jaj000
07.01.12,21:39
:) nema niekto nejaku odskusanu rom- ku so slovenskym jazykom mohol by niekto poradit ? :)
mpca
08.01.12,09:30
A včom poradiť? :) Nemám HTC mám SE :)
buchač
08.01.12,09:36
:) nema niekto nejaku odskusanu rom- ku so slovenskym jazykom mohol by niekto poradit ? :)
...romky mám naokolo viacero ...ale po slovensky poriadne nevedia ...

HTC - čko by sa aj našlo ( HTC HD2 ) ;) , len tááá otááázka je nejasná...:confused:
jaj000
08.01.12,10:17
chcel by som nejaku stabilnu rom ku :) na ktorej sa da aj fungovat :) stiahol som oficialnu od htc ale asi tam slovencina nebude vyskusam :D ja len som myslel ze snad ho niekto ma a mohol by poradit :D
kergulaan
08.01.12,10:24
Prosim ta objasni co vlastne chces, ja to teda vobec nechapem (pokial nechces osobu zenskeho rodu z nasej mensiny).
Pokial ma pamat neklame tak rom - read only memory - je pamat / cip, na ktory sa ukladaju data potrebne pri spustani daneho stroja - je tp fyzicky kus HW.
Ty asi chces odniekadial stiahnut "softver " na danu ROM pre HTC.
Spravne?
buchač
08.01.12,10:33
chcel by som nejaku stabilnu rom ku :) na ktorej sa da aj fungovat :) stiahol som oficialnu od htc ale asi tam slovencina nebude vyskusam :D ja len som myslel ze snad ho niekto ma a mohol by poradit :D´
...daj link , aspoň bude človek vedieť , o čo sa jedná..

...a inak , ak nemáš návod ( čomu síce neverím ,lebo sa v mašine nachádza vo formáte pdf ...) , tak je tu

http://www.orange.sk/web/pomoc/mobilne_telefony/htc_diamond2_navod.html
jaj000
08.01.12,11:18
dobre kaslem nato :D :D vydim ze nikto nechape :D ja som chcel na tom mobile preinstalovat ako ked na pc preinstalujes iny os chapes ? :D ... nema to zmysel vysvetlovat :D
misoft
08.01.12,11:52
dobre kaslem nato :D :D vydim ze nikto nechape :D ja som chcel na tom mobile preinstalovat ako ked na pc preinstalujes iny os chapes ? :D ... nema to zmysel vysvetlovat :D
Opäť jeden z tých "chytrých" - píše ako tatár.
"Stiahnuť z oficiálnych stránok" - stiahneš to, čo už tam máš, max. novšiu verziu.
"Chcel .... stabilnú rom ku" - teda chceš čip (pamäť ROM) - teda chceš kus vybavenia (hardware), ktoré je do prístroja od výroby namontované. To si chceš sám meniť? Vieš to vymeniť?
Okrem toho - neviem aký typ "ROM" je v prístroji. Pokiaľ len ROM - je tam napevno a neprepáliš. Pokiaľ by si chcel "prepáliť" musí tam byť typ EPROM (EEPROM) -inak je to bez debaty.
Najskôr si ujasni, čo máš v "črevách" prístroja, či je to možné, potom hľadaj, nakoniec sa pýtaj.
Inak - kašli na to!

BTW: pozrel so špecifikáciu - pamäť je ROM - teda napevno
Chipset - Qualcomm MSM7200A - CMOS

To som teda zvedavý, ako to v domácich podmienkach bude meniť.
buchač
08.01.12,12:06
:) nema niekto nejaku odskusanu rom- ku so slovenskym jazykom mohol by niekto poradit ? :)


dobre kaslem nato :D :D vydim ze nikto nechape :D ja som chcel na tom mobile preinstalovat ako ked na pc preinstalujes iny os chapes ? :D ... nema to zmysel vysvetlovat :D


Procesor: Qualcomm® MSM7201A™ 528 MHz
OS: Windows Mobile® 6.1 Professional SK
Pamäť ROM: 256 MB
RAM: 192 MB DDR SDRAM
Interná pamäť: 4 GB

...čo chceš meniť ....???

OS ???
Dá sa na Androida , no otázku položím teraz ja ...

...si schopný toto urobiť vôbec ???
http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nahrat-android-do-htc-hd2/

...aj odpoveď dám ...

Keďže vlastne sa nevieš ani poriadne vyjadriť k problému , tak silne pochybujem o znalostiach ....takže ani nepreinštaluješ mašinu , iní si už zuby vylámali ...
...ja napríklad radšej ani neriskujem to preinštalovanie ...

...k pevným súčiastkam v mobile je aj škoda zmienky...
jaj000
08.01.12,12:23
tak sa pokusim nejak objasnit lebo uz aj ja si pripadam jak cvok :D ja chcem vlastne preinstalovat windows ktory v tom mobile je chapete a ten windows operacny soft sa nachadza na pameti rom chapete ? :D cize len preinstalovat dat novsi a to ja viem spravit len som myslel ze ma niekto skusenosti nejakou stabilnou verziou toho operacneho systemu pre ten mobil chapete ? :D
mpca
08.01.12,12:34
ROM = read only memory...
je to pamat z ktorej sa da len citat a nie pisat... teda za beznych okolnosti...
a za inych okolnosti sa da tato ROM pamat v mob.. telefonoch prepisat customizovanovou ROMkou...samozrejme po takomto zasahu relativne mozete znicit (zabit) telefon alebo relativne mozete prist o zaruku... :) vsjo :)
jaj000
08.01.12,12:39
ROM = read only memory...
je to pamat z ktorej sa da len citat a nie pisat... teda za beznych okolnosti...
a za inych okolnosti sa da tato ROM pamat v mob.. telefonoch prepisat customizovanovou ROMkou...samozrejme po takomto zasahu relativne mozete znicit (zabit) telefon alebo relativne mozete prist o zaruku... :) vsjo :) ale v biose na tych mobiloch pise eeprom :) cize je to programovatelna pamet :) neviem preco sa to vola normalne rom :D
mpca
08.01.12,15:57
v prikladoch:
eeprom je samotný čip (auto) ROM je sw vybava ktora svetko riadi (benzin)..
ak do auta na dizel nalejes benzin je to problem ale ak do benzinu dizel tak ten problem je vacsi :D
brodozz
08.01.12,16:07
buchač
08.01.12,16:13
Odpoved na tuto otazku hladaj na:http://androidforum.cz/rom-fw-pro-android-telefony-f26.html

...táto stránka je lepšia ......teda podľa mňa ....

http://smartmobil.sk/forum/index.php
jaj000
08.01.12,16:13
Odpoved na tuto otazku hladaj na:http://androidforum.cz/rom-fw-pro-android-telefony-f26.html ... aspon niekto pochopil :D