Beginner1
11.01.12,07:42
Dobrý deň,

prosím Vás definuje nejako zákon čo je rodinný dom a čo je objekt podnikania? Pretože v okolí je celkom zaujímavý pozemok,ale je určený pre objekt podnikania a ja by som ho rád využil ako rodinný dom.Ide to nejako vyriešiť?

S pozdravom
KEJKA
11.01.12,06:54
vyriešiš tak, že predložíš projekt a budeš stavať objekt pre podnikanie. Pre obec to bude zaujímavejší zdroj príjmov, lebo pre podnikateľské objekty sa platia iné dane, iné sadzby za elektrinu apod.
Ak si časť priestorov vyčleníš na bývanie - to už bude závisieť, v akom rozsahu a ako to budeš chcieť zlegalizovať a ako ti to dovolia.
Hm, bude zaujímavé, ak vo svojom okolí budeš mať v budúcnosti dielne a rôzne hlučné prevádzky......
220870
11.01.12,07:08
Odporúčam stavať polyfunkčný objekt .Dajú sa naň získať poeniaze z eurofondov.
Polyfunkčný objekt je budova v ktorej je určitá časť určená na podnikanie napríklad penzión hotel,reštaurácia alebo nejaká dielňa,pneuservis atd .a zvyšok budovy je obytný rodinný dom.
Beginner1
11.01.12,07:08
A ak by som postavil rodinný dom a povedal,že to je objekt podnikania? Ako to zákon definuje, že to nieje objekt podnikania? Napísal by som si tam sídlo spoločnosti.
220870
11.01.12,07:31
A ak by som postavil rodinný dom a povedal,že to je objekt podnikania? Ako to zákon definuje, že to nieje objekt podnikania? Napísal by som si tam sídlo spoločnosti.
Budovu musíte stavať s tým že je vopred určený jej účel.
Beginner1
11.01.12,07:38
To samozrejme chápem. Ale ak nemám pneuservis,penzión a podobne,ale pracujem v kancelárii môžem si ju v "Polyfuknčnom objekte" zriadiť a popritom by som tam aj býval s rodinou. Určite by sa to pravdepodobne dalo vymyslieť ...
ciners
11.01.12,08:40
Ludia bezne odpisuju RD z dani tak, ze sa to stavia ako sidlo firmy, cize objekt podnikania. Inak stavebne povolenie definuje aj ucel uzivania a je zavazne. Neviem presne, akym sposobom to potom ludia osetruju.
220870
11.01.12,08:55
Ludia bezne odpisuju RD z dani tak, ze sa to stavia ako sidlo firmy, cize objekt podnikania. Inak stavebne povolenie definuje aj ucel uzivania a je zavazne. Neviem presne, akym sposobom to potom ludia osetruju.
Je to záväzné na nikoľko rokov .Potom sa to dá relatívne bez nákladov previesť.Podobne ako auto.
bubkoch
11.01.12,10:03
urcite to ide, Pavol Paška v KE je toho žiarivym prikladom ... skus sa spytat jeho ...
ciners
11.01.12,10:09
urcite to ide, Pavol Paška v KE je toho žiarivym prikladom ... skus sa spytat jeho ...

Co mam skusenosti,tak toto robia uplne bezny ludia s malymi firmickami.