zelenydom
05.01.12,11:03
Zdravim,
existuje nejaka bylinka, caj alebo nieco z prirodnej lekarne, cim si moze clovek pomoct ak mu bol diagnostikovany vysoky cukor v krvi (nie je to este na inzulin, ale treba si davat pozor)?
Vdaka
arizona
05.01.12,10:12
buchač
05.01.12,10:15
Zdravim,
existuje nejaka bylinka, caj alebo nieco z prirodnej lekarne, cim si moze clovek pomoct ak mu bol diagnostikovany vysoky cukor v krvi (nie je to este na inzulin, ale treba si davat pozor)?
Vdaka

..jedno s druhým význam nedáva ............:confused:
zelenydom
05.01.12,10:22
este to nie je cukrovka
trisestri
05.01.12,10:24
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/695-cukrovka-ktore-potraviny-znizuju-hladinu-cukru-v-krvi.htm a teraz su na trhu nove kvapky diaval,ale dieta,stravovaci rezim,dostatok pohybu a zmena zivotneho stylu mozu pomoct v znizeni cukru v krvi.
alabut
05.01.12,10:27
fazulove supy, cucoriedka, medvedica lekarska, zerucha
terezamaria
05.01.12,10:29
Na zníženie cukru dobre pôsobí pridávanie mletej škorice do kávy, čaju, na krupicu..... Ale musí to byť aspoň pol malej lyžičky na jeden krát.
buchač
05.01.12,10:44
Zdravim,
existuje nejaka bylinka, caj alebo nieco z prirodnej lekarne, cim si moze clovek pomoct ak mu bol diagnostikovany vysoky cukor v krvi (nie je to este na inzulin, ale treba si davat pozor)?
Vdaka

..jedno s druhým význam nedáva ............:confused:

...upresním...

Aký vysoké hladiny cukru ?....nakoľko u zdravého dospelého jedinca sa výška pohybuje v rozpätí od tých 3 - 6 mmol/l v závislosti od jednotlivých labákov ( niekde prísnejšie ,niekde voľnejšie sú ...) ...
Takže ???

Výraz diagnostikovaný u mňa znamená , že to diabetológ hádam aj potvrdil ...že sa potom nejedná iba o nejaké chvíľkové zbláznenie organizmu...


trisestri

Re: vysoky cukor
...
ale dieta,stravovaci rezim,dostatok pohybu a zmena zivotneho stylu mozu pomoct v znizeni cukru v krvi.

...týmto spôsobom sa dá aj pri aplikácii inzulínu ...šak poznám , viem...no nie ;)
zelenydom
05.01.12,10:48
Presne cifry zatial este nepoznam (nejde o mna ale o rodica), ale je dost mozne, ze ten zvyseny cukor bude diagnostikovany, takze zatial, kym to nie je overene a vycislene sa snazim nazbierat co najviac info
lujza.j
05.01.12,22:50
mojej matke nedávno "vybehol" cukor, vymenila sladené minerálky za čisté-neochutené, trošku obmedzila keksíky a všetko je OK.
pasuliatko
06.01.12,12:44
ak mu vysoký cukor bol diagnostikovaný raz alebo náhodne to neznamená,že to je cukrovka...
na potrvdenie či vyvrátenie cukrovky sa robia testy...
lola87
07.06.12,11:22
Zdravim,
existuje nejaka bylinka, caj alebo nieco z prirodnej lekarne, cim si moze clovek pomoct ak mu bol diagnostikovany vysoky cukor v krvi (nie je to este na inzulin, ale treba si davat pozor)?
Vdaka

Mne vo velkej miere pomohol topinambur. Pijem BIO čaj z topinambura a do toho ešte topinamburové tabletky.
Jurivo
07.06.12,19:57
Stévia cukrová alebo Stévia sladká, je to bylina 300 krát sladšia ako cukrová repa. Obsahuje sladké zlúčeniny glykozidy, ktoré sú vynikajúcim nekalorickým sladidlom hlavne pre diabetikov.
Okrem sladivých látok - glykozidov, obsahujú listy Stévie aj ďalšie zlúčeniny, ktoré dodávajú tejto rastline jedinečné liečebné vlastnosti. Sú to chlorofyl, xantofyl, oligosacharidy, voľné uhľohydráty, aminokyseliny, saponíny, bielkoviny, vlákninu, rôzne éterické oleje, triesloviny, minerály a vitamíny: vápnik, draslík, chróm, kobalt, železo, magnézium, mangán, fosfor, selén, kremík, zinok, vitamín C, beta-karotén (vitamín A), riboflavín (vitamín B2), tiamín (vitamín B1), niacín (vitamín B3), tokoferol (vitamín E), bioflavonoidy (vitamín P) a vitamín K.
Dá sa pestovať aj v kvetináčoch. Hodne je o nej napísané na nete.
Indeed
07.06.12,20:20
obsahuje , len by bolo treba dnne zjesť aspoň kg aby si organizmus niečo všimol..
misomiso
14.02.13,10:26
Ja som pocul, ze grepfruit znizuje cukor.
buchač
14.02.13,10:38
Ja som pocul, ze grepfruit znizuje cukor.
...dobre si počul ....
AJ grapefruit má takéto vlastnosti ...:rolleyes:
pmajap
14.02.13,10:43
Tiež škorica a kokos, mám cukrovku aj inzulín ale vyhýbam sa umelým sladidlám, radšej bez cukru. Stévia mi nechutí, v nápojoch aj jedlách je strašne horká. Najlepší liek na cukrovku je pohyb a čistá hlava bez stresov.
buchač
14.02.13,10:46
Tiež škorica a kokos, mám cukrovku aj inzulín ale vyhýbam sa umelým sladidlám, radšej bez cukru. Stévia mi nechutí, v nápojoch aj jedlách je strašne horká. Najlepší liek na cukrovku je pohyb a čistá hlava bez stresov.
...jj........aj preto sa neviem dočkať lepšieho počasia , nech sa vyšantím ( čítaj - prácou doničím , zhumpľujem ...) na chalupe ...
Vždy tam mám dobré - výborné hodnoty mmol ...