Praet0ri4n
08.01.12,09:43
Zdravim,

hladal som po internete, ci uz nahodou niekde nieje rozbehnuta podobna diskusia, no zatial sa mi to nepodarilo najst. Teda ak ma niekto zaujimavy link, tak je pre mna lepsi, ako samotna odpoved :)

Zaujima ma hlavne to, aku kvalitu ponukaju vyrobci bielej techniky. Nekupujem prvy spotrebic, no tentokrat chcem ist trochu pod povrch a zistit si veci dopredu. Doteraz som sa orientoval skor na istotu na znacku Electrolux resp. Siemens, lebo mam naucene, ze od nich skarede prekvapenia cakat nemusim. No niesom velmi stotozeny tym, ze by som sa mal chovat ako stado a vyberat podla popisu "predajcov", ktori nevahaju pouzit kvetnate popisy aj pre ten najubohejsi kus plechu s nazvom umyvacka riadu.

Pocul som rozne nazory na rozne znacky.
V uvode vypichnem, ze Whirlpoolu sa vyhybam, pretoze z neovereneho zdroja mam info, ze koncia v oblasti bielej techniky a spotrebice su az podozrivo lacne. Proste, ze sa ich predajcovia zbavuju a navyse na ne uz nebudu vediet garantovat servis a nahradne diely. Netusim, co je na tom pravdy, ale nemusim to skusat na sebe.
Electrolux ma zatial dokazal nadchnut vzdy (takmer). Vyzorom, funkciami, hlucnostou, kvalitou atd.. Zatial mam vyhradu len ku posledne kupenej mikrovlnke, ktora je az taka jednoducha, ze neponuka moznost vypnut hnusne pipanie, neda sa popri ohreve dynamicky pridavat sekundy a obsluha nieje zrovna user friendly. Ale kedze od mikrovlnky cakam len ohrev, tak to neberiem az tak tragicky.
Chladnicku sme kupovali BOSH. Je to taky model, ktory existuje v podstate od viacerych vyrobcov, aj od SIEMENS. Lisia sa len logom na dvierkach :D Ale odvazim si tym aj BOSH a SIEMENS hodit este do jedneho hrnca "dobrych spotrebicov".
V pripade digestora sme trochu zariskovali a vybrali sme Ariston Hotpoint. Dovod bol jednoduchy: Predajca v NAY nam vysvetlil, ze vsetky digestory s uhlikovym filtrom a jednym ci dvoma motormi maju v podstate uplne to iste jadro. Lisia sa len plechmi okolo. Taky isty digestor leziaci vedla Aristonu bol z divneho dovodu o 60EUR drahsi, hm...

Teraz by sme radi skompletovali nas domaci equipment o umyvacku riadu a stojim pred otazkou, aku znacku vyberiem. Osobne sa na znacky hrat nemusim. Aj tak bude vstavana, aj tak ju nebude vobec vidno. Lenze nech su heureka.sk a najnakup.sk akokolvek dobre portaly a maju nespocetne vela vyberovych kriterii (nie zlych!!), neviem sa zorientovat v tom, co vlastne kupujem. A z marketingovych popisov tovarov mi je na bliti. Clovek sa z nich dozvie len to, aky dobry basnik to vlastne je, ten kto tie texty pisal. Na tychto portaloch si viem vybrat, ked vyberam podla technickych parametrov, ale nie podla kvality.
Na umyvacky sme sa pytali uz aj v kamennych predajniach. Nazory sa tiez lysili, podla toho ktora firma na ktory vyrobok mala aku marzu, co sa im zle predavalo a tak :) cize tiez nie moc objektivne. Ale jednou z veci bol fakt, ze niektore umyvacky maju plastovne dno a niektore kovove. Lisili sa dalej v usporiadani kosov, v rozmiestneni trysiek, v pocte programov a dodatocnych funkciach. Zjavne drobne veci, ale v cene to boli skoky o 50 az 100eur.

Tu je teda moja otazka na zaver: Aku umyvacku riadu si mam vybrat, ked chcem vediet umyt riad ked je plna, poloprazdna, ked chcem aby riad aj vysusila, ked ma mat rychly program aj dlhsi program a hlavne ked chcem, aby nebola na dva mesiace, alebo aby mi vytopila byt.

Ocenujem odkazy a referencie na znacky BEKO, AMICA, CANDY, MORA, ZANUSSI, SIEMENS, AEG a ine.. s odovodnenim a osobnymi skusenostami :) Odpovede budu urcite voditkom aj pre inych, nie len pre mna...

Dakujem!
IvanPK
08.01.12,09:03
Ja mám 8 ročnú AEG Faforit 3 in 1, super...dám tam jednu tabletku a zapnem....kvalitná, bezporuchová a má jednoduchú obsluhu, som spokojný....je na 12 obed. súprav....dokupil som riad a príbory....
Xanti
08.01.12,09:13
Ja mám 2 mesačnú Elektrolux ESF 65030W , tiež som mala chaos z tej ponuky čo je na trhu. Tak som hľadala niečo málo hlučné, s nižšou spotrebou vody , a tiež elektriny.
Zatiaľ sa nemôžem sťažovať je dobrá. Samozrejme pozerala som aj na cenu, pri nej sa mi zdala prijateľná. Teda pomer cena a výkon. Tiež je na 12 súprav, a dokupujeme postupne riad. :)

A nepoužívam tablety, kdesi som čítala že soľ, leštik, i prášok do myčky sú skvelé z lidla tak som to kúpila a nemám výčitky voči tomu, nasypem prášok a hotovo. Ak má málo leštika zasvieti na displeji tak to tam dolejem.
Tableta sa pri krátkom programe ( tá myčka má 30 minútový ) nemusí rozpustiť, a bežne používam krátky program.
neva19
08.01.12,09:24
Uf, popísal si toho dosť.
Napíšem k umývačke – prvú umývačku som mala Whirlpool od roku 1998. Bol to zúžený typ v šírke 45 cm. Pri 4- člennej rodine mi úplne vyhovoval. Ovládala sa len 1 gombíkom, mala 3 programy, takmer výlučne som používala jeden program – bežné umývanie, to trvalo 40 min. Riad umyla a vysušila k mojej spokojnosti. Za tých 12,5 roka som s ňou nemala žiadny problém a to išla takmer každý deň, cez víkendy aj 2-3 x denne. Nebola ani raz pokazená, nevenovala som jej žiadnu väčšiu starostlivosť. Doslúžila minulý rok cez Vianoce.
Moju druhú umývačku som chcela mať podobnú tej prvej. Jednoduchú a rýchlu. Keďže som nemala čas na nejaké dlhé hľadanie a úvahy, rozhodla som sa pre CANDY. Táto má viac programov, ale našla som si jeden ktorý najviac používam, je to hodinový program, ktorý u mňa trvá 40 minút (umývačku mám napojenú na teplú vodu). Má iné usporiadanie košov na riad, je tmavá vo vnútri. Čo sa mi na nej nepáči je hlučnosť. Inak na umytie riadu sa nemôžem sťažovať – umyje, vysuší.
korela
08.01.12,11:20
Téma umývačiek sa tu už rieši http://www.porada.sk/t94466-p26-ktora-umyvacka-riadu.html.
Daj si tu do vyhľadávača umývačka riadu, povychádzajú aj ďalšie témy. Rovnako hľadaj aj iné spotrebiče.
calawen
08.01.12,11:52
Máme Indesit IE44, už 2 roky, pokazená bola iba raz - moja chyba, máme ju hneď vedľa drezu a nie vždy sa mi darí umývať veľký riad tak, aby nenacákala voda vedľa - zatiekla mi k programátoru a ten sa odpálil.

Inak k BOSH a SIEMENS - vyrába to jedna firma, vlastnená siemensom - viac tu http://www.bsh-group.sk/
mini999
14.01.12,11:57
Bošky vyrobené v Nemecku patria medzi najvyhľadávanejšie umývačký. Nedaj sa nachytať na výhodný nákup! Do lacných myčiek sa montujú komponenty z Made in CHINA.