stifle
08.01.12,12:03
Chcel by som sa poradiť. Mam na plane kupiť tlačiareň ale neviem aku značku a aky typ.je ich strašne množstvo,cena tak do 200€,hlavne my ide o nižšie prevadzkove naklady -a samozrejme spolahlivost.najlepšie vlastne skusenosti....ďakujem
neva19
08.01.12,11:39
stifle
08.01.12,11:57
dakujem za odpoved ...ide tam toner ce285a ???
neva19
08.01.12,13:50
dakujem za odpoved ...ide tam toner ce285a ???
áno, ide tam toner HP CE285A, mám kúpený lacný http://abctonery.sk/toner-hp-laserjet/24-ce285a-85a.html?gclid=CNTRjYrWwK0CFYOEDgodVRWOBg, ale zatiaľ som nemenila. Od leta som vytlačila možno 300-400 strán a stále idem na tom čo bol pribalený k zariadeniu.
Martin Vacho
08.01.12,16:38
Chcel by som sa poradiť. Mam na plane kupiť tlačiareň ale neviem aku značku a aky typ.je ich strašne množstvo,cena tak do 200€,hlavne my ide o nižšie prevadzkove naklady -a samozrejme spolahlivost.najlepšie vlastne skusenosti....ďakujem

Rozhodne najnižšie náklady má Kyocera. Myslím, že sú aj modely do 200€ a ak by to aj bolo niečo málo viac, ušetrí sa na tom za veľmi krátky čas... Nehovoriac o dlhodobých výdavkoch...
pozdenka
08.01.12,17:20
ja som si pred pol rokom kúpila Brother DCP 7060D. nemenila by som - je rýchla, tlačím aj čo netreba:), má aj duplex.
Podľa môjho názoru oproti HP má asi výhodu v tom, že HP, čo som dosiaľ poznala, sa príliš často "prečisťujú" či čo?
Ale každý podľa svojho gusta:D
Martin Vacho
08.01.12,18:20
ja som si pred pol rokom kúpila Brother DCP 7060D. nemenila by som - je rýchla, tlačím aj čo netreba:), má aj duplex.
Podľa môjho názoru oproti HP má asi výhodu v tom, že HP, čo som dosiaľ poznala, sa príliš často "prečisťujú" či čo?
Ale každý podľa svojho gusta:D

Brother dováža tá istá firma ako Kyoceru a pri porovnaní na cca 100-tis. ks sú náklady viac ako trojnásobné - aj s ohľadom na vyššiu vstupnú cenu. Doma mám tiež Brother ale to len preto, že vytlačím možno 2000 ks za rok. Vo firme máme iba stroje Kyocera lebo sa tlačí veľa... Takže oba japonské stroje sú fajn a ostatné je podľa požiadaviek na množstvo tlače.
stifle
08.01.12,21:13
takže Kyocera odpada lebo som našiel iba modely za dosť vysoke sumy,tak my ostava hp alebo brother. trochu sa my vidi nižšie naklady pri hp (možno nie),ešte ma zaujima pripadna reklamacia u Brother,u HP že vraj nieje problem s dostupnostou. zabudol som spomenut že by mala byt použivana v malej firme-

ešte taka podotazka ake mate skusenosti s neoriginálnymi tonermy nie repas ale nove od inych vyrobcov na hp a brother
2weird2die
08.01.12,21:47
Aj my sa do kanclu obzeráme po tlačiarni a do oka nám padla táto: http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Laser/i-SENSYS_MF4550d/index.aspx?specs=1
k dostaniu na ageme http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=16001377
po registrácií vám tam zobrazí nižšie ceny...
bez reg. je to 207,58 bez DPH
pre registrovaných užívateľov: 187 bez DPH
pepsikova
08.01.12,22:14
...ja mám XEROX PHASER, laserku, čiernobielu,cartidge vydrží dosť dlho,podľa množstva tlačenia, tento druhý mám už 3 roky a veru dosť tlačím...a mám aj HP ,3v1, teda skener, tlač vo farbe aj na fotky, kopírka, ale tú mám krátko, sú tiež kvalitné...a myslím, že do dobrej a užitočnej veci sa oplatí investovať,pokiaľ nemieniš kupovať každý rok...ak ju chceš domov, stačí...aj CANON je dobrá značka...
..a tonery a cartridge sa dnes dajú repasovať, robia to pomaly v každom meste, aj na nete nájdeš, takže nevyjdú draho...
pozdenka
09.01.12,08:46
čo sa týka tonerov - používam výlučne originály. Nevyplatilo sa mi užívanie neoriginálnych pri atramentových tlačiarnach, tak už radšej neriskujem.
stifle
09.01.12,09:43
No ja mam doma atramentovú tlačiareň hp, predtým som mal canon...je to katastrofa zaschinaju malo vytlačia a to už nespomynam zbytočne vyhodene peniaze za neoriginalny cartrige do hp,, toľko som už vrazil do cartrigov ,že som už davno mohol mat laserovu..preto planujem kupit laserovu ktoru planujem využivat v malom podnikani
Martin Vacho
09.01.12,10:37
Tie ceny - už som aj zabudol čo to stálo. Áno, uletel som preč od tých 200€ - sorry :rolleyes:

Nechapem kam to zaradilo - reagoval som pod svojim prispevkom...