akeber
04.01.12,15:27
Potrebovala by som poradiť....poslednom čase sa mi na palci na nohe zapaľuje necht ako by bol zle zastrihnutý. Čo pomôže na stiahnutie zápalu ? Používam kaktus aloe vera....v lete skorocelový list. Bolím sa že mi ho budú chcieť sťiahnuť na chirurgii ....nedá sa toho zbaviť nejak inak ? necht nerastie do šírky.......že vraj je to aj zo stresu. Palec je celí červený a nehovorím o bolesti. Stále dookola zapáli , vyliečim a o dva týždne znovu....vie niekto poradiť ?
arizona
04.01.12,14:53
ewita888
04.01.12,15:29
ja som to kedysi liečila podľa ,,receptu starých mám,,.. na noc priložiť plátok údenej slaniny, oviazať... vytiahlo to..
keri5
04.01.12,15:51
Môj priateľ mal ten istý problém ale na ruke.
Pomohla mu masť Framykoin-ale antibiotická.Prvý deň natrel,druhý deň si vytlačil hnis(aj keď to trošku bolelo),zase natrel a na tretí deň to bolo vyliečené.
pasuliatko
04.01.12,18:08
chirurg a vystrihnúť... na to ti nič iné nepomôže....
všetko možné a nemožné som absolvovala... a nič nepomohlo iba vystrihnutie chirurgom.... čím skorej tým lepšie...!!!!!!!!!!!!
lujza.j
04.01.12,19:35
KatarinaNR
04.01.12,19:38
veľmi pomáha ichtalmolová masť, v lekárni ju zoženiete, trochu zapácha, nie je drahá a vyťahuje zápal. Je jedno ako si nechet na nohe ostrihám, zapáli sa mi veľmi často a bolesť je riadna. Toto mi pomôže za noc, či deň. určite vyskúšajte
Estetic
06.01.12,04:54
Toto je veľmi častý a dlhotrvajúci problém,v akutnom štádiu je často treba krytie antibiotikami a ošetrenie na kožnej alebo chirurgickej ambulancii,ale aj v medziobdobí je nutné ošetrovanie nechta,tam sa potom využívajú lokálne externá a dobre sa dá pomôcť homeopaticky.Ale hlavne je nutné ošetrovanie nechta celý čas ako vyrastá,nedovoliť nechtu zarásť a neustále dezinfikovať všetko,s čím nechet ošetrujete.Je chyba,ked si to chcete zo strachu ošetrovať doma.
akeber
06.01.12,07:48
Včera som bola u kožnej predpísala mi antibiotiká lieky , antib. vodičku eryfluid , azitromycin a na ranu a masť....bolí to strašne ale do rána mi značne zápal ustúpil. Dohodli sme sa že budeme liečiť spolu ak sa to bude viackrát opakovať tak už len chirurgia. Ja som už raz mala nedobrovoľne strhnutý necht na tomto palci ,(úraz ) tak že bez umrtvenia , myslela som si v prvom momente že mi odrhol prst.....necht mi narástol pekne a nezapaľoval sa , až teraz som si ho išla odstrihnúť (strihám zarovno ) a on sa mi zlomil . Poslednom čase som obadala že mi na palcoch hrubnú.... ďakujem vám za rady , viem že keď kožná nepomôže budem musieť navštíviť chirurga .
Estetic
07.01.12,05:14
Pokiaľ nechty na palcoch hrubnú,je na mieste vyšetrenie na plesen a preliečenie tabletkové.Takéto nechty s plesnou zdanlivo nerobia nič človeku,ale
-je to ložisko infekcie a prenáša sa na druhých
-je to vstupná brána infekcií ako Erysipelas/ruža/,alebo iných infekcií,aj tejto o ktorej sa bavíme-nechty sa ľahko lámu
-je to veľký problém pre človeka,ktorý zdoláva ťažkú chorobu,a je silne vyslabnutý,vtedy sa ložisko plesne môže aktivizovať.
Co sa týka ošetrovania nechtov najvačšia chyba je,že ked chirurg spraví zákrok a nechet začína pekne vyrastať,prestanete chodiť k lekárovi,čo je logické,ale treba nadalej kvalifikované ošetrovanie počas celého rastu nechtov.Doma alebo u spoľahlivej pedikérky,čo je ale na Slovensku problém.
helenko
08.01.12,18:24
Nuž,já mam osvedčený recept,od našich včeličiek a tým je propolis,namočený v liehu-lekárenskom-aspom 10-20 dní.Na noc si dám vatu namočenú do propolisu pod necht,prelepím leukoplastom,aby som nezafarbila návlečky,alebo si obujem starú ponožku.Toto používam tak dlho,pokial ma necht neprestane bolieť.Propolis už zarobený predávajú v lekárni
akeber
11.01.12,06:25
Zápal mi už ustúpil ani nebolí necht už dorastá aj bez chirurga .....búfam že sa to už ukľudní a nezopakuje sa to po tretí krát....dočítala som sa v knižke od Márie Trebenovej že je dobré namáčať si v odvare z prasličky roľnej , potierať cibuľovou šťavou alebo šťavou z blyskáča jarného ( to neviem čo je.... predpokladám bylinka ) alebo necht natrieť nechtíkovou masťou a na to položiť obklad zo švédskych bylín. Ja som namáčala v prasličke a v repíku. Mám veľmi dobré skúsenosti zo švédskymi kvapkami ....pred pár rokmi sa mi začali na ruke (iba na jednej ) vyhadzovať kurie oká...každý deň pribudlo zopár malých a začali rásť vtedy mi poradili som si kúpila švédske kvapky a prikladala .....naozaj po pár dňoch sa začali zmenšovať až úplne zmizli ....je najvyšší čas si ich zas kúpiť......viem že aj propolis má vynikajúce liečivé účinky.......mama nám ho kvapkala na kockový cukor keď sme boli chorí (priedušky) používali sme ho aj na herpes keď sa mi objavil na pere aj na kútiky úst...len už nemám dostup k propolisu musela by som sa poopytovať.....včelári u nás akosi pomizli .
akeber
12.01.12,09:42
vrelo odporúčam tinktúru z ľalie bielej, prírodne liečivo, ktoré si viete vyrobiť jednoducho doma, návod tu https://www.facebook.com/pages/babickina-záhrada/274985579206100#!/pages/babickina-záhrada/274985579206100 (treba pohľadať na nástenke)
počula som už o tinktúre z ľalii ale som ju ešte neskúšala urobiť , určite vyskúšam....keď sme boli deti a boleli nás uši starká nám dávala na vatičku túto tinktúru mierne nahriatu , bolesť hneď ustúpila...ďakujem za pripomenutie už len počkať kým vyrastie v záhradke ľaľia
Jurivo
12.01.12,10:08
počula som už o tinktúre z ľalii ale som ju ešte neskúšala urobiť , určite vyskúšam....keď sme boli deti a boleli nás uši starká nám dávala na vatičku túto tinktúru mierne nahriatu , bolesť hneď ustúpila...ďakujem za pripomenutie už len počkať kým vyrastie v záhradke ľaľia

Ľalia naložená v liehu je veľmi dobrá na hnisavé, zle hojacie sa rany (prikladá sa list na niekoľko hodín), mám to odskúšané.
ludmilla
17.04.12,12:50
Pri začínajúcom zápale je dobré ihneď začať dezinfekciou napr. s Betadine tinktúrou - naniesť pomocou vatových tyčiniek pozdĺž celého okraju nechtu, na strane zápalu, nastrihať gázu na 1/2 cm prúžky, na ktoré tiež nanesieme Betadine a tento prúžok potom pekne založiť pod necht, pod celý roh nechtu a obviazať. K celkovému zlepšeniu príde po 1 - 2 týždňoch. Takto nás to naučili v chirurgickej ambulancii.
Mám s tým veľmi dobré skúsenosti, syn trpí týmto problémom a takto ho pekne zvládame a lekára už nepotrebujeme.
Zewa
02.05.12,15:41
odporucam posudenie koznym lekarom, alebo chirurgom, aby zistili povod - moze to byt aj mykoza nechtu a tu ziadna lalia nevylieci lokalne, nakolko spory su v celom tele aj v obleceni a je potrebne vsetko dezinfikovat ajatinom alebo inym prostriedkom.

zakrok s nazvom ''ablacia nechtu a plastika nechtoveho lozka'' ..prave som absolvoval oba palce na nohach v pondelok. zaplatil som 15 EURO u sukromneho chirurga v BA. zatial sa to hoji dobre, bolest pri zakroku ziadna, kedze som mal lokalnu anestezu - mezokain v injekcii. po odzneni injekcie mierna bolest, porovnatelna zo zarastenym nechtom, dnes uz len mierne pichanie pri chodzi. nasledovat bude formovanie nechtoveho lozka, tak aby novy nechet rastol tak ako ma. vela zdravia prajem.