veronika.02
30.12.11,11:33
Dobrý deň, nie som si istá či je táto téma v správnej sekcii, ak nie, tak sa ospravedlňujem. Zo snúbencom si začíname hľadať byt na prenájom, no chceme si však kúpiť aj domáce zviera, konkrétne fretku. S prenájmom nemáme žiadne skúsenosti a nie sme si istí, či je lepšie spýtať sa priamo na možnosť domáceho zvierata v byte pri prehliadke alebo počkať do návrhu zmluvy. Máme totiž obavy, že ak ho na to dopredu upozorníme, tak by to v zmluve uviedol určite. Na druhej strane, čakať čo bude uvedené v zmluve tiež nie je najlepšie. Sme z malého mesta a nemáme veľký výber bytov. Obávali by sme sa chovať v byte zviera s porušením nájomnej zmluvy. Máte s tým nejaké skúsenosti? Ďakujem za odpoveď.
zk24
30.12.11,10:49
Ja mám skúsenosti, že to majú všetci ošetrené v zmluvách a myslia na to vopred... takže podľa mna ak budete čakať do návrhu zmluvy, tak prenajímateľ to tam bude mať a vy ste zbytočne strácali čas.

Podľa mna je najlepšie sa na rovinu dohodnúť, povedať o aké zvieratko, akej veľkosti pojde.

Sú prenajímatelia ktorí skôr prenajmú byt páriku so zvieratkom ako páriku s dieťaťom
arizona
30.12.11,10:59
Pokial nemate v zmluve vyslovene napisane, ze chovat domace zviera v byte je zakazane, tak nic neporusite. Porusili by ste ,keby to tam bolo napisane,alebo keby ste boli vopred upozorneni.

Ak by aj v zmluve zakaz napisany nebol,odporucam si precitat aj domovy poriadok konkretneho cinziaku,kde planujete byt prenajat. Je mozne ,ze tento zakaz maju uvedeny tam,ak sa na tom spolocne dohodli jeho majitelia. Stava sa to malokde,ale stava sa...