rozala111
03.01.12,20:39
Zdravím, chcela by som sa spýtať. Viete mi poradiť, ako je to s vysielaním HD filmov? Známi majú plazmu Full HD, a satelitný prijímač Opticum 4060 CX - Skylink. Nemajú zaplatené HD programy. Hovoria, že keď ide v TV HD film, tak aj oni automaticky pozerajú HD film. neviem to celkom pochopiť, pretože som si myslela, že na pozeranie HD filmu, potrebujem aj HD satelitný prijímač, alebo sa mýlim, ďakujem za vysvetlenie.
ACCNT
03.01.12,19:50
ano, na prijem HD kanalov treba mat prijimac, ktory podporuje HD rozlisenie+treba ku tomu aj kartu od providera s aktivovanymi HD programami.
pepsikova
03.01.12,20:07
...fuha!..takže ak nemám HD kartu ani film nebudem vidieť v HD?..a v čom?..len obyčajne?..lebo ja mám digi a veru HD film ide v HD kvalite sám od seba..či?..
Stefan2005
03.01.12,20:25
.. ak nemám HD kartu ani film nebudem vidieť v HD?.....

sú aj voľné - free HD programy, ktoré idú aj bez karty (ak je HD prijímač)...
majggi
03.01.12,20:50
Ano niektoré televízie už vysielaju programy v HD kvalite napr. JOJ dosť často ale tí vaši známi nech zabudnú na to že tým prijímačom Opticum 4060 CX budú mať na HD plazme HD obraz. Podmienky sú u Skylinku: HD prijímač,HD karta Skylink a HD televízor
lubko6394
03.01.12,21:14
Ano niektoré televízie už vysielaju programy v HD kvalite napr. JOJ dosť často ale tí vaši známi nech zabudnú na to že tým prijímačom Opticum 4060 CX budú mať na HD plazme HD obraz. Podmienky sú u Skylinku: HD prijímač,HD karta Skylink a HD televízor

Akurát, že tá JOJ ten HD program nevysiela zo žiadneho satelitu...
Alebo inak. Treba HD konvertor, HD kartu, HD prijímač a zapojiť to do Tesla Rubín a to HD logo mi zabezpečí Full HD.
lužkin
04.01.12,17:48
HD kartu netreba stačí satelitný HD prijímač
ACCNT
04.01.12,19:33
preco neodpovies rozvitou vetou? potom si budu mysliet, ze im take HBO HD pojde aj bez karty.

nieco na dekodovanie platenych HD programov samozrejme treba. ako bolo spomenute, bez karty vam pojdu iba tie co su sirene zadarmo.
na dekodovanie sa da pouzit karta alebo napr card sharing.
Juraj 01
06.01.12,18:58
Poraďte aký HD sat.príjmač kúpiť.Mám 51 plazmu samsung.
Rozmýšlal som o Humaxe IRHD 5100 S ALebo Optiboxe zebra.
Pozeral som sa aj na linuxové,len sa v tom moc nevyznám aké sú v tejto cenovej relácií klady a zápory?
Ďakujem
lentaknaokraj
06.01.12,20:30
Na rychlo k tvojim znamym,na Opticume 4060 nemozu sledovat HD programy.Nie je to HD prijmac,iba SD,cize ich nedokaze dekodovat.
Co sa tyka vyberu prijmaca musis sa rozhodnut podla toho,kolko casu chces venovat nastavovaniu,updatovaniu softwaru a pod.
Linuxove prijmace su pre ludi,co sa maju zaujem a hlavne vedomosti v nich "vrtat".
Pre nasinca odporucam napr. GoSat 7055 HDI.Pomer cena/vykon ,obraz a moznosti su vyborne + ma tento prijmac f
unkciu Dynamic Channel Managemen,to znamena,ze si vie sam updatovat soft a hlavne znemy v nastaveniach jednotlivych trasporderov a uzivatel v podstate nemusi nic s tym robit.Musis mat len Irdeto skylink kartu.
Hlavne si vyber taky prijmac,ktory budes vediet ty,alebo niekto v tvojej blizkosti vediet servisovat,co sa tyka softwaru.
Juraj 01
07.01.12,10:14
Som sa rozhodol pre technistar-s1 odkaz na stránku:
http://www.omko.cz/technisat-technistar-s1-stribrny/
Nemecká kvalita!!!
anonym222
07.01.12,19:03
...fuha!..takže ak nemám HD kartu ani film nebudem vidieť v HD?..a v čom?..len obyčajne?..lebo ja mám digi a veru HD film ide v HD kvalite sám od seba..či?..
Aké digi máš? Digy TV? Tak potom zabudni na HD vysielanie.
lubko6394
07.01.12,20:00
Aké digi máš? Digy TV? Tak potom zabudni na HD vysielanie.
Celé to HDTV je hudba budúcnosti. Samorzejme, že mám pár programov HD, ale gro je SD a cvakať nekresťanské peniaze za pár HD programov nelokalizovaných do slovenčiny mi pripadá masochistické. To si rovno môžem naladiť zahraničné free HD a čučať na to, lenže časy sa menia, dnes už tiež nesledujem Pro7 a Sat1 ako kedysi v začiatkoch satelitného vysielania. A bez mučenia priznám, že mi vôbec nechýba ani HBO a ani HBO HD.
misoft
07.01.12,22:46
Aké digi máš? Digy TV? Tak potom zabudni na HD vysielanie.
Ani ho nemajú!

A bez mučenia priznám, že mi vôbec nechýba ani HBO a ani HBO HD.
A načo? Veď opakujú stále to isté, len raz dopoludnia, potom večer, potom poobede, nakoniec v noci - o týždeň repete v opačnom poradí.
Ale prakticky - všetci to robia - opakovanie opakovaného opakovania opakovaným opakovaním.
lubko6394
08.01.12,17:11
Ani ho nemajú!

A načo? Veď opakujú stále to isté, len raz dopoludnia, potom večer, potom poobede, nakoniec v noci - o týždeň repete v opačnom poradí.
Ale prakticky - všetci to robia - opakovanie opakovaného opakovania opakovaným opakovaním.

Keby len filmy, ale aj dokumenty amerického typu trvajúce 6O minút, 3 x prerušené reklamou a upútávkou opakujúci jeden fakt aspoň 5x po sebe a po vystrihaní toho opakovania by to bol asi 10 minútový šot. A už to prešlo aj do reklamy. Vraj: len za 3,90, len za 3,90...
Letko
02.02.12,06:26
Na Skylinku môžete chytiť zadara ČT HD, NOVA HD a Markiza HD. Vidíte to jednak podľa kvality obrazu a jednak vám po prepnutí programu svieti na informačnej lište okrem iných aj ikonka HD.
JOJ síce píše, že film je v HD, no cez Skylink to ide zatiaľ len v SD.

Ozaj, neviete, kedy budú ďalšie naše stanice prechádzať na HD signál?
rkantor
11.02.13,12:49
A najlepšie to prepojiť scart káblom za 1,5€ to je potom super HD pre všetkých s dioptriami5+.
Nandrolon
11.02.13,13:03
na HD potrebuješ HD prijímač, HD program a televízor so satelitom musí byť prepojený HDMI káblom, ktorý okrem "rkantora" zatiaľ nikto nespomenul...

PS: kupoval som HD prijímač 2 mesiace dozadu a zvolil som kvalitný, veľmi jednoduchý FERGUSON ARIVA 102E HD. K tomu mám pripojený 2,5 palcový USB 3.0 HDD /bez napájania/ a všetko fachčí ako má.

Ten satelit vyšiel nejakých smiešnych 55 eur, ale už sú zase o niečo lacnejšie.
Taserda
11.02.13,17:45
Aké digi máš? Digy TV? Tak potom zabudni na HD vysielanie.

Dnes to už začína byť nepravdou. Už testujú satelitné HD vysielanie, prvé je na rade Maďarsko, druhé Slovensko.
erik555
12.02.13,08:39
A najlepšie to prepojiť scart káblom za 1,5€ to je potom super HD pre všetkých s dioptriami5+.
Neviem, preco si pisal aj cenu 1,5€ za scart kabel, lebo keby si mal scart kabel aj za 100€, tak nikdy nebudes mat HD signal :D SCART prenasa iba SD signal!
erik555
12.02.13,08:40
Dnes to už začína byť nepravdou. Už testujú satelitné HD vysielanie, prvé je na rade Maďarsko, druhé Slovensko.
No huraaaa! Mali nejak neskory budicek v tom DIGI...niekolko rocny zimny spanok :D
erik555
12.02.13,08:44
na HD potrebuješ HD prijímač, HD program a televízor so satelitom musí byť prepojený HDMI káblom, ktorý okrem "rkantora" zatiaľ nikto nespomenul...

PS: kupoval som HD prijímač 2 mesiace dozadu a zvolil som kvalitný, veľmi jednoduchý FERGUSON ARIVA 102E HD. K tomu mám pripojený 2,5 palcový USB 3.0 HDD /bez napájania/ a všetko fachčí ako má.

Ten satelit vyšiel nejakých smiešnych 55 eur, ale už sú zase o niečo lacnejšie.
veru tak...lacny a ked si natiahnes patchovy firmware, tak mas o nieco viac moznosti.
P.S. ak je v sat.prijimacoch a na TV komponent, tak HD signal prenesies aj komponentnym kablom (analog).
erik555
12.02.13,08:51
Na Skylinku môžete chytiť zadara ČT HD, NOVA HD a Markiza HD. Vidíte to jednak podľa kvality obrazu a jednak vám po prepnutí programu svieti na informačnej lište okrem iných aj ikonka HD.
JOJ síce píše, že film je v HD, no cez Skylink to ide zatiaľ len v SD.

Ozaj, neviete, kedy budú ďalšie naše stanice prechádzať na HD signál?
Na Skylinku v DIGITAL baliku mas este Prima family HD a CT sport HD.
Ale vsetko je to aj o programe. Ked sa vyraba/vyrobil v nativnom HD, tak aj to skutocne je HD. Ostatne programy vyrobene v SD, na HD staniciach je taky program iba upscalovany, cize je lepsi obraz, nez to iste na SD stanici, ale skutocne HD to nie je!!!
Nandrolon
12.02.13,08:51
narážal som na SCART kábel, tým to neprenesieš, dokonca ani sám firmware satelitu ak máš v ponuke nastavené že to máš prepojené scartom ti nepustí vyššie rozlíšenie...

Zatiaľ mám soft origo, už 2 x updatovaný a som plne spokojný.
Dokonca aj zdieľanie karty medzi 4 arivami umožňuje tento origo softvér /multiroom/.
erik555
12.02.13,08:58
Dokonca aj zdieľanie karty medzi 4 arivami umožňuje tento origo softvér /multiroom/.
Zdielanie karty v origo firmware? To som asi nieco zmeskal :)
Nandrolon
12.02.13,09:20
funkcia MULTIROOM, normálne v origo firmware.
Nepoužívam ju, pretože zatiaľ nemám s kým čo zdieľať, ale ak sa pozrieš na AB forum, tak zistíš že medzi 2 arivami nastavíš iba master a slave a DOKONCA si všetko ostatné sami nastavia /IP adresy a ostatné nastavenia/.
A MASTER ariva musí byť pohotovostne vypnutá s hodinami, aby SLAVE mohla zdieľať kartu aj vtedy.
Ak by sa master vypla do polohy červená bodka, karta by sa nezdieľala...

Fakt som z tej arivy ešte stále unesený, mal som zaplatený mesiac FLEXI 7, tak som si na 500 GB HDD nahral okolo 140 programov a relácií a filmov, ktoré ma zaujímali, teraz si prehrávam podľa toho čo chcem pozerať a to všetko z NENAPÁJANÉHO HDD /napája ho iba usb port/ a teda platne sa mi netočia ale spolu s vypnutím satelitu sa disk aj sám zaparkuje, DOKONCA pri nečinnosti sa takisto zaparkuje, čo väčšina 3,5 ext. diskov so satelitom to nerobí a stále točia okrem vypnutia naplno...
Taserda
12.02.13,12:56
Na Skylinku v DIGITAL baliku mas este Prima family HD a CT sport HD.
Ale vsetko je to aj o programe. Ked sa vyraba/vyrobil v nativnom HD, tak aj to skutocne je HD. Ostatne programy vyrobene v SD, na HD staniciach je taky program iba upscalovany, cize je lepsi obraz, nez to iste na SD stanici, ale skutocne HD to nie je!!!

Prima family je v CSLinku.
command
12.02.13,17:27
Prima family je v CSLinku.Asi by si si mal najpr pozriet ponuku skylink a potom pisat ze to je v CSlinku kde sa snazia vsetkych vytlacit len na Skylink preto tam uz platenu ponuku nenajdes a takisto vypinaju aj HD programy na CSlinku. V ponuke Skylink digital(zakladna) su tieto HD programy. CT Sport, CT1, Nova, Prima Family, Markiza.