kergulaan
05.01.12,11:24
Pre vyplnanie danovych formularov na drsr je potrebne, podla ich stranky, pouzivat vylucne IE, z dovodu pouzivania activeX prvkov.
Je nejaka moznost rozchodit to aj na FF.
tictac7
05.01.12,10:28
...ja osobne požívam Mozilu ... a bežne, aj včera som DzMV vypĺňala a odosielala. Je ale fakt, že niekedy to cez ňu nejde a vteda to teda riešim cez IE....
...prosím, nepýtaj sa ma, čo mám v Mozile ako nastavené, lebo toto ja naozaj netuším, len viem, že včera keď mi to DzMV najskôr nešlo, tak som si dala vymazať históriu a cookies (ako to tu v takej téme k DzMV domenico.office poradil a potom mi to už išlo...
buchač
05.01.12,11:25
Pre vyplnanie danovych formularov na drsr je potrebne, podla ich stranky, pouzivat vylucne IE, z dovodu pouzivania activeX prvkov.
Je nejaka moznost rozchodit to aj na FF.

Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete


Pred prvým využitím tejto služby Vám odporúčame prečítať si Návod na vyplnenie a tlač formulára na internete (aktualizácia:

...
...


Technické predpoklady na strane klienta:
operačný systém je Windows XP a vyššie, prípadne Linux/MacOS X s Firefox
internetový prehliadač:
MS Internet Explorer – verzia 6 alebo vyššia (vrátane MS XML Parser 4.0)
Mozilla Firefox – verzia 2.0 alebo vyššia
iné internetové prehliadače založené na jadre WebKit na všetkých platformách (Windows, Linux, Mac)
Adobe Reader:
Adobe Reader – verzia 7.x CE, 8.x, 9.x alebo X
Odporúčame použiť najnovšiu verziu Adobe Reader X
Funkčnosť aplikácie je založená na komponentoch, ktoré sú voľne prístupné na používanie a nemá ďalšie hardvérové a softvérové požiadavky nad rámec predpokladov, ktoré pre svoju inštaláciu vyžadujú vyššie uvedené softvérové produkty.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/pomocky/vyplnenie_tlaciv_na_internete/index.html
kergulaan
05.01.12,14:25
ja som vychadzal z ich stranky, kde je popis trosicku iny vid:
http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes
bod H odsel 3
>>>>>>>
webový prehliadač
Vzhľadom na využívanie aplikácie D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu (resp. na označenie dokumentu elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR), ktorá je ActiveX komponentom, vyžaduje sa pre využitie Autorizovaných elektronických služieb webový prehliadač MS Internet Explorer vo verzii 6.0 a vyššie (32 bit) s aplikovanými opravnými záplatami a bezpečnostnými aktualizáciami. Odporúčané nastavenia webového prehliadača MS Internete Explorer pre účely korektnej tlače dokumentov sú uvedené v Používateľskej príručke pre Autorizované elektronické služby.
<<<<<<<<<

no toz idem studovad dalej bucacov link
Aljok
05.01.12,14:28
Ty si pozeral postup pre tých, ktorí chcú DP nielen vyplniť, ale aj podať na elektronickú podateľňu.
kergulaan
05.01.12,14:44
Asi som zle formuloval otazku. Skusim spresnit.
Manzelka je "podnikatel - platca DPH" a kedze od noveho roka (viem o tom ze az od 01-04-2012) sa musi dph posielat iba elektronicky tak som dostal za ulohu spojazdnit tento "system".
Na upresnenie, manzelka nema zaruceny elektronicky podpis, ale ma dohodu s dan. uradom.
Ano chce posielat vyplnene DPH formulare elektronicky + kryci list do 5 dni po odoslani el. formularu.

Kedze mi je FF milsi, lebo s nim robim, tak prve na co som narazil, bola prave nemoznos pracovat cez FF a tak som sa spytal ci naozaj tato moznost neexistuje, pretoze kdesi vzadu v mojej deravej hlave mam nejakeho tusaka ze niejaky plugin do FF ktory sa tvari ako activeX je.

Takze to co mi poslal buchac nemam studovat, to sa k posielaniu DPH elektronicky nevztahuje?
A naco je to potom dobre?
Aljok
05.01.12,15:02
Asi som zle formuloval otazku. Skusim spresnit.

Takze to co mi poslal buchac nemam studovat, to sa k posielaniu DPH elektronicky nevztahuje?
A naco je to potom dobre?
Vyplniť DP na stránke DR SR a vytlačiť.

Ty si študuj ten pôvodný link.
http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes
Ideálne je ak si stiahneš eDANE. Tam si DP vyplníš a jednoducho odošleš.
kergulaan
05.01.12,15:05
Aljok - dik

Takze sa vratim k svojej povodnej otazke a to:
Ako spojazdnit activeX na FF?
nunenko
05.01.12,15:23
srska
05.01.12,15:26
Asi som zle formuloval otazku. Skusim spresnit.
Manzelka je "podnikatel - platca DPH" a kedze od noveho roka (viem o tom ze az od 01-04-2012) sa musi dph posielat iba elektronicky tak som dostal za ulohu spojazdnit tento "system".
Na upresnenie, manzelka nema zaruceny elektronicky podpis, ale ma dohodu s dan. uradom.
Ano chce posielat vyplnene DPH formulare elektronicky + kryci list do 5 dni po odoslani el. formularu.

Kedze mi je FF milsi, lebo s nim robim, tak prve na co som narazil, bola prave nemoznos pracovat cez FF a tak som sa spytal ci naozaj tato moznost neexistuje, pretoze kdesi vzadu v mojej deravej hlave mam nejakeho tusaka ze niejaky plugin do FF ktory sa tvari ako activeX je.

Takze to co mi poslal buchac nemam studovat, to sa k posielaniu DPH elektronicky nevztahuje?
A naco je to potom dobre?kergulaan, mne je ff dlhodobo milšia a používam ju vždy okrem prístupu na eTax. tam neriskujem a len pre eTax mám nainštalovaný ie.
kergulaan
05.01.12,16:35
možno,že by to šlo?
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/ie-tab/

Dik, ale bohuzial sa mi FF updatol na 9.0.1 a dany doplnok nie je stavany pre uvedene vydanie
nunenko
07.01.12,11:43
Dik, ale bohuzial sa mi FF updatol na 9.0.1 a dany doplnok nie je stavany pre uvedene vydanie
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/search/?q=IE+&platform=windows&appver=10.0
kergulaan
07.01.12,15:07
Dik
Danielle369
07.01.12,15:33
Neviete mi poradiť, ked chcem poslať vyplnený dokument napr: prehlad, tak mi napíše že dokument nie je podpísaný, a pritom ja mám dohodu s DU....tie prvky x active myslím že tak sa to volá, som zaklikla podla návodu ale dokument stále nejde odoslať, ináč korektne je vraj vyplnený ale nie je podpísaný...kde mám ešte čo zafajknúť....Mám Windovs 7 Profesionál, Internet Explorer...som jeleň
domenico.office
07.01.12,15:48
Neviete mi poradiť, ked chcem poslať vyplnený dokument napr: prehlad, tak mi napíše že dokument nie je podpísaný, a pritom ja mám dohodu s DU....tie prvky x active myslím že tak sa to volá, som zaklikla podla návodu ale dokument stále nejde odoslať, ináč korektne je vraj vyplnený ale nie je podpísaný...kde mám ešte čo zafajknúť....Mám Windovs 7 Profesionál, Internet Explorer...som jeleň

...a ešte je nutné mať nainštalovaný podpisový komponent. Aj keď máš Dohodu s DÚ, dokument sa označuje elektronickou značkou podateľne. Toto je nutné mať nainštalované:
32 bit systém: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x64.exe
64-bit systém: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x86.exe

Vyber si, ktorý máš systém, tento balík obsahuje všetko, čo je potrebné. Dokument sa vypĺňa v IE 32 - bit, ak máš systém 64 bit.
domenico.office
07.01.12,15:55
Asi som zle formuloval otazku. Skusim spresnit.
Manzelka je "podnikatel - platca DPH" a kedze od noveho roka (viem o tom ze az od 01-04-2012) sa musi dph posielat iba elektronicky tak som dostal za ulohu spojazdnit tento "system".
Na upresnenie, manzelka nema zaruceny elektronicky podpis, ale ma dohodu s dan. uradom.
Ano chce posielat vyplnene DPH formulare elektronicky + kryci list do 5 dni po odoslani el. formularu.

Kedze mi je FF milsi, lebo s nim robim, tak prve na co som narazil, bola prave nemoznos pracovat cez FF a tak som sa spytal ci naozaj tato moznost neexistuje, pretoze kdesi vzadu v mojej deravej hlave mam nejakeho tusaka ze niejaky plugin do FF ktory sa tvari ako activeX je.

Takze to co mi poslal buchac nemam studovat, to sa k posielaniu DPH elektronicky nevztahuje?
A naco je to potom dobre?

Bohužiaľ, ako ti je milší iný webový prehliadač, ako Internet Explorer, nie je možné ho použiť. Žiadny iný webový prehliadač nepodporuje activex prvky, vzhľadom k nebezpečnosti týchto prvkov. Activex ti vlastne štartuje podpisový komponent, ktorý je inštalovaný v PC. Pre tieto vlastnosti, že niečo zo servera ti spúšťa niečo v tvojom PC, ostatní výrobcovia webových prehliadačov nepristúpili k implementácii activex prvkov do svojich prehliadačov, dokonca ich blokujú. Takže vždy len IE.
kergulaan
07.01.12,16:04
Bohužiaľ, ako ti je milší iný webový prehliadač, ako Internet Explorer, nie je možné ho použiť. Žiadny iný webový prehliadač nepodporuje activex prvky, vzhľadom k nebezpečnosti týchto prvkov. Activex ti vlastne štartuje podpisový komponent, ktorý je inštalovaný v PC. Pre tieto vlastnosti, že niečo zo servera ti spúšťa niečo v tvojom PC, ostatní výrobcovia webových prehliadačov nepristúpili k implementácii activex prvkov do svojich prehliadačov, dokonca ich blokujú. Takže vždy len IE.

Bohuzial suhlasim. Skusal som vsemozne, ale nakoniec som to vzdal a vyhrabal vo win - IE 8. Akundrat neviem ci je 32 bitov-y ked mam sys 64. Ako a kde by som to zistil.
Vlado40
07.01.12,16:11
Ak máš WIN7 ,tak stačí ak zájdeš myškou na ikonu IE ak je na hlavnom paneli a vyskočí popis aká je to verzia.Prednostne sa na hlavný panel umiestňuje IE 32bit,kým to sám nezmeníš.
Danielle369
07.01.12,16:18
Dakujem veeeelmi pekneeee...ste super chalani:)
domenico.office
07.01.12,16:21
Snáď zafunguje, podpíšeš a odošleš.
kergulaan
07.01.12,16:37
Otazka.
Pisu ze to chce net.frame 2, ja ked som si kontroloval pc tak je tam net.frame4.
Obsahuje 4 aj NF 2, alebo ho treba doinstalovat.
domenico.office
07.01.12,16:47
Vo W7 netreba inštalovať framework 2, je súčasťou systému. Vyžaduje ho D.Signer, pretože prostredie D.Signeru je vytvárané práve prostredníctvom týchto knižníc. Pri inštalácii, ak by nenašiel framework 2, vypýtal by si dodatočnú inštaláciu.
Danielle369
07.01.12,16:52
...a ešte je nutné mať nainštalovaný podpisový komponent. Aj keď máš Dohodu s DÚ, dokument sa označuje elektronickou značkou podateľne. Toto je nutné mať nainštalované:
32 bit systém: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x64.exe
64-bit systém: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x86.exe

Vyber si, ktorý máš systém, tento balík obsahuje všetko, čo je potrebné. Dokument sa vypĺňa v IE 32 - bit, ak máš systém 64 bit.

Tak mám to odoslané ok....dakujem krásne ...supéééér...krásny večer