joplins
07.01.12,18:03
Zdravim
Poprosil by som vás o radu pri zateplení drevenice z vnútra.Jedná sa o typickú slovenskú drevenicu, nie kanadský zrub.
Drevenica je postavená vo svahu,pôdorys je v tvare písmena T, v "nohe" T sa nachádza garáž a je napoly podpivničená a chcel by som zateplit keramický strop (pivnicu a garáž) povedzme 10 vatou zo spodu a nasledne celu podlahu tiež 10 uz v dome, takže by bol z polovice zateplený strop z oboch stran. (k vôli výške obytného priestoru). Kurenie podlahové.

A skladba steny smerom z vonku do vnútra by bola asi takato- 16 cm hranol (obvodove "murivo"), 20 cm vaty alebo ovcej vlny, a 10 palena/nepalena tehla , hlinena omietka (alebo bez). Dalej by som chcel do(alebo na nu) tejto "primurovky" z tehal dat stenove kúrenie. Podkrovie- krokvy hrúbka 18 cm. Takže 18 vata/vlna plus 7-10 na prekrytie špár a sadrokartón.
Máte s takýmto postupom niekto skúsenosti?
Dakujem.
joplins
12.01.12,18:28
hmm.no ale to tu frčí,,neviem čo mám skôr čítat :-)))
marleau
12.01.12,18:34
Na čo je dobré obmurovať drevenú konštrukciu tehlou?Tá vonkajšia stena nemá opláštenie?
Krov je štandartný,no s takými stenami som sa ja ešte nestretol.Nie je to plytvanie materiálom?
joplins
21.01.12,22:11
Po prvé na to aby som nebyval ako v búde,kde niekto buchne na jednom konci do steny a ja sa na druhom konci domu z toho dunenia zobudim!!!


A po druhé,chcem aby sa niekde teplo aj akumulovalo, teda do tych tehlovych stien z kurenim!!

(Aj tak sa dnes drevenice z vnutra riesia sadrokartonmi, porfix-primurovkami, ci OSB doskami s omietkou. Co som mal moznost vidiet u znameho na dome, a ako hovorim "duniaca búda")