laster
09.01.12,22:52
Nazdar, takže toto zadanie mám vypracovať a mám na to povedzme, že mesiac. Potreboval, by som pomoc a hlavne rady od ľudi, ktorí už robili elektroinštaláciu v autocade alebo aspoň v ňom pracovali.

Za prvé sa chcem opýtať aký podprogram autocadu ste použili alebo či sa dá spraviť priamo v autocade.

Za druhé by som sa rád opýtal či existuje nejaký návod na internete ako urobiť elektroinštaláciu v autocade alebo rovno nejaká kniha.

Za tretie sa chcem spýtať čo to je ta nn prípojka v prvom bode prílohy a či sa to tiež robí v autocade alebo niekde inde.

Toto sú také zakladné veci čo ma zaujímajú a čo by som chcel vedieť ako prvé, keď to začnem vypracovávať, pravdepodobne prídu ešte ďaľšie otázky, ale tie spomeniem asi až keď tomu budem viac chápať.

Ďakujem za všetky rady!!!
Vlado40
09.01.12,22:28
Nie som elektrikár ale pri nn prípojke ma napadá nízko napäťová prípojka.
sthruska
10.01.12,07:18
Hm, ako chceš vypracovať zadanie ak nevieš čo je nn? Ale oceňujem, že si nepýtaš hotové riešenie.

S autocadom už dlho roky nerobím. Mal by mať knižnicu blokov pre elektro. Určite bude niečo aj na internete.
kergulaan
10.01.12,08:16
Ja by som skusil diskusne forum tu http://www.cadforum.cz/cadforum/video.asp?q=autocad+navod
Predsa len, je to dost specificka zalezitost.
Braňo
10.01.12,15:28
Zožeň si plugin, kde máš elektro symboly a už robíš iba systémom drag-drop.http://www.cadforum.cz/catalog/?cat=4
Fero11
10.01.12,19:43
Nazdar, takže toto zadanie mám vypracovať a mám na to povedzme, že mesiac. Potreboval, by som pomoc a hlavne rady od ľudi, ktorí už robili elektroinštaláciu v autocade alebo aspoň v ňom pracovali.

Za prvé sa chcem opýtať aký podprogram autocadu ste použili alebo či sa dá spraviť priamo v autocade.

Za druhé by som sa rád opýtal či existuje nejaký návod na internete ako urobiť elektroinštaláciu v autocade alebo rovno nejaká kniha.

Za tretie sa chcem spýtať čo to je ta nn prípojka v prvom bode prílohy a či sa to tiež robí v autocade alebo niekde inde.

Toto sú také zakladné veci čo ma zaujímajú a čo by som chcel vedieť ako prvé, keď to začnem vypracovávať, pravdepodobne prídu ešte ďaľšie otázky, ale tie spomeniem asi až keď tomu budem viac chápať.

Ďakujem za všetky rady!!!
1. co sa tyka znaciek, zasuviek, vypinacov atd .... tak skus tuna http://www.cadforum.cz/catalog/?q=elektro+zna%E8ky

2.navod asi neexistuje, na to by ti mali posluzit prednasky a cvicenia pocas semestra, ak nieco nevies, mal by si to konzultovat so zadavatelom zadania

3. Neviem ako to je presne v norme urcene, ale pripojka NN je vedenie od verejnej siete 0,4kV az po HDS (to je hlavna domova poistkova skrinka) na verejnom mieste.
Nejake vykres k tomu mam ak je potreba
laster
31.01.12,15:58
Nakoniec som zistil, že to stačí iba v obyčajnom autocade nakresliť. Takže mňa zatiaľ zaujíma iba bod č. 2. Dolné poschodie už mám nakreslené, mohli by ste mi nejak poradiť ako mám z toho rozvádzača prejsť do druhého poschodia. Lebo chcem to tak spraviť, že budem mať v podstate dve schémy (pohlady zhora) a vôbec si neviem predstaviť ako to prepojím, lebo dať dva rozvádzače je asi blbosť.

Ďakujem za rady.
Fero11
31.01.12,16:54
jaky je rozdiel medzi obycajnym a neobycajnym autocadom ?? :)
Nakresli si prizemie (pomenuj, alebo ocisluj izby) a v tej scheme samozrejme vsetko ved do rozvadzaca
Dalsiu schemu urob poschodie (tiet si tam pomenuj, alebo ocisluj izby) a ak budes viest kabel do rozvadzaca, tak uz nekresli rozvadzac, len daj sipku a napis do Rozvadzaca, alebo RS, alebo ako si ho pomenujes
misoft
31.01.12,17:07
Pokiaľ sa dá (alebo je) použiť funkcia Vrstva - mohol by si potom presne situovať vývody len prepínaním pohľadov na jednotlivé vrstvy.
(Nie som v tomto fachman, ale Vrstvy sú väčšinou na podobné aplikovanie)