babicka1
10.01.12,11:43
Dobrý den chcela som sa spýtat po čom ide domáca mast, kúpila som od susedy ona tiež nevie cenu, tak si to mám zistit tak preto skúšam tu aby som jej ju mohla zaplatit za odpoved dakujem
Chokma
10.01.12,14:00
1,50 E/1 kg u nas.
Braňo
10.01.12,14:20
400 gr okolo 1,40-1,50 EUR.
KoxXxo
10.01.12,15:09
babicka1
10.01.12,15:21
inak aj u nás jedna predáva po 3 eurá za kilo ,u masára som mast kúpila po 6 eur za kilo, ked som to zistila išla som ju vrátit, lebo som si nezistila ked som ju kupovala cenu ,tak toto ma prekvapilo
wagner
10.01.12,17:52
Dobrý den chcela som sa spýtat po čom ide domáca mast, kúpila som od susedy ona tiež nevie cenu, tak si to mám zistit tak preto skúšam tu aby som jej ju mohla zaplatit za odpoved dakujem

Ja si masť robím doma sama. Treba si kúpiť slaninu na masť a vytopiť. A máš aj masť, aj oškvarky.
babicka1
11.01.12,10:54
to ano ,ale tak lahko sa ja k slanine nedostanem k nám chodí pokjazdná predajna s mäsom raz do týždna a tam nemajú a ked si objednáš musíš čakat aj mesiac,lebo vždy neni
wagner
11.01.12,19:47
to ano ,ale tak lahko sa ja k slanine nedostanem k nám chodí pokjazdná predajna s mäsom raz do týždna a tam nemajú a ked si objednáš musíš čakat aj mesiac,lebo vždy neni

mimotemyA Ty nechodíš mimo obce nikde? Napr. do Trnavy, alebo do väčších obcí, kde majú mäsiarstvo? Lebo ten výber máš ozaj obmedzený, nezávidím Ti. Možno by niekedy nezaškodilo spraviť si výlet do mesta za nákupmi. Lebo v tej pojazdnej predajni zvyknú bývať ceny omnoho vyššie, ako v kamennej predajni. A výber v meste je iný. No neviem či by som sa uspokojila s takým výberom. O čo viac minieš na cestovné, to ušetríš na nákupe.
babicka1
12.01.12,07:51
vieš chodím do mesta raz za mesiac ,ale v rukách ja nič tažké neodnesiem,ja som teraz doma nezamestnaná a starám sa o starkú ,ked ma aj zoberú na nákup to je raz do mesiaca ,do Teska tam tiež v tedy akurát už nič neni ,lebo ma zoberú až po piatej,
AlaNR
12.01.12,07:58
Ja si masť robím doma sama. Treba si kúpiť slaninu na masť a vytopiť. A máš aj masť, aj oškvarky.

Domáca je síce chutnejšia, my sme dali za slaninu 15 eur, a masti z toho teda nebolo ako za 15 eur.... raz za rok takáto "radosť" stačí...
bjuty smis
12.01.12,08:35
ja si tiež robím sám ( masť), ked kupuješ slaninu, treba dať pozor, aby bola vysoká - hrubá aspon tie 2-3 cm, inač je to naozaj - skoro -zbytočná robota...teraz chce každý chudé maso, prasce sú masové, zabíjajú sa max 120 kg, aby nebolo maso prerastené slaninou...
a netreba zabudnúť aj na fantastické oškvarky, nedajú sa porovnať s tymi od masiara, kde stoja od 6 .- E viac....