keri5
02.01.12,18:23
Milí poraďáci,
v prvom rade Vám všetkým prajem všetko dobré v roku 2012.
K 31.12.2011 som ukončila prenájom s podnájomníkom.Opísali sme si stavy meračov plynu,vody a elektriky.
Mám ďalších uchádzačov o byt a oni mi tvrdia,že si môžem dať urobiť vyúčtovanie k 31.12.2011 za energie z dôvodu ukončenia prenájmu.(O to by nešlo,to si zistím telefonicky)
Ale chcú odomňa aby som inkaso(SIPO)dala na ich meno.Ja chcem aby mi posielali peniaze na účet a to vždy len toľko koľko mi príde na inkasnom lístku.
Neviete ako by sa to dalo najlepšie vyriešiť?
Ďakujem....
buchač
02.01.12,17:42
Milí poraďáci,
v prvom rade Vám všetkým prajem všetko dobré v roku 2012.
K 31.12.2011 som ukončila prenájom s podnájomníkom.Opísali sme si stavy meračov plynu,vody a elektriky.
Mám ďalších uchádzačov o byt a oni mi tvrdia,že si môžem dať urobiť vyúčtovanie k 31.12.2011 za energie z dôvodu ukončenia prenájmu.(O to by nešlo,to si zistím telefonicky)
Ale chcú odomňa aby som inkaso(SIPO)dala na ich meno.Ja chcem aby mi posielali peniaze na účet a to vždy len toľko koľko mi príde na inkasnom lístku.
Neviete ako by sa to dalo najlepšie vyriešiť?
Ďakujem....

...šak rovno prepíš aj byt ..............lebo pokiaľ viem , tak na inkasnom stredisku ( SIPO ) len tak zmeny nerobia ...

http://www.sipo.sk/sources/download/obchodne-podmienky-SIPO.pdf
keri5
02.01.12,17:49
Veď ja viem,že to nieje také jednoduché,ale oni mi tvrdia,že je to bezproblémové:-)
veronikasad
02.01.12,17:52
Nenahlasuje sa zmena odberatela priamo na plynarňach a EZ ?
buchač
02.01.12,17:56
veronikasad Dnes, 19:52
Nenahlasuje sa zmena odberatela priamo na plynarňach a EZ ?
...áno , presne ...a musia tam byť obaja - majiteľ a nájomca ...

Veď ja viem,že to nieje také jednoduché,ale oni mi tvrdia,že je to bezproblémové:-)
...jednoduché je to až príliš...aj bezproblémové ...stačí len zbehnúť a podpísať ...

...len ta spätná väzba nemusí byť až taká jednoduchá ...
kamoska1
03.01.12,13:51
Nechápem,prečo chcú,aby si dala na ich meno inkaso.To v žiadnom prípade nerob.Nehnutelnosť je tvoja,tak aj energie patria na tvoje meno.Peniaze je najlepšie od nájomníkov brať do ruky.To je moja rada,zo skúseností s prenájomníkmi.
Stanislav 1975
03.01.12,13:54
ak ti možem ja poradiť- nájdi si iných podnájomníkov- títo moc špekulujú, sú nejakí podozriví...
a čo sa týka toho vyúčtovania- je to absolútna hlúposť-také mimoriadne vyúčtovanie sa nerobí...
keri5
03.01.12,16:34
Ahojte.
Už mám iných podnájomníkov:-)...takže o starosť menej.A ďakujem za rady.
Stanislav1975-to vyúčtovanie Ti plynárne a elektrárne spravia ale za poplatok.(plyn 18 eur,elektro som už nezisťovala)
sel
04.01.12,07:13
Dobrý deň poraďáci. Potreboval by som pomoc. Bývam v podnájme, kde inkaso som si
musel dať napísať na svoje meno. Meškal som s úhradou elektriky, tak ma odpojili. Okamžite som vsetko vyrovnal, ale jedného dňa mi zobrali aj merač, lebo za znovu pripojenie som ešte nezaplatil. Jadro problému je, že som sa rozviedol, byt je pre mňa veľký a chcem ho odovzdať. Dostal som pokutu od elektrární, ktorú budem splácať a teraz to hlavné, zapoja majiteľovi elektriku na novú zmluvu. Dlžníkom som ja a nie majiteľ. ďakujem za každú radu.