nemček
31.12.11,13:12
dobry den,mam 3 unimobunky a chcem z nich robit chatku/vikendovy domček.ma niekto skusenosti s t takouto stavbou?mala by mat betonovy zaklad a klasicky krov.ma niekto nejake skusenosti?fotky?rady?vdaka
alltracboy
31.12.11,12:56
nebude lepsie ich predat a za tie peniaze nakupit material na chatku? Aj tak z tych unimobuniek pouzijete len ram pokial to ma aj nejak vyzerat.
nemček
31.12.11,13:31
ani nie chcem to cele urobit z osb a nejakej pologulatiny-takze bunky pouzijem len ako kostru.len neviem ako na bunky postavit krov,cele to ukotvit a pod...
marleau
31.12.11,14:14
Už som to kedysi robil,ale nie je to nič moc.Namiesto oceľovej konštrukcie si predstav hranoly napr. 20 x 20 cm a možeš robiť čo len chceš.Na oceľ sa drevo aj OSB dosky horšie chytajú.Čo sa týka krovu,vodorovná konštrukcia bunky nie je stavaná na nesenie pomúrnice.Ale dá sa to.
Do rámov sme vkladali stojky široké podľa profilu,opláštili sme to cetrisom,vnútro sa zaizolovalo,strop sa urobil rovnako,zvnútra sadrokartón,spoje sa netmelili ale olištovali,pretože sa s tým ešte veľa manipulovalo.Okná a dvere podľa potreby.Na Ukrajine stojí parádna ubytovňa pre baníkov.Tam sa však nerobil krov.Pozor treba na spoje konštrukcie,aby neboli prasknuté.
Asi 40 kusov farebných podľa dispozície sa viezlo vlakom.
nemček
31.12.11,18:47
tu ocelovu konstrukciu som tam chcel dat kvoli dozivotnej zaruke ze sa to nikdy nerozkyve-nezvetra a podobne.v stenach by som urobil uz drevenne priecky a potom osb vata sadrokarton parozabrana a pod...mozem tie bunky zvarit dokopy trebarz nejakou pasovinou? a potom ich jednoducho nakotvit do betonovej platne?a ten krov --chcel by som prichytit po celom obvode drevennu pomurnicu(napr. hranol 20x25) a potom uz len nejaky jednoduchy krov?co vy na to?chcem to takto riesit lebo bunky a betonovu platnu uz mam a k drevu mam lacnu cestu.co vy nato?
marleau
31.12.11,19:15
Možno aj privariť,ale oni už majú diery na šróby,keď to riadne zošróbujete,dosiahnete určite pevnú celkovú konštrukciu.Dajte ľahkú krytinu a drevo pokiaľ sa dá aspoň na vzduchu presušené.
Inak teda O.K.
nemček
31.12.11,19:27
no skusim to tak zrealizovat,ak by vas este napadlanejaka sikovna rada alebo "vychytavka" dajte vediet.zatial vdaka