TV ? Čo keby som urobil prepis a výsledok prehral na PC ?
misoft
29.12.11,16:34
Skús - PC by malo to prehrať - DVD rekordér hanráva na "placky" v štandardnom DVD-formáte - t.z. že musí mať podadresár VIDEO_TS a tam video súbory. Ak použiješ player v PC, stačí len spustiť *.ifo - informačný súbor o všetkých ostatných videosúboroch - a prehrať to. Je aj možné, že napaľovanie nie je celkom OK.
peetr
29.12.11,17:47
Nepomohlo. Prepis je rovnako znehodnotený ako ho zobrazovala TV. Chyba bude medzi VCR a DVD. Napaľovanie DVD rekordéra je v poriadku, vyskúšal som.
Vlado40
29.12.11,17:58
Ak máš kábel SCART Full nie iba jednosmerný ,tak ho skús otočiť či sa dačo nezmení.
peetr
29.12.11,18:30
To čo stiahnem z TV do DVD a opačne cez SCART, ide. Medzi VCR a DVD mám kábel s RCA konektormi, pretože video nemá SCART výstup.
misoft
29.12.11,18:43
Naznačil si! Chyba medzi VCR a DVD = káble. Skús iné - možno poškodené káble, možno poškodené konektory RCA - príčin môže byť viacej.
Vlado40
29.12.11,18:53
Ak máš na obraz aj zvuk iba konektory cinch ,na video zvykne byť žltý ,tak jednoducho prehoď farby a video daj napr.červenú a zistíš či to robí kábel.
peetr
30.12.11,15:44
Vďaka, ale nepomohlo. Vyskúšal som dva káble.
misoft
30.12.11,15:50
Tak potom zostáva chyba v prístrojoch - konkrétne vstupoch/výstupoch RCA
Ak má telka RCA vstupy - skús prepojiť po jednom prístroje s telkou cez RCA, zistí sa, či to nerobia aj v telke.
Vlado40
30.12.11,16:08
Ak môžeš daj sem presnejšie typy video AKAI a DVD rekordér SONY.Pozrieme sa do manuálov ak sa dajú nájsť.
peetr
30.12.11,16:14
AKAI VCR VS - 37EM
SONY RDR AT-200
peetr
30.12.11,16:20
Už som skúsil vylúčiť TV a prehrával som prepis na PC. Tá istá chyba.
peetr
30.12.11,16:27
Môže v tomto prípade ovplyvňovať ochrana proti prepisu ? Je to len amatérsky záznam na VHS kamere.
peetr
30.12.11,16:54
TV stále zobrazuje :" tv systém tohoto signálu je odlišný od nastavenia rekordéru". Všetky nastavenia som prekombinoval na obidvoch prístojoch.
To znamená, že signál (video),ktorý prichádza z VCR (norma PAL) , DVD (norma PAL) nedokáže spracovať.
misoft
30.12.11,17:35
Potom ma napadá len jedno: nie je PAL ako PAL. VCR možno malo normu PAL I/J (norma PAL I používa inú úroveň čiernej), DVD však má výstup PAL B/G - neprevedie to na PAL B/G - ostáva PAL I.
Telka má iste PAL B/G a PAL I/J - teda mohla kľudne prehrať výstup VCR v PAL I/J
Akonáhle však prepojíš DVD s telkou - vyhodnotí ako PAL B/G no ide z DVD PAL I/J.

Môj laický názor - brať s rezervou!
Inak fakt neviem.

Oprava: teraz som čítal úvodné zadanie. VCR má iste PAL I/J, telka SHARP možno tiež PAL I/J - DVD však PAL B/G - preto "tv systém tohoto signálu je odlišný od nastavenia rekordéru"
Vlado40
30.12.11,18:11
Má telka 2 vstupy Audio Video alebo iba tú jednú SCART-ku.
peetr
31.12.11,06:51
Telka má iba jednu SCART-ku.

Technické údaje:
SONY DVD - PAL ( B/G, D/K, I )/ SECAM (L)
AKAI VCR - prehrávanie PAL,SECAM,MESECAM ( bez špecifikácie),
iba pri rádiovej frekvencii sú špecifikácie RF vstup - systém B,G (PAL,SECAM)
RF výstup - systém G typ modulácia
Vlado40
31.12.11,09:58
Ak sa dá Video -TV prepojiť aj cez koaxial ,tak to skús prepojiť.Ak to pôjde v poriadku ,tak jedná možnosť je pozerať nahrávku a zároveň nahrávať cez SCART na DVD,alebo skús prepojiť Video a DVD cez koaxial. Myslím si ,že ak prepojenie Video-TV je v poriadku ,tak treba vyskúšať aj zapojiť video a DVD cez scart.Existuje redukcia scart -3xcinch alebo aj kábel SCART-cinch.Určite bude iba chyba nastavení vstupu pre DVD ,pretože to má ako som si pozrel manuál viacero možností pripojenia a treba ich vyskúšať iba ak naozaj je video nahrávka chránena proti kopírovaniu ,ale neverím že to majú všetky video nahrávky.
http://www.alza.sk/redukce-scart-3x-cinch-d44986.htm
http://datacomp.sk/kabel-scart-3x-cinch-5-0m_d12692.html
peetr
03.01.12,07:18
Urobil som chybu, že som si na začiatku neprehral videokazetu (VCR-TV) a uspokojil som sa s tým, že keď to išlo predtým ,tak to ide aj teraz. Stačilo poriadne vyčistiť hlavu na videu, ktoré sa nepoužívalo tekmer 3 roky.
Ďakujem za odbornú pomoc.