wabi
01.01.12,11:41
Vytvoril som túto tému, pretože som presvedčený, že bude čoraz aktuálnejšia.
Toto nie je žiadna poplašná správa. Použil som iba svoj sedliacky rozum. Zhrnul som fakty a to čo mi vyšlo, o to som sa rozhodol podeliť. Neberte to na ľahkú váhu. Toto nie je žiadne veštenie slepej bulharky, či nedokončený kalendár. Neznamená to koniec sveta. Sú tam aj odkazy k niektorým podkladom. Rozhodne nie som jediný, práve naopak veľa ľudí to chápe či aspoň cíti.
Máme tu krízu, v takom rozsahu v akom tu ešte nebola!

Okram globálnej celosvetovej hospodárskej krízy, je tu kríza z historicky najväčšieho zadĺženia jednotlivých krajín – štátov. Jednotlivé štáty sa zadĺžili:


zadĺžili sa z nezodpovednosti chamtivých politikov, nezávisle na tom k akej strane patria, ako je to napríklad u nás. Podľa hesla “Ber pokiaľ je čo” , keď už nebude ,požičiame. Zodpovednosť za dlhy žiadna. “Po nás potopa”
zadĺžili sa preto že bojovali proti predošlej kríze, nasypali peniaze do bánk a podnikov, ktoré by inak skrachovali, zatiaľ ich dostali dočasne nad vodu, onedlho to však i tak neustoja a padnú. Spolu s nimi však skrachujú aj príliš zadĺžené štáty, ktoré si požičali a snažili sa bojovať s krízou tým, že ich nalievali do neefektívnych bánk a podnikov – vlastne tie peniaze vyhodili do luftu!
Zadĺžili sa, pretože sa snažia zachraňovať € a Európsku uniu tým, že si “MUSIA” požičať, aby tieto požičané peniaze “požičali” iným, už skrachovaným, či práve krachujúcim krajinám. Samozrejme, že ich len lejú do čiernej diery a nikdy sa im nevrátia. Ide o krajiny typu Grécko, Irsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, onedlho aj ďalšie ako napríklad Francuzsko či Maďarsko. To zvyšok Európy neutiahne v žiadnom prípade, pretože už teraz má čo robiť sám so sebou.

USA, ktoré len tesne uniklo krachu v roku 2011, ale podpísalo sa to na znížení ratingu. Stalo sa to po prvýkrát v histórii. Unikne táto najsilnejšia ekonomika krachu v roku 2012? Ak aj áno, rating opäť klesne rovnako ako dolár, a to ovplyvní celý svet.


Pre ľudí, ktorí chcú mať nejakú istotu, zostáva len vlastná pôda ,ktorá jediná istotne nestratí na hodnote. Práve naopak.

a) Pre ľudí, ktorí chcú jednoducho iba bezpečne uložiť skromné úspory pred znehodnotením. Euro a Dolár budú devalvovať, a to pomerne výrazne. Zlato a švajčiarsky frank je drahý a bude aj horšie. Napokon Euro úplne zanikne... so všetkými negatívami ktoré si viete predstaviť + tie, ktoré doposiaľ nikto netuší. To je fakt ,ktorý nevidí len kto je slepý.
http://www.youtube.com/watch?v=pIMg5AR7DLQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=xj-ZlfuSdJI
http://www.mesik.sk/
b) Pre ľudí, ktorí chcú na svojej pôde dopestovať si zdravé potraviny, a to najmä keď budú v budúcnosti potraviny niekoľko násobne drahšie a to už dlho nepotrvá...
C) Pre ľudí, ktorí chcú neskôr pôdu prenajať, alebo si na nej nechať vypestovať napríklad sad a iba zobrať úrodu raz či viackrát ročne, podľa druhov a odrôd.


Pre ľudí, ktorí prenajímajú pôdu za smiešnych 50€ ha za rok, pričom sa zaväzujú na 10 rokov a oplatilo by sa im skôr nechať na nej niečo vysadiť či dať k dispozícii pre záhradkárov...
Napokon pre ľudí, ktorí nemajú vlastnú pôdu, ale chceli by pestovať a využívať za dobrých podmienok cudziu.