mazumic
01.01.12,22:33
Zdravim vsetkych.
Potreboval by som poradit ako sa pustit do stavby plotu na pozemku, ktory sa bude navysovat.
Prikladam aj fotografiu. Pozemok je v miernom spade. Niekde sa bude navysovat 20cm, niekde 70cm a niekde sa nebude vobec navysovat.
Viete mi poradi ako by mal byt zalozeny plot? Najprv musim navysit pozemok a potom zakladat alebo najprv zakladat a potom navysovat?
Plot by sme chceli jednoduchy, zabetonovane tyce a pletivo, pripadne nizky beton pod pletivo.
Tu zeminu co sa bude navysovat musi ale ten plot udrzat a potreboval by som poradit ako na to.
Dakujem.
marleau
02.01.12,07:01
Ja by som to urobil takto:
najprv si vytýčim špagátom vnútornú stranu plotu,teda jeho umiestnenie a potom narazím kolíky popri ňom do výšky,v akej bude budúci terén,najlepšie nivelákom.Stavbu plotu potom prisposobiť výškovým parametrom terénu.
TomasHC
02.01.12,07:04
Len ber do úvahy bočný tlak zeminy - bude treba poriadne základy!
220870
02.01.12,07:07
Najskôr zeminu potom plot.Na stlpiky stačí jednoduchý vrták do zeme.Môžete do zeme dopredu osadiť aj plastovú rúru do výšky v miestach kde budú stlpiky.
mazumic
02.01.12,19:18
OK. Navozim zeminu, vytycim vysku terenu. Zapustim plastove rurky - dobry napad. A potom? Do akej hlbky treba ist? Mam brat pri hlbke do uvahy aj navazku alebo musim ist az na povodny teren?