michaela 246
10.01.12,08:22
dobrý deň, prosím o radu máme novostavbu , kde každú zimu hore nad oknami čiže kde sú betonové preklady vlhne stena a nasledovne je na nej plieseň, ktorú stále odstraňujeme savom, dom nie je z vonku zateplený , steny sú postavené z ytongu, máme plastovú škridlu , sádrokartonový strop 2x izolovaný...ako to odstrániť ?
treba zatepliť , alebo ešte z hora izolovať ? ďakujem...
andiablo
10.01.12,08:13
Podľa môjho názoru máš rosný bod v preklade a preto ti to vlhne. Ak by si to zateplil a posunul rosný bod do izolačného materiálu tento problém odstrániš.
220870
10.01.12,08:35
Treba zatepliť minimálne preklady.Ak neplánujete zateplovať celý dom tak zateplite aspoň okná trebárs pásy odhora dolu v miestach okien.
marleau
10.01.12,09:16
Zateplite celý dom,vráti sa Vám to.
zelenydom
10.01.12,10:34
Zateplovat ytong? V inom prispevku sa tu pise, ze zateplovat ytong nie je najlepsia volba, lebo tym strati svoju vyhodu, ktorou je priedusnost.
marleau
10.01.12,10:53
Sú aj odvetrané fasády.
michaela 246
10.01.12,12:32
takže by stačilo zatepliť tie betonové preklady okolo celeho obvodu, alebo komplet celý dom ?
pivko
10.01.12,12:38
stačí tie preklady len ako to potom bude vyzerať:mee:
michaela 246
10.01.12,12:47
myslím, že to nebude ani vidieť , lebo máme veľmi široké podhlady..a ten problém je iba pasy nad oknami zhruba 25cm od stropu do tej výšky ako začína okno
pivko
10.01.12,12:53
To je bungalow? ak áno tak potom v pohode a kľudne to zatepliť až po podhľad.
220870
10.01.12,12:59
Ideálne je samozrejme zatepliť celý dom.Zatepilť musíte minimálne celý veniec aj s prekladmi,AJ Z VÚTORNEJ STRANY!!! aj to čo je pod podbitím strechy!!!
michaela 246
10.01.12,13:20
áno bungalov, vďaka za rady..:)
qwertin
11.01.12,12:33
Máme podobný problém, ale my máme dom zapelený 8 cm polystyrenom, steny z Ytongu a betónové vence,
bez dodatočného zateplenia, len s 8 cm polystyrenom ako aj Ytongové časti.
V miestach betónového venca sa tvorí plieseň a vhlne ak nevetrame naozaj kvalitne,
časť, kde je veniec je dotykovo oveľa chladnejšia ako miesta z Ytongu, plánujeme nalepiť na časti,
kde je betónový veniec polystyrenove 1 cm platne zvnútra, dúfam, že to pomôže.
michaela 246
11.01.12,16:51
práve preto som prosila o radu, aby sme zbytočne nevyhodili peniaze za zateplenie celého
domu a na koniec by to vlhlo ďalej :( , z manželom sme sa zhodli , že asi by bolo lepšie tak ako vy uvádzate poriadne to zaizolovať z hora , keďže máme na sadrokartone iba položené dve vrstvy nobasilu a nič viac...
220870
11.01.12,17:04
Máte zateplený veniec aj z vrchu aj z vnútornej strany na povale tam bývajú najčastejšie chyby.8cm z exteriéru nieje síce moc ale je to dosť ,skrz toto to určite nevlhne.
Máme podobný problém, ale my máme dom zapelený 8 cm polystyrenom, steny z Ytongu a betónové vence,
bez dodatočného zateplenia, len s 8 cm polystyrenom ako aj Ytongové časti.
V miestach betónového venca sa tvorí plieseň a vhlne ak nevetrame naozaj kvalitne,
časť, kde je veniec je dotykovo oveľa chladnejšia ako miesta z Ytongu, plánujeme nalepiť na časti,
kde je betónový veniec polystyrenove 1 cm platne zvnútra, dúfam, že to pomôže.
TomasHC
11.01.12,18:18
Ja som pred zatvorením podhľadov lepil zvonku na ŽB veniec 8cm EPS, ten bol vlastne položený na styrodurový podhľad a zo spodu zase prirazený fasádny 12 cm EPS. Lenže som bol prefíkaný a dal som o jeden rad ytongu naviac a SDK je podvesený 40 cm, takže izolácia stropu sa dotýka najvrchnejšieho radu ytongu a veniec je až nad izoláciou - viď nákres. Nie je to úplne ideálne, ale vôbec to od venca nepremŕza a nikde nič nevlhne. No a hlavne som zainvestoval a kúpil som originál Ytong preklady, takže o jeden potenciálny problém menej.