SamuelSK
30.12.11,06:16
Caute..

Myslite ze jednoduche zatvorenie TUV (a nasledne nepouzivanie) a namontovanie el.ohrievaca do bytu by bolo vyhodnejsie ako stale doplacat na TUV ?
(plyn nie, pretoze bytovka sa s vysokou pravdepodobnostou bude odpajat od plynu do 2 rokov)

Fatalny problem je ten, ze byt sa nachadza na podstresnom podlazi, cize ak si chcem umyt ruky po jedle (studenou sa mastnota tazko umyva), tak musim cakat 30-50 sekund na to aby zacala tiect TUV a potom si ich mozem umyt, nehovoriac ze pustam TUV do kanala rychlostou 1l/7s.

Bytove druzstvo to vobec netankuje.

Samozrejme najidealnejsie by bolo hodit horuci zemiak inemu obcanovi, nech sa s tym trapi on (tj. odstahovat sa), ale to by bolo teraz extremne drahe riesenie a uprimne - neviem ci ma vyznam zit na Slovensku.

Aky mate nazor? Co by ste robili ?
kergulaan
30.12.11,06:23
Zaujimava tema, ale je tam vela premennych, ktore je potrebne zahrnut do vypoctov
- kolko platis za teplo na TUV / m3
- kolko platis za SV na vyrobu TUV
- aku mas sadszbu na el.
- priemerna spotreba TUV den, mesiac - ak to chces podrobnejsie, tak rozdelit na male spotreby - umyvanie ruk + velke spotreby sprcha.

Upozornujem, ze jedna z najvacsich spotrieb TUV je umybvanie riadu pod tecucov vodou - tu by pomohla umyvacka riadu.
Jang111111
30.12.11,15:00
Zdravím!

Tak toto by aj mňa zaujímalo, hoci tento problém s teplou vodou by malo vyriešiť vyregulovanie teplej vody a teplá voda by sa mala následne dostať aj na vyššie poschodia.
My v našom BD máme toto vyregulovanie ale...mesačne platíme len za teplú vodu 50 eur čo sa mi zdá neprimeraná čiastka. A to sme v byte len ja s manželkou.
verkaz
30.12.11,15:31
Tá platba je neúmerne vysoká. Je to však zálohová platba a záleží od vašej spotreby. Taká orientačná cena za 1 m3 TÚV (ohrev, spotreba SV na TÚV a základná zložka) je cca 10 Eur.
V prípade, že máte mesačnú spotrebu 5 m3, by to bolo normálne.
Jang111111
30.12.11,18:06
Aj tak sa mi zdá, že 10 eur za 1m3 nie je adekvátna cena. Je pravda, že sa rád kúpem...určite to pri najbližšej príležitosti zmeriam. Koľko potom stojí ohriatie 1m3 vody v elektrickom kotly? Ďakujem.