fetya
09.01.12,17:00
prosim vas o radu: brat kupil byt, a chce dat laminatovu podlahu, ale v kazdej izbe je celoplosne lepeny koberec. Podlaha je celkom rovna. Otazka: moze sa nechat koberec a nato polozit laminat, alebo odstranit koberec, nivelovat, folia, 3 mm pena a laminat? precital som x prispevkov a tem na porade, ale nenasiel som podobny opis.
roxo
09.01.12,16:23
Podla mna, ak je ten koberec fakt rovny a pod nim je superrovny podklad, potom mozete natiahnut podlahu priamo.Ale dal by som pozor na spoje, aby vsetko bolo zacvaknute na max, bez akejkolvek vole, lebo takto mame robene aj my v byte, podlaha sa v niektorych miestach oddeluje/cca2mm skary/ a pukaju rohy podlahy.Ale to by som dal za vinu chlapikovi, ktory nam tu podlahu polozil.
P.S: ta nasa podlaha tam je uz 12 rokov.
peterkos2
09.01.12,16:37
Podľa mňa záleží aj na tom,čo je to za koberec.Ak je to koberec typu JEKOR,či ako sa tomu hovorilo,tam by som si nato trúfol dať.Ak je s nejakým "vlasom",tam určite nie
marleau
09.01.12,19:54
Nahrádzať koberec laminátom je luxus.
majggi
10.01.12,00:26
Luxus? Preco? Podla mna je to rozumne,lebo co vsetko v sebe drzi koberec je aj k neuvereniu :eek:
220870
10.01.12,04:52
Ak je to koberec s krátkym vlasom tak by to snáď šlo.Odporúčam min 8 mm plávajúcu podlahu.
fetya
10.01.12,15:30
ano, aj ja uvazujem na min 8 mm. Ten koberec ma asi 3 roky, a podla brata uz neesteticky. Koberec je s kratkym vlasom, nieco take, co sa dava v hoteloch.
Chobot
10.01.12,15:47
ano, aj ja uvazujem na min 8 mm. Ten koberec ma asi 3 roky, a podla brata uz neesteticky. Koberec je s kratkym vlasom, nieco take, co sa dava v hoteloch.

Ak je to koberec, ktorý sa čo len trochu stláča, tak by som to neriskoval. AK stúpiš na spoj podlahy a ten sa pod váhou tela prehne, lebo koberec pod ním povolí, tak tie spojovacie drážky a perá sa polámu.