jeseň2011
08.01.12,20:02
Ahojte, potrebujem počuť názor nezainteresovaných ako ste vy poraďáci. Vlastním malometrážny byt v BA, ktorý už nebudem potrebovať. Bývam inde. Doteraz bol byt využívaný, ale do budúcna bude voľný. Rozhodujem sa či ho predať? Obávam sa. že získané peniaze stratia hodnotu. Prenajímať? Obávam sa, že za prenájom dostanem max. toľko aby som pokryla náklady plus niečo navyše, ak nájdem nájomníka. Aby som ho mahla prenajímať musela by som invetovať do rekonštrukcie. To by nebola malá čiastka a finančne by ma to dosť vyčerpalo. Stále počúvam o zvyšovaní daní z nehnuteľností. Neviem či to všetko finančne ustojím. Naozaj neviem čo urobiť a ako s tým bytom naložiť. Poraďte. Ďakujem.
Ice dive
08.01.12,19:26
čo znamená nemálo investovať? čo znamená dostať málo plus niečo navyše?
prenájom jednoizbového bytu/garsonky stojí v BA cca 350/450 € náklady na energie/nájomné nech sú 100 € takže ak by bol aj v dezolátnom stave podnájomník v BA sa určite nájde, nech by si ho prenajala za 250 €/mesačne + nedoplatky na energiách... a časom možno nazbieraš aj na rekonštrukciu a môžeš zvýšiť nájomné...

či predávať záleží od okolností, ako si daný byt získala, a aká je jeho momentálna predajná cena iné je či si ho kúpila za trhovú cenu a vplyvom krízi sa stratil na hodnote, alebo či si ho zdedila, t.j. prerobenie na cene by veľmi nehrozilo...
miska156
13.01.12,20:40
podla mňa ešte prenajímať ceny bytom budú znova stúpať
Mila123
13.01.12,20:48
podla mňa ešte prenajímať ceny bytom budú znova stúpať
budem ti oponovať...... keď ceny bytov klesajú, nie je záujem o kúpu, ceny prenájmu budú stúpať???? neverím.....