Juraj 01
06.01.12,19:35
Poraďte pri kúpe HD satelit.príjmača.Niečo som dnes pozeral a rozhodujem sa medzi, HUMAX IRHD 5100S Irdeto Alebo Optibox Zebra.Vyznám sa v Pc ale v satelitoch moc nie.A ešte by som rád vedel či nieje lepšie premýšlať o Linuxovom sat.? Ďík Mám plazmu Full HD 51
Ďakujem
Juraj 01
07.01.12,12:29
Už som si vybral.Je to Nemecká kvalita - Technisat S1. Nechám tu odkaz na výrobok kde sa predáva. http://www.omko.cz/technisat-technistar-s1-stribrny/
najag
07.01.12,13:10
Zaleziu na tom, ake su Tvoje ocakavania a naroky na prijimac. Ci chces aj nahravat programy a kolko naraz, ci chces ich aj rovno napalovat.....je toho dost na rozhodovanie.....
Juraj 01
07.01.12,13:33
Myslím si že tento príjmač splňa všetko čo od neho chcem.A je tam pri zaregistrovaní predĺžená záruka. Technisat S1
Fero11
07.01.12,16:05
Ak si PC ako pises, tak urcite si mal volit linuxovy, napr. IP box 55 cca 85-90€ tam by si mal o hodne viac muziky za menej penazi
Juraj 01
07.01.12,17:03
To je práve to že sa v linuxových satelitoch nevyznám a nechcem sa v tom vŕtať.
Škoda že tu nie je niekto kto by tu napísal ako sa pracuje s takýmto druhom sat.príjmača,aby mohol poradiť prv ako sa rozhodnú pre kúpu.
Stefan2005
07.01.12,17:25
... v linuxových satelitoch nevyznám ...Škoda že tu nie je niekto kto by tu napísal ako sa pracuje s takýmto druhom sat.príjmača...

Ak hľadáš info, ako sa pracuje so sat-prijímačom s Linuxom, treba si stiahnuť jeho návod - je tam všetko ohľadne je užívania, ovládania - ostatné je o Linuxe, sieťach, zdieľaní...

P.S. v podstate sa s ním pracuje ako s každým iným satelitom (až na to, že podstatne dlhšie boot-uje)...To čo s ním možno navyše, nemusí byť v súlade s etiketou Porady.sk; resp. ako som si všimol, ani Skylink takýmto prístrojom moc nedáva značku "Skylink Ready" (teda pokiaľ nemajú blokáciu zdieľania). Dokonca mám info, že pri kúpe karty sa pýtajú na typ SAT prijímača, a bol prípad, že odmietli predať kartu (ale toto mám z druhej ruky)...
Fero11
07.01.12,18:36
To je ako z autom. Ak si kupis dobre auto, tak sa nemusis kazdy den hrabat v motore, aby si ho vylepsoval, ale jazdis na tom ako si ho kupil
Ak si vsak linuxak, tak sa v boxe zacnes vrtat a nastavovat si ho podla vlastnych poziadaviek.
Nemusis byt linuxak, ale linuxovy box si kludne mozes kupit. Flashovanie sa uz dnes robi cez usb (niekedy davno to bolo RS232), editacia kanalov, cez PC a vsetky dalsie nastavenia ako diseqc, scanovanie atd ... vsetko c ez menu ako v inych boxoch.
Mal by si vsak vediet aspon zaklady s FTP, pridelovanie prav suborov a nejake zakladne linux prikazy (+ editacia configov).
Vacsinou na vsetko su uz hotove manualy, alebo popis je vo forach, strasne vela je toho na ab-fore