SamuelSK
05.01.12,01:45
Caute,

Co poviete, kde to kupit?

Pozadujem:
1. maso zo zvierata, ktore nebolo davkovane ATB, hormonmi, a kadeakym humusom
2. zviera, ktore malo dostatok miesta na zivot, bolo s nim dostojne zaobchadzane
3. obchodnika, ktory nie je vychcany a nechce 500% zisku na kazdom kile masa

Kde toto najdem? Som ochotny cestovat aj nejaku tu vzdialenost a trochu si aj priplatit, no 30eur za 1 kilo kuracich prs nedam (pozdravujem bio obchod v aushite v BA), som zo zapadneho sr.

Naozaj ma uz nebavi konzumovat tie svinstva a to sa naozaj a skutocne extremne zdrzujem emocii v tomto case.

PS: maso jednoducho chcem, dakujem za pripadne rady prejst na vegetariansku stravu (mam alegie, cize toto naozaj nechcem vyhodit z jedalnicka :) je to aspon aka taka utecha v tomto mizernom zivote, a este ryby!)

Dakujem
Indeed
05.01.12,02:45
Asi predaj z dvora, od nejakeho chovatela.
alabut
05.01.12,06:32
Tu je asi kazda rada draha. Som v obci, kde sa chovalo skoro tisic kusov hovadzieho dobytka. Ulica sa volala "Husarska" podla mnozstva husi. Dnes husi nechova nik, hovadzieho dobytka tak do dvadsat kusov. Mladi gazdovia radsej idu za pracou do Ciech a na Zapad ... naco budu chovat, vsak si kupia. Pasienky ostavaju neobrobene, jedina cinnost spociva v rubani lesov, zahrady nahradili anglicke travniky a parky. Kazdy si chce kupit, kazdy chce kvalitne ... najlepsie domace, ale nikto nechce chovat, nikto nechce rozorat anglicky travnik, ci golfove alebo tenisove ihrisko, traktorom je najlepsie v garazi, staci ich obcas vytiahnut na stiahnutie dreva z lesa. Vsetko ma skoly, nikomu sa nechce ponizit a zacat pracovat. A co je najekonomickejsie, kazdy caka na dotacie od statu za vlastnictvo poli a lesov, ktore sa skvele investuje najma do bavorakov a mercedesov. :-)
korela
05.01.12,07:26
Domáca hydina je na centrálnom trhovisku na Miletičovej v BA.
arizona
05.01.12,07:45
korela
05.01.12,11:43
Predáva Billa:
http://www.vodnanskadrubez.cz/produkty/zlate-kure.html cca 4 eurá/kg
.
"...reaguji na Váš dotaz ohledně používání antibiotik a růstových hormonů u zlatého kuřete V chovech, které dodávají zlatá kuřata pro společnost Vodňanská drůbež, a.s., nejsou používány krmné směsi s antibiotickými stimulátory růstu a ani růstovými hormony. Zároveň nejsou využívány antibiotika jako preventivní prostředek pro zabránění bakteriálním infekcím. Nařízením Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1831/2003, nepovoluje v celé EU od 1.1.2006 používání antibiotik jako doplňkových látek v krmivech. Tyto látky jsou již z registru povolených látek vymazány.
Dodavatel drůbeže dodává informace o klinickém stavu drůbeže během chovu ve formě Informace o potravinovém řetězci. Veterinární autorita České republiky pravidelně , dle stanoveného plánu, odebírá vzorky na rezidua inhibičních látek. Dle výsledků Krajské veterinární správy Jihočeského kraje nejsou překračovány limity reziduí inhibičních látek u kuřat porážených v závodech Vodňanská drůbež, a.s..
Žlutá (zlatá) kuřata jsou krmena speciálně vyvinutou krmnou směsí (ve které převažuje obilná složka - zejména kukuřice a pšenice s přídavkem sójového a řepkového šrotu bez použití dalších energetických koncentrátů a barviv. Délka jejich výkrmu je minimálně 49 dní."
myara
05.01.12,16:17
pivko
05.01.12,16:20
Na pľaci v Targu :D alebo v Leľuchove:D:D:D ak si kulturista tak nemusíš ani sypať:D
deeda
05.01.12,17:33
Matejov dvor - možno chovajú len v sezóne. Bola som tam v novembri, dvor prázdny, hydina len dovezená.
bonita
05.01.12,22:30
zajst za hranicu do rakuska. Maju tam male zlte kurence. neviem ci ich chovaju navolno, ale ja napr. kura na SK kupene uz nejedavam, vzdy si doveziem odtial. Ked sa z takeho robi polievka, staci chrbat a kridla a je mastna , zlta. Odporucam kupovat v Spari, lebo Billa ich ma aj take dost velke, tie kurence. Zilepunkt nemam oskusany. A daju s atam aj kupit vajcia z volneho chovu, nie iba z podstielkoveho / to je chov v halach alebo v klietkach, no s podstielkou, co je tiez uplne o nicom.
lujza.j
05.01.12,22:35
no len treba poznamenať aj cenu a tá je iná ako sú tu ludia zvyknutí a možno nie ochotní zaplatiť. možno zadávateľ témy áno.vajcia z volného chovu som kupila aj tu v lidli.
SamuelSK
05.01.12,22:35
bonita a v tom Spari su kvalitnejsie ako tie z bezneho slovenskeho chovu?
tam maju, pokial si pamatam aj kuracie prsia balene po paroch.
normalne z tych chladniciek, alebo za pultom kupit? a je spar lepsi ako cisto rakuske masiarstvo?
iste je tam ina mentalita, cize tam sa bojim menej, no clovek nikdy nevie, neviem ci spar vs masiarstvo..

Chcel by som ich zavarit na dlhodobo (1-2roky, resp mozno menej, ale chcem aby to 2 roky vydrzalo).
a kedze kuracie prsia sa asi najlepsie zavraju (resp mozno este stehna a ine masko z kurata?) ale neviem, ktore bude najlepsie chutit zavarene.


EDIT:
K cene, no 10eur stoja v spari kur.prsia.. uprimne. je to cena ktoru som este ochotny zaplatit, ale je to uz dost vysoko, u nas v obci stoji to iste v masiarstve od 4-6eur. je to super cena iste, ale uprimne - moje zdravie je prednejsie :)

no mam dilemu, ci upovat DOMA, alebo VONKU.. dost mi to podkopava svedomie, ze preco podporujem rakusanov a nie nasich, no ked si vezmem:
1. preco nasi dovazaju z rovnakeho zdroju ako vonku, ale daju si o 20% viac? vo vsetkom prakticky
2. na 1000000% si nebudem kupovat maso v tescu, alebo kauflande, NIKDY, (mam k nim odpor, vykoristovaci, nikdy), to radsej natankujem benzin v rakusku a pojdem do nitry priamo na farmu a prenesiem to domov 100km, ako keby som mal generovat zisk britom, resp nemcom. sorry ale nemam taketo retazce rad (vykoristuju nas, s 350eurovym platom a tak dalej, vedto poznate, nech idu niekam, a to som extremne slusny teraz :) )
3. neviem, neviem cim to je, ale mam pocit ako keby ludia chceli zbohatnut ihned, no to nie je mozne.. nerad zverim svoje zdravie niekomu, kto si mozno povie "ale co, ved dam sliepkam trochu toho a toho, nikto si to nevsimne" (ale mozno ano, hygiena atd, ale ide mi o to, ze) - ze co ak pojdem za susedom a on mi do oci uprimne povie "nepodrazim ta, toto je moj tovar" a co ak pojde do madarska kupit za lacny forint nejake kura a povie ze bolo jeho? (iste, toto sa stane v kazdom narode, no nechcem zbytocne rozputat flamewar)

Proste ta dovera sa velmi tazko ziskava :) plus chce to "ferovy obchod" tj. neryzovat na zakaznikovy, proste mu dat to co mu patri, a ten zakazni ksa vrati a na oplatku on da to co patri farmarovi...

lenze u nas sa zda takto:
okaslem ho vo velkom raz, odide, nevadi, okaslem dalsieho, okaslem 1000 a zacnem znovu na opacnej strane republiky.

a z toho mi je zle..


EDIT2
spat k teme, v rakusku kupujem napr ovocie, rozne bezlepkove veci, co u nas tazko dostat, resp. cestoviny bezlepkove, zubnu hygeniu (lacnejsie o 10-20% a mozno aj kvalitnejsie, asi ako minule pracie prasky), odmietam platit retazcom viac za nic :) - co som pocul, presne takuto povahu ma aj nemec, ci rakusan.. lenze "bezny" slovak v strede sa von tazko dostane.. a to je problem nas, nemam velmi na vyber, malokto si moze povedat "ok fajn, najdem si iny obchod" lebo aj ten benzim mame najdrahsi ...

pri spare je teraz cena cca 1.33eur liter za benzin, no nekup to :D

ale stale mi to trha srdce, ako rad by som si vyvesil vlaku na balkon... ale ked vidim politikov prejde ma chut.. aj tak by som ich najradsej vystval na sibir a potom tu vlajku vyvesil... grrrr fakt GRRRR
lujza.j
05.01.12,22:43
zavarenie masa na takú dobu si konzultuj nejakým "profikom" či sa na to kuracina vôbec hodí.
SamuelSK
05.01.12,22:55
No to som sa pytal ludi co uz maju nejake tie roky odzavarane :D
A povedali ze je to OK, lenze.. je to znacne jemne masko, cize mozno sa moze "rozpadat" ale tak toto si este overim..

Ale zas nechcem bravcove, lebo predsa len to nie je az take zdrave maso (aspon lekarka mi to obmedzila, resp. idealne vobec)

Tak zostava uz len kura :) mozno este kralik, kacica, a hlavne morka, ale as morka nebude ako kura ?

EDIT:
pravdepodobne to skonzumujem skor, lenze ide o to, ze ak nie, tak aby som to nemusel vyhodit, proste skladovat to v nizkej teplote, mimo slnka, atd.. Niekto mi povedal ze to vydrzi vecne :) ale neviem no..oficialna max 1 rok (co je fajn ked si tak veznem, klasicka 1 sezona) ale neoficialne max 2 roky, co je super, ked si vezmem.. cim viac, tym lepsie :) ale to uz su skor paranoidne dovody :)
lujza.j
05.01.12,23:00
No to som sa pytal ludi co uz maju nejake tie roky odzavarane :D
A povedali ze je to OK, lenze.. je to znacne jemne masko, cize mozno sa moze "rozpadat" ale tak toto si este overim..

Ale zas nechcem bravcove, lebo predsa len to nie je az take zdrave maso (aspon lekarka mi to obmedzila, resp. idealne vobec)

Tak zostava uz len kura :) mozno este kralik, kacica, a hlavne morka, ale as morka nebude ako kura ?

EDIT:
pravdepodobne to skonzumujem skor, lenze ide o to, ze ak nie, tak aby som to nemusel vyhodit, proste skladovat to v nizkej teplote, mimo slnka, atd.. Niekto mi povedal ze to vydrzi vecne :) ale neviem no..oficialna max 1 rok (co je fajn ked si tak veznem, klasicka 1 sezona) ale neoficialne max 2 roky, co je super, ked si vezmem.. cim viac, tym lepsie :) ale to uz su skor paranoidne dovody :)

nechcem ti do toho kecať, ale hovädzina je určite lepšia ako kuracina.
moj chlap momentálne robí kuchára v De reštika dosť drahá jediné mäso ktoré nevaria vôbec je kuracie. okrem to všetko.
áno to som mala na mysli, že je jemné a budeš mať z toho kašu.
lujza.j
05.01.12,23:24
SamuelSK
05.01.12,23:36
To je zaujimava stranka, kupoval odtial niekto ?
kukučka
05.01.12,23:38
Samuel daj si urobiť test vhodnosti potravín a budeš prekvapený výsledkom. Ja som bola pred dvoma rokmi a prestala som kuracinu jesť.
SamuelSK
06.01.12,00:12
Preco, ako ten test dopadol ?
Myslis tym, ze je tazke najst kvalitny zdroj, alebo si "nekompatibilna" s kuracinou?
kukučka
06.01.12,00:36
pre väčšinu z nás je nevhodná, ale nikto ti to nepovie, lebo skôr vychováš kurča ako kravu
korela
06.01.12,01:34
pre väčšinu z nás je nevhodná, ale nikto ti to nepovie, lebo skôr vychováš kurča ako kravu
Keď zoberiem do úvahy paralelu napr. s domácim zajacom, tak je to v podstate rovnaké?
sebera
06.01.12,10:39
Poďla mňa je kvalita slovenských výrobkov na vysokej úrovni, len si treba vyberať. V Rakúsku salám za 10€ je kvalitatívne neporovnateľne horší ako u nás za 5€. Je pravda, že poväčšine sa chová ešte intenzívnym chovom ale tak to je v celej EU. Voľný výbeh treba zaplatiť a našinec dá ťažko za kurča 3,-€/kg. Na Slovensku je podstatná cena.
Napríklad šunka na Slovensku má min. podiel mäsa 55% a max.93% v Rakúsku, Taliansku a podobne kúpite šunku ktorá má 15% mäsa/vlastne je to asi už pečivo a nie šunka :) / a zbytok je múka, paprčky, uši, želé a podobne. U nás šunka stojí od 5€/kg a u nich ten odpad tak isto. Kvalitná šunka u nás stojí okolo 10€ a u nich 30€. Nemám rád reči ak niekto povie že za 5€ za kilo kúpi v Rakúsku salám alebo šunku, ale zloženie ho nezaujíma, lebo západniari sú vo všetkom lepší. Väčšina výrobkov v Slovenských obchodoch je nižšej kvality, lebo našinec to chce. Ak niekto chce kvalitu musí to riešiť u lokálnych chovateľov predajom z dvora.
hubatá
06.01.12,10:47
Opováž sa ísť do Rakúska alebo do Poľska budovať ich ekonomiku! Zájdi do hociktorej malej dedinky k najchudobnejšej babke a opýtaj sa či by ti nepredala kura. Ale to chceš len jedno kura či ako ....... chceš aby ti robila dodávateľku vo všetkom?
hubatá
06.01.12,10:49
To čo bude za mäso ktoré bude 2 roky zavreté hmm? Čo bude vojna a ja o tom neviem????
Indeed
06.01.12,10:54
Poďla mňa je kvalita slovenských výrobkov na vysokej úrovni, len si treba vyberať. V Rakúsku salám za 10€ je kvalitatívne neporovnateľne horší ako u nás za 5€. Je pravda, že poväčšine sa chová ešte intenzívnym chovom ale tak to je v celej EU. Voľný výbeh treba zaplatiť a našinec dá ťažko za kurča 3,-€/kg. Na Slovensku je podstatná cena.
Napríklad šunka na Slovensku má min. podiel mäsa 55% a max.93% v Rakúsku, Taliansku a podobne kúpite šunku ktorá má 15% mäsa/vlastne je to asi už pečivo a nie šunka :) / a zbytok je múka, paprčky, uši, želé a podobne. U nás šunka stojí od 5€/kg a u nich ten odpad tak isto. Kvalitná šunka u nás stojí okolo 10€ a u nich 30€. Nemám rád reči ak niekto povie že za 5€ za kilo kúpi v Rakúsku salám alebo šunku, ale zloženie ho nezaujíma, lebo západniari sú vo všetkom lepší. Väčšina výrobkov v Slovenských obchodoch je nižšej kvality, lebo našinec to chce. Ak niekto chce kvalitu musí to riešiť u lokálnych chovateľov predajom z dvora.


Šunka má na reze určitý vzhľad ktorý pochádza z vlákien mäsa.

Rosolovotá hmota oválneho tvaru a ružového vzhĺadu nikdy nebude šunkou.

To čo obsahuje 15% mäsa sa može volať nárez ale nikdy nie šunka.
SamuelSK
06.01.12,10:55
Poďla mňa je kvalita slovenských výrobkov na vysokej úrovni, len si treba vyberať. V Rakúsku salám za 10€ je kvalitatívne neporovnateľne horší ako u nás za 5€. Je pravda, že poväčšine sa chová ešte intenzívnym chovom ale tak to je v celej EU. Voľný výbeh treba zaplatiť a našinec dá ťažko za kurča 3,-€/kg. Na Slovensku je podstatná cena.
Napríklad šunka na Slovensku má min. podiel mäsa 55% a max.93% v Rakúsku, Taliansku a podobne kúpite šunku ktorá má 15% mäsa/vlastne je to asi už pečivo a nie šunka :) / a zbytok je múka, paprčky, uši, želé a podobne. U nás šunka stojí od 5€/kg a u nich ten odpad tak isto. Kvalitná šunka u nás stojí okolo 10€ a u nich 30€. Nemám rád reči ak niekto povie že za 5€ za kilo kúpi v Rakúsku salám alebo šunku, ale zloženie ho nezaujíma, lebo západniari sú vo všetkom lepší. Väčšina výrobkov v Slovenských obchodoch je nižšej kvality, lebo našinec to chce. Ak niekto chce kvalitu musí to riešiť u lokálnych chovateľov predajom z dvora.

Neviem, ja kupujem v rakusku sunku s 95-97% masom, da sa zohnat aj na slovensku v lidli, aj tescu.. Ale nie za pultom, plus v rakusku je cena rovnaka, cca 1eur/100gramov a chuti lepsie.
Slovenska sunka s 55% obsahom masa nie je sunka a to iste plati aj v akejkolvek inej krajine, cokolvek pod 90% nie je sunka :)

Cize toto nemas velmi presne.. Ak sa bavime o balenej sunke..

Dulano znacka, z ludlu u nas, cena cca 10e/kg (100-200g balenie) a 93% kuracej a 96% morcacej sunky. To nie je lepsie ako tie 55% ? (pytam sa vazne, ci to nie je menej zdraviu skodlive, kedze muku fakt nepotrebujem, nedavno mi toto niekto poradil, cely cas som to mal pod nosom a uchadzalo mi to)

hubata, len malicka otazka - ak by si mala sancu sa predpripravit na vojnu, nespravila by si to?
je to moja paranoja to ano, ale ak mam moznost sa lacno zazasobit dnes, preco to neurobim? :)
davno som ludom rozpraval o nutnosti sa zazasobit na zle casy, kazdy sa mi smial.
vtipne lebo pred 40 rokmi to bolo normalne... (zavaranie na zimu, sikovni ludia to boli, nie ako dnes, ze pri otazke co urobis ak budes hladny, ukaze mi prstom na najblizsi megkacicu, to nie.. to je fatalna chyba podla mna.
Ale to neznamena ze som zabarikadovany a cakam na vojnu :)
To tiez nie.. jednoducho chcem kludne spat, mat dost vody a jedla a deky (prikryvka) doma..
Znie to sialene, to iste, ale ked to pride, mam vysoke sance na prezitie (aj tak to bude extremne krute)
Ale ak nic nepride, nic to, nestoji ma to ani cent, lebo vsetko spotrebujem :)
a tak dalej no :) plus ma to dalsie vyhody, ktore malokto vidi
ak straim pracu, mam zasoby jedla na 3 mesiace napr - to je uz tiez nejaka pomoc v dobe nezamestanosti, ci nie? ;)

~~~~~~ a ano, viac ako 1 kura, neviem kolko spotrebujem rocne... zalezi od vela veci.. mozno tak 20-30 kusov ? odhad z brucha :)
Indeed
06.01.12,11:03
SamuelSK objavil si Ameriku !

Takto bežne žijú ľudia na vidieku, že majú zasoby doma hlavne v mrazničkach...

Taký výpadok el.energie tak aspon na 10 dni, by ich zruinoval...
lujza.j
06.01.12,11:08
Šunka má na reze určitý vzhľad ktorý pochádza z vlákien mäsa.

Rosolovotá hmota oválneho tvaru a ružového vzhĺadu nikdy nebude šunkou.

To čo obsahuje 15% mäsa sa može volať nárez ale nikdy nie šunka.

preto ako takúto nekúpim tak žijem bez šunky a som tu. škoda že tu má názov šunka všetko:(
kupujem udené kuracie alebo morčacie prsia, je to mäso.
do Rakúska chodím pravidelne nakupovať a čapovať aj naftu do auta a či sa to niekomu páči, alebo nie budem aj naďalej.;)
salámy kupujem ale nejem ich, ľúbi to zvyšok domáceho osadenstva, ja len sušené mäso typu " prošuta", párky kupujem tiež v At kilo frankfurtských párkov 5e, podiel mäsa okolo 80% tie zvládnem aj ja:)
Indeed
06.01.12,11:12
Napríklad TWINNER delikatesní vařená šunka 95 % mäsa predávana v LIDL-i
lujza.j
06.01.12,11:12
Poďla mňa je kvalita slovenských výrobkov na vysokej úrovni, len si treba vyberať. V Rakúsku salám za 10€ je kvalitatívne neporovnateľne horší ako u nás za 5€. Je pravda, že poväčšine sa chová ešte intenzívnym chovom ale tak to je v celej EU. Voľný výbeh treba zaplatiť a našinec dá ťažko za kurča 3,-€/kg. Na Slovensku je podstatná cena.
Napríklad šunka na Slovensku má min. podiel mäsa 55% a max.93% v Rakúsku, Taliansku a podobne kúpite šunku ktorá má 15% mäsa/vlastne je to asi už pečivo a nie šunka :) / a zbytok je múka, paprčky, uši, želé a podobne. U nás šunka stojí od 5€/kg a u nich ten odpad tak isto. Kvalitná šunka u nás stojí okolo 10€ a u nich 30€. Nemám rád reči ak niekto povie že za 5€ za kilo kúpi v Rakúsku salám alebo šunku, ale zloženie ho nezaujíma, lebo západniari sú vo všetkom lepší. Väčšina výrobkov v Slovenských obchodoch je nižšej kvality, lebo našinec to chce. Ak niekto chce kvalitu musí to riešiť u lokálnych chovateľov predajom z dvora.

nie su vo všetkom lepší, len SR je pre tovar krajina tretej kategórie:( a identický výrobok kúpený v At a SR je úplne iný.
Indeed
06.01.12,11:15
a tiež Staročeský salám , velmi dobre... vyskušaj
SamuelSK
06.01.12,11:16
No ja tam rad tankujem, ze lahko sa zaokruhluje, ked je benzin za 1.33 :) ani za 1.45 ako u nas, tam nikdy netrafim a pumpar chce aj ten 1 cent..

vzdy mam chut platit velkou bankovkou, nech si ten 1 cent navyse zasluzi

ale to je chyba aj vlady, ze extremne zdanuje palivo a aj kartelu, ak ide ropa o $10 hore, tak ojojoj, zvihnime benzin o 10centov. ak klesne ropa o $50, tak zizme benzin o 5centov.

a ked som tam bol naposledy, 9 z 10 tanovali prave slovaci :) fuu, inak si tam teraz z nas zarobia a kazdy je spokojny :)

Indeed - ale ludia maju aspon pivnice, to je taka prirodna zalozna chladnicka, ved pod zemou je tusim celorocne 13-14C ci kolko.. Sice nie je to ako 7C chladnicka, no kazia sa tam veci znacne pomalsie ako v 35C pivnici/byte/spaizi.. lenze aj o pivnicu sa treba starat, takze novostvaby ich postradaju co je podla mna tiez chyba.. a ano, urcite dedincania este zavaraju, ale uz v mensom pocte, teda viac ludi (aj nie mladych) ide radsej do obchodu.. mozno lebo je to lacnejsie, jednoduchsie neviem.. ale nepaci sa mi to, lebo to zle dopadne..
lujza.j
06.01.12,11:18
sebera
06.01.12,11:19
V Taliansku aj v Rakusku je šunka aj 15%. :) Viem to určite. Keď som chodil na kamione, vždy som si nakúpil na Slovensku a to z dvoch dvovodou.
1. Keby som si kupoval jedlo v zahraničí v tej istej kvalite ako na SK tak by som potreboval na mesiac min 1000€.
2. Lacné veci sa vonku nedajú jesť. Je to dané legislatívou, ktorá ja na Slovensku jedna z najprísnejších v EU. Preto sa všetky naše výrobky dajú vyvážať do zahraničia ale zo zahraničia sem ide len časť ich produkcie. A nie je to preto že by sa nepredávali ale že nevyhovujú. Vozil som mäsové výrobky niekoľko rokov, viem o tom svoje. Kopec výrobkov ktoré sa v zahraničí bežne predávajú nám zakázali dovážať, prípadne sa zo šunky stal nárez a už ho nikto nekupoval. A ten istý človek vybehol do Viedne a kúpil si tam ten istý nárez a vychvaľoval aká dobrá šuka tam je. Napríklad dusená šunka nemôže mať nikdy 90% mäsa, keďže sa dusí vo vode pri nižšej teplote a naberá vodu. Nad 90% majú len sušené a údené šunky.
A že ty viac chutí? Možno dali viacej príchute. :)
Indeed
06.01.12,11:20
Ano tuto presne myslím.
hubatá
06.01.12,11:21
To že mi predajca na výrobku v Rakúsku deklaruje nejaké percentá sa mi nevyrovná tomu čo ja vidím na vlastné oči u babky na dvore a na požiadanie mi to zareže, ošklbe a ja si to doma rozporcujem ako chcem. Takže kupujte fiktívne % mäsa na rakúskych obaloch aj naďalej ........ (ktorý podnikateľ si pustí kontrolu do výrobne mäsa aby mu to %skontrolovala nejaká rakúska ŠOI-ka?). Ako by bol ziskový keby tam bolo toľko percent mäsa aj v skutočnosti, veď by ho ostatní výrobcovia zlikvidovali ein-zwei!
SamuelSK
06.01.12,11:24
No nedavno som si len tak kupil tocenu salamu, lebo som na to po dlhych rokoch dostal chut a uprimne, islo to do kosa.. Nevedel som to zjest :)
Tak to co mam nad 90% je mozno susene, lebo to chuti naozaj suchsie :D

Neviem, ale neverim ze by to bolo vonku az take zle, ved tam je ina mentalita, tam nekvalitnu sluzbu poslu niekam a skrachuje..
Lenze u nas nemame na vyber.

Ale to ze tam taka sunka je to ti samozrejme verim.. Ved co som pozeral, u nas su kuracie prsia za 4eura v masiarstve na dedine (kde si davaju vacsi pozor a prejavuju potrebu aby zakaznik sa citil dobre, cize tam m verim viac ako masiarstvu vo velkom obchode) no a kuracie prsia v SPARe napriklad stoja okolo 10e/kg .. cize 2-3x drahsie.. Lenze otazne je, ci je to aj kvalitovo 2-3x lepsie - asi nie... lebo to by to maso uz lietalo samo od seba a malo by kridla, lenze.. neverim ze by bolo kvalitativne horsie.. Nemyslim si ze tam by ludia boli ochotni kupovat doslova "sracky" :) alebo sa mylim? neivem - nie som insider.. no stale hladam odpovede..
lujza.j
06.01.12,11:26
nemám takú "babku" keby som mala fungovala by som "na nej" tiež sa teším ked mi kolega prinesie domácu sliepku a ja sa vytešujem akú mám bohovú polievku:)
SamuelSK
06.01.12,11:28
Tak ale podnikatel nemusi zarabat stovky % na produkte :)
Ale bolo by to svinstvo, ak by to takto bolo vsade..
A ukaze ti ta babka aj krmivo, s cim krmi ?

Myslim ze ani v jednom pripade nie je rozumne dat ruku do ohna za predajcu :)

Babka nebabka - clovek nikdy istotu mat nebude, pokial si to kura nedochova sam...
lujza.j
06.01.12,11:29
Samuel, nepochopila som ten "problém" s 1centom, zaplatím kartou a hotovka. a inak prečo by ma cvakať za teba.....
SamuelSK
06.01.12,11:32
No lebo mu urobim trzbu za 60eur (za tyzden napr), tak 1 cent je problem odpustit ? :)
Kartou platis, lenze ukracas ho o 2% (minimalne) z trzby ;) Totiz tolko si berie banka poplatok za prevod z karty na jeho ucet.
Preto neplatim kartou.. nebudem podporovat svinske banky, co sa topia v peniazoch, zotrocuju ludstvo a teraz este zvysuju poplatky, urcite nie (ale dockame sa zakonu, ze nam zakazu hotovost, uz sa to na zapade a juhu deje..)
lujza.j
06.01.12,11:36
moje decko robí na pumpe, prečo by mala za niekoho cvakať?čo i len jeden cent....
sebera
06.01.12,11:38
Ja som nepovedal že kvalita je v rakúsku zlá, tam je zlá kvalita lacných výrobkov, ktoré tam chodia kupovať slováci a nižšie vrstvy domácich. Máme porovnateľné výrobky, ale cenovo sú inde až niekoľko násobne drahšie. Je to dané tým že farmár musí zarobiť 2000€ mesačne a preto cena vyššia. Spracovateľ a predajca dáva zamestnancov na výplatu podstatne viac ako u nás, preto tá ista cena a kvalita nie je. Majú tam aj dobré výrobky ale chcel by som vidieť obchodníka ktorý by na dedinu doviezol kuracie prsia a ponukal by ich po 10€/kg a vravel že sú kvalitné. Všetky by zjedol doma sám a viac by to neurobil. Nikto to nekúpi. Dávnejšie ludia chodili kupovať lacné čínske kuracie prsia do Rakúska a Poľska, lebo u nás boli zakázané.
hubatá
06.01.12,11:40
SamuelSk - chceš ryby?
Vstanem skoro ráno, prejdem sa popri rybároch pri jazere a odkúpim si od nich čo majú nachytané (šťuka, ostriež, niekedy kapor alebo sumec). Väčšina rybárov totiž ryby neje, smrdia im. Môžem sa ja vy ..... na rádioaktívnych lososov. Ak chceš vezmem ťa niekedy na Záhorie........
SamuelSK
06.01.12,11:48
lujza.j no napr ze som verny zakaznik ? :) a niekedy sa podari zakrohlit na 60,00, no v 3zo4 pripadov nie, neviem ci je to cenou benzinu, mojou gramblavostou, alebo cerpadlom, no v rakusku sa mi 9z10 dari :) kazdopadne princip - verny zakaznik , odpustim mu 1 cent, a vrati sa, ci nie ? :) ja chodim tam, kde sa ku mne dobre spravaju, priklad - na jednej "premiovej" pumpe mi 3x neposluchli na NIE, dakujem nechcem kartu.. tak ma tam uz nevideli.. proste mne na tomto zalezi.. ako sa ku mne spravaju.. a velmi :) a ked ma nechce, fajn .. je 100 inych miest kde mozem ist.. ten 1cent je princip... ja tiez davam sprepitne, ked je to 9,99 napriklad.. a niekedy nie len 1 ubohy cent.. - pointa je ze nechcem odchadzat z pumpy po rozmenenej 10eurovke ako lupeznik v stredoveku s mescom minci... ak sa mu 1cent "veli" tak dovidopi :)
korela
06.01.12,11:59
Čítať zloženie výrobku je samozrejmosť.
Lujzina šunka z Lidla - má vysoký podiel mäsa, ale chýbajú údaje o kvalite mäsa.
Presne to čo je v zadaní témy. ATB, hormóny, farbivá v krmive, atď., netuším čo za chémiu môžu do zvierat dostať.
Inak tie vodňanské kurčatá majú vzhľad domácej kury, farba, množstvo tuku, vyzerajú zdravo, a chutia inak. Aj mäso má inú kvalitu. Vývar z nej mál svoju peknú žltú farbu.
Nepotrebujem propagovať cudzie výrobky, ale podobné naše nepoznám.
SamuelSK
06.01.12,12:02
hehe, vzdy sa citim ako zlodej, ked minutu citam zlozenie, asi uz mam zly zrak :D ale fakt, ten pocit ako keby na mna predavac pozeral ze "co tu robis, co tu citas?!?!"
korela
06.01.12,12:09
SamuelSk - chceš ryby?
Vstanem skoro ráno, prejdem sa popri rybároch pri jazere a odkúpim si od nich čo majú nachytané (šťuka, ostriež, niekedy kapor alebo sumec). Väčšina rybárov totiž ryby neje, smrdia im. Môžem sa ja vy ..... na rádioaktívnych lososov. Ak chceš vezmem ťa niekedy na Záhorie........
Hubatá, že ty ešte nemáš svoj obchod s domácimi produktmi.:)
lujza.j
06.01.12,12:11
tak ja netankujem tak ako ty, ja prídem nafúkam to do plnej-úplnej niekoľko krát "zatrasiem" károv.....:)
lujza.j
06.01.12,12:14
korela
06.01.12,12:16
Američan si kúpi plnú nádrž za hodinovú mzdu.
SamuelSK
06.01.12,12:23
sebera - a aj chlieb je na tom rovnako? kolko stoji chlieb v rakusku a kolko u nas a kde je kvalitnejsi a kto dostane viac zaplatene za chlieb? :)
zas je dost mozne, ze aj nas by mohli dostat pekne zaplatene, len ich niekto vykoristuje..

Ale tak ano, z principu mozes mat pravdu.. Chapem ako to myslis..

lujza.j - no ja to robim aby sme si nemuseli vydavat a proste s bankovkami zaplatim :)
ale tak je to hlavne odporom ku bankam a kartam a poplatkom :) plus hotovost je rychlejsia niekedy.. nezdrzujem ako niektori ludia v drogerii co platia kartou sampon :) prepacte ti co to robia ze to spominam, no lezie mi to na nervy.. cas je vzacny :)
ja tiez doplna a potom este nico navyse :) ale tak chapem.. da sa aj ak ako pises.. aleten 1cent, fakt ma to stve :D akoze 1 cent.. ok ak ho mam pri sebe tak dam jasne.. ale mohli by tie automaty nastavit tak, ze sa da lahsie zakruhlit, no pri 12centovom rozdiele a . tu sa chcem spytat

sebera

je v AT kvalitnejsi benzin? nevies o tom nieco? (casto pocujem ze ano, ale pises ze tam cestujes/cestoval tak sa pytam preto :) )
lujza.j
06.01.12,12:29
ja som tam chodila čapovať aj benzín, teraz chodím naftu, nedávno som sa bavila s kolegom, ktorý chodí tiež na benzín do At, údajne benzíny ktoré sa predávajú v SR, nemajú také oktány ktoré uvádzajú...
je to inak každého vec, kde si čapuje, len mi je smiešno ked mi niekto zahlási, že je mu sa tam neoplatí ísť....
SamuelSK
06.01.12,14:15
"Tisíce ľudí na strednom Slovensku sú stále bez elektriny" - a zevraj som paranoik :) kolko ludi mi tvrdilo ze im sa to nemoze stat. Vidite, chlandicka je uz odpisana (resp maso v nej), teda maju len jedno stastie a to ze staci dat obsah na balkon, resp dvor.. (vonku je asi ako v chladnicke), ale co by robili ak by bolo 35C leto? ejha..
cize netreba vojnu, staci samotna priroda.. (resp staci si domysliet, ze sa poskodi vodovod a uz je na mieste aj aspon 3 dnova zasoba vody, nedavno mi kamos z petrzalky hlasil ze nemaj uvodu, cez celu noc, az rano, nemal ani co pit :) hehe... sranda)
hubatá
06.01.12,14:45
Zväčša pri rodinnom dome majú na strednom Slovensku aj vlastné studne, vybudované za komančov. Dnes by si ju nemohli dať vyvŕtať, stojí to majland.
Indeed
06.01.12,16:36
Moji rodičia majú pri dome studnu hlboku 2,5 m

pod nou je pramen , známy asi 150 rokov do zadu

len moj dedo bol kapitalista a sprivatizoval tento vodný zdroj sám pre seba.
bonita
07.01.12,22:01
Rozdiel medzi rakusanmi a slovakmi / myslim vacsinu obyvatelov/ - u nas vacsina kupuje iba lacne potraviny v obch. retazcoch a nevadi im velke , biele kura / v 90% dovoz z polska, narychlo rastuce a este aj vymacane v save , chloramine aby sa nekazilo, preto ta biela farba. Tuk sa tam najde tak kusok pri zadku/. Tiez na ine potraviny ma slovac hlavne jeden jediny narok - aby to bolo co najlacnejsie, najvyhodnejsie.
Rakusak naproti tomu ma ine naroky - aby to boli potraviny co najkvalitnejsie a najzdravsie, cim blizsie k bio kvalite, tym sa lepsie predavaju. Kura drobne, zlte, mastne. A samozrejme davaju prednost tuzemskym potravinam pred dovozom. Taktiez chlieb - zatial co u nas velky vyber bielych chlebov, tam zase velky vyber tmavych / nie iba prifarbenych ako u nas pecivo/, ale naozaj z celozr. muk, semien, atd.
Salamy, sunky zdrave celkovo nie su, tak to ani neriesim, ale iste tie co maju napisane, ze su z toho a toho tak aj su.

Preco maju oni kvalitne potraviny a my nie? Alebo len malo? Lebo oni tam maju velmi, velmi vela fariem a u nas nie su takmer ziadne. Stat ich farmarov podporuje. / velakrat som uz hladala vajcia z volneho chovu a nikdy som nenasla , u nas/

Ten kto tu pise, ze bravcove a hovadzie maso je zdravsie nez kuracie, nevie nic o vyzive. Nestaci si precitat daky clanok zaplateny vyrobcom masa, bitunkom.

A nakoniec, preco by nasa vlada podporovala rozvij vidieka a farmy / ved uz nemame ani obilie tolko aby stacilo slovakom/, ved jej vyhovuje ked ludia umieraju co najskor, su to miliony usetrene na dochodkoch.

Takze clovek si moze sam vybrat - moze jest vela, lacno a nezdravo alebo menej / co kazdemu len prospeje/ , drahsie a zdravo. V konecnom dosledku ho to vyjde fin. narovnako.

/ a k tej schwarzwalder sunke - uz nejem ine okrem kuracieho, ale tej odolat nedokazem, zatial. No kupujem ju pri pulte, nenormalne jemne ju vedia nakrajat. A odporucam kazdemu, nech si skusi dat nakrajat hocaky salam v rakusku, to sa neda s nasim nakrajanim ani porovnat. Ze by nasi nemali tak kvalitne krajace?/

V masiarstvach v rakusku ponukaju bio kurcata. No neviem ci aj v okoli hranic, ja chodim do prace k Salzburgu a tam je to farma na farme.
bonita
07.01.12,22:03
a to nepisem ako bohata, lebo moj prijem je jediny prijem v rodine, teda musime setrit, ale kurence od nas sa mi doslova hnusia, uz len na pohlad. Je jasne vidiet, ze nie su prirodzene.
lujza.j
07.01.12,22:24
a to nepisem ako bohata, lebo moj prijem je jediny prijem v rodine, teda musime setrit, ale kurence od nas sa mi doslova hnusia, uz len na pohlad. Je jasne vidiet, ze nie su prirodzene.

nezabudnem ako som raz kúpila kur.prsia "čerstvé" z veľkej siete mäsiarstiev v BA, niekoľko kusov pri krájaní sa mi zdalo takých tuhých aj tak chutili, boli zo zdochnutých kuriat... že také sú zo zdochnutých....
hubatá
08.01.12,06:10
Ľudkovia - ja sa vám divím že strácate týmito planými debatami čas: naštartujte auto a urobte si nákup v najbližšej dedine smerom na Záhorie alebo smerom na Dunajskú Stredu. Ochutnáte domáce kura a mrkvu z pivnice (v lete samozrejme máte pre seba celú záhradu) a viac do hypkáča nevkročíte. Nakúpite si zeleniny, ovocia, mäska, klobások, slaninky, jelítok na 1-2 týždne a čo nemá domáci pošikuje vám od suseda. Ak sa to stane pravidlom na jar bude s vami počítať a nasadí aj pre vás, upraví vám ceny smerom dole, budete dostávať ako verný zákazník bonusy: bylinky, fľašu ribizláku, opadané jablká na koláč. Obidve strany budú spokojné - samozrejme okrem daňového úradu, ale ten si už nájde cestu ako vás ojebabre. A prišla som aj na to prečo tak málo ľudí umiera od hladu, aj keď sa o to porevolučné vlády všemožne snažia.
220870
08.01.12,06:19
Ľudkovia - ja sa vám divím že strácate týmito planými debatami čas: naštartujte auto a urobte si nákup v najbližšej dedine smerom na Záhorie alebo smerom na Dunajskú Stredu. Ochutnáte domáce kura a mrkvu z pivnice (v lete samozrejme máte pre seba celú záhradu) a viac do hypkáča nevkročíte. Nakúpite si zeleniny, ovocia, mäska, klobások, slaninky, jelítok na 1-2 týždne a čo nemá domáci pošikuje vám od suseda. Ak sa to stane pravidlom na jar bude s vami počítať a nasadí aj pre vás, upraví vám ceny smerom dole, budete dostávať ako verný zákazník bonusy: bylinky, fľašu ribizláku, opadané jablká na koláč. Obidve strany budú spokojné - samozrejme okrem daňového úradu, ale ten si už nájde cestu ako vás ojebabre. A prišla som aj na to prečo tak málo ľudí umiera od hladu, aj keď sa o to porevolučné vlády všemožne snažia.
Pred sviatkami som kúpil 10ks kureniec cca po 3kg z NZ celkom za 65€.Sú vynikajúce.V bordelmarketoch som to prestal kupovať pred rokom ,keď som ten sajrajt musel vyhodiť psovi.
220870
08.01.12,06:24
Rozdiel medzi rakusanmi a slovakmi / myslim vacsinu obyvatelov/ - u nas vacsina kupuje iba lacne potraviny v obch. retazcoch a nevadi im velke , biele kura / v 90% dovoz z polska, narychlo rastuce a este aj vymacane v save , chloramine aby sa nekazilo, preto ta biela farba. Tuk sa tam najde tak kusok pri zadku/. Tiez na ine potraviny ma slovac hlavne jeden jediny narok - aby to bolo co najlacnejsie, najvyhodnejsie.
Rakusak naproti tomu ma ine naroky - aby to boli potraviny co najkvalitnejsie a najzdravsie, cim blizsie k bio kvalite, tym sa lepsie predavaju. Kura drobne, zlte, mastne. A samozrejme davaju prednost tuzemskym potravinam pred dovozom. Taktiez chlieb - zatial co u nas velky vyber bielych chlebov, tam zase velky vyber tmavych / nie iba prifarbenych ako u nas pecivo/, ale naozaj z celozr. muk, semien, atd.
Salamy, sunky zdrave celkovo nie su, tak to ani neriesim, ale iste tie co maju napisane, ze su z toho a toho tak aj su.

Preco maju oni kvalitne potraviny a my nie? Alebo len malo? Lebo oni tam maju velmi, velmi vela fariem a u nas nie su takmer ziadne. Stat ich farmarov podporuje. / velakrat som uz hladala vajcia z volneho chovu a nikdy som nenasla , u nas/

Ten kto tu pise, ze bravcove a hovadzie maso je zdravsie nez kuracie, nevie nic o vyzive. Nestaci si precitat daky clanok zaplateny vyrobcom masa, bitunkom.

A nakoniec, preco by nasa vlada podporovala rozvij vidieka a farmy / ved uz nemame ani obilie tolko aby stacilo slovakom/, ved jej vyhovuje ked ludia umieraju co najskor, su to miliony usetrene na dochodkoch.

Takze clovek si moze sam vybrat - moze jest vela, lacno a nezdravo alebo menej / co kazdemu len prospeje/ , drahsie a zdravo. V konecnom dosledku ho to vyjde fin. narovnako.

/ a k tej schwarzwalder sunke - uz nejem ine okrem kuracieho, ale tej odolat nedokazem, zatial. No kupujem ju pri pulte, nenormalne jemne ju vedia nakrajat. A odporucam kazdemu, nech si skusi dat nakrajat hocaky salam v rakusku, to sa neda s nasim nakrajanim ani porovnat. Ze by nasi nemali tak kvalitne krajace?/

V masiarstvach v rakusku ponukaju bio kurcata. No neviem ci aj v okoli hranic, ja chodim do prace k Salzburgu a tam je to farma na farme.
Krájače majú také isté len, voda sa krájať nedá.
viki2
08.01.12,10:19
my sme doteraz brali kuracie mäso odtiaľto http://www.repasu.sk/kontakt.html, nosili nám to svokrovci, mäso je vynikajúce, nedá sa porovnať s tým z hypermarketu, nevýhodou je však to, že mäso je na objednávku a hlavne vzdialenosť od nás (okolie NR)....objavila som však túto farmu http://www.hydinarskafarma.sk/, nemáte niekto skúsenosti?
osky
09.01.12,05:49
no len treba poznamenať aj cenu a tá je iná ako sú tu ludia zvyknutí a možno nie ochotní zaplatiť. možno zadávateľ témy áno.vajcia z volného chovu som kupila aj tu v lidli.

v rakusku treba ratat s cenou za kura okolo 1,200 kg tak 6 eur a viac.
lacnejsie je len v akcii,najcastejsie v Zielpunkte,vtedy stoji kg cca 3 eura.
zalezi aj od toho,o ake kurence ide.samozrejme ze bio kurcata su ovela drahsie.
vsetky kurcata ktore som v rakusku doteraz kupila,mali mastnu kozu a vela tuku,kazde ma aj drobky!
kozu nechavam len ked kurca peciem v rure,inak ju byhadzujem.zlta ci nezlta,nemyslim ze je to zdrave.
220870
09.01.12,05:55
1,2 t vážiace kura.Aj také môže byť keď sa ukliknete.
osky
09.01.12,05:59
uz som to opravila,dik za upozornenie.samozrejme,to by bola super cena za super kurca...


bonita a v tom Spari su kvalitnejsie ako tie z bezneho slovenskeho chovu?
tam maju, pokial si pamatam aj kuracie prsia balene po paroch.
normalne z tych chladniciek, alebo za pultom kupit? a je spar lepsi ako cisto rakuske masiarstvo?
iste je tam ina mentalita, cize tam sa bojim menej, no clovek nikdy nevie, neviem ci spar vs masiarstvo..

Chcel by som ich zavarit na dlhodobo (1-2roky, resp mozno menej, ale chcem aby to 2 roky vydrzalo).
a kedze kuracie prsia sa asi najlepsie zavraju (resp mozno este stehna a ine masko z kurata?) ale neviem, ktore bude najlepsie chutit zavarene.


EDIT:
K cene, no 10eur stoja v spari kur.prsia.. uprimne. je to cena ktoru som este ochotny zaplatit, ale je to uz dost vysoko, u nas v obci stoji to iste v masiarstve od 4-6eur. je to super cena iste, ale uprimne - moje zdravie je prednejsie :)

no mam dilemu, ci upovat DOMA, alebo VONKU.. dost mi to podkopava svedomie, ze preco podporujem rakusanov a nie nasich, no ked si vezmem:
1. preco nasi dovazaju z rovnakeho zdroju ako vonku, ale daju si o 20% viac? vo vsetkom prakticky
2. na 1000000% si nebudem kupovat maso v tescu, alebo kauflande, NIKDY, (mam k nim odpor, vykoristovaci, nikdy), to radsej natankujem benzin v rakusku a pojdem do nitry priamo na farmu a prenesiem to domov 100km, ako keby som mal generovat zisk britom, resp nemcom. sorry ale nemam taketo retazce rad (vykoristuju nas, s 350eurovym platom a tak dalej, vedto poznate, nech idu niekam, a to som extremne slusny teraz :) )
3. neviem, neviem cim to je, ale mam pocit ako keby ludia chceli zbohatnut ihned, no to nie je mozne.. nerad zverim svoje zdravie niekomu, kto si mozno povie "ale co, ved dam sliepkam trochu toho a toho, nikto si to nevsimne" (ale mozno ano, hygiena atd, ale ide mi o to, ze) - ze co ak pojdem za susedom a on mi do oci uprimne povie "nepodrazim ta, toto je moj tovar" a co ak pojde do madarska kupit za lacny forint nejake kura a povie ze bolo jeho? (iste, toto sa stane v kazdom narode, no nechcem zbytocne rozputat flamewar)

Proste ta dovera sa velmi tazko ziskava :) plus chce to "ferovy obchod" tj. neryzovat na zakaznikovy, proste mu dat to co mu patri, a ten zakazni ksa vrati a na oplatku on da to co patri farmarovi...

lenze u nas sa zda takto:
okaslem ho vo velkom raz, odide, nevadi, okaslem dalsieho, okaslem 1000 a zacnem znovu na opacnej strane republiky.

a z toho mi je zle..


EDIT2
spat k teme, v rakusku kupujem napr ovocie, rozne bezlepkove veci, co u nas tazko dostat, resp. cestoviny bezlepkove, zubnu hygeniu (lacnejsie o 10-20% a mozno aj kvalitnejsie, asi ako minule pracie prasky), odmietam platit retazcom viac za nic :) - co som pocul, presne takuto povahu ma aj nemec, ci rakusan.. lenze "bezny" slovak v strede sa von tazko dostane.. a to je problem nas, nemam velmi na vyber, malokto si moze povedat "ok fajn, najdem si iny obchod" lebo aj ten benzim mame najdrahsi ...

pri spare je teraz cena cca 1.33eur liter za benzin, no nekup to :D

ale stale mi to trha srdce, ako rad by som si vyvesil vlaku na balkon... ale ked vidim politikov prejde ma chut.. aj tak by som ich najradsej vystval na sibir a potom tu vlajku vyvesil... grrrr fakt GRRRR

toto je na dlho,ale v skratke:

ani v Rakusku,hlavne v supermarketoch,nie je vsetko super!
Hofer,lidl,Spar....lacne je zväcsa aj nekvalitne...
co je dolezite,treba pozerat etikety-ak sa jedna o Rakusky vyrobok-hlavne co sa tyka mäsa,netreba sa bat.ak vsak nie je vyrobok oznaceny ze pochadza z Rakuska,je to dovoz a ten nezarucuje,ze nema v sebe hormony atd.
to plati aj o vajciah a pod.

druha vec-hladas nieco,cim si nikdy nemozes byt isty.aj predaj z dvora moze byt podporeny niecim,o com nikto nemusi mat anilen potuchy....to je tazko.
uplnu istotu nadobudnes jedine vtedy,ked si to dochovas,dopestujes sam doma.
prave vcera som pozerala relaciu,kde hovorili o tom,ako sa dopomaha dozrievaniu ovocia a zeleniny.vsimnite si len take paradjky na stopkach-ako mozu tak pravidelne dozriet ?na jednej stopke ich je aj 5-6 a vsetkx su rovnako velke a rovnako pekne ,cervene...su nastriekane pripravkom,ktory to urychli a potom ich predavaju ako vynimocne,lebo su na stopke...
co oko nevidi,srdce neboli.....
osky
09.01.12,06:18
Rozdiel medzi rakusanmi a slovakmi / myslim vacsinu obyvatelov/ - u nas vacsina kupuje iba lacne potraviny v obch. retazcoch a nevadi im velke , biele kura / v 90% dovoz z polska, narychlo rastuce a este aj vymacane v save , chloramine aby sa nekazilo, preto ta biela farba. Tuk sa tam najde tak kusok pri zadku/. Tiez na ine potraviny ma slovac hlavne jeden jediny narok - aby to bolo co najlacnejsie, najvyhodnejsie.
Rakusak naproti tomu ma ine naroky - aby to boli potraviny co najkvalitnejsie a najzdravsie, cim blizsie k bio kvalite, tym sa lepsie predavaju. Kura drobne, zlte, mastne. A samozrejme davaju prednost tuzemskym potravinam pred dovozom. Taktiez chlieb - zatial co u nas velky vyber bielych chlebov, tam zase velky vyber tmavych / nie iba prifarbenych ako u nas pecivo/, ale naozaj z celozr. muk, semien, atd.
Salamy, sunky zdrave celkovo nie su, tak to ani neriesim, ale iste tie co maju napisane, ze su z toho a toho tak aj su.

Preco maju oni kvalitne potraviny a my nie? Alebo len malo? Lebo oni tam maju velmi, velmi vela fariem a u nas nie su takmer ziadne. Stat ich farmarov podporuje. / velakrat som uz hladala vajcia z volneho chovu a nikdy som nenasla , u nas/

Ten kto tu pise, ze bravcove a hovadzie maso je zdravsie nez kuracie, nevie nic o vyzive. Nestaci si precitat daky clanok zaplateny vyrobcom masa, bitunkom.

A nakoniec, preco by nasa vlada podporovala rozvij vidieka a farmy / ved uz nemame ani obilie tolko aby stacilo slovakom/, ved jej vyhovuje ked ludia umieraju co najskor, su to miliony usetrene na dochodkoch.

Takze clovek si moze sam vybrat - moze jest vela, lacno a nezdravo alebo menej / co kazdemu len prospeje/ , drahsie a zdravo. V konecnom dosledku ho to vyjde fin. narovnako.

/ a k tej schwarzwalder sunke - uz nejem ine okrem kuracieho, ale tej odolat nedokazem, zatial. No kupujem ju pri pulte, nenormalne jemne ju vedia nakrajat. A odporucam kazdemu, nech si skusi dat nakrajat hocaky salam v rakusku, to sa neda s nasim nakrajanim ani porovnat. Ze by nasi nemali tak kvalitne krajace?/

V masiarstvach v rakusku ponukaju bio kurcata. No neviem ci aj v okoli hranic, ja chodim do prace k Salzburgu a tam je to farma na farme.

v tejto teme sa strasne porovnava Rakusko a Slovensko-dve neporovnatelne krajiny.
som slovenka,zijem v rakusku.
mozem povedat ze chapem aj to,ze ludia chcu kvalitu,ale nechapem logiku,akou na to idu.
Rakusko:odjakziva sa u nas hovorilo ze Rakusaci su sedlaci....pravda pravduca-tu sa robi hlavne rukami,ci uz vo fabrikach,na poliach,na farmach,vo vinohradoch....preto stat ma to co ma a preto ludia dostanu kvalitu-pretoze si ju aj dorobia a aj kupia/nakolko si na nu aj dostatocne zarobia..../,studuje malokto a kto ma diplom,je tu vazeny ,lebo ho nedostane len tak.
Slovensko:nasi hlavne studuju,kazdy hlada pracu,kde sa nenarobi....,diplom ma uz skoro kazdy a nikto nechce robit rukami....
tym padom zanikaju druzstva,neseje sa obilie,nepestuje sa zelenina,ovocie,nic si nedochovame.....ale vsetko si chceme kupit-lacne a kvalitne.akaze je to logika?no a kedze na to co je aj kvalitne,ale dovezene,nemame/pretoze tolko nezarobime/sme prinuteni kupit si to dovezene,nekvalitne a lacne.
je to zacarovany kolotoc,nezastavam si politikov ale je to hlavne o ludoch a ich mentalite.
nenapravi sa to zo dna na den,ked sa otvarali siete Lidla,vsetci stali v radoch na kosiky,lebo ocakavali neviemco zo zahranicia.
a slovenske firmy skrachovali,lebo ich zakaznik nepodporil...
a po par rokoch nadavame na lidl,tesco.....a cudujeme sa ze nase firmy skrachovali....
veru,slovenska logika je nepochopitelna.
SamuelSK
09.01.12,08:21
Poďla mňa je kvalita slovenských výrobkov na vysokej úrovni, len si treba vyberať. V Rakúsku salám za 10€ je kvalitatívne neporovnateľne horší ako u nás za 5€. Je pravda, že poväčšine sa chová ešte intenzívnym chovom ale tak to je v celej EU. Voľný výbeh treba zaplatiť a našinec dá ťažko za kurča 3,-€/kg. Na Slovensku je podstatná cena.
Napríklad šunka na Slovensku má min. podiel mäsa 55% a max.93% v Rakúsku, Taliansku a podobne kúpite šunku ktorá má 15% mäsa/vlastne je to asi už pečivo a nie šunka :) / a zbytok je múka, paprčky, uši, želé a podobne. U nás šunka stojí od 5€/kg a u nich ten odpad tak isto. Kvalitná šunka u nás stojí okolo 10€ a u nich 30€. Nemám rád reči ak niekto povie že za 5€ za kilo kúpi v Rakúsku salám alebo šunku, ale zloženie ho nezaujíma, lebo západniari sú vo všetkom lepší. Väčšina výrobkov v Slovenských obchodoch je nižšej kvality, lebo našinec to chce. Ak niekto chce kvalitu musí to riešiť u lokálnych chovateľov predajom z dvora.

http://vas.cas.sk/clanok/4035/slovaci-o-dovoze-nekvalitnych-potravin-sme-hlupi-ked-to-kupujeme.html

26. 05. 2011 18:00 - Podľa zahraničných dodávateľom Slovákom stačí treťotriedna kvalita a taký tovar nám aj dodávajú. A my to iba mlčky kupujeme a čo je horšie, aj jeme!
http://www.kss.sk/temy/ekonomika/210-slovaci-konzumuju-nekvalitne-potraviny.html

Slováci konzumujú nekvalitné potraviny
http://www.svet-komunikacie.sk/index.php?ID=10501

SR: Nekvalitné potraviny

... Reakcia na článok v HN z 22. júna Rakúsky Sprite má cukor, náš umelé sladidlo. ...
Neviem teda odkial je ten nazor, ze v Rakusku je to nekvalitnejsie atd.. A ze u nas sa dovaza kvalita..



Opováž sa ísť do Rakúska alebo do Poľska budovať ich ekonomiku! Zájdi do hociktorej malej dedinky k najchudobnejšej babke a opýtaj sa či by ti nepredala kura. Ale to chceš len jedno kura či ako ....... chceš aby ti robila dodávateľku vo všetkom?

http://vas.cas.sk/clanok/5308/miklos-na-lyzovacke-v-rakusku-spolocnost-mu-robil-exsef-daniarov.html

Mikloš na lyžovačke v Rakúsku: Spoločnosť mu robil exšéf daniarov!

Toto ma byt nasim vzorom ?
220870
09.01.12,08:54
v tejto teme sa strasne porovnava Rakusko a Slovensko-dve neporovnatelne krajiny.
som slovenka,zijem v rakusku.
mozem povedat ze chapem aj to,ze ludia chcu kvalitu,ale nechapem logiku,akou na to idu.
Rakusko:odjakziva sa u nas hovorilo ze Rakusaci su sedlaci....pravda pravduca-tu sa robi hlavne rukami,ci uz vo fabrikach,na poliach,na farmach,vo vinohradoch....preto stat ma to co ma a preto ludia dostanu kvalitu-pretoze si ju aj dorobia a aj kupia/nakolko si na nu aj dostatocne zarobia..../,studuje malokto a kto ma diplom,je tu vazeny ,lebo ho nedostane len tak.
Slovensko:nasi hlavne studuju,kazdy hlada pracu,kde sa nenarobi....,diplom ma uz skoro kazdy a nikto nechce robit rukami....
tym padom zanikaju druzstva,neseje sa obilie,nepestuje sa zelenina,ovocie,nic si nedochovame.....ale vsetko si chceme kupit-lacne a kvalitne.akaze je to logika?no a kedze na to co je aj kvalitne,ale dovezene,nemame/pretoze tolko nezarobime/sme prinuteni kupit si to dovezene,nekvalitne a lacne.
je to zacarovany kolotoc,nezastavam si politikov ale je to hlavne o ludoch a ich mentalite.
nenapravi sa to zo dna na den,ked sa otvarali siete Lidla,vsetci stali v radoch na kosiky,lebo ocakavali neviemco zo zahranicia.
a slovenske firmy skrachovali,lebo ich zakaznik nepodporil...
a po par rokoch nadavame na lidl,tesco.....a cudujeme sa ze nase firmy skrachovali....
veru,slovenska logika je nepochopitelna.
Veď o to v tejto téme ide.Radíme si tu kde nájdeme na Slovensku tých slušných poctivých, pracovitých, poľnohospodárov a výrobcov potravín.;)
osky
09.01.12,11:58
Veď o to v tejto téme ide.Radíme si tu kde nájdeme na Slovensku tých slušných poctivých, pracovitých, poľnohospodárov a výrobcov potravín.;)

chapem,ale slovensko ma nieco okolo 5 000 000..???? obyvatelovno,neviem,nechcem tresknut nejaku blbost-skratka je nas dost a tych 6 farmarov vsetkych asi nenakrmi...
wagner
09.01.12,16:06
chapem,ale slovensko ma nieco okolo 5 000 000..???? obyvatelovno,neviem,nechcem tresknut nejaku blbost-skratka je nas dost a tych 6 farmarov vsetkych asi nenakrmi...

Preto som začala chovať sliepky. Chovala som dva druhy-na mäso a na nesenie vajíčok. Tie mäsové sú už v mrazničke a tie druhé od septembra nesú stále vajíčka. Sliepky majú voľný výbeh. Konečne som po rokoch spoznala akú chuť má kuracie mäso. Tie kupované od jedného výrobcu z TO ani môj pes nechcel. To sú už dva roky, čo som prestala takúto hydinu kupovať, radšej som nejedla mäso. Ale tie domáce kurence- to je aj chuť mäsa a nie smesky. Chovám zásadne bez chémie.
bonita
09.01.12,21:37
Ja som preto odporucala Spar a nie ine, ze do sparu chodia kupovat ti verni rakusani, a je ovela drahsi nez ine obchody. Napr. hofer, lidl, billa vsadili na lacnejsie veci. napr. v dedine kde robim, tak aj ti stari, aj ti mladi su nauceni na spar, je to ich obchod a myslim, ze vacsina rakuskych vyrobkov je prave tam. Ale zase samozrejme radsej kupim pracie prostriedky a drogeriu lacnejsie v bille. Takze selektujem. Verna by som slovensku bola, ak by malo nase vyrobky. Lenze sa aj pisalo v novinach, ze privezu polske kurence a prebalia do obalov slov. vyrobcu. A nevidim rozdiel medzi slovenskym bielym kuratom a polskym. Tiez suhlasim, ze treba vediet cim ten ktory dedincan krmi tu hydinu a nie tesit sa ze som kupil zdrave kura. Lebo ak ju krmi dakymi zmeskami, nie je to ziadna vyhra.
kukučka
09.01.12,22:25
Rozdiel medzi rakusanmi a slovakmi / myslim vacsinu obyvatelov/ - u nas vacsina kupuje iba lacne potraviny v obch. retazcoch a nevadi im velke , biele kura / v 90% dovoz z polska, narychlo rastuce a este aj vymacane v save , chloramine aby sa nekazilo, preto ta biela farba. Tuk sa tam najde tak kusok pri zadku/. Tiez na ine potraviny ma slovac hlavne jeden jediny narok - aby to bolo co najlacnejsie, najvyhodnejsie.
Rakusak naproti tomu ma ine naroky - aby to boli potraviny co najkvalitnejsie a najzdravsie, cim blizsie k bio kvalite, tym sa lepsie predavaju. Kura drobne, zlte, mastne. A samozrejme davaju prednost tuzemskym potravinam pred dovozom. Taktiez chlieb - zatial co u nas velky vyber bielych chlebov, tam zase velky vyber tmavych / nie iba prifarbenych ako u nas pecivo/, ale naozaj z celozr. muk, semien, atd.
Salamy, sunky zdrave celkovo nie su, tak to ani neriesim, ale iste tie co maju napisane, ze su z toho a toho tak aj su.

Preco maju oni kvalitne potraviny a my nie? Alebo len malo? Lebo oni tam maju velmi, velmi vela fariem a u nas nie su takmer ziadne. Stat ich farmarov podporuje. / velakrat som uz hladala vajcia z volneho chovu a nikdy som nenasla , u nas/


Ten kto tu pise, ze bravcove a hovadzie maso je zdravsie nez kuracie, nevie nic o vyzive. Nestaci si precitat daky clanok zaplateny vyrobcom masa, bitunkom.

A nakoniec, preco by nasa vlada podporovala rozvij vidieka a farmy / ved uz nemame ani obilie tolko aby stacilo slovakom/, ved jej vyhovuje ked ludia umieraju co najskor, su to miliony usetrene na dochodkoch.

Takze clovek si moze sam vybrat - moze jest vela, lacno a nezdravo alebo menej / co kazdemu len prospeje/ , drahsie a zdravo. V konecnom dosledku ho to vyjde fin. narovnako.

/ a k tej schwarzwalder sunke - uz nejem ine okrem kuracieho, ale tej odolat nedokazem, zatial. No kupujem ju pri pulte, nenormalne jemne ju vedia nakrajat. A odporucam kazdemu, nech si skusi dat nakrajat hocaky salam v rakusku, to sa neda s nasim nakrajanim ani porovnat. Ze by nasi nemali tak kvalitne krajace?/

V masiarstvach v rakusku ponukaju bio kurcata. No neviem ci aj v okoli hranic, ja chodim do prace k Salzburgu a tam je to farma na farme.

Neviem, či si myslela moju odpoveď Samuelovi niekde okolo č. 20, alebo niečo iné.

Že je pre nás kuracina menej vhodná ako hovädzie a bravčové mäso, mi povedal lekár, ktorý už pár rokov robí EAV testy vhodnosti potravín. Poznám pár ľudí, ktorí na základe výsledkov tohto testu vyradili zo svojho jedálneho lístka nevhodné potraviny a výrazne zlepšili svoj zdravotný stav. A nielen oni, ale aj ich rodinní príslušníci.
Ja jem hovädzinu z býčka, ktorého som vídavala pásť sa na lúke, tak isto klobásy a slaninu, ktoré boli vyúdené klasicky v údiarni a nie chémiou v striekacej kabíne.
SamuelSK
10.01.12,12:30
Zaujimave,
kamos mi hovoril, ze spar znamena setrit tj. je najnekvalitnejsi mi hovoril (vid minikomentar dole) (bratislavcan, kupuje v lidl, hlavne ryzu, lebo je zevraj najlepsia, maso kupuje oproti v masiarstve (nie to na bajkalskej)
tak teraz neviem :)

domace je najlepsie, bez konkurencie, lenze.. lenze ma to hacik - clovek potom ani na tyzdnovu dovolenku s rodinou nemoze odist, lebo zvierata potrebuju vodu a jedlo. Sice by sa to dalo robotikou nejak osetrit, denne davkovanie atd, ale aj tak tomu velmi neverim, neviem ci by sa na to dalo spolahnut na 100% (jedine ak by to malo kamerovy system a overoval by som to ja vizualne, ci su OK) . Prave preto som sa pytal na 100% doveridneho suseda vo vedlajsej teme (ci asi tu), ze ci taky este existuje :)

kukucka, to EAV sice neviem co je, ale my sme boli u "alternativnej" lekarke a mala taky pristroj, co zistuje ci je pacient OK s danou potravinou (mne uhadla to, na com som alegicky, teda pokial nema velke zdroje a kontakty a nezistila si to od mojej alergologicky :) )

A prave preto si myslim, ze by bolo efektivnejsie ak by sa kazdy clovek v dedine (alebo malej komunite) venoval tomu co vie najlepsie. Tj. niekto by choval hydinu, niekto bravcove, niekto pestoval zeleninu a niekto ovocie, a niekto by bol stolar a niekto vodar, iny zas elektrikar.. Tj. skupinova vypomoc, snaha atd.. proste presne tak ako dnes, ale nie vsetko za peniaze, tj. osklbem suseda tak ako sa da, no a na oplatku on sklbe mna.. Preco sa neda nieco male urobit zadarmo ? ved aj on mi urobi nieco zadarmo a sme si "kvit" a ked sa da zadarmo robit nieco male, preco nie rovno aj velke? taktiez si budeme kvit - s tym rozdielom ze neprebehne nejaka transakcia, tj. uplna zbytocnost.. Ale tam musi byt 100% dovera v komunite ludi.. spolah a bezuhonnost az do hrobu.. Mne by sa to extremne pacilo :) svet by bol aspon o nieco bezpecnejsi..
SamuelSK
10.01.12,13:26
oprava! kamos nemyslel ze SPAR je nekvalitny, on myslel ze (sice nemozem presne citovat), maju prilis nadsadene ceny..
lujza.j
10.01.12,15:31
Ja som preto odporucala Spar a nie ine, ze do sparu chodia kupovat ti verni rakusani, a je ovela drahsi nez ine obchody. Napr. hofer, lidl, billa vsadili na lacnejsie veci. napr. v dedine kde robim, tak aj ti stari, aj ti mladi su nauceni na spar, je to ich obchod a myslim, ze vacsina rakuskych vyrobkov je prave tam. Ale zase samozrejme radsej kupim pracie prostriedky a drogeriu lacnejsie v bille. Takze selektujem. Verna by som slovensku bola, ak by malo nase vyrobky. Lenze sa aj pisalo v novinach, ze privezu polske kurence a prebalia do obalov slov. vyrobcu. A nevidim rozdiel medzi slovenskym bielym kuratom a polskym. Tiez suhlasim, ze treba vediet cim ten ktory dedincan krmi tu hydinu a nie tesit sa ze som kupil zdrave kura. Lebo ak ju krmi dakymi zmeskami, nie je to ziadna vyhra.

ja do SPAR-u v At chodím iba v tedy ak potrebujem niečo čo nekúpim v LIDl-i, to že sú tam lacnejšie výrobky ako v Spar-e, je možné ale podla toho aké, každá totižto kupujeme niečo iné. do Hofer-u nechodím ich výrobky nepoznám a je tam vždy invázia zo SR. v lidl-i kupujem stále tie isté overené výrobky. pracie prostriedky tiež kupujem lidlacké a sme tu:) žijeme aj kožu máme a to dcéra má atopický ekzém;) aj ked som sa im dlho bránila...
SamuelSK
10.01.12,17:53
A ktory praci prostriedok je najjemnejsi k pokozke?
Tu kupujeme Batole, ale to v AT asi nemaju (nenasiel som)
A ktore maso z lidl?
Budem pozerat tie AT nalepky, tusim ze teraz je akcia na kuracie stehna v merkur (parndorf?) za 4,50eur/kg ci tak nejak merkurmarkt.at ... myslim ze u nas su za 2,50 cca ?
lujza.j
10.01.12,18:12
A ktory praci prostriedok je najjemnejsi k pokozke?
Tu kupujeme Batole, ale to v AT asi nemaju (nenasiel som)
A ktore maso z lidl?
Budem pozerat tie AT nalepky, tusim ze teraz je akcia na kuracie stehna v merkur (parndorf?) za 4,50eur/kg ci tak nejak merkurmarkt.at ... myslim ze u nas su za 2,50 cca ?

kupujem Formil, je ich viac druhov :http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/lidl_at/hs.xsl/7131.htm či je najjemnejší k pokožke to neviem.

kur. prsia v akcii: http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/lidl_at/hs.xsl/4182_27315.htm
pavol54
10.01.12,18:41
chapem,ale slovensko ma nieco okolo 5 000 000..???? obyvatelovno,neviem,nechcem tresknut nejaku blbost-skratka je nas dost a tych 6 farmarov vsetkych asi nenakrmi...
Nerozprávaj aj tých 6 farmárov má prebytok s ktorým nevie čo robiť.
Vieš čo skús zavolať nákupcovi do ktorejkoľvek siete s tým že ponúkaš nejaký potravinársky tovar ako pestovateľ alebo výrobca a dostaneš odpoveď z ktorej ti bude na blitie. Všeobecné podmienky -vyrobiť také množstvo že s ním zasypeš celé Slovensko (bez záruky odbytu) alebo schopnosť zavážať kamkoľvek nižšia cena ako cena doterjšieho dodávateľa, myslíš si že to povedal rakušan, nemec alebo angličan ? Nie priblblý Slovák(slováčka) sediaci na vysokej stoličke(vysoký plat+ vysoký úplatok) a trasúci sa že by mohol z nej kedykoľvek spadnúť.
peterkos2
10.01.12,19:13
Zaujimave,
kamos mi hovoril, ze spar znamena setrit tj. je najnekvalitnejsi mi hovoril (vid minikomentar dole) (bratislavcan, kupuje v lidl, hlavne ryzu, lebo je zevraj najlepsia, maso kupuje oproti v masiarstve (nie to na bajkalskej)
tak teraz neviem :)

domace je najlepsie, bez konkurencie, lenze.. lenze ma to hacik - clovek potom ani na tyzdnovu dovolenku s rodinou nemoze odist, lebo zvierata potrebuju vodu a jedlo. Sice by sa to dalo robotikou nejak osetrit, denne davkovanie atd, ale aj tak tomu velmi neverim, neviem ci by sa na to dalo spolahnut na 100% (jedine ak by to malo kamerovy system a overoval by som to ja vizualne, ci su OK) . Prave preto som sa pytal na 100% doveridneho suseda vo vedlajsej teme (ci asi tu), ze ci taky este existuje :)

kukucka, to EAV sice neviem co je, ale my sme boli u "alternativnej" lekarke a mala taky pristroj, co zistuje ci je pacient OK s danou potravinou (mne uhadla to, na com som alegicky, teda pokial nema velke zdroje a kontakty a nezistila si to od mojej alergologicky :) )

A prave preto si myslim, ze by bolo efektivnejsie ak by sa kazdy clovek v dedine (alebo malej komunite) venoval tomu co vie najlepsie. Tj. niekto by choval hydinu, niekto bravcove, niekto pestoval zeleninu a niekto ovocie, a niekto by bol stolar a niekto vodar, iny zas elektrikar.. Tj. skupinova vypomoc, snaha atd.. proste presne tak ako dnes, ale nie vsetko za peniaze, tj. osklbem suseda tak ako sa da, no a na oplatku on sklbe mna.. Preco sa neda nieco male urobit zadarmo ? ved aj on mi urobi nieco zadarmo a sme si "kvit" a ked sa da zadarmo robit nieco male, preco nie rovno aj velke? taktiez si budeme kvit - s tym rozdielom ze neprebehne nejaka transakcia, tj. uplna zbytocnost.. Ale tam musi byt 100% dovera v komunite ludi.. spolah a bezuhonnost az do hrobu.. Mne by sa to extremne pacilo :) svet by bol aspon o nieco bezpecnejsi.. Bejvávalo:)
korela
13.01.12,00:17
Moji rodičia majú pri dome studnu hlboku 2,5 m

pod nou je pramen , známy asi 150 rokov do zadu

len moj dedo bol kapitalista a sprivatizoval tento vodný zdroj sám pre seba.
Akú má výdatnosť?
bigboi
22.05.13,16:46
v prahe je takych obchodov s kvalitnym masom zopar..
lujza.j
22.05.13,16:50
Praha.....hmmm...dosť veľký pojem
osky
23.05.13,11:45
ja by som chcela trosku uviest na spravnu mieru tie markety v at.hovoria tu mnohi ze Spar je najlepsi-suhlasim ze ozaj je tam iste kvalita,ale ta je aj inde a Spar je predrazeny.ja tam chodim fakt zriedka.Vo Viedni su aj bio obchody takze ja vyuzivam tie ale chcela by som podotknut,ze napr.Hofer,ktory je tu trochu zatracovany,je fakt dobry.samozrejme-nekupovat najlacnejsie smejdy ale bio kvalitu v prijatelnej cene.v at je istota ´ze ked to ma bio nalepku,musi to sediet.a neviem kde v Blave si videl kílo kuracich rs za 30 euro,ale to je nenormalne drahe.v at kupis cele kura-kilo vyjde na 7-8 eur-myslim to bio.a to je kurca.nie velke umelo ale dost velke na to aby bolo vidiet ze bolo stastne.aj ked aj obycajne kurence su zltkave,bio sa nevyrovnaju.take bio kura tu vyjde na tych 12-16 eur,podla velkosti.rovnako hovädzinu zozenies v kazdom markete a ine vyrobky.rakusania teraz velmi kupuju tieto bio produkty takze uz nie su len specializovane predajne,kde je to vzdy trochu drahsie,ale najdes tento tovar uz aj vo vsetkych marketoch.ja pobeham vsetky obchody,nemam vytyceny ktory je najlepsi.v kazdom najdes nieco ine za inu cenu-treba sa v tom orientovat.ja uz mam tie ceny v malicku tak si to viem porovnat.a dost casto sa stane a to,z v bio markte kupim lacnejsie ako normalnom markete :-)treba par krat skusit a najdes si ten svoj kutik,kde budes chodit.
kopretinka
23.05.13,11:50
ja by som chcela trosku uviest na spravnu mieru tie markety v at.hovoria tu mnohi ze Spar je najlepsi-suhlasim ze ozaj je tam iste kvalita,ale ta je aj inde a Spar je predrazeny.ja tam chodim fakt zriedka.Vo Viedni su aj bio obchody takze ja vyuzivam tie ale chcela by som podotknut,ze napr.Hofer,ktory je tu trochu zatracovany,je fakt dobry.samozrejme-nekupovat najlacnejsie smejdy ale bio kvalitu v prijatelnej cene.v at je istota ´ze ked to ma bio nalepku,musi to sediet.a neviem kde v Blave si videl kílo kuracich rs za 30 euro,ale to je nenormalne drahe.v at kupis cele kura-kilo vyjde na 7-8 eur-myslim to bio.a to je kurca.nie velke umelo ale dost velke na to aby bolo vidiet ze bolo stastneako vyzerá šťastné kura :eek:.aj ked aj obycajne kurence su zltkave,bio sa nevyrovnaju.take bio kura tu vyjde na tych 12-16 eur,podla velkosti.rovnako hovädzinu zozenies v kazdom markete a ine vyrobky.rakusania teraz velmi kupuju tieto bio produkty takze uz nie su len specializovane predajne,kde je to vzdy trochu drahsie,ale najdes tento tovar uz aj vo vsetkych marketoch.ja pobeham vsetky obchody,nemam vytyceny ktory je najlepsi.v kazdom najdes nieco ine za inu cenu-treba sa v tom orientovat.ja uz mam tie ceny v malicku tak si to viem porovnat.a dost casto sa stane a to,z v bio markte kupim lacnejsie ako normalnom markete :-)treba par krat skusit a najdes si ten svoj kutik,kde budes chodit.
:eek:
osky
23.05.13,19:36
:-) ok nachytala i ma.ale ved ja som myslela stastne-volne chovane,nevypasene na hormonoch....
kopretinka
23.05.13,19:39
:-) ok nachytala i ma.ale ved ja som myslela stastne-volne chovane,nevypasene na hormonoch....
:)
buchač
24.05.13,04:48
v markete a ine vyrobky.rakusania teraz velmi kupuju
...hm ....spomína sa tu Praha , Viedeň .....

Keby ste vedeli , že aké fajnoty sú v Miláne ,Benátkach , Istanbule , Pekingu ...
Ja som síce nekoštoval , ale dcéra vravela ...po návrate domov nechce kuracinu ani vidieť ....

Pre tých , ktorí nemajú pochop pre moje poznámky , tak pre upresneie dávam - preložím do zrozumiteľnej reči .

Je o hovne debata na takúto tému , že v bližšom alebo vzdialenejšom zahraničí je k didpozícii a tým pádom aj kupuje tie produkty .
Takúto možnosť nemá každý alebo sa to neoplatí ....
Nespomínam ani tú skutočnosť , že ak je kvalitný bio produkt ( všeobecne ) na Slovensku drahý , tak vtom zahraničí je tá cena ešte vyššia ....

Capisci ????
lujza.j
24.05.13,05:55
Budem sice mimo temy.....ale Buchi som na tom ako tvoje dietko....nemozem kuracinu ani vidieť .....a to mam doma len At,alebo domacu....je pravda ze ta At nie je taka naspidovana na mega kura....a farbu ma krajsiu....ale aj tak mi nechuti.....presedlala som na hovadzinu a br.panenku....pri mojom mini mnozstve konzumacie masa nic zrujnujuce......v At- čku do Spar-u nechodim zbytocne drahy...overene veci si kupim v Lidl,maso maju cerstve....aj ked je drahsie....
osky
24.05.13,08:07
Juraj ale ja som reagovala na predosle prispevky a neslo sa ani do axtremu-naozaj ludia na pohgranici chodia do at nakupovat,takze to nie je tak nerealne.samozrejme ze sme nehovorili o moznosti pre cele sk.a co sa tych cien tyka-to neni pravda.v at je vela veci lacnejsich ako u nas a este aj kvalitnych.plati to aj o bio produktoch-v marketoch vyjdu lacnejsie ako u nas v specializovanych bio obchodoch.jasne ze ak pojdes do bio obchodu v at,tak iste cena prekroci aj tu na sk v bio obchode-väcsinou...
buchač
24.05.13,14:43
Juraj ale ja som reagovala na predosle prispevky
Moju reakciu neber osobne ...
Tvoj príspevok som vzal ako len príklad....
osky
24.05.13,21:10
juraj ved ja viem-ja som reagovala vseobecne.nie osobne.
Indeed
24.05.13,23:31
Ja pri varení používam hodne korenia,takže mi je to uplne jedno aké a odkiaľ je kuracie maso,ale čo sa týka kuracieho jednoznačne preferujem sliepku, maso zo sliepky má lepšiu chuť a aj polievka je výraznejšia.
viktoria265
07.08.14,08:40
Ak by mal niekto záujem o kvalitné kuracie mäso (bio), tak momentálne robíme objednávky na september. Ponúkame kvalitné bio mäso z brojlerových kurčiat. Sú kŕmené výhradne prírodným nezávadným krmivom,kupovaným a vyrábaným doma doplňovaným o potrebné vitamíny a minerálne látky pre lepší rast BEZ ANTIBIOTÍK a akýchkoľvek iných liečiv.Zároveň majú kuratá k dispozícii výbeh s čerstvou trávou kde sa môžu napásť a vybehať. Preto majú aj viac svaloviny a mäso je o niečo tuhšie ako z obchodu. Doba chovu u nás je dva krát dlhšia ako zvyčajne.
cena: 2,90/kg
kontakt: 0902 725 632
taiko
07.08.14,08:51
Ak by mal niekto záujem o kvalitné kuracie mäso (bio), tak momentálne robíme objednávky na september. Ponúkame kvalitné bio mäso z brojlerových kurčiat. Sú kŕmené výhradne prírodným nezávadným krmivom,kupovaným a vyrábaným doma doplňovaným o potrebné vitamíny a minerálne látky pre lepší rast BEZ ANTIBIOTÍK a akýchkoľvek iných liečiv.Zároveň majú kuratá k dispozícii výbeh s čerstvou trávou kde sa môžu napásť a vybehať. Preto majú aj viac svaloviny a mäso je o niečo tuhšie ako z obchodu. Doba chovu u nás je dva krát dlhšia ako zvyčajne.
cena: 2,90/kg
kontakt: 0902 725 632
z akeho si regionu?