jholubok
10.01.12,15:18
Nemá niekto skúsenosť s ukončneím pracovného pomeru, keď mi včera volala polícia, že mám zamestnanca od 3.1 vo väzení. Ako mu mám doručiť výpoveď resp. čo mám teraz robiť? vopred veľká vďaka
Mila123
10.01.12,14:21
máš právoplatné rozhodnutie súdu, v kt. bude uvedené, že spôsobil úmyselný trestný čin?
jholubok
10.01.12,14:43
ja nemám nič - len telefonát od policajta, že ho zamestnanec poprosil aby mi to oznámil
Mila123
10.01.12,16:05
pozri si § 68 ZP......
Tweety
10.01.12,16:14
ja nemám nič - len telefonát od policajta, že ho zamestnanec poprosil aby mi to oznámil
Zatiaľ PP nemôžeš skončiť pre trestný čin, ešte nebol odsúdený, nemáš žiaden doklad, môžeš skončiť len pre závažné porušenie PD, nechodí do práce, dáš mu A.
§ 68
Okamžité skončenie pracovného pomeru

(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec

a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.

(2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4 ods. 4 a 5.
Xanti
10.01.12,16:18
Jholubok a prečo chcete ukončiť PP so zamestnancom vo väzbe?

Stačí ho odhlásiť v ZP http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=147 - G osoba vo väzbe alebo vo výkone trestu odňatia slobody
tak ako keby bol na PN akurát namiesto 1O dáš tam G. Mzda mu nejde, a tiež mu treba tuším aj v SP prerušiť poistenie . Ak ho pustia tak ho zase prihlásiš.
Xanti
10.01.12,16:19
Twety,
podľa mňa zamestnanec oznámil zamestnávateľovi, dôvod neprítomnosti v práci takže A by nemal dostávať. Ved žiadal políciu aby oznámila zamestnávateľovi, že je vo väzbe.
Mila123
10.01.12,16:21
zo SP ho odhlásiš s kódom 5 – zamestnanec - výkon väzby alebo výkon trestu odňatia slobody,
Tweety
10.01.12,16:22
Twety,
podľa mňa zamestnanec oznámil zamestnávateľovi, dôvod neprítomnosti v práci takže A by nemal dostávať. Ved žiadal políciu aby oznámila zamestnávateľovi, že je vo väzbe. To áno, ale je to ospravedlňujúci dôvod? Neviem, takýto prípad som v praxi ešte neriešila.
Xanti
10.01.12,16:24
Twety,
a čo ak ho niekto krivo obvinil? Aby mu zavaril? A policajti si ho pár dní nechajú vo väzbe kým prešetria čo sa stalo?

Sú nevinní pokiaľ nepreukážu vinu. Podľa mňa je to oznámenie zamestnávateľovi, a nie je dôvod na A.
Tweety
10.01.12,16:24
Twety,
a čo ak ho niekto krivo obvinil? Aby mu zavaril? A policajti si ho pár dní nechajú vo väzbe kým prešetria čo sa stalo?

Sú nevinní pokiaľ nepreukážu vinu. Podľa mňa je to oznámenie zamestnávateľovi, a nie je dôvod na A. Nehádam sa.:)
Xanti
10.01.12,16:27
Ani ja nie, prekvapila ma reakcia zamestnávateľa- zadávateľa témy.

Aj ked tiež som ostala v šoku , ked som sa dozvedela že bývalý zamestnanec bol svojho času v base ( bol zamestnanec inej firmy ) za nesplnenie si vyživovacej povinnosti.