dayuska
09.01.12,15:48
Dobrý deň,
13.12. sme podpísali zmluvu s EC - hneď po podpise zmluvy, kuk na internet a bola to zmena dodávateľa elektriny a plynu, pri podpisovaní o tom nebola ani zmienka. Dobehli viacerých z našej bytovky. Ešte v ten večer som napísala maila a poslala kopie o odstúpení od zmluvy a na druhý deň aj prísomnou formou doporučene na obidve adresy. Teraz sa vykrúcajú, že tam chýbajú podpisy, podpisy ale nechýbajú, iba ak v elektronickej forme. Máme potvrdenky, že sme poslali. Niekde som tu čítala, žeby sa dalo zmeniť odberné miesto prepisom z jedného človeka na druhého, má niekto podobné skúsenosti, alebo vie niekto poradiť ako ďalej pri zmene odberného miesta, aby zas neboli problémy s tým EC......
Ešte stále sme zákazníkmi u SPP a VSE....alebo si rovno za právnikom?
arizona
09.01.12,15:15
tienik
09.01.12,16:06
poslali ste vypoved? - poslali.
Mate o tom hodnoverny dokaz? - mate.
Neni co riesit :-) Ak sedia datumy, tak tazka pohoda, zakon nikde nedefinuje potrebu peciatky, alebo podpisu na vypovedi takejto zmluvy (aspon o tom neviem) takze plati aj ta mailova
neovlk
10.01.12,12:44
ja som urobil to isté.mam tam este pre istotu zavolat?
tienik
10.01.12,13:05
Naco?
Ty uz doklad mas, ak si stihol cas, zmluva uz neplati. Takze skoda kreditu.
neovlk
10.01.12,13:19
no 3.1 som podpisal a 9.1 som poslal takze 3 prac.dni.budu mi este nieco posielat? A poslal som aj zrusenie splnomocnenia co som im podpisal do SPP a VSE takze odhlasit by ma nemali alebo ano?
Zdenka 0705
10.01.12,13:34
mali by Ti poslať akceptáciu odstúpenia od zmluvy - ale dávajú si načas, zo zákona by to malo byť do 30 dní
marianocka
18.01.12,07:54
Pekne pozdravujem,
nasla som Vas problem na tomto fore, som redaktorka TV JOJ a rada by som si na Energeticke centrum posvietila - potrebujem vsak cloveka, ktory ma realnu skusenost s touto spolocnostou a povie mi o tom..
Budem Vam velmi vdacna za skoru odpoved - idealne este dnes, aj hned :)
Mozete mi zavolat na 0918 804214 alebo napisat mail na haliakova@joj.sk

Dakujem pekne za odpoved.

S pozdravom
Mgr. Marianna Masatova Haliakova
marianocka
18.01.12,07:56
Pekne pozdravujem,
nasla som Vas problem na tomto fore, som
redaktorka TV JOJ a rada by som si na Energeticke centrum posvietila -
potrebujem vsak cloveka, ktory ma realnu skusenost s touto spolocnostou a
povie mi o tom..
Budem Vam velmi vdacna za skoru odpoved - idealne este dnes, aj hned :)
Mozete mi zavolat na 0918 804214 alebo napisat mail na haliakova@joj.sk

Dakujem pekne za odpoved.

S pozdravom
Mgr. Marianna Masatova Haliakova
Clever888
18.01.12,13:50
podla akeho zakona Zdenka? ved odstupenie je jednostranny pravny ukon... takze nemusia nic akceptovat... vdaka za semester prava na vysokej skole :-)
Clever888
18.01.12,13:52
ze by vo vecernych spravach bola medzera, ktoru treba vyplnit? :-)
jajam
22.01.12,11:20
podla akeho zakona Zdenka? ved odstupenie je jednostranny pravny ukon... takze nemusia nic akceptovat... vdaka za semester prava na vysokej skole :-)
v prípade, že svojmu doterajšiemu dodávateľovi el.en. nepošlete akceptáciu zrušenia zmluvy, tak EC na základe podpísanej plnej moci na zmenu dodávateľa, odhlasuje aj ľudí, ktorý zmluvu zrušili. A mám to z prvej ruky, nakoľko ma v SSE na to upozornili. Na nete je dosť prípadov, keď sa tak stalo.
Clever888
23.01.12,09:36
v prípade, že svojmu doterajšiemu dodávateľovi el.en. nepošlete akceptáciu zrušenia zmluvy, tak EC na základe podpísanej plnej moci na zmenu dodávateľa, odhlasuje aj ľudí, ktorý zmluvu zrušili. A mám to z prvej ruky, nakoľko ma v SSE na to upozornili. Na nete je dosť prípadov, keď sa tak stalo.

Ak odstupujes od zmluvy, zanika opravnenie na realizaciu ukonov veducich k zmene dodavatela... nemaju na to pravo, aby cokolvek s danym zakaznikom dalej robili... okrem vyradenia do archivu :-) ale je samozrejme dobre, ak mas potvrdzujuci papier v ruke ( len v mojej povodnej odpovedi som argumentovala tym, ze ten papier nema ziadnu pravnu hodnotu... kedze to odstupenie je jednostranny pravny ukon... takze plati, ci by poslali spat nieco alebo nie... )