pioter007
10.01.12,16:01
ahojte, asi pred rokom som si kúpil Transcend USB Jet Flash V90 clasic 8gb a nejak mi prestal fungovať - vo win 7 mi to po pripojeni "zapipa" ale nikde mi ho nezobrazí a v spravcovi diskových zariadení mi ukazuje že ma 0mb a vo win. Xp mi ho aj v "tomto počitači" zobrazí ale neda sa otvoriť a ani v jednom pc sa neda naformatovať ani nič ine sa s tým nedá robiť tak čo s tým, mám to poslať na reklamaciu alebo čo? :)

mate niekto podobnu skúsenosť?

vopred ďakujem za všetky rady :)
mecky
10.01.12,15:11
reklamacia
majggi
10.01.12,15:30
Ano zapipa ze si pridal nejake zasiadenie ale ked nejde otvorit prip. ukazuje 0mb je vadne zariadenie (usb) Dnes to vsetko vo velkom vyrabaju cinania tak sa netreba cudovat :D Ja mam podobne skusenosti s cistymi CD-ckami. Kupil som 10-pack cistych CD Verbatim a z toho 3 vadne tiez ukazovalo 0b
Vlado40
10.01.12,15:47
Aj mne raz zblbol USB kľúč .Windows ho pripojil,ukázal písmeno disku a nič viac.nedal sa ani naformátovať.Potom som ho naformátoval takto a išlo to.
1.Spustite príkazový riadok ako správca
2.Napíšte diskpart a stlačte Enter
3.Pripojte USB kľúč
4.Napíšte list disk a stlačte Enter
5.Napíšte select disk 1 a stlačte Enter
6.Napíšte list volume a stlačte Enter
7.Napíšte select volume (napr.3-číslo USB disku) a stlačte Enter
8.Napíšte create partition primary a stlačte Enter (Už sa dá formátovať !)
9.Napíšte format fs=fat label=”Kingston” QUICK a stlačte Enter

Nepomýľ sa v čísle disku aby si nezformátoval omylom HDD.
Chobot
10.01.12,15:51
ahojte, asi pred rokom som si kúpil Transcend USB Jet Flash V90 clasic 8gb a nejak mi prestal fungovať - vo win 7 mi to po pripojeni "zapipa" ale nikde mi ho nezobrazí a v spravcovi diskových zariadení mi ukazuje že ma 0mb a vo win. Xp mi ho aj v "tomto počitači" zobrazí ale neda sa otvoriť a ani v jednom pc sa neda naformatovať ani nič ine sa s tým nedá robiť tak čo s tým, mám to poslať na reklamaciu alebo čo? :)

mate niekto podobnu skúsenosť?

vopred ďakujem za všetky rady :)

TO sú riziká USB kľúčov... Dnes je cena kľúčov relatívne nízka, treba kúpiť nový kľúč, alebo ho reklamovať (možno ti ho vymenia, alebo vrátia peniaze). Pozri, aké som mal ja skúsenosti s kľúčmi:

http://www.porada.sk/t124061-problem-s-usb-klucom.html#post1208138
brodozz
10.01.12,17:21
Ja som mal podob.problem,Widle nedokazali detekovat miny SD cart8GB(san disk),skusal som vsjo USB vstupy na notasi aj restat a nic.Potom ma napadlo spustit program Miny partition tool,a ten uz 8GB kartu videl(a sformatoval),potom uz bola viditelna aj pre Widle.
pioter007
12.01.12,13:03
Vlado40 - skušal som to tak naformatovať podla tvojho návodu ale nešlo to tak to idem poslať na reklamáciu asi :)
Vlado40
12.01.12,13:27
Prikladám tu stránku podľa ktorej som to robil ,či som náhodou zle neopísal.Mne to nešlo na prvykrát ,ale potom to zabralo.Ale ak je USB kľúč vadný ,tak to samozrejme nepôjde.Ináč sú dôležité aj medzery pri zadávaní v príkazovom riadku.
http://ssjh.sk/news/wordpress/?p=168
pioter007
13.01.12,11:52
no neviem už som to odoslal na reklamaciu tak uvidime ale neviem čím to bude dufam že mi to zreklamuju
matrixxx
31.01.12,21:01
treba hlavne predtym nez sa vytiahnu z pc "bezpecne odstranit hardver". Oni tie usb disky preto dost casto blbnu..
pioter007
20.11.12,21:51
tak nakoniec mi to zreklamovali a vrátili peniaze takže pohoda :) potom som si kúpil
Patriot Xporter XT Boost 16GB ktorý zatiaľ funguje dobre :)