jarosik
04.01.12,18:02
Zdravim Vas,mam taky problem,zdedil som domcek po dedkovi a asi zhruba za tri roky si nechal sused premerat geodetom svoj pozemok a zistil ze moj pozemok mu zasahuje do jeho asi 50m stvorcovych, pridam ze aj on je dedic a obaja sme o tom celych 15rokov nevedeli,ale on je na tolko tvrdohlavi ze chce ,ak si to chcem nechat neburat cely plot po celej dlzke 50 metrov 5000eur ako odskodne za predoslich 15 rokov,ako mam postupovat s takymto tvrdohlavcom?Navrhoval som mu max.1000e,jedna sa trvaly travny porast a navyse na dedinke na vychodnom slovensku... dakujem za kazdu radu od Vas :-)
majggi
04.01.12,17:17
preloz murik a posli ho do ... :---
jarosik
04.01.12,17:25
zabudol som dodat dolezitu vec nejde len o posunutie plota ale aj stromčeky su na jeho pode
majaks
04.01.12,18:21
susedou si nikto nevyberie
majaks
04.01.12,18:23
a najhorsi su taky spekulanti, co sa ani dohodnut nechcu, len zarobit
betak
04.01.12,18:26
ja si myslim , ze skor ma on problem s tebou
jarosik
04.01.12,18:39
ako to myslis betak,to ma zaujima... :-)
calawen
04.01.12,18:58
niekde v inej téme som čítala, že môžeš namietnuť premlčanie - môže od teba žiadať max. 3 roky dozadu...
buchač
04.01.12,19:13
zdravim vas,mam taky problem,zdedil som domcek po dedkovi a asi zhruba za tri roky si nechal sused premerat geodetom svoj pozemok a zisti ze moj pozemok mu zasahuje do jeho asi 40m stvorcovych, pridam ze aj on je dedic a obaja sme o tom celych 30rokov nevedeli,ale on je na tolko tvrdohlavi ze chce ,ak si to chcem nechat naburat cely murik po celej dlzke 40 metrov 3000eur ako odskodne za predoslich 30 rokov,ako mam postupovat s takymto tvrdohlavcom?Navrhoval som mu max.1000e,jedna sa trvaly travny porast a navyse na dedinke na strednom slovensku... dakujem za kazdu radu od Vas :-)


zabudol som dodat dolezitu vec nejde len o posunutie plota ale aj tretina mojho septika je na jeho pozemku :-(

...si v nevýhode ...hlavne kvôli tomu septiku...

...ak sa nedohodnete , môže dôjsť aj na súd ...
pavol54
04.01.12,19:32
To znamená že plot je asii 1 m na susedovom pozemku. Je dosť pravdepodobné že sa museli niekedy susedia takto dohodnúť. Vieš si predstaviť že by na tvojom pozemku mirnix tirnix si niekto postavil plot bez tvojho povolenia? Naopak nie ty jemu ale on tebe by mal zaplatiť že si budeš musieť postaviť nový plot. Meral to správny geodet?
jarosik
04.01.12,20:15
ano meral to dobre ale navyse uz sa sused aj vyhraza sudom tak myslim ze aj ja som v prave,nemoze odomna ziadat cenu ako keby bol v blave -stavebny pozemok to nejde,to je užernictvo!
zuzi1
05.01.12,07:14
Určite sa tak v minulosti museli dohodnú. My sme tiež zdedili domček po manželových starých rodičoch. Náš sused mal taký malý pozemok, že keby mu nedal z toho svojho manželov starý otec, tak by nevošiel autom do dvora. Nie je to nikde zapísané, ani právne podchytené, všetko je naše, len ten plot majú susedia inde. No keby dom raz predali neprispôsobivým susedom ( rómom, asociálom, atď) okamžite by sme konali a plot prestavali. Dúfam, že ty neprispôsobivý sused nie si a skôr si myslím, že chce sused od niekoho cudzieho vytĺcť peniaze. Asi si mu nepadol do oka, skús sa s ním ešte porozprávať.
pavol54
05.01.12,07:45
A na Silvestra si prečo nevytiahol fľašu domácej slivovičky a za mediátora pozvať dalšieho suseda a bolo by po probléme.