verads
29.12.11,23:56
Dobry den, chcela by som sa opýtat , že či viem nejak využit ZTP kartu s červeným pásikom ,v môj prospech ? Niekde som počula , že v niektorých mestách ho vedia využit napriklad pri parkovani bez poplatku , alebo su oslobodeni o poplatku za odvoz smeti, v našom meste nefunguje z tychto vecí nič. Alebo aj inde je to tak ? Dakujem za odpoved
Mila123
30.12.11,06:29
ak by bol držiteľ tohto preukazu -ŤZP zamestnaný má nárok na znížené fondy do ZP....
ja mám takú jednu klientku, je SD a zároveň ŤZP, má svoju FO pre činnosť súdneho znalca, fondy do ZP platí polovičné, má PO kde je zároveň zamestnancom, tak sú tiež polovičné a tiež polovičné vo výške 5% zaplatí za podiel na zisku za rok 2011.....aspoň taká výhoda...
GABAZ
30.12.11,06:53
Moj syn ma karticku ZTP a v Bratislave ma narok na bezplatnu dopravu v MHD, ale neplati to v kazdom meste. Takisto dospeli ZTP mozu mat zlavu na dopravu, ale zalezi to na prepravcovi. Syn si zatial uplatnuje detsku zlavu. Tiez zvyknu byt zlavy na vstupne na sportoviska, festivaly - napriklad Pohoda, pripadne sa treba pytat aj v muzeach a pod. - napriklad v Botanickej zahrade .

V niektorych pripadoch ma drzitel ZTP aj narok na prispevok na stravovanie za urcitych podmienok - napriklad pri celiakii, cukrovke a pod.
mareko
30.12.11,07:49
V MT máme napr. nižšiu daň z nehnuteľností, tiež v divadle má Z´TP "dôchodcovskú zľavu", napr. v múzeu, v kine. Cestovné MHD so zľavou. Ako bolo písané vyššie, kúpaliská, športoviská a pod. Vždy pred vstupom napr. do aquapark, kina, divadla, na koncert atď sa treba opýtať, či majú zľavu pre ZŤP. Vo väčšine takýto zariadení zľava je. Taktiež sú zľavy u ŽSR a medzimestských autobusov. Náš preukaz ZŤP spravidla uznávajú aj v Česku (výhody ešte lepšie než u nás). To len tak zhruba, ak ma napadne tak ešte doplním.