jarkel
05.01.12,22:57
Aký je rozdiel medzi granitivým,silgranitovým a tegranitovým drezom?
lujza.j
05.01.12,22:05
tom_NR
06.01.12,17:12
Jednoduchšie:

granit = žula, je materiál, z čoho sú všetky drezy vyrobené;
Tegranit je granit, ktorý robí výrobca TEka;
Silgranit vyrába Blanco, malo by tam byť viac SILikónu (zvyšuje odolnosť,...);
a ešte je aj Fragranit od firmy FRAnke, tí tam zas pridávajú umelú živicu.
myara
06.01.12,18:04
Blanco drez cierny absolutne neodporucam, my mame tvrdu vodu, takze drez vyzera priserne, stale je na nom biely povlak, ktory sa neda nijako odstranit, ked drez, tak jedine nerezovy, mozno este taky ten bledo hnedy
DanielaSL
06.01.12,18:48
Mám Blanco hnedý a som maximálne spokojná ... nemenila by som nikdy za nerez....
leva11
06.01.12,19:09
Ja mám Blanco svetlohnedý drez. Neodpporúčam, nedá sa očistiť, všetko som vyskúšala ale nič nepomáha. A z batérie sa odlepuje silgranit či aká je to látka. Ale nechcela by som ani nerezový drez skôr by som vyskúšala keramický. Možno o par rokov vymením, ale zatiaľ sa musím pozerať na dosť drahý silgránitový drez ktorý už nikdy nebude ako nový.
DanielaSL
06.01.12,19:29
Vážne ? Ja ho mám pekný....mám ho tretí rok.
luja5
06.01.12,19:53
Ja som tiež prekvapená. Mám Blanco drez s batériou už vyše 9 rokov, farba sa podobá na dnešnú béžovú champagne a sú v nej také maličké do tmavohneda nepravidelné "frcky" (akoby rozprsknuté), som veľmi spokojná, stále je ako nový, nemám problémy s čistením, aj batéria je po toľkých rokoch v pohode. Vtedy to bolo o dosť drahšie ako dnes, tak neviem, či to nie je snáď aj iným zložením materiálu ... odvtedy ... :rolleyes:.
evaj63
08.01.12,17:21
Mám tiež Blanco,odtieň champagne a som spokojná, stačí pár kvapiek domestosu a a fefu na riad, o chvíl'u je ako nový, a žiadny vodný kameň.
81janka
22.01.12,16:13
Ak dovolíte, pridám sa. Tiež uvažujem nad tým, aký drez do novej kuchyne. Veľmi sa mi páčia práve tie fragranitové (či granitové či aké) a najviac sa mi páčila tmavá farba. Lenže obávam sa práve toho, o čom tu už ktosi písal, a síce, že sa na ňom nezbavím belavého povlaku v podobe vodného kameňa - dosť výrazne s ním bojujem na súčasnom antikorovom a celkom sa mi darí, ale antikorový už nechcem. Nepáči sa mi tak, ako fragranitové. Preto som rozmýšľala nad béžovou, bledohnedou či šampanskou (kto ako chce), len pri týchto ma zaujíma, čo napr. s fľakmi od čučoriedok alebo iného ovocia, ktoré tak veľmi farbí (povedzme najmä počas sezóny zavárania, kedy je práce s ovocím neúrekom). Všade totiž píšu, že na tieto drezy neodporúčajú používať prostriedky s prídavkom chlóru ani tekuté piesky. Čo na to hovoria Vaše skúsenosti, prosím?
luja5
22.01.12,17:43
Ak dovolíte, pridám sa. Tiež uvažujem nad tým, aký drez do novej kuchyne. Veľmi sa mi páčia práve tie fragranitové (či granitové či aké) a najviac sa mi páčila tmavá farba. Lenže obávam sa práve toho, o čom tu už ktosi písal, a síce, že sa na ňom nezbavím belavého povlaku v podobe vodného kameňa - dosť výrazne s ním bojujem na súčasnom antikorovom a celkom sa mi darí, ale antikorový už nechcem. Nepáči sa mi tak, ako fragranitové. Preto som rozmýšľala nad béžovou, bledohnedou či šampanskou (kto ako chce), len pri týchto ma zaujíma, čo napr. s fľakmi od čučoriedok alebo iného ovocia, ktoré tak veľmi farbí (povedzme najmä počas sezóny zavárania, kedy je práce s ovocím neúrekom). Všade totiž píšu, že na tieto drezy neodporúčajú používať prostriedky s prídavkom chlóru ani tekuté piesky. Čo na to hovoria Vaše skúsenosti, prosím?
Ja s drezom popísaným v mojom príspevku vyššie som doteraz nemala problémy, ani s povlakom, ani s fľakmi od ovocia (višne, černice, maliny, ríbezle ...), na čistenie používam len tekutý CIF.
Dalno
16.10.12,09:00
Rozdiel je tam iba vo výrobcoch, mierne kvalitatívne rozdiely tam ale byť môžu, frangranit sú napr. drezy Franke, silgranit Blanco atd. Viď http://www.idrezy.sk/idrezy/eshop/30-1-Kameninove-drezy

Čo sa týka čistenia - základ je, že ich treba pravidelne čistiť. Ak sa nečistia pravidelne, už to pôjde ťažšie, skúste nájsť niečo na internete. Článkov ako sa čistia je veľa (aj napr. na stránkach výrobcov, alebo napr. http://drezyfranke.wordpress.com/2012/08/31/starostlivost-o-drezy-franke-1-cast/)