peeter22
02.01.12,20:36
Zdar chcel by som sa opytat ako sa menia poplatky pre dobrovolne nezamestnanych od noveho roku ? Doteraz stacilo si platit zdravotne poistenie.
Co vsetko bude od noveho roku povinne platit ? kde presne zistim celkovu sumu ktoru je nutne platit ?
Mila123
02.01.12,19:40
platí sa iba ZP.....PvN nemusíš.....




47,58
€ mesačne od 01/2012 , splatnosť preddavku je 08 02 2012

peeter22
02.01.12,19:55
Ja som zatial nasiel len info

Neznamená to pritom, že od januára zanikne možnosť využiť dobrovoľné nemocenské poistenie. Túto možnosť budú mať občania aj naďalej, ale už nie ako samostatné nemocenské poistenie, ale ako celý balík dobrovoľného nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti. "Samozrejme, percento takýchto dobrovoľných odvodov sa zvýši z dnešných 4,4 % na 35,15 %," uviedlo MPSVR.
Od januára 2012 si tak bude môcť každý dobrovoľne platiť celý balík sociálneho poistenia – nemocenského, dôchodkového a v nezamestnanosti - alebo si vybrať len samostatné dobrovoľné dôchodkové poistenie. Povinne nemocensky a dôchodkovo poistená samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO) bude môcť využiť aj samostatné dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti.

Z toho som predpokladal, ze bude nutne vyuzit jeden z tych "balikov" co pokial viem je suma okolo 120€ a to mi potom vychadza na rovnako ako si zalozit SZČ
ewita888
02.01.12,20:05
to, čo píšeš, sa týka dobrovolného poistenia..