lover
09.01.12,19:25
Ahojte,

riesim dilemu, ktore plastove okna si dat do klasickeho paneloveho bytu.
Mam podobne ponuky od dvoch firiem fy. UDO, ktora ponuka profil IGLO (5-komorove okna) a pouziva kovanie MACO. A velmi cenovo podobnu ponuku profilu SALAMANDER s kovanim AUBI. Ako som spominal IGLO by instalovala fy. UDO SALAMANDER isty zivnostnik. Viete niekto z vlastnych skusenosti porovnat kvalitu okien a kovani alebo aj poskytovanych sluzieb UDO. (Na zivnostnika sa nepytam, to by bol nas risk)
Za akykolvek prispevok, co mi pomoze sa rozhodnut budem povdacny... ;)

DAKUJEM!!!
majggi
09.01.12,19:05
No ja som sice nedaval ani jednu z tychto znaciek ale Aluplast Ideal v podstate tam nejaky velky rozdiel nebude ale co sa týka kovania tak na balkonovych dverach co mi montovali skorej je kovanie Winkhaus a na ostatnych oknach je AUBI a ked porovnam tieto dve tak AUBI je na pocit pri otvarani omnoho lepsie. Takze AUBi mozem doporucit.
lover
09.01.12,19:11
No ja som sice nedaval ani jednu z tychto znaciek ale Aluplast Ideal v podstate tam nejaky velky rozdiel nebude ale co sa týka kovania tak na balkonovych dverach co mi montovali skorej je kovanie Winkhaus a na ostatnych oknach je AUBI a ked porovnam tieto dve tak AUBI je na pocit pri otvarani omnoho lepsie. Takze AUBi mozem doporucit.

Dakujem! Ma niekto aj konkretne skusenosti napr. aj s kovanim MACO atd... ?
svrki
10.01.12,17:33
mám Maco za 6 rokov žiadny problém
lover
11.01.12,05:46
mám Maco za 6 rokov žiadny problém

Dakujem! Ma este niekto nejake skusenosti aj s uvedenymi profilmi, firmou ci kovanim.... Chcem sa rozhodnut spravne, preto kazdy Vas postreh mi helfne...

Vdaka!
TomasHC
11.01.12,08:05
Určite by som skôr doporučil Salamander ako Aluplast a MACO skôr ako AUBI. Ja som riešil Trocal + MACO.
lover
11.01.12,09:29
Určite by som skôr doporučil Salamander ako Aluplast a MACO skôr ako AUBI. Ja som riešil Trocal + MACO.

Vdaka. Aj ja som nakloneny k MACO, ale co sa tyka profilu rozmyslame nad IGLO nie Aluplast. Mas nejake skusenost resp. odporucania? Vdaka!
lover
16.01.12,09:16
Vdaka. Aj ja som nakloneny k MACO, ale co sa tyka profilu rozmyslame nad IGLO nie Aluplast. Mas nejake skusenost resp. odporucania? Vdaka!

Pls. mate niekto skusenosti s uvedenymi oknami (pre porovnanie)? (ci uz negativne alebo pozitivne)

Vdaka!
svrki
16.01.12,09:31
Ja mám Iglo + Maco, za 5 rokov nebolo potrebné žiadne nastavovanie okien akurát raz som nastavoval balkónové dvere. Zatiaľ spokojnosť.
lover
16.01.12,14:26
Ja mám Iglo + Maco, za 5 rokov nebolo potrebné žiadne nastavovanie okien akurát raz som nastavoval balkónové dvere. Zatiaľ spokojnosť.

Dakujem. Ma este niekto skusenosti s danymi profilmi pre porovnanie?

Vdaka!!
lover
16.01.12,22:17
Viete mi, prosim, podla coho sa rozhodnut medzi uvedenymi profilmi? Kvalita, robustnost, krajsia biela, alebo ja neviem co... Neviem, coho sa uchopit aby som sa rozhodol dobre... (cena je skoro totozna)

DAKUJEM!!!
mango27
19.01.12,12:19
bol som spokojny so salamander
viki13
19.01.12,17:11
My máme tiež Salamander, kovanie Aubi-Siegenia. Keby som sa mala znova rozhodnúť pre okná, tak by to boli zase tieto. Akurát by som si zohnala inú montážnu firmu. Dávali sme montáž na pásky a firma zo Starej Turej to absolútne nezvládla. Musia to na jar vymontovať a osadiť znova. Strašné.
lover
19.01.12,18:06
My máme tiež Salamander, kovanie Aubi-Siegenia. Keby som sa mala znova rozhodnúť pre okná, tak by to boli zase tieto. Akurát by som si zohnala inú montážnu firmu. Dávali sme montáž na pásky a firma zo Starej Turej to absolútne nezvládla. Musia to na jar vymontovať a osadiť znova. Strašné.

Nakoniec sme sa rozhodli pre IGLO a MACO, tak dufam, nebudeme lutovat... Spolieham na renomovanu (podla info z porady) firmu UDO... Mate niekto aj negativne skusenosti s IGLO resp. UDOm? (comu sa vyvarovat resp. dat pozor).

DAKUJEM!
rukuku
23.02.22,16:21
Ahoj ako ste spokojný s oknami IGLO? Ďakujem