stormcatcher
12.01.12,07:43
Ahoj
Mám nastavený vypnutie monitora na 5min. pri nečinnosti. Od včera mi však vypne aj počas filmu. V ktorých nastaveniach by som to našiel. Len nie vo vlastnostiach monitora. Tam sa nastavuje iba čas.
Ďakujem za každú radu.
mr2
12.01.12,08:04
podla prehravaca tam je v menu ze - disable screen saver during playback alebo tak nejak...
KoxXxo
12.01.12,09:07
Aký prehrávač používaš?
misoft
12.01.12,17:29
"Nevypínanie" monitora musíš nastaviť rovno v prehrávači (ten potom zablokuje nastavenie v Nastaveniach karty).
Napr.VLC to má v Nástroje>Nastavenia>dole zapnúť Všetky>Video>zaškrtnúť Zablokovať šetrič obrazovky = toto vypne pri spustenom VLC pôvodné (hlavné) nastavenie karty.
stormcatcher
12.01.12,18:16
Nemal som na mysly prehrávače, tie som ešte neskúšal. Ale filmy z netu.
misoft
12.01.12,18:39
Prehliadač ako taký v tomto "podlieha" nastaveniu GK :(. Rada: sem-tam pohni kurzorom (aj tak ho nevidíš :D) myšou, alebo po touchpade (ak máš NB).
stormcatcher
12.01.12,18:57
Prehliadač ako taký v tomto "podlieha" nastaveniu GK :(. Rada: sem-tam pohni kurzorom (aj tak ho nevidíš :D) myšou, alebo po touchpade (ak máš NB).
No, za takú radu ti ďakujem. Až do predvčerajška mi to išlo aj 2 hodiny, a bez pohnutia myšou alebo hocičím. Neviem čo sa posralo.
Vlado40
12.01.12,19:20
Aký OS ?
kvalitar
13.01.12,08:05
No ja som to aktualne vyriesil na firemnom notebooku (politika firmy vypinat a zaheslovat vsetko po 15 min. necinnosti) tak ze som si stiahol utilitku http://mousejiggler.codeplex.com/ ktora simuluje pohyb mysou. Bez starosti mam zapnuty notebook kolko chcem az pokym nevypnem utilitu.
stormcatcher
21.01.12,11:25
No ja som to aktualne vyriesil na firemnom notebooku (politika firmy vypinat a zaheslovat vsetko po 15 min. necinnosti) tak ze som si stiahol utilitku http://mousejiggler.codeplex.com/ ktora simuluje pohyb mysou. Bez starosti mam zapnuty notebook kolko chcem az pokym nevypnem utilitu.


Aký OS ?

Takže, to čo si stiahol je pre teba vyhovujúce, ale ja nechcem nič heslovať. Netreba sťahovať žiadne utility, programíky vôbec nič. Je to jednoducho nastavenie "plocha-sporič obrazovky-napájanie". Monitor sa má vypnúť za nastavení čas nečinnosti pc. Ale prezeranie filmu či už na nete alebo z pc, je predsa čionnosť pc a teda nemal by sa za nastavení čas monitor vypnúť. A mne sa vypne v nastavení čas. Robí mi to len teraz. OS neni rozhodujúci. V každom OS sa to dá nastaviť.
up4anything
21.01.12,17:15
OS nie je rozhodujuci ?? to akokeby si popisoval vadu na aute a poradte mi prosim ale nestarajte sa o ake auto ide, ved auto ako auto... mas pravdu da sa to nastavit no je rozhodujuce ako to nastavis, alebo sa mylim ? ..a ja by som bol spokojny aj s utilitou aspon do casu, kym sa problem nepodari vyriesit
stormcatcher
23.01.12,12:02
OS nie je rozhodujuci ?? to akokeby si popisoval vadu na aute a poradte mi prosim ale nestarajte sa o ake auto ide, ved auto ako auto... mas pravdu da sa to nastavit no je rozhodujuce ako to nastavis, alebo sa mylim ? ..a ja by som bol spokojny aj s utilitou aspon do casu, kym sa problem nepodari vyriesit
môžeš to nastaviť na LIN-e, na WIN-e i na MAC-u