habib
04.01.12,21:11
Zdravím,potreboval by som poradit ako prebieha zrušenie stavebného sporenia konkrétne u PSS.Zmluvu som uzatváral sice v mojej banke(SLSP) ale predpokladám že pre zrušenie už taký ,,ústretový nebudú,, a pošlú ma do najbližšej pobočky PSS.Na to som pripravený ide mi skor o ten postup,takže predpokladám že možem navštívit ktorékolvek pracovisko PSS podla mojho výberu a požiadat pracovníka o formulár ,predložit original. zmluvu,preukaz totožnosti a po zaplatený poplatkov do 30dní očakávat na účte zvyšnú sumu?Alebo sa mám ešte pripravit na niečo iné?Hlavne to miesto kde možem požiadat o zrušenie ma zaujíma.Vdaka.
Mila123
04.01.12,20:26
zrušenie ? kdekoľvek....
ako máš dlho zmluvu ?
myara
04.01.12,20:37
ake poplatky chces platit? ved oni si to stiahnu z tvojho sporenia, a vyplatia ti len ten rozdiel
zrusit mozes ist napr. na Bajkalsku, ak si z BA, tam maju centralu
habib
04.01.12,22:45
Zmluvu mám len necelé 2roky viem že je to extra nevýhodné,ale musí to byt.Kdekoľvek mám na mysli vybrat najbližšieho poradcu/pobočku Pss a tam vypísat papiere,proste aby som to nemusel vybavovat v mieste podla bydliska alebo podobne,ale slobodne podla vlastného vyberu.A poplatky som samozrejme myslel že si ich stiahnu a ostatné pošlu na učet,dufam že 30dní im na to stačí.
THX
luja5
05.01.12,09:00
.... do 30dní očakávat na účte zvyšnú sumu? ...
Odporúčam opýtať sa na aktuálne podmienky-lehoty vyplatenia v príslušnej pobočke PSS. V dokumentoch, ktoré má PSS uverejnené na http://www.pss.sk/sk/infoservis/dolezite-dokumenty/ (všeobecné podmienky z januára 2009 + dodatok č. 1 z 22. 9. 2009), sú postupy súvisiace s výpoveďou zmluvy a vyplatením uvedené v čl. IX. Z tohto pohľadu je zaujímavé doplnenie bodu 4. čl. IX, citujem pôvodné znenie, doplnenie a aj súvisiaci bod 3:

A. všeobecné podmienky
3. Výpovedná lehota je pre stavebného sporiteľa aj stavebnú sporiteľňu rovnaká v trvaní 1 mesiac a začína plynúť dňom doručenia výpovede druhej zmluvnej strane.
4. Po uplynutí výpovednej lehoty vyplatí stavebná sporiteľňa stavebnému sporiteľovi najneskôr do 3 mesiacov nasledujúcich od doručenia výpovede do ústredia stavebnej sporiteľne vklady stavebného sporenia znížené o zaťažujúce poplatky, úroky a až po splnení zákonných podmienok a osobitných pokynov stavebnej sporiteľne aj štátnu prémiu.

B. doplnenie bodu 4 podľa dodatku č. 1
Stavebná sporiteľňa je oprávnená určiť podmienky, za ktorých je možné dobu vyplatenia finančných prostriedkov skrátiť.
habib
05.01.12,12:32
no tak som to čítal a PSS prekvapuje stále dalej,všetko je v pohode kým človek platí a nestará sa a ked začne niečo požadovat nestačí sa divit.Takže človek požiada o zrušenie,minimálne 10dní to potrvá kým to v centrále zaregistrujú(vlastná skúsenost) až potom začne plynút mesačná vypovedná a + 3mesiace(je pekné že sa PSS može rozhodnút a vyplatí to skor moc sa teším uráááá)........a toto všetko aby človek dostal len svoje peniaze,nič požičané a aj za to nič si PSS nechá krásne zaplatit.Zlaté banky a ich terminované/sporiace produkty.Fuj hnus ale ešte si to pojdem overit na pobočku,možno ma ,,prekvapia,,.
THX za odpovede