kopretinka
10.01.12,10:12
ako to prebieha,ešte som niečo také neabsolvovala,na čo sa mám pripraviť?Bude mi trieskať kladivkom do kolena?:D
Jurivo
10.01.12,09:34
Sedací nerv (ischias), zápal sedacieho nervu, pravdepodobne Ti bude dvíhať nohu v ľahu na chrbáte (Leséguov test).
Tinitus je hučanie alebo pískanie v ušiach a s tým sa chodí na ušné.
Nemýliš si tieto dva pojmy?
kopretinka
10.01.12,09:37
Sedací nerv (ischias), zápal sedacieho nervu.
Tinitus je hučanie alebo pískanie v ušiach a s tým sa chodí na ušné.
Nemýliš si tieto dva pojmy?
ja nepíšem,že sedací nerv=tinitus........bohužiaľ trpím na obe:mee:......u ušného som bola,nález negatívny,tam je všetko v poriadku....vo väčšine prípadov sa nezistí,z čoho to vzniklo,aspoň tak som sa dočítala....
Jurivo
10.01.12,09:55
V nadpise témy bolo sedací nerv,tinitus tak preto som sa pýtal. ;-)

Čo sa týka tinitusu môžu ho spôsobovať poruchy ciev. Treba konzumovať stravu bohatú na vit. A a B1 (pečeň, marhule,mrkva, špenát, celozrnný chlieb). Obmedziť alkohol, nikotín. Je potrebné upraviť krvný obeh a činnosť nervového systému (B6, B12 s kyselinou listovou,horčík a zinok).
Vhodná je akupunktúra, moxovanie alebo sa používa masáž bodov trojitého ohrievača -okolo uší.
Istý čas som aj ja mal problémy s hučaním v ušiach a pomohlo mi prefúknutie uší.

Ischias býva veľmi nepríjemný hlavne ak je tam zápal, potom treba len dodržiavať kľud na lôžku a pravdepodobne Ti lekár predpíše tabletky na uvoľnenie svalstva a tlmenie bolesti.
Ak je nerv pricviknutý bez zápalu, tak je vhodná jemná masáž alebo manipulačné techniky na uvoľnenie krížovej a bedrovej oblasti.
kopretinka
10.01.12,10:05
ja vôbec nefajčím,ani nepijem.:D.S tým krvným obehom bude asi problém.
Obvodná mi predpísala mydocalm,vydrží mi 10dní,termín u neurológa mám o mesiac:eek:dovtedy akože čo mám robiť......
Jurivo
10.01.12,10:33
Nepíšeš či máš bolesti, aké intenzívne sú, či je narušená pohyblivosť a pod.
Uveď konkrétnejšie údaje a potom budeme trošku múdrejší. :)
kopretinka
10.01.12,10:50
bolí ma to hlavne,keď sedím,začne ma bolieť ľavá polka zadku a po chvíli sa to rozšíri cez stehno až pod koleno.....keď si nohu vyložím,tak je to lepšie.Keď chodím,tak to tak veľmi nebolí.Ja mám s týmto problémy už niekoľko rokov,ale doteraz to bolo iba vystreľovanie bolesti zo zadku do nohy,až teraz mám problémy aj pri sedení.
Jurivo
10.01.12,11:05
Základ liečby a prevencie je pohyb (toto nevyzerá na akútny zápal). Svaly okolo sedacieho nervu začínajú tuhnúť, už teraz majú zlú polohu. Pri sedení neprekladať nohu cez nohu, po dlhšom sedení sa treba trošku prejsť, svaly ponaťahovať. Doporučujem masáže, mäkké techniky na uvoľnenie svalstva, Shiatsu, Tui nu a pod.

Svaly treba neustále precvičovať (pri bolestiach opatrnejšie), nedostatočným pohybom a zlými návykmi pri sedení ale aj chôdzi sa svaly nerovnomerne namáhajú, naťahujú alebo skracujú. Tlačia na okolité nervy a telo reaguje bolesťou a zatuhnutím (obmedzí pohyb aby nedošlo k vážnejšiemu poškodeniu nervov). Preto nestačí len uvoľniť svalstvo ale treba sa aj pravidelne hýbať. Zo začiatku postačí rýchlejšia chôdza aspoň 20-30 min. denne.
Lieky proti bolesti problém nevyriešia. Ischias sa zvykne opakovať ak nedôjde k zmene životného štýlu.
Dobrá prevencia je aj strečing.
kopretinka
10.01.12,11:34
Počas prac.doby som stále na nohách,chodím,nestojím.Chodím niekoľkokrát za deň von so psom.Ale je fakt,že necvičím....tu u nás nikto mäkké techniky nerobí.Sedávam pri PC,to je fakt,ale tieto problémy mi nastali,keď som ešte PC nemala a vtedy som ešte aj chodievala so psom na dlhé túry....ja si myslím,či to nebude z toho,že nesprávne zaťažujem chrbticu pri práci...prípadne vybehnem von spotená do zimy....
marjankaj
10.01.12,12:07
Jurivo
10.01.12,12:09
Je tu ešte možnosť, že máš posunuté krížové stavce alebo bedrové a iné kĺby. Predstav si kostru ako nosnú konštrukciu. Stačí, že len 1 časť nesedí na svojom mieste a dôjde k vyoseniu celej kostry. Zmení sa držanie tela, jedna strana je namáhaná viac ako druhá a problémy ako sú bolesti kĺbov, svalov a podobne, sú tu. Keď vybehneš spotená von do zimy, tak to sa prosí o nachladnutie a zápal oslabených častí tela.
Ešte spomeniem ako pomoc Dornovu metódu (napráva celú kostrovú sústavu od palcov na nohách až po kĺby na lebke), chiropraxia. Skúsený terapeut Ti dokáže poradiť čo je pre Teba vhodnejšie. Dokážu pomôcť aj obyčajne rehabilitačné masáže ale tie neriešia posunuté kĺby a stavce.
kopretinka
10.01.12,12:09
marian:eek: nestraš ma operáciou.......madonna mia.....
inak ja som sa pýtala,ako a čo vyšetruje ten neurológ....:confused:
hľadala som u nás niekoho na dornovu metódu,nič som nenašla......od mala trpím na skoliózu,možno aj toto sú jej dôsledky,sakra :mee:
Jurivo
10.01.12,13:26
Dornova metóda pomáha aj pri skolióze, taktiež aj Shiatsu (japonská tlaková masáž).
Neurológ Ťa pravdepodobne pošle aj na RTG. Škoda, že vo svojom okolí nemáš vhodného terapeuta. Uvidíš ako dopadne vyšetrenie a zatiaľ skús cvičiť. Na webe nájdeš dosť materiálov na cvičenie s chrbticou. Držím palce.
Skús napr. 5 tibeťanov alebo toto:
http://www.monada.sk/sk/102/obnova-zdravia/cvicenia-a-zostavy/natahovacie-cviky/index.htm
marjankaj
10.01.12,13:31
No ak to nebude tá platnička L5S1, tak napíš. Vždy to netreba operovať.
A vyšetrenie je v pohode. Do kolena ti trieskať nebudú. Robia to dosť jemne.
buchač
10.01.12,13:36
Ischias býva veľmi nepríjemný hlavne ak je tam zápal, potom treba len dodržiavať kľud na lôžku a pravdepodobne Ti lekár predpíše tabletky na uvoľnenie svalstva a tlmenie bolesti.
...mal som možnosť už aj s obstrekmi sa zoznámiť ...

Inak , ako bolo už spomenuté ...námaha , záťaž na uvedené partie ( také betónovanie má čo do seba ;) ) , prípadné ofúknutie hoc aj letným vzduchom ...

...ajajáááj , jedná báseň - problém a bolesti na svete...
kopretinka
10.01.12,22:53
Dornova metóda pomáha aj pri skolióze, taktiež aj Shiatsu (japonská tlaková masáž).
Neurológ Ťa pravdepodobne pošle aj na RTG. Škoda, že vo svojom okolí nemáš vhodného terapeuta. Uvidíš ako dopadne vyšetrenie a zatiaľ skús cvičiť. Na webe nájdeš dosť materiálov na cvičenie s chrbticou. Držím palce.
Skús napr. 5 tibeťanov alebo toto:
http://www.monada.sk/sk/102/obnova-zdravia/cvicenia-a-zostavy/natahovacie-cviky/index.htm
dík,tak zatiaľ skúsim toto,a potom uvidím,čo povie neurológ.
arizona
11.01.12,06:49
ako to prebieha,ešte som niečo také neabsolvovala,na čo sa mám pripraviť?Bude mi trieskať kladivkom do kolena?:D
Zapal sedacieho nervu som mala pred par rokmi. Vysetrenie u neurologa bolo bezne,bezbolestne,poklepanie kladivkom bolo tiez :D
Pri silnych bolestiach pomahaju obstreky. Pri slabsich bolestiach sa mi osvedcili "horuce naplaste",ktore dostat v lekarni.Nalepis na zadok na par dni,prve hodiny to trochu pali,potom to ustupi. Latka,ktorou je naplast nasiaknuta posobi proti bolesti a lieci zapal do hlbky.
Este som mala aj taku vodicku v hnedej flaske, zial nazov si uz nepamatam,ale lekar by urcite vedel poradit...Malo to podobne ucinky ako tie horuce naplaste. Iba sa zlahka natrelo na bolestive miesto,po aplikacii to prijemne palilo.
Ked sa ti podari zapalu a bolesti zbavit, tak dolezita je prevencia. Davat pozor,aby si nesedavala na studenom,alebo v privane. Ja uz mam dlhe roky pokoj :)
IVEB
11.01.12,07:21
A ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?
buchač
11.01.12,07:44
A ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?
Zápal sedacieho nervu poznáme pod názvom ischias.
Tento odborný výraz zastrešuje skupinu príznakov, ktoré sa prejavujú, keď dôjde k zatlačeniu, podráždeniu alebo k zápalu sedacieho nervu.
Z chrbtice, prostredníctvo piatich nervových koreňov, prechádzajú nervy do samotných sedacích nervov.
Bolesť pri zápale sedacieho nervu alebo pri jeho pritlačení je sústredená do krížov a do zadku.
Bolesť sa môže vyskytovať aj v rôznych častiach nôh či chodidiel.
Okrem týchto bolestí, ktoré sú často veľmi silné a nepríjemné je možné pri zápale sedacieho svalu pozorovať aj rôzne disfunkcie okolitých svalov, a to rôzne pichanie, šklbanie, svalovú slabosť. Človek môže pociťovať problémy pri pohybe a pri snahe o ovládanie nôh. Typické pre zápal sedacieho nervu je fakt, že bolesti sú pociťované iba na jednej strane tela.
Ischias však nie je diagnóza. Ako už bolo spomenuté vyššie, ide o súbor príznakov, ktoré môžu mať rôzny pôvod. Pri akýchkoľvek problémoch tohto typu je nutné vyhľadať lekára. Toto platí hlavne v prípade pretrvávajúcich a intenzívnych bolestí.

Spôsob liečby zápalu sedacieho nervu je viacero. Najčastejšie sa používajú protizápalové lieky. Využíva sa aj množstvo alternatívnych spôsobov liečby, ako je napríklad masáž. Do úvahy pripadá aj operatívny zákrok.

http://zapaly.ochorenia.info/zapal-sedacieho-nervu/

...podotknem ,že u každého je to, samozrejme individuálne...
arizona
11.01.12,07:57
A ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?
Mna velmi bolel klb na zadku.Taka prenikava bolest zvnutra klbu.
Druhy krat sa mi to prejavilo bolestou v clenku,nemohla som ani na nohu stupit./to ma velmi prekvapilo,ked mi lekar povedal, ze az do chodidla moze ta bolest vystrelovat :eek: /
kopretinka
11.01.12,20:24
A ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?
no neprajem Ti to :D
IVEB
12.01.12,06:44
No tvoja odpoveď mi nepomohla. Pýtam sa to preto , lebo ja mám už asi 3 mesiace bodavé bolesti v bedrách a zatiaľ mi nikto z odborníkov nepovedal čo to je a z čoho.
luja5
16.01.12,10:37
Ahojte,
chcem poprosiť o radu tých, ktorí s tým majú skúsenosti alebo tomu rozumejú.
Minulý týždeň v stredu neurologička dcére diagnostikovala zápal nervu, dostala aj lieky, kontrola o dva týždne. Začalo to bolesťou v lýtkovej časti jednej nohy, z večera na ráno sa nemohla na nohu postaviť, prišlo to nečakane. Teraz ju už pri vstávaní a chodení bolí celá noha. Prvé noci spala dobre, túto noc tiež, ale predchádzajúcu noc sa budila na bolesti. Keď cez deň leží, noha ju nebolí, ale pri chodení, lebo aj to cez deň v byte občas treba, krivká. Sú normálne výkyvy v bolesti v noci, raz nie, potom áno, potom zase nie ...? Môžu to ovplyvniť zmeny počasia? Mala by zájsť skôr za lekárkou, ak má výkyvy v nočných ne/bolestiach? ... ? Lieky jej podľa predpísaného dávkovania tie dva týždne vydržia.
Ďakujem.
buchač
16.01.12,11:32
Ahojte,
chcem poprosiť o radu tých, ktorí s tým majú skúsenosti alebo tomu rozumejú.
Minulý týždeň v stredu neurologička dcére diagnostikovala zápal nervu, dostala aj lieky, kontrola o dva týždne. Začalo to bolesťou v lýtkovej časti jednej nohy, z večera na ráno sa nemohla na nohu postaviť, prišlo to nečakane. Teraz ju už pri vstávaní a chodení bolí celá noha. Prvé noci spala dobre, túto noc tiež, ale predchádzajúcu noc sa budila na bolesti. Keď cez deň leží, noha ju nebolí, ale pri chodení, lebo aj to cez deň v byte občas treba, krivká. Sú normálne výkyvy v bolesti v noci, raz nie, potom áno, potom zase nie ...?
...áno ...klasika ...
Môžu to ovplyvniť zmeny počasia?
...môžu , no nemusia...
Mala by zájsť skôr za lekárkou, ak má výkyvy v nočných ne/bolestiach? ... ?
...záleží od okolností , tých bolestí...
Lieky jej podľa predpísaného dávkovania tie dva týždne vydržia.
Ďakujem.
...ja si občas preventívne iba Paralen , no ja ( za seba vravím ) sa už poznám ...
...každému nemusí ...
luja5
16.01.12,11:53
...ja si občas preventívne iba Paralen , no ja ( za seba vravím ) sa už poznám ...
...každému nemusí ...
Ďakujem, som kľudnejšia, lebo doteraz sme to v rodine nemali a mňa to tuším trápi viac, ako moju dcéru ...:)
buchač
16.01.12,12:22
...ešte k tomu počasiu...

...mám " zopár " štichov ...od hlavy až hen dole ...či kotníky a zápästia od hádzanej dobabrané ...a aj iné okolnosti ...

Tak poviem , keď má prísť k zmene počasia , cítim to statočne občas ....dr. Iľko je vtedy slabý prognostik ...

Občas , hlavne keď očakávam nejakú tú záťaž na organizmus , tak si preventívne jeden Paralen už hneď zrána šľahnem ...večer aj dva , aby som v kľude spal ...to je po tej takej poriadnej manuálnej makačke ...
adi11
16.01.12,13:00
tiez len Paralen beriem..mne staci aj polka
ludmilla
16.01.12,13:14
No tvoja odpoveď mi nepomohla. Pýtam sa to preto , lebo ja mám už asi 3 mesiace bodavé bolesti v bedrách a zatiaľ mi nikto z odborníkov nepovedal čo to je a z čoho.

To nepoznáš?? Človek sa predkloní, chce niečo ťažšie zdvihnúť zo zeme a zrazu nastane nepríjemná bolesť v spodnej časti chrbtici a keď tá bolesť vystreľuje do nohy jedná sa najpravdepodobnejšie o ischias. Bolesti sa zintenzívňujú kašľom alebo pri tlačení (WC), k tomu sa môžu pridať typické neurologické príznaky stŕpnutie, mravčenie v končatinách - poruchy citlivosti.
ludmilla
16.01.12,13:21
To Juraj: až teraz som si všimla, že si už reagoval :)
buchač
16.01.12,13:26
...opakovanie je matkou múdrosti ...;)
luja5
23.01.12,15:14
Aktuálne k môjmu príspevku č. 23:
Dcéra si nechcela pridávať sama nejaké lieky, aj keď bolesti neustupovali. Dala si povedať v tom, že išla k lekárske skôr. Lekárka jej k pôvodným liekom pridala ešte jeden, ktorý berie v medzičase dávkovania pôvodných liekov (podľa usmernenia len ak sa objavia "nárazové" väčšie bolesti) a pridala jej aj injekcie. Stav sa jej začal zlepšovať, už sa jej aj lepšie chodí alebo stojí, tak dúfam, že to bude len lepšie a lepšie a nebudem sa už musieť pýtať v tejto téme ... :)
A želám aj iným, aby nemuseli ... :)
monika-novakova
31.01.12,14:08
Tinitusom trpim aj ja uz dva roky ,zacalo sa to tyzden po porode,,,,moze to byt z porodu ,,,prosim poradte mi niekto najprv to zacalo v jednom uchu ale uz mi piska aj v druhom,,,,da sa s tym zit,ale radsej by som sa to zbavila ako by som si mala uplne nato zvyknut,,
margot157
02.02.12,05:49
Dobrý deň,
pomáha na ischias liek Dorsiflex? Ja ho beriem už štvrtý deň a zatiaľ žiadne zlepšenie a čo chiropraktik? Môže pomôcť masaž? Ďakujem,M.
Jurivo
02.02.12,08:13
Masáž je veľmi dobrá na bolesti ischiasu. Treba uvoľniť bedernú oblasť chrbtice a sedacie svaly.
Ak je silný zápal, tak treba s masážou nejaký čas počkať. Ak je to len pricviknutý nerv, tak je masáž prospešná. Odporúčam Shiatsu, Tui Na, jemné techniky, moxovanie,uvoľnenie spúšťových bodov (trigger points). Klasická masáž nie je taká účinná.
kopretinka
02.02.12,09:24
Dobrý deň,
pomáha na ischias liek Dorsiflex?
prečítaj si príbalový leták,ja som ho mala predpísaný,keď ma seklo v krku....je na uvoľnenie svalov
kopretinka
09.02.12,18:31
takže: mesiac uplynul a bola som dnes u neurológa.....po vyšetrení (búchal do mňa takým gumovým kolieskom na tyčke) mi nič nepovedal,iba tu máte telefónne číslo,objednajte sa v okr.meste XY na magnetickú rezonanciu hlavy.Kolegyňa v robote ma potešila,vraj si na termín počkám min.2-3 mesiace.....:eek:
mrnko
13.02.12,21:57
1. Pri tinite treba skontrolovať zrak, pokiaľ si dioptrická, môže to byť dôvod problému.
2. Súsenosť mi hovorí, že problém môžu robiť zuby.
3. Vyskúšaj si rozhýbať skalp - celú vlasovú časť si premasíruj na sucho, ako by si si umývala hlavu cca 2 min., pomaly a snaž
sa netlačiť veľmi ani málo tak stredne.
Ale zohľadniť treba aj napr. blokádu v segmentoch krčnej chrbtice, hypertenziu, problém s kostrčou....

Čo sa týka toho sedacieho nervu, nemusí to byť sedací nerv. Skús McKenzieho metódu.
A ak ti to robí problém pri sedení, zlož si uterák na hrúbku 5 až 7 cm, sadni si na stoličku zadkom až ku opierke a založ si ten
uterák na takzvanú lordózu - t. j. zakrivenie bedrovej chrbtice a opri sa. Mohlo by ti to uľaviť.

K tomu Dorsiflexu. Je to svalový relaxant. Pomáha, ale svalové relaxanty uvoľňujú svaly ktoré to potrebujú obyčajne až ako posledné. Po chiropraktikovi ťi bude buď fantasticky, nezmenene alebo sa nepostavíš na nohy.
ilona
03.03.12,15:33
Dobrý deň,
pomáha na ischias liek Dorsiflex? Ja ho beriem už štvrtý deň a zatiaľ žiadne zlepšenie a čo chiropraktik? Môže pomôcť masaž? Ďakujem,M.

Tiež som si naordinovala Dorsiflex, no nepomáhalo a keď som prišla k lekárovi povedal, že je to dobré,ale slabé na seknutý nerv. Pridal Veral a injekcie. Je už týždeň a nejako bolesť neprestáva.
kopretinka
03.03.12,15:35
1. Pri tinite treba skontrolovať zrak, pokiaľ si dioptrická, môže to byť dôvod problému.brýle nosím od mala
2. Súsenosť mi hovorí, že problém môžu robiť zuby.zuby mám všetky opravené
3. Vyskúšaj si rozhýbať skalp - celú vlasovú časť si premasíruj na sucho, ako by si si umývala hlavu cca 2 min., pomaly a snaž
sa netlačiť veľmi ani málo tak stredne.
Ale zohľadniť treba aj napr. blokádu v segmentoch krčnej chrbtice, hypertenziu,nemám problém s kostrčou....

Čo sa týka toho sedacieho nervu, nemusí to byť sedací nerv. Skús McKenzieho metódu.
A ak ti to robí problém pri sedení, zlož si uterák na hrúbku 5 až 7 cm, sadni si na stoličku zadkom až ku opierke a založ si ten
uterák na takzvanú lordózu - t. j. zakrivenie bedrovej chrbtice a opri sa. Mohlo by ti to uľaviť.už to pomaly prestáva bolieť,kým sa dostanem na magnetickú rezonanciu,aj vyzdraviem....

K tomu Dorsiflexu. Je to svalový relaxant. Pomáha, ale svalové relaxanty uvoľňujú svaly ktoré to potrebujú obyčajne až ako posledné. Po chiropraktikovi ťi bude buď fantasticky, nezmenene alebo sa nepostavíš na nohy.
v texte
buchač
03.03.12,19:48
1. Pri tinite treba skontrolovať zrak, pokiaľ si dioptrická, môže to byť dôvod problému.
...oči som mal onehdá jak orol......keď ma raz seklo , videl som všetky hviezdičky ...
2. Súsenosť mi hovorí, že problém môžu robiť zuby.
...uhm ......všetkých 32 ...
3. Vyskúšaj si rozhýbať skalp - celú vlasovú časť si premasíruj na sucho, ako by si si umývala hlavu cca 2 min., pomaly a snaž
sa netlačiť veľmi ani málo tak stredne.
...keď máš tie bolesti , ani tlačiť sa nedá .......oné...
Ale zohľadniť treba aj napr. blokádu v segmentoch krčnej chrbtice, hypertenziu, problém s kostrčou....
...asi tak .........a o čo sa vlastne jedná ????
Čo sa týka toho sedacieho nervu, nemusí to byť sedací nerv. Skús McKenzieho metódu.
...keď je už niečo aktuálne , je trochu neskoro na nejaké preventívne metódy .....a to nespomínam ani , že nie vždy je po ruke nejaký fyzioterapeut , ktorý by predchádzal problémom , ktoré nik vopred nečaká ...
A ak ti to robí problém pri sedení, zlož si uterák na hrúbku 5 až 7 cm, sadni si na stoličku zadkom až ku opierke a založ si ten
uterák na takzvanú lordózu - t. j. zakrivenie bedrovej chrbtice a opri sa. Mohlo by ti to uľaviť.

K tomu Dorsiflexu.
...mne aj Paralen postačí ...
Je to svalový relaxant. Pomáha, ale svalové relaxanty uvoľňujú svaly ktoré to potrebujú obyčajne až ako posledné. Po chiropraktikovi ťi bude buď fantasticky, nezmenene alebo sa nepostavíš na nohy.
...k tej hypertenzii ......tak to som sa pobavil trošičku .........polovička sveta by chodilo jak Quasík ...

Ono už zadanie otázky je zavádzajúce , nakoľko správne je :
ischas - zápal sedacieho nervu
http://www.behame.sk/data/clanky/20110511081207.jpg
tinnitus - ušné šelesty
http://www.tinnitus-causes.net/img/tinnitus_five-common-causes-of-tinnitus_1-4.png



v texte
...taky hezkýýý ...;)
kopretinka
03.03.12,20:04
"...Ono už zadanie otázky je zavádzajúce , nakoľko správne je :
ischas - zápal sedacieho nervu..."
neviem,čo je ischas,a neviem,čo je na zadaní zavádzajúce.ja tam snáď píšem,že sedací nerv=tinitus?
buchač
03.03.12,20:11
Vyšetrenie u neurológa (sedací nerv,tinitus)
ako to prebieha,ešte som niečo také neabsolvovala,na čo sa mám pripraviť?Bude mi trieskať kladivkom do kolena?:D


"...Ono už zadanie otázky je zavádzajúce , nakoľko správne je :
ischas - zápal sedacieho nervu..."
neviem,čo je ischas,a neviem,čo je na zadaní zavádzajúce.ja tam snáď píšem,že sedací nerv=tinitus?
...nie nepíšeš....to je fakt .........

...práve preto to dávam na pravú mieru ..........jedno s druhým v žiadnom prípade nesúvisí.....:rolleyes:
kopretinka
03.03.12,20:27
...nie nepíšeš....to je fakt .........

...práve preto to dávam na pravú mieru ..........jedno s druhým v žiadnom prípade nesúvisí.....:rolleyes:
a ja tvrdím,že súvisí? ja len tvrdím,že mám tieto problémy.Na pravú mieru to je dané,len treba čítať.
mrnko
11.03.12,19:05
Počúvaj buchač, tak to som sa trošičku pobavil ja. Písať vieš, nauč sa aj čítať. O hypertenzii píšem pri tinite.
A pri tinite človek obyčajne nekríva.
A k tomu McKenziemu. Ja ako fyzioterapeut pracujem a McKenzie nie je prevencia, ale liečba. Takže zasa len
čítaj, pokiaľ človek nečíta, píše bludy.
buchač
11.03.12,19:19
Počúvaj buchač, tak to som sa trošičku pobavil ja. Písať vieš, nauč sa aj čítať. O hypertenzii píšem pri tinite.
A pri tinite človek obyčajne nekríva.
A k tomu McKenziemu. Ja ako fyzioterapeut pracujem a McKenzie nie je prevencia, ale liečba. Takže zasa len
čítaj, pokiaľ človek nečíta, píše bludy.

...cez víkend som si dal intezívny kurz čítania ....žeby telepatia na bludy fyzioterapeuta ....???????


MDT výhodou je schopnost naučit pacienta jak se může sám léčit, kontrolovat své příznaky, prevencí předcházet obtížím a nebýt závislý na lékařské péči.
...tak teda teraz dilema .........čítať som sa naučil , písať som vedel už .......teraz je to len a len o bludnom názore ......

Ide len o to , kto z nás je ten Bludný Holanďan .........



.....a ozaj ......ja najprv k neurológovi by som šiel a až potom na rehabkové lehátko ......ostatne , ako vždy .....
mrnko
11.03.12,20:50
Čítať evidentne vieš, ale čítaj pomalšie. "MDT výhodou je schopnost naučit pacienta", toto kľúčové červené slovo hovorí,
že nejde o človeka bez problému, ale o človeka, s ktorým niečo je a u toho zdiagnostikuješ, či je MCK vhodná metodika alebo
použiješ niečo iné. Ak metodika zaberá, dáš mu to cvičiť a následne mu to odporučíš aj ako prevenciu. Pokiaľ problém nemá, môže to preventívne cvičiť a k tomu si môže pridať cviky na posilnenie hlbokého stabilizačného systému chrbtice. A ešte jedno
k MCK. Vznikla hlavne na liečbu.
A počúvaj BLUDNÝ HOLANĎAN. Samozrejme, že pacient má ísť najskôr k lekárovi. Ale ono to niekedy u toho lekára nepomáha a
každý hľadá nejakú pomoc.
buchač
11.03.12,21:40
10.01.12 Vyšetrenie u neurológa (sedací nerv,tinitus)
10:12


mrnko
Junior Member
Členom od:
26.02.08
Príspevky:
3

toto....červené slovo hovorí.....

....pre mňa veľa ....takže to pre mňa iba jedno znamená .......koniec debaty ...
mrnko
12.03.12,19:18
to je pekné, čo si tam napísal, ale v podstate si tam nič konštruktívne nepriniesol.
príspevkov máš na aleluja, ale ak sú aj tie ostatné ako tieto, tak..... maj sa

a hlavne pre kopretinku. skús ešte nájsť lekára, ktorý robí myoskeletálnu medicínu,
ľudovo naprávanie a daj sa vyšetriť aj jemu. kapacita pre mňa je doc. Šmondrk z
Piešťan.
buchač
12.03.12,20:17
to je pekné, čo si tam napísal, ale v podstate si tam nič konštruktívne nepriniesol.
príspevkov máš na aleluja, ale ak sú aj tie ostatné ako tieto, tak..... maj sa

a hlavne pre kopretinku. skús ešte nájsť lekára, ktorý robí myoskeletálnu medicínu,
ľudovo naprávanie a daj sa vyšetriť aj jemu. kapacita pre mňa je doc. Šmondrk z
Piešťan.

...si rýchly .......musí sa uznať ......

...ak si nespal a iba len čítal , trebárs aj v robote....cca 8 príspevkov za minútu ...klobúk dole ....

...ale čo už ......je písať dobre viem , Tebe zasa čítanie ide dobre .......ja zo skúsenosti na vlastnom tele ( iné drísty z netu nemusím ) , Ty iba ak z praxe - no nie je to vždy rovnaké .............či ......????