Miaa
07.01.12,21:30
Pred dvomi rokmi mi gastroenterológ zistil gastroezofagálny reflux (porušená funkcia dolného pažerákového zvierača, ktorý sa pričasto otvára). Užívam na to lieky, no niekedy mávam horšie obdobie a pár dní, alebo dokonca týždňov po sebe sa mi stav zhoršuje. Všimla som si, že keď mi býva dlho zle, na tele sa mi robia suché červené fľaky, ktoré svrbia. Najskôr som ich mala len na tvári, teraz už aj na krku, nohách a rukách. Môže to mať nejakú súvislosť, alebo je to vždy len náhoda?
Ďakujem.
lujza.j
07.01.12,20:52
nie som lekár, ale myslím že tie fľaky s tvojim gastro problémom nesúvisia, inak tento gastro problém mám "každý druhý" človek. čo na tie fľaky povedal tvoj gastro lekár?
eliska77
07.01.12,21:31
určite navštiv kožneho,aj alergologa.ja mavam podobne flaky,najprv su červene,potom sa natom urobia šupinky a ked to uplne zmizne je tam biely flak(vraj niečo podobne ako psoriaza,alebo dermatitida-suvisi to aj s jedlom aj s počasim)hocikedy sa to zjavi a aj to same zmizne(do mesiaca)-či som davala kremy od lekara alebo nedavala uplne rovnaka prognoza.A ešte tiež mam reflux a poruchy travenia,beriem lieky na alergiu-toto ma hadam už kazdy druhy človek
lujza.j
07.01.12,21:43
Estetic
08.01.12,04:48
Koža je zrkadlom zdravia človeka a v organizme všetko so všetkým súvisí.Takže ano,tvoj kožný problém môže súvisieť s problémom tráviacim.Môže mať ale aj iný dôvod a preto je treba vyšetrenie.Netreba zabúdať,že kožu nemáme na ozdobu,ale je to orgán ochranný a vylučovací.V tomto kontexte zdôraznujem slovo vylučovací.
hubatá
08.01.12,06:34
Namiesto drahých krémov používaj modrú Indulonu. A tie problémy s pažerákovým zvieračom máš len vtedy keď ješ niečo malé ako napr. ryžu alebo aj vtedy keď ješ chlieb? Možno sa ti to zdá smiešna otázka, ale nevysmievam sa ti.
pasuliatko
08.01.12,11:27
určite navštiv kožneho,aj alergologa.ja mavam podobne flaky,najprv su červene,potom sa natom urobia šupinky a ked to uplne zmizne je tam biely flak(vraj niečo podobne ako psoriaza,alebo dermatitida-suvisi to aj s jedlom aj s počasim)hocikedy sa to zjavi a aj to same zmizne(do mesiaca)-či som davala kremy od lekara alebo nedavala uplne rovnaka prognoza.A ešte tiež mam reflux a poruchy travenia,beriem lieky na alergiu-toto ma hadam už kazdy druhy človek

seboroicka dermatitida?
korela
08.01.12,11:51
Pred dvomi rokmi mi gastroenterológ zistil gastroezofagálny reflux (porušená funkcia dolného pažerákového zvierača, ktorý sa pričasto otvára). Užívam na to lieky, no niekedy mávam horšie obdobie a pár dní, alebo dokonca týždňov po sebe sa mi stav zhoršuje. Všimla som si, že keď mi býva dlho zle, na tele sa mi robia suché červené fľaky, ktoré svrbia. Najskôr som ich mala len na tvári, teraz už aj na krku, nohách a rukách. Môže to mať nejakú súvislosť, alebo je to vždy len náhoda?
Ďakujem.
Najprv na tvári. Ktoré miesta to boli?
Miaa
08.01.12,16:00
Problémy mám stále, je jedno či čosi zjem alebo nezjem. Či je to ryža, chlieb alebo klobása, stále je to to isté.
Fľaky sa mi robia hlavne na čele a na lícach a strašne často aj na krku.
Lekára som sa na to pýtala, jeho odpoveď bola, že mi zistia, či nemám celiakiu - a zo vzorky mi vyšlo, že nemám (bolo to pred tromi rokmi)....
eliska77
08.01.12,16:54
prasuliatko ano.smutne je že nazory kožných su od každej ine:(
pasuliatko
08.01.12,18:39
prasuliatko ano.smutne je že nazory kožných su od každej ine:(

tak ak to mas tak to sa liecit neda :(
Estetic
10.01.12,03:19
Možno je to kombinácia diagnoz.Seborhoická dermatitída sa liečiť dá,aj udržať dlhodobe v dobrom stave,ale je to dlhodobá diagnoza.Nevidím ale žiadny dôvod na to,aby choroba nebola väčšinu času v kľudovom stave.