lubinosaurus
02.01.12,17:34
Chcel by som si zabezpecit WiFi router Belkin N routerF5D8236-4 (http://en-us-support.belkin.com/app/product/list/q/routers)v.3, avsak odporucanym postupom v navode sa mi to nedari. Ked zadavam zvolene heslo, moj notebook ASUS X51R sa na wifi nepripoji. Je mozne,ze je problem priamo v PC, pretoze mam problem pripojit sa aj na ine zabezpecene siete, aj ked poznam heslo (internetove kaviarne). Vie mi niekto poradit v com by mohol byt problem? (specificke nastavenie routra, nastavenie sietovej karty... ) Dakujem.
Vlado40
02.01.12,20:19
Máš to nejak takto,samozrejme názov siete si daj podľa svojho a heslo nemá byť prázdne.
mecky
02.01.12,20:28
aky rezim zabezoecenia skusas nastavit?
windows je aky?
misoft
02.01.12,21:19
Windows na zabezpečenie routera nemá vplyv - cez Windows a prehliadač sa dostaneš do routera. Počítač a router sú dva počítačové stroje, nezávislé pracujúce na sebe, ale vzájomne spojené komunikačne.
mecky
02.01.12,21:20
ak ma winxp bez service packu, teraz som si nie isty ci 1 alebo 2 (alebo prislusneho kb) tak sa na wpa2 nepripoji (nieje to obvykla kombinacia, ale uz som sa s tym stretol)
misoft
02.01.12,21:26
SP1 - vtedy WPA2 bolo novinka, SP2 to tuším už podporovala (ale nie som si na 100% istý - brať s rezervou)
PotPalo
03.01.12,09:02
Ani Windows XP SP2 nevie WPA2, to vie až SP3 (alebo SP2 s doinštalovanou podporou (http://www.ulozto.sk/12046782/podpora-wpa2-pre-winxp-sp2-zip)). Iné je to keď sa na konfiguráciu WiFi použije utilita k tej WiFi, vtedy je možné WPA2 aj na staršom OS, dokonca aj na Windows 98 (ak to teda tá utilita podporuje).
lubinosaurus
03.01.12,17:15
Máš to nejak takto,samozrejme názov siete si daj podľa svojho a heslo nemá byť prázdne. Vsetko mam presne tak vyplnene, mam pocit ze na vine nie je nastavenie routra.
lubinosaurus
03.01.12,17:18
WPA2-PSK, windows je XP , a pre ostatne prispevky , mam samozrejme nainstalovany aj SP3. CHyba bude s nejjakou podporou niecoho , neviem coho, kedze sa mi nepripoji ani na ine zabezpecene siete. Skusal som uz aj aktualizaciu drivera sietovky.
misoft
03.01.12,17:24
Pozri na kartu sieťového pripojenia WiFi: V časti Všeobecné-Vlastnosti-Všeobecné- Internet Protocol sa pozri, či máš nastavené (cez ich Vlastnosti) Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky. Je možné, že tam máš nejaké nastavené napevno a preto nepripojí.
lubinosaurus
03.01.12,17:44
Vsetko je nastavene na automatiku...s nastaveniami PC nerobim prvy den :) , a robim to obcas aj inym , preto ma to hneva , ze so svojim si neviem dat rady.