petrus19711
04.01.12,21:36
Dobry deň!Chcel by som Vás opytať kupil som auto(ford c max) s mriezkou od podnikatela Mohol by som vymontovat mriežku? Dopočul som volačo take že stačí to nahradit so sieťkou je to pravda?Ked ano tak kde kupit taku sietku.za odpovede vopred dakujem!
tictac7
04.01.12,20:46
...ak je raz v TP zapísané auto s mriežkou, tak musí byť auto s mriežkou. ...iba ak si zmenu vybavíš na DI....
IvanPK
05.01.12,09:01
Odstránenie deliacej mriežky
Vozidlo kategórie N1 je určené na prepravu nákladu, kým vozidlo kategórie M1 je určené na prepravu osôb. Ak je vozidlo kategórie N1 a je vybavené deliacou priečkou (mrežou), ktorá je zapísaná v osvedčení o evidencii, nie je možné túto priečku demontovať preto, že vozidlo bolo s touto priečkou typovo schválené (národné schválenie) na prevádzku na pozemných komunikáciách a deliaca mreža je súčasťou vozidla. Ak z vozidla kategórie N1 má byť demontovaná deliaca priečka, musí sa vozidlo prestavať na vozidlo kategórie M1. Podrobnosti o prestavbe jednotlivých vozidiel sú uvedené v § 17, 19 a 20 zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Schvaľovacím úradom je príslušný obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, ktorý poskytuje podrobnejšie informácie. Rekodifikované znenie zákona je možné nájsť na stránke ministerstva: http://www.telecom.gov.sk/index/open_file.php?file=doprava/cesta/sdu/2004_725_rek_s_novelou_2010_136_a_2010_144.pdf (http://www.porada.index/open_file.php?file=doprava/cesta/sdu/2004_725_rek_s_novelou_2010_136_a_2010_144.pdf)
220870
05.01.12,09:09
....a ešte nezabunite ,že s mrežou je to možno len štvormiestne auto!!!
IvanPK
05.01.12,10:37
pozor, nemusi, su aj N1 5-miestne ale môže byť....treba pozreť technický preukaz od vozidla...
seatinca
01.03.12,10:33
To je len buzerácia podnikateľov a náhrávanie si ďaľších kšeftov úradníkov.
buchač
01.03.12,10:37
To je len buzerácia podnikateľov a náhrávanie si ďaľších kšeftov úradníkov.

...uhm ........viem si " predstaviť " aj BMW X 6 s mriežkou .................pche .......že na prevoz tovaru ....;)
Žabinka
01.03.12,10:41
Chobot
01.03.12,11:19
To je len buzerácia podnikateľov a náhrávanie si ďaľších kšeftov úradníkov.

Ale prečo myslíš, že to zaviedli? Práve preto, že podnikatelia (nehovorím, že všetci) boli špekulanti, a aby ušetrili na DPH, tak nahlasovali rôzne autá ako N1, na prevoz tovaru, pritom tam žiadny tovar nevozili (ako správne uviedol buchač...:rolleyes:).
Letko
01.03.12,11:22
Ale podnikatelia na rozdiel od nás platia cestnú daň. A tu by som sa chcel opýtať, či za 4 roky zaplatia na cestnej dani toľko koľko by zaplatili na DPH (napr. pri aute za 12 000€, 1.4 litrový motor).
buchač
01.03.12,11:40
Ale podnikatelia na rozdiel od nás platia cestnú daň. A tu by som sa chcel opýtať, či za 4 roky zaplatia na cestnej dani toľko koľko by zaplatili na DPH (napr. pri aute za 12 000€, 1.4 litrový motor).

....nech sa páči .......zadaj tie svoje ( trebárs aj fiktívne údaje ) a vypočítaj ...

http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/dan-z-motorovych-vozidiel-cestna-dan-2012.php

Mne vyšlo ( fiktívne ) smiešna suma .....DOSLOVA ...

Kraj: KE
Druh vozidla: osobný automobil so zdvihovým objemom
cm3
1900
úžitkový automobil, autobus, nápravy 1 alebo 2 s váhou
1 t
Cestná daň: 69,38 EUR
Letko
01.03.12,11:45
Takže na mojom by to bolo 144,98 (asi, neviem presne váhu) x 4 je menej ako 600€ za 4 roky.

V tom prípade to nie je podľa mňa spravodlivé.
buchač
01.03.12,11:46
...niet sa potom čo čudovať , keď po cestách behá toľko kombíkov Audín , Oktáviek , WV .....aj Baworó v sérii X 3, X 5 sa nájdu - požehnane....

....pche ........podnikatelia ....inak by som nazval ...
...ale jedným dychom dodam na rozdiel od iných - aj ja by som využil takúto možnosť .....či ....????
Letko
01.03.12,11:50
Záleží, na ktorej strane barikády stojíš. Dokonca by som navrhol na autách na podnikateľské účely povinne mať nalepenú nálepku s názvom firmy a kontaktom a to by museli mať od nadobudnutia auta nalepené 4 roky.
Keď niekto dostane peniaze z fondov EÚ, musí mať viditeľnú tabuľku 5 rokov na prevádzke a odpočet DPH je tiež len bonus od štátu.
matelkoxxl
01.03.12,14:35
a neviete ako je to s tou novelou, ktora rusila povinnost mat mriezku v aute, ci uz je platna??? niekde som cital, ze by mala byt od 1.3 ked ju podpise prezident, ale nic viac som sa nedozvedel...
220870
01.03.12,15:33
matelkoxxl
01.03.12,15:44
tak clanok z 8.2 velmi nepomoze. ja chcem vediet sucasnu situaciu a ci uz mozem tu mriezku odstranit, alebo aky je presny postup... podobne stare clanky som nasiel aj ja ale nic aktualne...
buchač
01.03.12,16:01
...a pri nedodržaní siahnuť na love ...a to brutálnym spôsobom...
bubkoch
01.03.12,16:25
tak clanok z 8.2 velmi nepomoze. ja chcem vediet sucasnu situaciu a ci uz mozem tu mriezku odstranit, alebo aky je presny postup... podobne stare clanky som nasiel aj ja ale nic aktualne...

zakon uz plati, prezident ho podpisal ... ucinny je od 1.3. ...
ak mas mrezu zapisanu v TP, musis ist na urad a na policiu, ak ju v TP nemas, jednoducho ju daj 1.3. dole a hotovo (musi ist ale o auto N1 odvodene od M1, zakon neplati pre original N1 auta)
matelkoxxl
01.03.12,16:51
je to bmw 525. v papieroch to ma n1, neviem ci sa pise ze tam je aj mreza, ci to n1 automaticky znamena ze tam mreza je. nemam papiere pri sebe, tak neviem pozriet.
pivko
04.03.12,12:28
Tak ako to je ? absolvoval niekto už papierovú časť. Nech tu blbosť zdemontujem aj ja.
lujza.j
04.03.12,12:52
Tak ako to je ? absolvoval niekto už papierovú časť. Nech tu blbosť zdemontujem aj ja.
kuk tu:http://blog.sme.sk/diskusie/1967776/1/18070091/Koniec-mrezi--text-zakona-732012.html#18070091
pivko
04.03.12,12:57
Tak už len taká drobnosť či je nutné STK a emisná ak auto ešte nemá 4 roky.
misomiso
04.03.12,13:06
Nie je nutne. Akurat sa to neda vybavit na pockanie. Ja mam uz podanu ziadost.

Al eak nemas mriezku zapisanu v TP, tak nic papierovat nemusis.
misomiso
12.03.12,16:01
Tak je to uplne jednoduche. Staci ziadost na Obvodny urad - odbor dopravy, tam, kde sa napriklad vybavuju dovzene auta. Kolok 6,50.

Potom s novym velkym technicakom na DI.

Tu opat vidno, preco sme ako Slovensko tak pozadu - doposial sa nam nepodarilo znizit byrokraciu a naklady na statnu spravu ani za mak. Mne to az tak nevadi, ze som musel stat pre jednu vec na dvoch uradoch, aj ked ako podnikatel som sa mohol zatial venovat firme, zamestnanci by to uvitali.

ide tu o to, ze z nasich dani platime az dva urady, ktore simultanne robia tu istu vec. Na Odbore dopravy ti vystavia za 6.50 novy velky technicak, ale ECV (poznavaciu znacku) ti tam uz zapisat nemozu. Aj ked je jasne, ze majitel ani ECV sa nemeni.

To sa musi tou istou vecou zaoberat este aj DI, kde zoberu ten isty technicak, a dotlacia na neho tie udaje.

Mne je celkom jedno, ci tie evidencie a ukony okolo aut bude robit nejaky urad dopravy, alebo policajti. No ak by sme chceli zit vo fungujucom state, tak by to mal robit jeden urad. Lenze ta byrokracia sa iba zhorsuje. Predpokladam, ze o par rokov bude s tym istym papierom este treba navstivit kataster aj obecny urad.

Inak - ako som uz pisal, na Urade dopravy som platil 6,50 kolok, takze som si tych uradnikov a tlac dokumentu s ochrannymi znakmi zaplatil, no na DI som uz neplatil, takze policajti tam pracovali za statne prachy, teda na administrativne odstranenie mriezky z auta ste sa mi ciastocne poskladali vsetci vy - danovi poplatnici.

Cudujem sa, ze to v tomto state nikomu nevadi....
HoR
19.03.12,14:20
Tiež som to celé absolvoval tým istým spôsobom s tým rozdielom, že po mne nechceli žiaden poplatok (ani v kolkoch). Žeby sa na obvodnom úrade pre cestnú dopravu pozabudli? :D
IvanPK
19.03.12,14:32
asi ano, platiť si mal určite....
dodoseki
11.04.12,11:36
To je všetko pekné ,ale čo mám urobiť ak nie som podnikateľ a z bazáru som kúpil Fábiu ktorá je označená ako N1 s mriežkou /samozrejme že počet miest na sedenie je už iba 4 a nie 5, čo je podľa mňa blud/. Ako to urobiť aby to prepísali na M1 a naspäť dali 5 miest na sedenie.
IvanPK
11.04.12,11:58
dodoseki - čo uvádzaš to je prestavba vozidla, a to nie je také jednoduché ..osatene ti 4 miesta a N 1, mriežku si môžeš dať dole ak postúpiš postup hore napísaný....