dorotea9
01.01.12,17:57
ahojte,

kupila som tento tv a neviem nastavit program napr. aby bola na 1. markiza.....atd..a chcem sa spytat ci sa da aj nastavit nazov programu...pretoze mi tam pise len S9.S 10 ci sa to da premenovat diky moc lebo neviem si dat rady kde to v menu najst.
misoft
01.01.12,19:05
V menu (zelené tlačítko na DO Menu) vyberieš ikonu antény (taká parabola), potom Správca kanálov a tam je Upraviť názov kanálu a Upraviť číslo kanálu (názov kanálu a číslo kanálu upravíš jedine pri analógových kanáloch, číslo kanálu upravíš len pri digitálnych kanáloch - názov je v digitálnej forme už dodávaný s kanálom).
Návod je aj v užívateľskej príručke (musí byť súčasťou balenia) pod kapitolou: Úprava kanálov
Taserda
02.01.12,08:19
Mal som Samsung lcd a tam som pre digitál čísla kanálov upravil v favoritnom zozname a používal som ho.Ďalšou možnosťou bez favoritného zoznamu je ručne ladiť najprv ten multyplech z ktorého stanice majú byť číslované prvé. Ak má byť prvá STV1 ladím ručne kanál 25, budem mať 1. STV1 2.STV2 3.STVHD, potom ručne ladím kanál 59.( čísla kanálov sú z Košického DVB-T)
misoft
02.01.12,10:37
mimotemy Nemám síce presne ten typ Samsunga (ale väčšina Samsungov používa rovnakú štruktúru menu) - no pri automatickom ladení (dal som ladiť všetky - analóg, digitál) to síce poukladalo podľa frekvencie, ale pomocou menu som si A) upravil názvy a poradie analógových kanálov podľa svojho a B) upravil poradie digitálnych kanálov (názvy kanálov boli súčasťou digitálnej informácie o kanáli - tiež podľa svojho).
Výsledok: mám zoradené analógové i digitálne kanály podľa svojho a oba druhy sa neovplyvňujú (poradie). Okrem toho mám ešte takto zaradené i rozhlasové stanice (dodávané poskytovateľom spolu s telkou).
V kanáloch sa taktiež (Taserda naznačil) dá označiť "oblúbenosť" alebo "zameranie" a prihodiť do jedného zo štyroch "balíkov" - takto môžu byť rozdelené napr. na slovenské, české, hudobne, dokumenty a pod. Množstvo kanálov v "balíku" nie je obmedzené.
viktorviktor
02.01.12,19:12
Na ovládači je jedno tlačítko označené ako "info"rmácie, tam nájdeš návod ako presunúť a premenovať kanály, nezabudni po každej voľbe kanála stlačit enter , urobí sa ti fajka pri kanále a potom šipkami posúvaš na zvolené číslo, potom stlačiť tools, inak zmena neprebehne. U novších tv je tak stručný návod a obšírny na nepotrebnosti, že nezostalo miesto na návod čo dokáže tlačidlo na ovládači, hlavné že je to v cudzích jazykoch.
misoft
02.01.12,20:32
mimotemy Ja som s telkou dostal (síce viacjazyčný, ale bola tam aj slovenčina :D) dosť hrubý návod, z ktorého sa dalo (niekedy s metódou pokus-omyl) vysomáriť a postupovať podľa neho.
Teraz to už robím bez neho - naučil som sa :D